Najlepšie burzy bitcoinov vo Švajčiarsku

Ak vás zaujíma, kde a ako vo Švajčiarsku nakupovať bitcoiny, ste na správnom mieste. V tomto krátkom sprievodcovi obchodovaním s bitcoinmi vo Švajčiarsku vám ukážeme, ako nakupovať kryptomeny pomocou mnohých spôsobov platby na burzách, ktoré máte k dispozícii.

Zhrnutie: Získajte bitcoiny vo Švajčiarsku

 1. Mám výmenu podľa vášho výberu (náš príklad je CEX.IO) a zaregistrujte si účet.
 2. Prejdite na názov svojho účtu a kliknutím na „Overenie“ dokončite kontrolu identity.
 3. Akonáhle bude váš identifikátor potvrdený, kliknite na tlačidlo „Kúpiť/predať“, vyplňte nákupný formulár a kliknite na „Kúpiť“.
 4. Vyberte spôsob platby (v našom prípade kreditnú kartu) a zadajte podrobnosti kliknutím na tlačidlo Pokračovať na konci.
 5. Potvrďte podrobnosti a kliknite na „Kúpiť“, proces sa skončí a dostanete mince vo svojom zostatku CEX.IO.
 6. Prejdite na stránku svojho hlavného panela a kliknutím na „vybrať“ preveďte bitcoiny z programu CEX.IO do svojej externej peňaženky.

Švajčiarsko je krajinou, kde sú bitcoiny považované za legálne kryptomeny, a preto je pre švajčiarskych obchodníkov k dispozícii mnoho búrz a obchodných platforiem.

Najlepšie bitcoinové burzy vo Švajčiarsku

Zostaňte na mieste, keď prechádzame rôznymi platformami, pričom uvádzame ich výhody & nevýhody, pokiaľ ide o poplatky, postupy overovania, obmedzenia nákupu, bezpečnostné funkcie a dostupné metódy vkladu/výberu. Každé z týchto pre a proti vám slúži ako pripomienka pri výbere správnej burzy, z ktorej si môžete kúpiť svoje BTC.

Aké platby za bitcoiny sú k dispozícii vo Švajčiarsku?

Švajčiarsko je jednou z najlepších krajín, vždy spájaných s vysokou životnou úrovňou a úspešným podnikateľským prostredím. Pri nákupe bitcoinov vo Švajčiarsku je teda k dispozícii mnoho platobných možností. Najpopulárnejšími možnosťami sú tie, ktoré svojim používateľom poskytujú rýchlosť, bezpečnosť, nízke poplatky a pohodlie.

Spôsoby platby pri nákupe mincí

Kreditné alebo debetné karty a bankové prevody sú teda najdôležitejšími nástrojmi, o ktorých je potrebné hovoriť ako prvé. Kreditné karty sú rýchle, okamžité a prichádzajú s 3D kontrolou, ale aj s vyššími poplatkami a nedostatkom súkromia. Bankové prevody sú však lacnejšie a najobľúbenejšie možnosti platby, aj keď spracovanie môže trvať pomerne dlho (2 až 5 pracovných dní).

Okrem týchto dvoch kanálov môžete využívať aj nákupy v hotovosti, systémy elektronického platenia (Skrill, PayPal, Perfect Money) a Bankomaty. Je tiež možné použiť viac ako jeden spôsob získavania bitcoinov zo Švajčiarska, a preto je dôležité, aby mala platforma výmeny k dispozícii niekoľko z nich, z ktorých si môžete vyberať..

Bitcoinová zákonnosť vo Švajčiarsku

Švajčiarska vláda zaujala k bitcoinom jedinečný postoj a od roku 2013 schválila niekoľko zákonov týkajúcich sa kryptomien. V súčasnosti sa digitálne mince nepovažujú za zákonné platidlo, čo znamená, že nemá štatút meny, napríklad USD a EUR. Napriek tomu sa tiež nepovažuje za komoditu, pretože pre obchodníkov neexistuje žiadna DPH ani daňové dôsledky.

Bitcoinová zákonnosť

Vláda navyše uznala bitcoiny ako spôsob platby, ale nie aj ako menu, čo umožňuje podnikom otvoriť svoju burzu a vykonávať ICO s veľmi nízkymi poplatkami. Niektoré burzy, najmä tie, ktoré sa zaoberajú veľkým počtom fiat mien, však musia byť zaregistrované ako finančné inštitúcie.

Bezpečné švajčiarske výmeny BTC

Vzhľadom na ľahké predpisy o kryptomenách sa bitcoinu vo Švajčiarsku darí, čo umožňuje veľkému počtu búrz ponúkať svoje služby obchodníkom pochádzajúcim zo Švajčiarska. Zostavili sme preto malé recenzie na najobľúbenejšie a najbezpečnejšie platformy, na ktorých môžete ako švajčiarsky obchodník získať svoje BTC..

Výmenník bezpečný

ANXPRO

Táto burza so sídlom v Hongkongu ponúka švajčiarskym obchodníkom bitcoiny pomocou bankových prevodov vyjadrených v mnohých fiat menách, ktorými sú USD, EUR, GBP, AUD, CAD, NZD, SGD a JPY. Pri nákupe bezhotovostným prevodom sa účtuje poplatok 0,2%, ak je vaša objednávka na strane príjemcu, alebo 0,1% v prípade objednávky od výrobcu..

Výmena bitcoinov ANXPRO

Bez ohľadu na okolnosti platforma používa zásady AML a KYC na zaistenie bezpečnosti svojej obchodnej platformy. Iba overení používatelia sa teda môžu zúčastňovať na obchode a vyberať fiat peniaze späť na svoje bankové účty.

Pros

 • pre overených používateľov nie sú stanovené žiadne obmedzenia nákupu;
 • k dispozícii niekoľko fiat mien, vrátane EUR;
 • nízke transakčné poplatky v rozmedzí od 0,2% do 0,1%.

Zápory

 • na používanie bankových prevodov je potrebné overenie;
 • ako spôsob platby sú k dispozícii iba bankové prevody.

Burza bitcoinov Coinmama

Coinmama sa špecializuje len na obchodovanie s kreditnými kartami, ostatné spôsoby platby, ako napríklad bankové prevody, nie sú k dispozícii na použitie. Burza má sídlo v Bratislave na Slovensku, pričom hlavným trhom je európsky región.

Kúpte si bitcoin na Coinmama

Akceptovanými fiat menami sú USD a EUR, pričom transakčné poplatky predstavujú 5% z obchodnej hodnoty. Ak chcete nakupovať nad limit 150 dolárov, na tejto platforme je overenie nevyhnutné.

Pros

 • okamžitý prístup k minciam prostredníctvom kreditných kariet;
 • možnosť nákupu s neovereným účtom až do 150 dolárov.

Zápory

 • z bezpečnostných dôvodov by mali byť všetky účty pred obchodovaním v jednom bode overené;
 • sú k dispozícii iba kreditné karty;
 • 5% poplatok za platby CC možno považovať za vysoký v porovnaní s inými platformami.

Anycoin Direct

Ak hľadáte platformu, ktorá by vám posielala mince priamo na adresu vašej peňaženky, potom Anycoin Direct by mal byť na vašom radare. Burza má sídlo v Holandsku a ponúka BTC prostredníctvom platieb uskutočnených prostredníctvom spoločností Bancontact, Giropay, iDEAL, MyBank, SEPA, SOFORT a TrustPay. Všetky nákupy sú vyjadrené iba v EUR.

Európska burza Anycoin Direct

Zaujímavosťou tejto platformy je, že si nepotrebujete zaregistrovať účet, čo znamená, že nie je potrebné žiadne overenie vašej identity.

Pros

 • na získanie mincí z burzy nie je potrebná registrácia;
 • BTC sa prenáša priamo do externých peňaženiek.

Zápory

 • ako fiat menu sú akceptované iba eurá;
 • ako možnosti platby sú k dispozícii iba pobyty bankovým prevodom.

CoinCorner BTC maklér

Na základe ostrova Man, CoinCorner burza ponúka kryptocoiny prostredníctvom kreditných kariet, bankových prevodov a Netelleru. Poplatky zahŕňajú administratívny poplatok vo výške 2,5%, pričom minimálna výška vkladu je stanovená na 10 EUR, podľa „poplatkov spoločnosti CoinCorner“ & Stránka Limity ”. Výmena vyžaduje úplné overenie vášho účtu pomocou naskenovaného ID a dokladu o adrese.

Výmena bitcoinov CoinCorner

Všetky nákupy sú denominované v GBP alebo EUR, zatiaľ čo ostatné transakcie nie sú v súčasnosti dostupné. Ak teda náhodou máte USD, musíte počítať aj s konverznými kurzami.

Pros

 • k dispozícii je niekoľko spôsobov nákupu, vrátane bankových prevodov a kreditných kariet;
 • nízke transakčné poplatky za CC vo výške 2,5%.

Zápory

 • pred obchodovaním je potrebné vykonať kontrolu identity;
 • iné meny, ako napríklad švajčiarsky frank a USD, nie sú k dispozícii.

Kraken

Kraken je americká burza, ktorá ponúka jednoduché služby výmeny aj trh obchodovania s maržami. Platforma je známa svojou vysokou likviditou v EUR a USD, kde je možné v prípade overenia účtu kúpiť veľké objemy BTC. V prípade, že chcete nakupovať bitcoiny s neovereným účtom, vaše limity by boli nízke, ale mali by ste ich mať k dispozícii.

Obchodná platforma Kraken

Rovnako ako ostatné centrá na obchodovanie s maržami, aj Kraken ponúka štruktúru poplatkov tvorca/príjemca v rozsahu od 0% do 0,26% v závislosti od vášho mesačného objemu a od toho, či je vaša objednávka tvorcom alebo príjemcom. Dostupné meny sú USD, EUR, JPY, CAD a GBP, pričom bankové prevody sú jedinou dostupnou možnosťou platby na platforme Kraken.

Pros

 • možnosť úplne anonymne nakupovať mince;
 • nízka štruktúra poplatkov využívajúca politiku odberateľov/tvorcov;
 • k dispozícii niekoľko fiat mien.

Zápory

 • na platforme platia iba bankové prevody;
 • dokončenie procesu overenia môže trvať niekoľko týždňov.

Gatecoin Marketplace

Gatecoin, podobne ako ANXPRO, so sídlom v Hongkongu ponúka bitcoiny pomocou mien ako HKD, USD, EUR a XJP. Dostupný spôsob vkladu je iba bankový účet, pričom poplatky sa pohybujú od 0,02% do 0,25%, v závislosti od vášho mesačného objemu a pozície (buď tvorca alebo príjemca).

Výmena bitcoinov Gatecoin

Za prevody SEPA zaplatíte aj 1 €, zatiaľ čo k medzinárodným vkladom máte okrem nákladov od banky aj 0,5%. Aby ste v Gatecoine získali BTC, je potrebné dokončiť overenie.

Pros

 • veľmi nízke transakčné a vkladové poplatky tvoria 0,02%;
 • k dispozícii je niekoľko fiat mien, v cene EUR je zahrnutý aj SEPA.

Zápory

 • pred kúpou bitcoinov je potrebné dokončiť overenie;
 • s touto platformou fungujú iba bankové prevody.

Cointed

Spoločnosť bola založená v roku 2015 Cointed Ltd., Exchange ponúka krypto služby pomocou bankových prevodov SEPA a kreditných kariet pre európskych obchodníkov vrátane švajčiarskych investorov. Máte niekoľko možností, ako získať mince. Môžete vložiť peniaze do svojho zostatku a potom obchodovať podľa svojej stratégie.

Kopírovaná výmena

Poplatky za vklad sú 1% za SEPA a 2% za vklady kreditnou kartou. Na druhej strane si môžete kúpiť bitcoiny priamo a nechať ich previesť do svojej externej peňaženky. Poplatky sú potom 1,5% za SEPA a 3% za nákupy CC.

Pros

 • nízke náklady na obchod a vklad pri použití kreditných kariet;
 • overenie sa od používateľov nevyžaduje.

Zápory

 • hoci Bankomaty sú súčasťou siete Cointed, žiadna sa nenachádza vo Švajčiarsku;
 • iba EUR k dispozícii ako fiat peniaze.

výmenník itBit

Americká platforma, ktorá bola spustená v roku 2013 itBit ponúka dva typy služieb, pričom jedna sa vymieňa na trhu a iné mimoburzové (mimoburzové) obchodovanie. Burza poskytuje pravidelné služby obchodovania s BTC, zatiaľ čo OTC je miesto, kde je možné kúpiť veľký počet mincí.

výmenná platforma itBit

Máte výrobcu & štruktúra poplatku za príjemcu v rozsahu od 0% do 0,32%, v závislosti od pozície a dosiahnutého mesačného objemu. Pokiaľ ide o spôsoby platby, prostredníctvom USD ako jedinej fiat meny sú k dispozícii iba bankové prevody.

Pros

 • nízke obchodné poplatky s možnosťou dosiahnuť 0% nákladov;
 • OTC desk umožňuje obchodovanie s veľkými objemami.

Zápory

 • BTC môžete nakupovať iba prostredníctvom bankového účtu;
 • kontrola identity je rozsiahla a povinná.

WeSellCrypto

Platforma začala dostatočne zaujímavo prostredníctvom predaja dogecoinov na Reddite. Potom, čo operácie rástli, skupina obchodníkov otvorila podniky LLC v rámci USD. Prijímaným spôsobom platby je PayPal, zatiaľ čo akceptované fiat peniaze sú iba v USD.

Web WeSellCrypto

Pri obchode 15 dolárov za deň neexistujú žiadne požiadavky na overenie, ale všetko, čo je nad ním, bude vyžadovať naskenovaný preukaz totožnosti a písomný dokument obchodnej dohody s WeSellCrypto.

Pros

 • na neoverenom účte môžete nakupovať mince až do 15 dolárov;
 • PayPal je k dispozícii ako možnosť nákupu.

Zápory

 • nad 15 dolárov, je potrebné úplné overenie;
 • nedostatok iných spôsobov platby okrem systému PayPal.

Cryptonit

Táto londýnska burza, registrovaná vo Veľkej Británii, ponúka bitcoiny po celom svete, vrátane Švajčiarska. Akceptované spôsoby platby na Cryptonit sú kreditné karty a SEPA prevody v menách EUR alebo USD.

Výmena kryptomeny Cryptonit

Poplatky za kreditné karty sú 4,5%, zatiaľ čo SEPA je s 2%. V porovnaní s Coinbase Poplatok 3,99% za CC, Cryptonit príde ako trochu drahšia alternatíva. Pri nákupe mincí na burze sa očakáva, že poskytnete naskenovaný preukaz totožnosti a doklad o adrese.

Pros

 • CC a SEPA sú k dispozícii pre švajčiarskych obchodníkov;
 • okamžitý prístup k bitcoinom pomocou kreditných kariet.

Zápory

 • obchodníci musia poskytnúť naskenovaný identifikátor a dôkaz o adrese;
 • na umožnenie obchodovania sú potrebné vklady.

#bitcoin-otc

Ak hľadáte OTC stôl, ktorý je poháňaný výlučne trhom, potom #bitcoin-otc bolo by dobré začať. Rozhranie je pre začiatočníkov mätúce, pretože je zamerané skôr na jednoduchosť než na pohodlie.

Kúpte si BTC na burze #bitcoin-otc

Trh peer-to-peer (P2P) závisí od obchodníkov, čo znamená, že čím väčšia ponuka, tým väčšia šanca získať veľké dávky bitcoinov.

Pros

 • mnoho spôsobov platby a fiat mien, ktoré máte k dispozícii;
 • potenciál získať väčšie dávky bitcoinov;
 • požiadavky na overenie závisia od jednotlivých predajcov.

Zápory

 • existuje veľká možnosť, že na trhu dôjde k podvodom;
 • dokončenie potvrdenia prenosu môže chvíľu trvať.

Bitová pečiatka

Bitová pečiatka je slovinská burza, ktorá ponúka svoje služby od roku 2011, čo z nej robí jedného z najstarších hráčov v krypto priemysle. Platforma ponúka bankové prevody ako jediný spôsob financovania vášho účtu, pričom priamy nákup nie je k dispozícii.

Vymeňte bitcoin za Bitstamp

Bankový prevod môže trvať jeden až päť pracovných dní, zatiaľ čo pre obchodníkov v eurozóne používajúcich SEPA poplatky neexistujú. Ak chcete ako zdroj bitcoinu používať Bitstamp, musíte si overiť účet.

Pros

 • nízke až žiadne výdavky pri nákupe mincí od spoločnosti Bitstamp;
 • dostatočnú likviditu a vysoké limity nákupu.

Zápory

 • okrem bankového účtu nie sú k dispozícii žiadne ďalšie možnosti financovania vášho účtu;
 • žiadne súkromie, pretože musíte nahrať svoje naskenované ID.

Trh HappyCoins

HappyCoins pracovať s bitcoinmi tým, že ponúka trochu neobvyklý nákupný proces. Musíte si zaregistrovať účet a dostať svoj vlastný kód účtu, ktorý slúži ako vaše online ID pri získavaní BTC z burzy. Dostupné spôsoby platby sú SOFORT, iDEAL, Giropay, MyBank, SEPA a Bancontact Mister Cash.

Získajte BTC v HappyCoins

Máte tiež pravidelné propagačné akcie „bez poplatkov“, kde získate BTC za cenu, ktorú vidíte, bez akýchkoľvek nákladov na vklad.

Pros

 • nie sú na vás kladené žiadne požiadavky na overenie;
 • príležitostné propagačné akcie, ktoré sú bez poplatkov.

Zápory

 • relatívne malé limity nákupu;
 • na tejto platforme fungujú iba bankové prevody.

Safello

O Safello, proces nákupu mincí začína registráciou a overením vášho účtu. Na nákup bitcoinov potom používate jeden z dostupných spôsobov platby (bankové karty Visa/Mastercard a prevody SEPA). BTC by sa potom preniesli priamo do vašej externej peňaženky a obišli by ste tak niekoľko dôležitých bezpečnostných problémov.

Výmena bitcoinov v Safello

Poplatky sa na ich webových stránkach nenachádzajú, okrem vyhlásenia, že ich nemá. Sú skôr súčasťou ceny bitcoinov.

Pros

 • švajčiarski obchodníci môžu využívať bankové karty aj prevody účtov;
 • digitálne meny sa odosielajú priamo do vašej externej peňaženky.

Zápory

 • obchodníci musia pred nákupom nahrať svoje osobné dokumenty;
 • poplatky nie sú zobrazené transparentne, ale sú skôr súčasťou výmenného kurzu.

CEX.IO

The CEX.IO bola založená v roku 2013 ako vôbec prvá platforma pre cloudovú ťažbu, kde ste si mohli kupovať zmluvy a zarábať denne výplaty vyjadrené v bitcoinoch. V súčasnosti sa od tejto služby upustilo v prospech bežných výmenných služieb.

Vymeňte bitcoiny za CEX.IO

Na CEX.IO môžete nakupovať bitcoiny pomocou kreditných kariet a bankových prevodov, vyjadrených v USD, EUR, RUB a GBP. Máte dve úrovne poplatkov, pričom prvými sú náklady na vklad (3,5 $ za CC a zadarmo pre bankové účty) a poplatky tvorcu/príjemcu (v rozmedzí od 0% do 0,25%).

Pros

 • pomocou bankových účtov a dostatočného mesačného objemu je možné obísť všetky náklady;
 • k dispozícii je obchodovanie s maržou aj pravidelné výmenné služby.

Zápory

 • platforma nie je súkromná na použitie z dôvodu požiadaviek na overenie;
 • medzi nákupnou a predajnou cenou bitcoinu je nejaký veľký rozdiel.

BitSquare

BitSquare, teraz známy ako Bisq, funguje ako desktopový program P2P, ktorý stiahnete a nainštalujete do počítača. Tento softvér spája ostatných obchodníkov a vytvára jedinečný trh, na ktorom môžete nakupovať a predávať kryptomeny. Je to open-source program, v ktorom si nastavujete svoje vlastné stratégie a spôsoby platby a poskytuje vám obrovské množstvo možností nákupu a mien..

Nakúpte bitcoiny pomocou BitSquare

Pros

 • obchodovanie prebieha bez kontrol identity;
 • k dispozícii je veľké množstvo mien a možností platby.

Zápory

 • vysoká pravdepodobnosť, že dôjde k podvodom;
 • dodávka závisí od jednotlivých obchodníkov s obvykle malými dávkami prístupnými na predaj.

Lakte

Lakte sú vlastne jednou z tých vzácnych búrz, ktoré ponúkajú CHF pri nákupe bitcoinov. Platforma, založená v roku 2014, ponúka okrem CHF ďalších 16 mien, pričom možnosťami nákupu sú kreditná karta, rýchly prevod, SOFORT, OKPay, Dotpay a SEPA. Vďaka prísnym zásadám KYC a AML, ktoré spoločnosť implementuje, musíte svoju totožnosť overiť pomocou občianskeho preukazu a dokladu o adrese..

Výmena lakťov

Poplatky sa pohybujú od 5% (kreditné karty) po úplne bezplatné (bankové prevody), v závislosti od zvoleného spôsobu vkladu. Máte tiež 0,9% náklady na obchody.

Pros

 • možnosť nákupu BTC bez poplatkov;
 • CHF je k dispozícii ako fiat mena spolu so 16 ďalšími.

Zápory

 • nie je to súkromný spôsob získavania bitcoinov;
 • kreditné karty majú vysoký poplatok 5%.

Maklér xCoins

xCoins je platforma požičiavania pravda, pretože bitcoiny v skutočnosti nekupujete. Požičiavate si ich od osôb, ktoré ich vopred uložili na trhu. Ako spôsob platby máte kreditné karty, bankové prevody a PayPal, pričom jediným poplatkom, ktorý skutočne platíte, sú úrokové sadzby. Môžu sa líšiť od veriteľa k veriteľovi, pričom overenie je ponechané na rozhodnutie jednotlivcov, podobne ako na akejkoľvek inej platforme P2P.

Výmenná platforma xCoins

Pros

 • ponúka PayPal ako platobný prostriedok na získanie mincí;
 • obchodníci nemusia overovať svoj účet, ak by chceli.

Zápory

 • v skutočnosti nevlastníte bitcoiny, pretože ste im ich požičali;
 • kvôli ľahkým zásadám KYC a AML sú možné podvody.

LakeBTC

LakeBTC znamená Lake Banking Technology Company a je virtuálnou burzou, ktorá ponúka bitcoiny prostredníctvom mnohých fiat mien a spôsobov platby. Je to ďalšia platforma, kde si švajčiarski investori môžu kupovať kryptomeny za použitie CHF a 42 ďalších fiat mien. Čo sa týka nákupov, máte k dispozícii bankové prevody, Western Union, MoneyGram, hotovostné vklady, OKPay, Perfect Money, PayPal, Payza, Skrill, Neteller, Leupay a CHATS..

Získajte bitcoiny na burze LakeBTC

Pokiaľ ide o poplatky, máte štruktúru nákladov tvorcu/príjemcu v rozmedzí od 0% do 0,2%, zatiaľ čo náklady na vklad sa líšia od spôsobu platby od iného.

Pros

 • množstvo platobných možností;
 • je možné získať mince za CHF.

Zápory

 • iné ako BTC, ostatné kryptomeny nemajú bežne dostupné veľké objemy dodávok;
 • pre fiat obchody je potrebné vykonať overenie.

Paymium

Paymium je jednou z vôbec prvých európskych búrz, ktoré ponúkali bitcoiny na predaj, pričom svoje pôsobenie založila v roku 2011. Je to francúzska spoločnosť so sídlom v Paríži. Spoločnosť ponúka platby prostredníctvom bankových kariet a účtov pomocou EUR ako iba fiat meny.

Výmena paymia

Poplatky za kreditné karty (8%) sú vysoké, zatiaľ čo vklady SEPA môžete používať zadarmo. Máte tiež obchodné náklady na úrovni 0,59%.

Pros

 • jeden z najstarších hráčov v odvetví a prvá európska výmena;
 • SEPA prevody sa vykonávajú bezplatne.

Zápory

 • za fiat peniaze je k dispozícii iba EUR;
 • kreditné karty majú vysoké 8% poplatky;
 • na nákup BTC musia užívatelia overiť svoje účty.

Coinbase

Coinbase je jedným z prvých licencovaných maklérov, pokiaľ ide o obchodovanie s kryptomenami. Burza ponúka služby v 32 krajinách vrátane Švajčiarska. Dostupné spôsoby platby sú kreditné karty a bankové prevody, pričom akceptované sú platby v USD a EUR.

Nakúpte bitcoiny na burze Coinbase

Platíte obchodný poplatok 1,49%, zatiaľ čo náklady na vklad sú 3,99% za bankové karty a nič za prevody SEPA. Overenie je nevyhnutné, zatiaľ čo likvidita je zabezpečovaná prostredníctvom dcérskej spoločnosti s názvom GDAX.

Pros

 • dobrá likvidita vďaka dcérskej ponuke GDAX;
 • bezplatné prevody SEPA.

Zápory

 • Coinbase nie je súkromnou burzou kvôli požiadavkám na kontrolu identity;
 • problémy s povesťou v dôsledku sledovania aktivity zákazníka.

Bitcoin.de

Platforma je nemecká burza P2P, ktorá ponúka európskym obchodníkom trhovisko na nákup a predaj bitcoinov. Bankové prevody ponúka ako spôsob platby iba vtedy, keď je zaistenie trhu povinné pre všetkých účastníkov.

Objednajte si BTC na Bitcoin.de

Poplatky sú rozdelené na expresné vklady, ktoré predstavujú náklady 0,8%, a pravidelný vklad SEPA, pričom náklady na holenie sú 1%. Tieto náklady sú rozdelené na polovicu medzi kupujúcich a predávajúcich, vďaka čomu zaplatíte 0,4% alebo 0,5%..

Pros

 • k dispozícii je možnosť expresného nákupu prostredníctvom bankového účtu;
 • bitcoiny sú vopred uložené na platformu a držané v úschove.

Zápory

 • ako spôsob platby sú akceptované iba bankové prevody (SEPA);
 • kupujúci aj predávajúci musia overiť svoje účty.

BitQuick

BitQuick je jednou z tých platforiem, kde si na nákup bitcoinov nemusíte ani registrovať účet. Vyplníte formulár, zadáte adresu peňaženky a zaplatíte 2% poplatok v hotovosti, Western Union a MoneyGram. V prípade, že chcete kúpiť viac ako 400 dolárov, musíte k formuláru poskytnúť aj naskenovaný preukaz totožnosti.

Objednajte si BTC na BitQuick

Pros

 • úplne súkromné ​​nákupy až do 400 dolárov;
 • hotovostné vklady sú k dispozícii ako možnosť platby.

Zápory

 • väčšie nákupy vyžadujú váš občiansky preukaz;
 • nedostatok iných platobných možností okrem vkladov v hotovosti/Western Union.

BTC Marketplace Coinfloor

Coinfloor je britská burza, ktorá vám pomáha získať BTC prostredníctvom prevodov SWIFT a SEPA, pričom akceptovanými fiat menami sú GBP, EUR, PLN a USD. Výška poplatkov závisí od dosiahnutého mesačného objemu, pohybuje sa v rozmedzí od 0,1% do 0,3%, pričom neexistujú žiadne poplatky za vklad. Ak sa rozhodnete kúpiť kryptomeny prostredníctvom tohto poskytovateľa, je potrebné overenie.

Výmena podlahy Coinfloor

Pros

 • jeden z najnižších poplatkov na trhu;
 • možnosť nákupu veľkého množstva bitcoinov.

Zápory

 • výmena vyžaduje úplné overenie;
 • nedostatok spôsobov platby okrem bankového SWIFT/SEPA.

Bitit

Táto francúzska burza ponúka mince prostredníctvom kreditných kariet, bankovníctva (TrustPay) a peňažných poukážok (Neosurf, CASHlib a Bitit debetná karta). Ak chcete používať mince, musíte vykonať overenie, aby ste mohli získať mince.

Kúpte si kryptomeny za bitit

Poplatky sú 6,9% za karty, 3% za TrustPay a 5,9% až 11,9% za poukážky.

Pros

 • okamžite dostupné mince prostredníctvom poukážok a kreditných kariet;
 • možnosť použiť CHF pri použití poukážok.

Zápory

 • poukážky použiteľné iba vtedy, ak zapriahnete jazdu do Francúzska;
 • veľmi vysoké poplatky za poukážky aj za CC;
 • nie je súkromné, pretože na uskutočnenie obchodu je potrebné naskenované ID.

Coinhouse

Coinhouse je ďalšou francúzskou burzou, ktorá ako spôsob platby bitcoinmi prijíma kreditné karty a bankové prevody. Ak sa chcete zúčastniť na trhu, musíte prejsť rozsiahlym overením, pričom poplatky sú stanovené na 4,9% + 9,90 EUR z hodnoty nákupu. Môžete ich znížiť pomocou prémiového stavu prostredníctvom bežných obchodných príkazov na 3,9%.

Burza Coinhouse BTC

Pros

 • BTC je okamžite k dispozícii pomocou kreditných kariet;
 • dostatočnú likviditu prostredníctvom veľkých nákupných obmedzení.

Zápory

 • výmena neposkytuje súkromie z dôvodu potrebného overenia identity;
 • Pri platbe za vaše mince je akceptovaná iba mena EUR.

Bity

Bity je švajčiarska platforma, kde si môžete mince kupovať pomocou platieb vyjadrených v EUR a CHF. Dostupné možnosti financovania sú SEPA, SOFORT a online bankovníctvo. Máte tiež možnosť použiť firemné Bankomat v rámci hraníc Švajčiarska. Platíte poplatky iba za transakcie SOFORT a OBT (SOFORT: 0,25 EUR + 0,9%, OBT: 0,15 EUR + 2%).

Vymeňte peniaze za kryptomeny a digitálne aktíva s Bity

Pros

 • Obchod so sídlom vo Švajčiarsku, čo znamená, že sú k dispozícii nákupy v CHF;
 • Sieť bankomatov plne funkčná so Švajčiarskom.
 • nízke transakčné poplatky.

Zápory

 • bitcoiny môžete získať iba prostredníctvom vkladov na bankový účet;
 • neoverení používatelia si nemôžu kupovať kryptomeny.

GDAX

GDAX je dcérskou spoločnosťou spoločnosti Coinbase výmena a slúži väčšinou ako platforma na obchodovanie s maržami. Má podporu od svojej majiteľskej spoločnosti a ako spôsob vkladu umožňuje iba bankové prevody.

Výmena bitcoinov GDAX

Poplatky sú v porovnaní s Coinbase výrazne nižšie, pohybujú sa v rozmedzí od 0,1% do 0,3%. Ako akceptované fiat peniaze máte EUR a USD, pričom požiadavky na overenie sú podobné ako na Coinbase.

Pros

 • veľký objem obchodu dostupný denne;
 • nízke poplatky výrobcom/odberateľom.

Zápory

 • financovanie je možné výlučne prostredníctvom bankových prevodov;
 • rovnako ako v prípade Coinbase je potrebné dokončiť overenie.

Výmena BTC ShapeShift

ShapeShift poskytuje jeden z najľahších spôsobov, ako presvedčiť altocíny, ktoré nepotrebujete alebo nechcete, k bitcoinom. Pri prijímaní viac ako 50 kryptomien od vás platforma nevyžaduje žiadne osobné údaje. Burza však neponúka fiat meny a vklady, zatiaľ čo poplatky sú skryté v rámci swapového kurzu.

Digitálna platforma ShapeShift

Pros

 • úplne súkromná platforma na použitie;
 • podporovaných veľa altcoinov.

Zápory

 • výmenný kurz zahŕňa obchodné poplatky, ktoré nie sú zobrazené;
 • nie je možné získať BTC za fiat peniaze.

Belgacoin

Táto európska burza so sídlom v Belgicku ponúka veľmi jednoduchý nákupný proces pre obchodníkov s bitcoinmi. Na burze neregistrujete účet, ale vyplníte nákupný formulár. Poskytujete osobné údaje a e -mailovú adresu, ale žiadne naskenované dokumenty.

Platforma Belgacoin

Prijímanou fiat menou je EUR prostredníctvom bankových prevodov (medzinárodné a SEPA prevody). Obchodné poplatky sú hodnotené 1,5% z hodnoty obchodu.

Pros

 • žiadna registrácia, iba platobný formulár potrebný na získanie mincí;
 • žiadne požiadavky na naskenované dokumenty;
 • relatívne nízke poplatky (1,5%).

Zápory

 • bankové vklady sú jediným akceptovaným spôsobom nákupu;
 • spracovanie transakcií môže trvať nejaký čas, ak trh prijíma vysoký počet objednávok.

Miestny obchodník s mycéliom

Mycélium Začalo to ako platforma peňaženky, ktorá ponúka rozšírené bezpečnostné opatrenia pre investorov, aby si nechali svoje bitcoiny dovnútra. Časom však vyvinula aj trh P2P, ktorý vám umožňuje nakupovať mince prostredníctvom rôznych platobných metód a mien. Vyberiete si, či si chcete vytvoriť overený účet alebo nie, zatiaľ čo poplatky sú na úrovni 1% z obchodnej hodnoty.

Bitcoinová peňaženka Mycelium

Pros

 • možné obchodovať pomocou neovereného účtu;
 • vylepšené zabezpečenie, pokiaľ ide o služby peňaženiek;
 • nízke transakčné poplatky a rôzne spôsoby platby.

Zápory

 • vidiecke časti nemusia mať dostatočný počet obchodníkov, a teda dodávky;
 • s neoverenými používateľmi je riskantné pracovať.

VirWoX

Ak hľadáte spôsob, ako nakupovať digitálne meny prostredníctvom systému PayPal, VirWoX by mala byť určite jednou z vašich možností. Platforma ponúka aj ďalšie metódy, ktorými sú kreditné karty, Skrill, OKPay, paysafecard a Klarna.

Nezávislá burza VirWoX na obchodovanie s virtuálnymi menami

Hlavnou nevýhodou používania tejto platformy je, že proces nákupu BTC nie je priamy. Najprv musíte získať lípy Second Life Lindens (SLL) a potom ich vymeniť za bitcoiny. Týmto spôsobom musíte vložiť peniaze, kúpiť SLL a vymeniť ich za mince, pričom v tomto procese vám vzniknú tri poplatky..

Pros

 • neoverené účty majú právo obchodovať na tejto burze;
 • PayPal a kreditné karty sú k dispozícii ako platobné kanály.

Zápory

 • nemôže kupovať mince priamo, ale prostredníctvom SLL, čo robí proces zložitým;
 • poplatky sú vysoké, pretože ich zaplatíte trikrát, aby ste získali BTC.

BitPanda

Rakúska burza začína v krypto priemysle od roku 2014 a ponúka bitcoiny pomocou niekoľkých spôsobov nákupu (kreditné karty, Skrill, SEPA, Giropay, Neteller a SOFORT). Keďže EUR je jediným akceptovaným fiatom, tieto vklady prichádzajú s má svoje vlastné štruktúry poplatkov, ale sú skryté za objemom bitcoinu. Overenie je tiež nevyhnutné, pretože neoverené účty nemôžu nakupovať BTC BitPanda.

Vymieňajte si bitcoiny s BitPandou

Pros

 • možnosť nákupu bitcoinov pomocou niekoľkých platobných kanálov;
 • mince môžete predávať pomocou neovereného účtu.

Zápory

 • obchodníci, ktorí neprešli overovacím procesom, nemôžu nakupovať BTC;
 • poplatky sú súčasťou ceny bitcoinu, čo znamená, že nie sú zobrazené transparentne.

HitBTC

Vytvorila spoločnosť HIT Solution Ltd. v roku 2013, HitBTC ponúka pre svojich zákazníkov služby obchodovania s maržou a výmenné služby iba prostredníctvom kryptomien. To znamená, že môžete použiť altcoiny, ako napríklad Ethereum, na získanie BTC, pokiaľ nie sú k dispozícii.

Výmena kryptomeny HitBTC

Pokiaľ ide o poplatky, zaplatíte 0,1%, ak je vaša objednávka považovaná za príjemcu, pričom výrobcovia majú zľavu 0,01%.

Pros

 • objednávky výrobcov získavajú 0,01% ako zľavu;
 • trh je súkromný, pretože nie sú potrebné osobné dokumenty.

Zápory

 • fiat peniaze a vklady nie sú prístupné v HitBTC;
 • Rozhranie platformy je zamerané na odborníkov a nie je vhodné pre začiatočníkov.

LocalBitcoins

LocalBitcoins má na to veľa vecí. Je to jedno z popredných trhov P2P na svete, ktoré ponúka množstvo mien a spôsobov platby, ktoré môžu účastníci používať pri obchodovaní s bitcoinmi. Ak náhodou žijete vo Švajčiarsku, môžete použiť USD, EUR, CHF a ďalšie meny. Medzi akceptované spôsoby platby patria bankové prevody, kreditné/debetné karty, osobné nákupy a systémy PayPal/Skrill.

Získajte bitcoiny vo výmenníku LocalBitcoins

Overenie závisí od jednotlivých používateľov, pričom poplatky predstavujú 1% z celkovej hodnoty obchodu. Jednou z nevýhod burzy je nedostatok bezpečnostných funkcií, pretože sú k dispozícii iba dvojfaktorové overenie (2FA) a viazané služby.

Pros

 • ponúka množstvo spôsobov nákupu a mien;
 • ideálne pre tých, ktorí hľadajú súkromie;
 • konkurencieschopná štruktúra poplatkov dosahujúca 1% bez ohľadu na použitý spôsob platby.

Zápory

 • nízky počet bezpečnostných funkcií;
 • vzhľadom na tvrdenia o podvodných aktivitách je potrebná opatrnosť.

Nakúpte bitcoiny vo Švajčiarsku pomocou bankomatov

Máte tiež možnosť kúpiť bitcoiny pomocou Bankomaty v rámci hraníc krajiny. V súčasnej dobe existuje 22 plne funkčných strojov, väčšinou v Zürichu. Táto metóda je považovaná za jednu z najviac súkromných možností, keď sa jedná o nákup BTC, ale prináša aj vysoké poplatky. Okrem toho možno budete musieť zapriahnuť dlhú jazdu, ak sa v blízkosti vášho miesta nenachádzajú žiadne bankomaty.

Bitcoin bankomat

Pros

 • jedna z najviac anonymných možností nákupu BTC;
 • proces je veľmi rýchly, pričom potrebujete iba svoju kreditnú kartu/hotovosť a adresu svojej peňaženky.

Zápory

 • služba nemusí byť vždy k dispozícii;
 • vidiecke časti okresu nemajú bankomaty;
 • poplatky môžu dosiahnuť až 10%.

často kladené otázky

Potrebujete platiť dane?

Ako už bolo spomenuté, nákup a predaj bitcoinov vo Švajčiarsku nemá daňové dôsledky. Nemusíte platiť dane z príjmu ani DPH, vďaka čomu bude obchod pre švajčiarskych investorov dostupnejší, ako sa dá povedať v USA. Táto krajina je obľúbenou destináciou ICO a výmenných serverov pri výbere miesta ich prevádzky z dôvodu nedostatku daňových dôsledkov.

BTC dane

Anonymný nákup bitcoínov vo Švajčiarsku

Na získanie bitcoinov môžete použiť niekoľko búrz bez toho, aby ste museli skenovať svoje ID alebo dôkaz o adrese. Mnoho platforiem tiež nevyžaduje, aby ste pri nákupe BTC poskytovali osobné údaje, mali by ste si však uvedomiť, že väčšina z nich nedisponuje vysokou likviditou.

Anonymný nákup BTC

Môžete nakúpiť v malom na niekoľkých trhoch a sčítať tak potrebný objem. Platformy, na ktoré sa vzťahuje tento článok a ktoré umožňujú anonymný nákup bitcoinov, sú Coinmama, Anycoin Direct, Kraken, Cointed, WeSellCrypto, #bitcoin-otc, HappyCoins, BitSquare, xCoins, BitQuick, ShapeShift, Belgacoin, Mycélium, VirWoX, HitBTC, LocalBitcoins a Bankomaty.

Kde uložiť moje BTC?

Vrelo vám odporúčame používať hardvérové ​​peňaženky ako Ledger Nano S, TREZOR a KeepKey. Majú svoju cenu, pretože ich nie je možné získať zadarmo, ale v porovnaní so všetkými ostatnými typmi bitcoinových peňaženiek majú tiež vynikajúce zabezpečenie. Fungujú v online aj offline prostredí, majú fyzické tlačidlá používané na potvrdzovanie transakcií a ich kľúče sú súkromné.

Hardvérové ​​peňaženky

Aj keď je táto príručka vyčerpávajúca, niektoré otázky môžu zostať nezodpovedané, a preto vás žiadame, aby ste nám napísali priamo, aby sme okamžite získali odpovede..