Aktuálna kontrola bitcoinových tyčiniek

Ak hľadáte najbezpečnejšie miesto na uloženie svojich bitcoinov, mali by ste zvážiť túto nenáročnú hardvérovú peňaženku. Príležitosť je napriek svojmu vzhľadu skutočne vynikajúci, ale stojí za to sa naň spoľahnúť?

Zhrnutie: Použitie hardvérovej peňaženky Opendime

 1. Zaregistrujte si účet v spoločnosti Opendime a poskytnite o sebe potrebné osobné údaje.
 2. Prejdite na stránku nákupu a kliknutím na tlačidlo „Kúpiť“ si objednáte peňaženku HD.
 3. Hneď ako dorazí, vykonajte proces nastavenia a pripojte zariadenie aj k svojmu online účtu.
 4. Zaregistrujte si účet na burze podľa vlastného výberu a nakupujte mince.
 5. Preneste tieto mince vygenerovaním kódu adresy pomocou zariadenia Opendime.
 6. Skontrolujte svoj zostatok a vráťte peňaženku HD do režimu offline.

Obchodovanie s bitcoinmi je v posledných rokoch veľmi populárne. Stovky nových obchodníkov sa denne pripájajú k výmene BTC za iné meny. Stále však máme pocit, že nemáme dostatok možností na používanie kryptomien vo fyzickom svete. Tomu sa hovorí USB kľúč Príležitosť pokúša sa zmeniť.

Aktuálna recenzia bitcoinu

Tento inovatívny produkt vám umožňuje vykonávať krypto transakcie offline. Tento článok vás naučí všetko, čo potrebujete vedieť o Opendime. Prečítajte si o životne dôležitom zabezpečení a ďalších funkciách a naučíte sa, ako danú položku používať. Nakoniec porovnáme hardvér s niektorými ďalšími obľúbenými možnosťami peňaženky, ako napr TREZOR a BitLox.

Čo je to Opendime?

Pozrite sa na obrázky. Ak vám to pripomína USB kľúč, je to tak Príležitosť je to len to, očakávajte, že to má háčik. Opendime je kreditka, ktorú si môžete nabiť bitcoinmi, a umožňuje vám ich minúť rovnako ako každú inú fiat menu.

Príležitostný web

Opendime umožňuje transakcie s fyzickými kryptomenami súkromným a bezpečným spôsobom. Pretože sú transakcie fyzické, držia sa mimo reťazca. Každé zariadenie má súkromný kľúč. Ide o to, že tento kľúč je zapečatený. Posledný používateľ, ktorý si chce uplatniť nárok na BTC vopred načítané na palici, ho musí pred prevodom peňazí do svojej krypto peňaženky odpečatiť..

Vývojári nazývajú Opendime „dlhopisom nositeľom bitcoinov“. V skutočnosti tvrdia, že ide o úplne prvý výrobok tohto druhu. Nedávno vydali verziu 3.0 kreditnej karty a zdá sa, že pre túto položku je pripravená vzrušujúca budúcnosť!

Ako funguje Opendime?

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je kúpiť Príležitosť z jeho oficiálnej webovej stránky. Hneď ako dorazí, môžete ho načítať pomocou bitcoinov pomocou počítača alebo akéhokoľvek zariadenia s konektorom USB. Akonáhle budete mať BTC uložené na palici, predstavte si to ako papierovú peňaženku.

Palica príležitostí

Môžete niekomu zaplatiť bitcoinmi tak, že mu odovzdáte jednotku. Tento proces je totožný s nákupom niečoho v hotovosti. Jediným rozdielom je, že príjemcovi namiesto dolárov dáte Opendime. Produkt neobmedzuje počet transakcií, ktoré je možné vykonať s jedným zariadením. Ak si však chcete finančné prostriedky uplatniť, musíte palicu odpečatiť. Vtedy môžete voľne minúť BTC na ňom umiestnené, ale to tiež znamená, že konkrétnu jednotku už nemôžete používať.

Možnosti opendime

Nasledujúca časť sa zameria na zásadné veci, o ktorých by ste mali vedieť Príležitosť. Budeme hovoriť o kvalite dizajnu a prečo je považovaný za mimoriadne bezpečný produkt. Pozrime sa na vlastnosti položky.

Možnosti otvárania

Kvalita dizajnu a konštrukcie

Nebudeme klamať – Príležitosť nie je to najkrajšie, čo sme kedy videli. V skutočnosti je to do značnej miery holý USB kľúč. Vývojár vysvetlil, že dizajn nebol ich najvyššou prioritou, pretože chceli urobiť produkt cenovo dostupný pre každého. Zdá sa to pochopiteľné, pretože nepotrebujeme túto BTC kreditnú kartu, aby vyzerala pekne, ale aby robila svoju prácu.

Dizajn Opendime

Preto kvalita stavby zohráva dôležitú úlohu. Našťastie súčasti sú vyrobené z odolných materiálov. To znamená, že ho môžete nosiť vo vrecku bez toho, aby ste sa báli, že ho omylom zlomíte. Na uloženie súkromného kľúča sa používa mikrokontrolér Microchip. Podľa výrobcu môže tento komponent pri správnom skladovaní vydržať až 100 rokov. Takže aj keď Opendime nemusí veľa vyzerať, je to výkonný malý produkt s dlhou životnosťou.

Ultra bezpečné

Sme radi, že to vidíme Príležitosť vývojári mali pri navrhovaní produktu ako hlavný záujem bezpečnosť finančných prostriedkov. Túto ultra vysokú úroveň bezpečnosti dosiahli tak, že zaistili, že nikto nepozná súkromný kľúč, kým nie je zariadenie odpečatené.

Zabezpečenie času

Ako už bolo spomenuté, súkromný kľúč je generovaný prvým používateľom produktu. To sa deje počas procesu nastavenia, keď načítajú Opendime s BTC. Na zabezpečenie toho, aby tento kľúč nikto nepoznal, sa však používajú špeciálne metódy. To zahŕňa vás, výrobcu a ďalších potenciálnych používateľov.

Zariadenie môže neobmedzene meniť majiteľa, ale finančné prostriedky zostanú v bezpečí. Môžete to kedykoľvek skontrolovať zapojením kreditnej karty do zásuvky USB. Ak bliká na zeleno s krátkym blikaním, znamená to, že mena na jednotke je bezpečná.

Kompatibilita

Ak ste chvíľu súčasťou kryptosveta, viete, že veci sa neustále menia. Priemysel sa vyvíja a je prirodzené zaujímať sa o kompatibilitu týchto produktov. Pokiaľ ide o Príležitosť, vývojári vyriešili tento problém vytvorením svojho hardvéru na základe základných funkcií BTC.

Optimálne kompatibilné s BTC

Tieto funkcie sa už roky nemenia, a preto je Opendime kompatibilný ako bitcoin. Okrem toho spoločnosť neustále vyvíja softvér. Aktuálna verzia je 3.0 a v prípade potreby zlepšenia kompatibility môžete očakávať ďalšie aktualizácie.

Za zmienku stojí, že Coinkite je výrobcom Opendime. Rodolfo Novak, zakladateľ spoločnosti, je známy mnohými krypto projektmi vrátane hardvérovej peňaženky Coldcard. Je súčasťou komunity už roky a skutočnosť, že za produktom stojí odborník, je indikátorom toho, že kreditná karta Opendime nebude musieť nikdy čeliť žiadnym problémom s kompatibilitou..

Nedôverčivý

Napriek tomu, že sú kryptomeny v dnešnej dobe celosvetovo populárne, mnoho ľudí má stále problémy s dôverou, pokiaľ ide o krypto transakcie. Pokiaľ ide o Príležitosť, Možno vás zaujíma, ako sa zabezpečiť, ak dostávate platbu? Nebojte sa, pretože ste úplne v bezpečí, pretože súkromný kľúč je uložený iba na kreditnej karte.

Inými slovami, neexistuje spôsob, akým by osoba, ktorá vám zaplatila za Opendime, prevzala tieto aktíva späť. Jediná vec, ktorú musíte zaistiť, je, aby zariadenie nebolo predtým odpečatené. Ak by to bolo, uvidíte viditeľné poškodenie spôsobené počas procesu odpečatovania. Pre istotu môžete USB kľúč vždy pripojiť k počítaču. Ak jednotka striedavo bliká na červeno a zeleno, znamená to, že bol odhalený súkromný kľúč, a toto zariadenie by ste nemali prijať.

Bliká červeno

Na druhej strane zelené svetlo s blikaním znamená, že môžete pokračovať v transakcii.

Voľne použiteľné

Kým si musíte kúpiť Príležitosť BTC stick, jeho používanie je úplne zadarmo. Výrobca neúčtuje žiaden poplatok za načítanie jednotky bitcoinmi. Pri nákupe niečoho s týmto výrobkom nie sú žiadne poplatky. Dôvodom je, že transakcie sú fyzické. Nákup uskutočníte odovzdaním kreditnej karty inej osobe. To znamená, že online sa nič nedeje, čo robí vašu transakciu mimo reťazca.

Voľne dostupné použitie

Inými slovami, nikto nepotrebuje tieto mince ťažiť, čo znamená, že s tým nie sú spojené žiadne poplatky za ťažbu. Za zmienku tiež stojí, že sa nečaká na potvrdenie bez ohľadu na množstvo umiestnené v jednotke.

Chrome Plugin

Ak je Google Chrome vašim obľúbeným spôsobom prehliadania webu, máme dobrú správu. Pre tento prehliadač je k dispozícii na stiahnutie vo webovom obchode rozšírenie. Aplikácia umožňuje komunikáciu s Príležitosť USB z vašej aplikácie Chrome. Aj keď je proces načítania a kontroly finančných prostriedkov na vašej kreditnej karte ešte jednoduchší, mali by ste vedieť, že rozšírenie má určité problémy.

Doplnok doplnku

Podľa informácií zdieľaných výrobcom je možné aplikáciu Opendime používať iba v systéme Chrome OS. Testovanie na systéme Linux zlyhalo kvôli problémom s povoleniami, pričom sa potvrdilo, že jednotky USB nemožno pri použití systému Windows zistiť. Zdá sa, že to v budúcnosti nebude napravené, pretože Google neplánuje naďalej podporovať rozšírenia pre prehliadač Chrome.

Otvorené štandardy

Otvorené štandardy sú ďalšou zásadnou črtou Príležitosť. Produkt používa formát súkromných kľúčov WIF a jeho platobné adresy BTC nie sú vo formáte HD (normálne). Pridajte k tomu podpisovanie bitcoinových správ a pochopíte, prečo je táto tyčinka čo najtransparentnejšia.

Keď už hovoríme o otvorených štandardoch, spomeňme, že celý zdrojový kód Opendime je k dispozícii na GitHub.

Príklad kódu príležitosti

Od začiatku bol tento projekt považovaný za open-source. Ak si teda myslíte, že máte potrebné znalosti, prečo si kvalitu kódu sami nepreveríte?

Ako „prasiatko“

Popis ako „prasiatko“ môže byť najlepší spôsob, ako vysvetliť, ako na to Príležitosť Tvorba. Do jednotky USB môžete načítať toľko BTC, koľko chcete. Ak si však chcete tieto prostriedky uplatniť a minúť ich online, budete musieť produkt odpečatiť. Odpečatenie vyžaduje fyzickú zmenu.

Pokladnička

Ako vidíte, funguje to presne ako prasiatko. Aj keď do nej môžete mince vložiť, musíte ich zlomiť, aby ste ich mohli použiť. Akonáhle je rozbitý, nemôže byť znovu zostavený. To isté platí pre Opendime – akonáhle USB rozpojíte, už sa naň nebudú dať načítať finančné prostriedky. Môžete si myslieť, že je to plytvanie peniazmi a zdrojmi, ale je to najľahší spôsob, ako zistiť, či môžete Opendime dôverovať, pretože zapečatený hardvér je jedinou požadovanou zárukou bezpečnej transakcie..

Sprievodca používaním príležitosti

Príležitosť je produkt ďalšej generácie a je úplne v poriadku, ak si nie ste istí, ako ho používať. V nižšie uvedenej príručke sa dozviete, ako vygenerovať súkromný kľúč a overiť zariadenie, a tiež sa naučíte, ako pridať a použiť finančné prostriedky na karte..

Začnite používať Opendime

Generovať súkromný kľúč

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je začať proces nastavenia vygenerovaním súkromného kľúča pre váš Príležitosť. Za týmto účelom zapojte USB do príslušného portu na počítači alebo prenosnom počítači. Zariadenie sa spustí automaticky a požiada vás o prenos 256 až 1,38 MB náhodných údajov na disk. Odporúčame použiť vaše súkromné ​​fotografie, aby ste zaistili, že vygenerovaný kľúč bude čo najmenej náhodný. Opendime teraz vytvorí súkromný kľúč, ktorý je uložený výlučne v zariadení a nikto k nemu nemá prístup, vrátane vás alebo výrobcu.

Overte svoje zariadenie

Chcete si overiť svoje Príležitosť zaistiť, že je legitímny a všetko funguje správne? Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť, vrátane použitia:

 • overovacie tlačidlo;
 • Rozšírenie Google Chrome;
 • trustme.py;
 • ďalšia príležitosť.

V nasledujúcej časti sa pozrite na to, ako používať všetky tieto metódy.

Pomocou tlačidla Overiť

Toto tlačidlo sa nachádza v súbore index.htm vášho súboru Príležitosť USB. Uvidíte to hneď, ako sa dostanete do koreňového priečinka vašej tyče. Nájdite tlačidlo v súbore a dostanete podpísanú správu potvrdzujúcu, že jednotka môže pristupovať k danej verejnej adrese pomocou požadovaného súkromného kľúča.

Overenie pomocou index.htm

Majte na pamäti, že samotný kľúč z bezpečnostných dôvodov neuvidíte. Správa však stačí na to, aby zariadenie overilo a naďalej používalo.

Overenie pomocou doplnku Google Chrome

Príležitosť aplikácia pre prehliadač Google Chrome je ďalším spôsobom, ako vykonať overenie vášho hardvéru. Rozšírenie je k dispozícii na stiahnutie zadarmo, ale prichádza s zvláštnosťou. Funguje iba v systéme Chrome OS a nemôžete ho používať v systéme Windows ani Linux.

Jednoduché overenie doplnku Opendime

Pokiaľ ide o proces overenia, spustite doplnok a dostanete potvrdenie, že zariadenie funguje správne. Ďalšou výhodou tejto metódy je, že na overenie nepotrebujete mať aktívne internetové pripojenie.

Overenie Trustme.py

Na rozdiel od dvoch predtým vysvetlených metód, táto bude vyžadovať trochu času a úsilia. Prvým krokom je inštalácia pythonu, ale môžete ho preskočiť, ak používate Mac OS alebo Linux, pretože ho už majú nainštalovaný.

Výrobca tiež odporúča nainštalovať balíky python „libusb“, „ecdsa“ a „pycoin“, aby bolo možné vykonať celý proces overenia offline. Nakoniec stačí nájsť priečinok „Rozšírené“ vo svojom priečinku Príležitosť a spustite príkaz „trustme.py“.

Spustenie trustme.py

Podrobného sprievodcu touto metódou nájdete na ich stránke blogu GitHub.

Overenie inou príležitosťou (overenie medzi zariadeniami)

Ak máte Opendime, ktorému dôverujete, môžete ho použiť na overenie ďalšej kreditnej karty. Budete tiež používať skript python a budete musieť mať k počítaču pripojené obe USB. Teraz spustite skript zo zariadenia, ktorému dôverujete, a nasmerujte ho na jednotku, ktorá potrebuje overenie. Skript vám okamžite povie, či Príležitosť že kontrolujete, je spoľahlivý. Potvrdenie medzi zariadeniami je najspoľahlivejšou metódou na overenie hardvéru a dôrazne ho odporúčame použiť.

Pridajte bitcoiny na Opendime Stick

Keď si kúpite Opendime, musíte ho nahrať bitcoinmi. Na to budete potrebovať krypto peňaženku s nejakými BTC. Tento proces môže závisieť od peňaženky, ktorú používate, ale v jadre je podobný.

Prístupný zostatok adresy

Medzi súbormi v zariadení nájdite verejnú adresu palice. Budete mať možnosť naskenovať QR kód alebo skopírovať adresu do svojej krypto peňaženky. Zostáva už len zadať požadovanú sumu a dokončiť platbu. Hneď ako dostanete potvrdenie, môžete skontrolovať svoj zostatok Príležitosť a overte, či sú finančné prostriedky na kreditnej karte.

Ak ste vyššie uvedené kroky urobili správne, môžete použiť USB ako bezpečný a súkromný spôsob platby. Predstavte si palicu ako dolárovú bankovku, ktorá má hodnotu sumy, ktorú ste naložili, a užívajte si jej používanie.

Ako získať finančné prostriedky?

Prenos finančných prostriedkov z vášho Opendime do krypto peňaženky, ktorú používate, je hračka. Kým to však urobíte, musíte palicu odpečatiť. Pozrite sa na zadnú stranu USB a všimnite si dieru. Zatlačte špendlík a vykonajte odpečatenie. Vložte jednotku do portu a všimnite si, že teraz bliká načerveno namiesto zelene. To znamená, že súkromný kľúč bol odhalený.

Odhalenie príležitosti

Od tejto chvíle musíte byť opatrní s údajmi uloženými na Príležitosť. Odporúčame vám použiť počítač, ktorému úplne dôverujete. Odporúča sa tiež vypnúť internetové pripojenie pred odhalením súkromného kľúča, aby sa ešte viac znížilo riziko, že ho niekto ukradne.

Importujte súkromný kľúč z Opendime

Akonáhle budete mať súkromný kľúč, ste pripravení získať finančné prostriedky od spoločnosti Opendime a previesť ich do požadovanej krypto peňaženky. Potvrďte, že potrebujete softvér, ktorý podporuje formát WIF.

Ak ste už BTC peňaženky používali, bude vám tento krok známy. Ak ste úspešne odpečatili kreditnú kartu, všimnete si svoj súkromný kľúč v súbore.txt v koreňovom priečinku zariadenia.

Koreňový priečinok v programe Opendime

Tento kľúč stačí importovať do peňaženky skopírovaním do príslušného poľa. Prípadne môžete použiť telefón a naskenovať obrázok obsahujúci QR kód na zariadení Príležitosť. Vaša peňaženka bude bitcoiny zbierať behom chvíľky a budete ich môcť minúť, ako uznáte za vhodné.

Ako používať Opendime na mobilnom zariadení?

Počuli ste už o peňaženke Samourai? Je to produkt, ktorý je stále vo vývoji, ale je kompatibilný s Opendime. Zlou správou je, že je v alfa fáze a jediná dostupná verzia je pre Android. Okrem Príležitosť hardvéru a telefónu s Androidom, budete tiež potrebovať adaptér OTG.

Otváracia doba Samourai

Hneď ako nainštalujete peňaženku Samourai do svojho mobilného zariadenia, vložte do telefónu USB kreditnú kartu USB pomocou kábla OTG. Ďalej podľa jednoduchých pokynov skontrolujte stav zariadenia a overte súkromný kľúč. Ako vidíte, používanie Opendime na mobilných telefónoch je obmedzené. Stále je to však užitočné, keď chcete kontrolovať stav jednotky na cestách.

Porovnanie Opendime

Príležitosť je na trhu relatívne nový, a preto by mohlo byť zaujímavé sledovať, ako si stojí v porovnaní s obľúbenými krypto peňaženkami. Pre tento článok sme vybrali TREZOR a BitLox, pretože ich predaj v poslednom čase prudko stúpol. Pokračujte v čítaní a zistite, či je v hornej časti miesto pre Opendime!

Opendime VS TREZOR

Kým TREZOR je bezpečný, zásadnou výhodou Opendime je mimoriadne vysoká úroveň zabezpečenia, pokiaľ ide o uchovávanie informácií o súkromných kľúčoch. Aby niekto vedel tieto údaje, musí byť palica fyzicky odpečatená. Toto je najzrejmejší ukazovateľ a najlepšia možná ochrana pred akýmikoľvek podvodnými transakciami.

Peňaženka TREZOR

Ďalší zjavný rozdiel je v účele použitia produktu. S TREZORom získate hardvérovú krypto peňaženku s viacerými menami určenú na transakcie v reťazci. Na rozdiel od toho, Príležitosť je určený na použitie offline. Môže byť použitý vo fyzických transakciách a samotné USB slúži ako spôsob platby (pokiaľ je nabitý prostriedkami BTC).

BitLox Versus Opendime BTC Stick

BitLox je mobilná krypto peňaženka, ktorá má skvelý vzhľad miniaplikácie. Je napájaný lítium-iónovou batériou a má dizajn, ktorý pripomína kreditnú kartu. BitLox má určité podobnosti s Opendime. Oba podporujú iba BTC, ale sú k dispozícii na viacerých platformách vrátane Windows, Mac OS, Linux, Android a iOS.

Hardwarová krypto peňaženka BitLox

Rovnako ako TREZOR, BitLox je krypto peňaženka, ktorú môžete používať na cestách. Vďaka tomu, že je napájaný batériou, ide o samostatný produkt, ktorý k práci nevyžaduje počítač ani notebook. Berte prosím na vedomie, že nie je určený na fyzické transakcie alebo odovzdávanie rúk. Okrem toho je cenový rozdiel očividný ako Príležitosť je oveľa lacnejší ako BitLox.

FAQ

Nahradí Opendime moju existujúcu peňaženku BTC?

Nie, nie je to tak. Na načítanie finančných prostriedkov do Opendime a na presun bitcoinu z palice budete potrebovať krypto peňaženku, keď ju chcete minúť.

Dobrou správou je, že Príležitosť je kompatibilný s drvivou väčšinou peňaženiek na trhu. To zahŕňa Electrum, Exodus, Coinbase, KeepKey, a ďalšie. V skutočnosti je s Opendime možné použiť akýkoľvek softvér, ktorý podporuje import súkromných kľúčov vo formáte WIF.

BTC peňaženka

Vďaka úsiliu vývojárov im nezaberie veľa času.

Použitie času

Opendime bol navrhnutý tak, aby sa používal ako spôsob platby. Tu je niekoľko spôsobov použitia, o ktorých sme uvažovali:

 • použite ho na zaplatenie niečoho, čo si kúpite. Predstavte si svoj USB kľúč ako účet s hodnotou čiastky, ktorú ste naň predtým vložili. V závislosti od hodnoty hardvéru si môžete kúpiť čokoľvek od zberateľských nálepiek až po auto. Plaťte jednoduchým poskytnutím Príležitosť predávajúcemu;
 • pošlite niekomu kreditnú kartu ako darček. Prečo im namiesto poštou poslať kupónové karty, prečo im neposlať bitcoin na USB a nechať ich minúť podľa vlastného uváženia?
 • vymeňte svoj Opendime za iné hodnotné materiály, ako sú drahé kovy.

Kde nájsť návod?

Návod na použitie sa dodáva s výrobkom. Nájdete ho v siedmich jazykoch: angličtine, nemčine, francúzštine, portugalčine, ruštine, japončine a čínštine. Berte prosím na vedomie, že manuál vo fyzickej podobe nedostanete. Namiesto toho môžete na zariadení nájsť súbory s pokynmi. Jednoducho zapojte páčku do počítača alebo prenosného počítača a vyhľadajte ich.

Príkaz na opciu

Veríme, že aj tento článok vám pomôže zistiť, ako používať Príležitosť. Ak sa posuniete vyššie, môžete sa dozvedieť, ako vygenerovať súkromný kľúč a načítať finančné prostriedky, ako aj ako odpečatiť palicu a odstrániť BTC. Môžete sa pozrieť na podrobné pokyny na overenie zariadenia na GitHub.

Je súkromný kľúč Opendime jedinečný a úplne tajný?

Áno, a toto je najlepšia časť hardvéru Opendime. Keď vám výrobca pošle kreditnú kartu, neobsahuje súkromný kľúč. Budete ho musieť vygenerovať počas procesu prvého nastavenia.

Nie je dôvod sa obávať, pretože celý proces je jednoduchý. Jediné, čo musíte urobiť, je skopírovať najmenej 256 kB súborov do zariadenia, a to urobí zvyšok úlohy samo. Akonáhle je kľúč vygenerovaný, nikto k nemu nemá prístup bez odpečatenia USB. To znamená, že informácie o ňom sú tajomstvom, ktoré nikto okrem zariadenia nevie. A preto môžete úplne dôverovať Príležitosť s vašimi BTC.

Ako nájsť vkladovú adresu?

Bez finančných prostriedkov načítaných do zariadenia nemá Opendime veľkú hodnotu. Ak chcete previesť nejaký bitcoin na kreditnú kartu, budete potrebovať adresu vkladu. Ak to chcete nájsť, použite počítač alebo prenosný počítač a zapojte doň USB. Automaticky sa zobrazí vyskakovacie okno s textovým súborom a obrázkom s QR kódom obsahujúcim adresu vkladu.

Príležitostná adresa

Ako vidíte, proces je taký jednoduchý, ako sa len dá. Nemusíte nič inštalovať ani prechádzať zložitými krokmi. Ak máte vo svojej krypto peňaženke BTC, môžete si ich preniesť do svojej Príležitosť v priebehu niekoľkých sekúnd.

Môžem opakovateľne znovu uzavrieť prácu po porušení pečate?

Nie, to nie je možné z bezpečnostných dôvodov. Skutočnosť, že Príležitosť je zapečatený, zaručuje bezpečné a súkromné ​​transakcie bez akýchkoľvek možností podvádzania. USB kľúč je možné bezpečne používať iba vtedy, ak je zapečatený.

Otváracia doba nie je zapečatená

Proces odpečatenia zariadenia zahŕňa jeho fyzickú zmenu. Budete potrebovať špendlík, ktorý pretlačíte otvorom na zadnej strane predmetu. Akonáhle to urobíte, súkromný kľúč už nie je bezpečný a pri jeho použití musíte byť opatrní.

Stav Opendime môžete skontrolovať tak, že ho zapojíte do počítača. Ak svetlo bliká načerveno, znamená to, že výrobok bol odpečatený.

Ako skontrolovať falšovanie zariadenia?

Existuje niekoľko spôsobov, ako potvrdiť svoje Príležitosť je skutočná dohoda. Najľahšie je použiť tlačidlo overenia. Nájdite vo svojom zariadení súbor „index.htm“, ktorý poskytne potvrdenie o vygenerovaní a bezpečnom uložení súkromného kľúča. Na overenie môžete použiť aj rozšírenie pre Chrome, ale vezmite do úvahy skutočnosť, že je k dispozícii iba v systéme Chrome OS.

Falošný

Ak chcete najspoľahlivejšie výsledky, na kontrolu Opendime by ste mali použiť skript python. Najlepším spôsobom je použiť inú kreditnú kartu, spustiť skript a nasmerovať ho na zariadenie, ktoré chcete skontrolovať. Prípadne to môžete overiť spustením postupu na jednotke, ktorú kontrolujete, ale výsledky nebudú také spoľahlivé.

Čo je doplnok Opendime Electrum?

Ak používate Electrum bitcoinovú peňaženku, môžete použiť aj špeciálnu Príležitosť doplnok, vďaka ktorému bude správa vašej kreditnej karty pohodlnejšia. Jeho aktivácia je jednoduchá a prebieha zvnútra softvéru Electrum.

Optimálne kompatibilné s Electrum

Po aktivácii sa vám zobrazí nová karta Opendime. Kliknutím vyhľadajte pripojené zariadenia a overte ich. Teraz sa môžete pozrieť na aktuálny zostatok BTC na vašom USB. Ak chcete načítať viac finančných prostriedkov alebo zbierať bitcoiny od spoločnosti Opendime, oboje môžete urobiť iba niekoľkými kliknutiami.

Electrum môže zariadenie tiež overiť a potvrdiť, že ho možno používať bezpečne. Na vykonanie tohto procesu však budete musieť nainštalovať „libusb“.

Aká je životnosť peňaženky??

Záruka, ktorú výrobca poskytuje, trvá jeden rok. Existuje však šanca, že zariadenie vydrží oveľa dlhšie, najmä ak sa oň správne staráte. Opendime nie je nič iné ako USB a môžu slúžiť roky.

Kľúčovou súčasťou každej hardvérovej peňaženky je mikrokontrolér. Práve tam sa nachádzajú informácie o vašom súkromnom kľúči a sú zásadnou súčasťou vašej kreditnej karty. Spoločnosť, ktorá ich vytvorila pre Opendime, je Microchip.

Mikročip

Podľa ich webu by mal mikrokontrolér vydržať až 100 rokov. Aj keď by sme toto tvrdenie brali so štipkou soli, je to indikátorom toho, že životnosť vašej peňaženky nie je niečo, čoho by ste sa mali obávať.

Môže byť použitý na nedôveryhodnom počítači?

Áno, môžete použiť Príležitosť prakticky na akomkoľvek počítači, zatiaľ čo je výrobok zapečatený. Vďaka pečate je USB veľmi bezpečný a nemôžete ho zlomiť bez fyzickej zmeny produktu.

Kým je zariadenie zapečatené, nikto nemôže získať prístup k súkromnému kľúču. To zahŕňa vás a výrobcu, ako aj hackerov, ktorí by mohli chcieť ukradnúť vaše finančné prostriedky. Pretože nikto nepozná kľúč, je úplne bezpečné používať Opendime na akomkoľvek počítači alebo prenosnom počítači.

Pripojená palica Opendime

Môžete tiež spustiť proces nastavenia a vygenerovať kľúč bez obáv, že sa niečo pokazí. Akonáhle je značka pečate zlomená, odporúčame vám použiť počítač, ktorému dôverujete. Unseals Opendime znamená, že k vášmu súkromnému kľúču je prístup a od tohto momentu si musíte dávať pozor.

Čo sa stane, ak zabudnem svoje heslo?

Nič, pretože pri používaní nie je zahrnuté žiadne heslo Príležitosť. Produkt vás nenúti zapísať si kód a zadať ho vždy, keď k nemu chcete získať prístup. Namiesto toho používa fyzickú pečať na uchovanie informácií o súkromnom kľúči v bezpečí.

Nie je potrebné hovoriť, ako je to pohodlné. Pamätáte si tie časy, keď ste si museli zapamätať heslo a spoliehať sa na svoju pamäť? Alebo to niekam zapísať a potom sa báť, že ten papier niekto nájde? Nehovoriac o tom, že ste boli zraniteľní voči hackerom, ktorí by mohli uhádnuť vaše heslo, aj keď ste si ho bezpečne uchovali. To je s Opendime celá história. Použitie fyzickej pečate je to, čo umožňuje tomuto produktu dosiahnuť maximálnu úroveň bezpečnosti, pokiaľ ide o bezpečnosť vašich finančných prostriedkov.

Aké sú dôkazy o tom, že výrobca nepozná súkromný kľúč?

Kľúčovou informáciou, ktorú je potrebné zvážiť, je, že dostanete Príležitosť bez kódu Product Key. Čo získate, je USB kľúč, na ktorý je možné zapisovať. Počas procesu nastavenia vygenerujete súkromný kľúč skopírovaním náhodných súborov do vášho zariadenia. Odporúčame používať obrázky, ku ktorým máte prístup iba vy, pretože to zaistí najvyššiu možnú náhodnosť.

Príležitostné USB kľúče

Opendime použije skopírované súbory na vytvorenie reťazca, ktorý sa použije ako súkromný kľúč pre položku. V tom momente bude zariadenie iba na čítanie a nikto nebude môcť páčku vidieť. Jediným spôsobom, ako sa zviditeľniť, je odpečatiť Opendime a iba vy to môžete urobiť.

Podporuje Opendime ethereum a ďalšie kryptomeny?

Príležitosť bol navrhnutý tak, aby podporoval bitcoiny a litecoiny. To znamená, že nepodporuje Ethereum ani iné kryptomeny. Nič nenasvedčuje tomu, že by sa to v budúcnosti malo zmeniť. Ak teda chcete používať tento produkt novej generácie, mali by ste vo svojej krypto peňaženke uvoľniť miesto pre niektoré BTC.

Opendime podporuje litecoin

Existujú dva dôvody, prečo vývojári nezaradili iné meny. Prvá z nich je, že by vytvorenie produktu bola náročná úloha, ktorá by pravdepodobne zvýšila konečnú cenu Opendime. Okrem toho sú bitcoiny stále najpopulárnejšou menou v kryptosvete a väčšina komunity ich používa.

Čo keď iniciáciu času inicializuje niekto iný?

Ak sa zapojí niekto iný, nie je sa čoho obávať Príležitosť do svojho počítača alebo prenosného počítača. V skutočnosti je to jeden zo spôsobov, ako skontrolovať zostatok peňaženky a overiť, či môžete jednotke dôverovať. Krása tejto kreditnej karty je, že ju je možné spustiť kdekoľvek bez obáv, že niekto zistí váš súkromný kľúč.

Obávať by ste sa mali začať iba vtedy, ak je pečať poškodená. Vtedy je možné získať prístup k informáciám o kľúči. Preto by ste mali zabrániť tomu, aby sa zariadenie dostalo do rúk osobe, ktorej neveríte.

Je Opendime fyzický bitcoin?

Môžete to tak zvážiť. Príležitosť nachádza spôsob, ako dať BTC fyzickú podobu. Vložíte určité množstvo finančných prostriedkov a hardvér sa stane ako dolárová bankovka s touto konkrétnou hodnotou.

Kryptomena bitcoin

Cieľom vytvorenia Opendime bolo nájsť spôsob, ako používať bitcoiny a platiť s nimi v reálnom svete. Zdá sa, že sa to vývojárom podarilo, pretože platba za službu alebo produkt vyžaduje iba absolvovanie USB. Tieto transakcie sa vždy uskutočňujú mimo reťazca, čo ich robí súkromnými, ako keď sa jedná o hotovosť. Obchod nemusí byť vyťažený, a to znamená, že sa nečaká na potvrdenie.

Výhody & Obmedzenia

Začneme pozitívami o Príležitosť:

 • je to úplne nový typ výrobku na trhu;
 • umožňuje fyzické transakcie s BTC;
 • nie sú zahrnuté žiadne poplatky za ťažbu, pretože obchodovanie prebieha mimo reťazca;
 • ultra vysoká úroveň zabezpečenia (súkromný kľúč nikto nepozná a nikto ho nemôže ukradnúť);
 • vyžaduje odpečatenie, aby sa odhalili informácie o súkromnom kľúči (zariadenie môžete ľahko skontrolovať a overiť).

Pokiaľ ide o obmedzenia, zahŕňajú:

 • akonáhle je pečať zlomená, nemôžete ju znova použiť;
 • po odpečatení musíte byť opatrní, pretože je možné odhaliť informácie o súkromnom kľúči;
 • nepodporuje ethereum ani iné meny okrem bitcoinu a litecoinu;
 • nie je vizuálne atraktívny a nemá príťažlivý dizajn.

Záver

Ak hľadáte produkt, ktorý umožňuje fyzické transakcie BTC, Príležitosť môže robiť prácu za vás. Ide o inovatívny koncept, ktorý ponúka výrobca s mnohými skúsenosťami na kryptotrhu. Nie je prekvapením, že vyrobili spoľahlivú USB kreditku, do ktorej sa dá ľahko nabiť bitcoin.

Bezpečnosť je kľúčovým faktorom, prečo by ste mali zvážiť používanie Opendime. Bez odpečatenia zariadenia nie je možné zistiť súkromný kľúč. Vďaka tomu sú transakcie mimo reťazca neuveriteľne bezpečné. Nákup niečoho s týmto hardvérom je ako platenie pomocou účtu v hotovosti.

Bitcoinová bezpečnosť

Temnejšou stránkou veci je, že výrobok je na jedno použitie. Akonáhle hardvér odpečatíte a nárokujete si BTC, nemôžete ho znova použiť. Namiesto toho si musíte kúpiť ďalšiu palicu. Chápeme však, že sa to stalo z bezpečnostných dôvodov. Opendime sa neustále aktualizuje. Aktuálne je k dispozícii verzia 3.0 a tešíme sa na budúce vydania.

Naši ďalší sprievodcovia

Ak sa chcete dozvedieť viac o krypto peňaženkách, odporúčame vám pozrieť si našich ďalších sprievodcov. Zoznam obsahuje najobľúbenejšie možnosti, ako napr Ledger Nano S, KeepKey, a Blockchain peňaženka. Prečítajte si o nich viac a zistite, ktorá peňaženka je pre vaše potreby najvhodnejšia.

Prečítajte si o Ledger Nano S

Ledger Nano S je hardvérová peňaženka, ktorá bezpečne ukladá súkromné ​​kľúče, ktoré používate na prístup k finančným prostriedkom, ktoré máte uložené v kryptosvete. Namiesto toho, aby Ledger Nano S uchovával údaje vo vašom počítači a bol zraniteľný voči vírusom a malvéru, všetky tieto informácie pre vás bezpečne uloží..

Peňaženka Ledger Nano S.

Najvýznamnejšou výhodou tohto hardvéru je, že podporuje viacero digitálnych mien. To zahŕňa BTC a ethereum, ako aj litecoiny a altcoiny. Displej, ktorý je súčasťou zariadenia, slúži na potvrdzovanie transakcií, pridáva ďalšiu vrstvu zabezpečenia a ochrany pred hackermi. Dizajn Ledger zabraňuje poškriabaniu obrazovky. Môžete si vybrať z množstva aplikácií, ktoré sa majú nainštalovať, aby bola práca s peňaženkou pohodlnejšia.

Čo je KeepKey?

KeepKey si nachádza cestu k používateľom vďaka svojej jednoduchosti. Rovnako ako ostatné hardvérové ​​peňaženky ukladá a spravuje vaše súkromné ​​kľúče na bezpečnom mieste a chráni vás pred hackermi. Môžete ho použiť aj na podpisovanie a potvrdzovanie transakcií súvisiacich s vašimi kryptomenami.

Peňaženka KeepKey

V tomto momente medzi podporované meny patria bitcoin, litecoin, ethereum, Dash a dogecoin, výrobca však sľubuje, že čoskoro zahrnie aj ďalšie. KeepKey podporuje aj viacero krypto peňaženiek vrátane MultiBit a Electrum. Je zaujímavé poznamenať, že môžete použiť ShapeShift vykonávať výmenu majetku na jednotke. KeepKey funguje na rôznych platformách, vrátane Androidu, Linuxu, Mac OS a PC. Čoskoro by sme sa mali dočkať aj verzie pre iOS, ale nič nenasvedčuje dátumu jej vydania.

Blockchain peňaženka – výhody

Blockchain peňaženka prináša svojim užívateľom mnoho výhod. Ak ste to ešte neskúsili, tu by ste mali zvážiť, ako to urobiť:

 • bezpečný spôsob ukladania vašich digitálnych mien a zabránenie komukoľvek v prístupe k vašim finančným prostriedkom;
 • umožňuje jednoduchý spôsob obchodovania s BTC a inými kryptomenami;
 • vhodné pre nováčikov;
 • verí, že na obchodovaní s bitcoinmi sa zúčastňuje viac ako 140 krajín. V tejto chvíli máte softvér k dispozícii vo viac ako 25 jazykoch a za BTC môžete obchodovať cez 20 fiat mien. Zoznam obsahuje USD, SGD, RUB, JPY, GBP, EUR a ďalšie;
 • funguje 24/7 a podpora je vám vždy k dispozícii.

Digitálna peňaženka blockchain

Prečítajte si našu recenziu týkajúcu sa peňaženky, pretože sa podrobne venujeme všetkým tu uvedeným výhodám.

Sme tu, aby sme vám pomohli s akýmkoľvek problémom, ktorý by ste mohli mať s touto príručkou alebo so samotným zariadením, preto nás kontaktujte priamo.