5 najlepších bitcoínových búrz roku 2020

Či už ste nový krypto nadšenec alebo skúsenejší obchodník, nie je vždy ľahké nájsť efektívnu a spoľahlivú burzu na investovanie do bitcoinu. Okrem bezpečnosti a profesionálnej povesti existuje mnoho faktorov, ktoré by ste mali mať na pamäti pri zvažovaní, ktorá kryptoburza je pre vás najlepšia.

Aká je najlepšia burza bitcoinov tam? Odpoveď na túto otázku sa u rôznych obchodníkov líši v závislosti od ich potrieb. Existuje niekoľko profesionálnych a dôveryhodných služieb, ktoré poskytujú rôzne nástroje a obchodné príležitosti, vďaka čomu je každá burza viac alebo menej vhodná pre konkrétnych nadšencov kryptomeny.

Mnohí sa rozhodujú výlučne pre neväzobné služby, pretože bezpečnosť je ich hlavnou prioritou, iní však môžu hľadať platformy, ktoré ponúkajú pokročilejšie obchodné nástroje a rôzne spôsoby platby. Tento článok sa zaoberá najlepšími možnosťami bitcoínových búrz a analyzuje ich výhody a nevýhody a mal by byť užitočný pre začiatočníkov aj skúsenejších obchodníkov s kryptomenami.

Binance

Je bezpečné to povedať Binance je v dnešnej dobe najpopulárnejšou službou kryptoburzy. Pokiaľ tento článok nie je vašim prvým vpádom do krypto vesmíru, už ste o Binance takmer určite počuli.

Nie je žiadnym prekvapením, že milióny ľudí na celom svete volia Binance pred inými krypto službami, pretože je to jedna z najlacnejších búrz na nákup bitcoínov kvôli nízkym transakčným poplatkom. Navyše môžete svoj poplatok ešte znížiť, ak obchodujete pomocou vlastnej kryptomeny Binance, BNB. Binance funguje od roku 2017, takže nejde o najstaršiu kryptoburzu, ale vďaka svojej obľúbenosti je najlepšou burzou pri meraní čistého denného objemu obchodov..

So spoločnosťou Binance môžete pomocou kreditnej alebo debetnej karty nakupovať a predávať BTC a viac ako 150 altcoinov. Služba a jej aplikácia fungujú aj ako krypto peňaženka a umožňujú vám bezpečne ukladať vaše digitálne aktíva. Samozrejme, vždy existuje malé riziko, že dôjde k napadnutiu takýchto platforiem, ale Binance využíva najmodernejšie zabezpečenie. Má dokonca aj fond bezpečných aktív pre používateľov (SAFU), fond núdzového poistenia, ktorý slúži na ochranu majetku obchodníkov a je uložený v oddelenom chladiarenskom sklade.

Binance je skvelou voľbou pre začiatočníkov i profesionálov, pretože ponúka oddelené rozhrania Lite a Pro pre používateľov rôznych skúseností. Medzi dvoma rozhraniami je ľahké prepínať tam a späť na základe vašich potrieb.

Okrem toho, že je Binance jednou z najlepších búrz na obchodovanie s bitcoinmi, funguje ako celý krypto ekosystém s niekoľkými rôznymi projektmi. Používateľom poskytuje množstvo možností, nástrojov a ďalších platforiem na vzdelávanie a výskum bez ohľadu na ich skúsenosti s digitálnymi menami. Začiatočníkom a nadšencom ponúka platforma Binance Academy, ktorá vám umožní prečítať si podrobné články o kryptotrhu, technológii blockchain a svete financií všeobecne – to všetko zadarmo. Táto funkcia ukazuje, že Binance sa snaží vytvoriť inkluzívny priestor pre začiatočníkov a je to skvelá voľba pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o tomto odvetví, ale nevedia, kde začať..

Projekt Binance’s Info navyše slúži ako online databáza a encyklopédia súvisiaca s kryptomenami, ktorú používatelia platformy neustále aktualizujú. Binance tiež poskytuje najnovšie aktualizácie o trhu s kryptomenami, ako aj štatistiky obchodovania v reálnom čase. Binance Research ponúka odbornú analýzu trhu a správy o udalostiach v tejto oblasti.

Výhody: Nízke poplatky; široká škála podporovaných kryptomien; dôveryhodný zdroj; vysoký denný objem obchodov; podporuje kreditné karty ako možnosť platby; núdzový fond; vhodné pre začiatočníkov; pokročilé obchodné nástroje, správy a analytické štatistiky.

Nevýhody: Môžu byť hacknuté; väčšinu svojich kryptocoinov nemôžete vyberať v hotovosti, vrátane BTC.

ZMENIŤ

Ak je bezpečnosť vašou prioritou číslo jedna a absolútne nebudete robiť kompromisy, určite by ste mali zvážiť obchodovanie na ChangeNOW, najbezpečnejšej burze bitcoinov na trhu. Je to neväzobná služba, ktorá nevyžaduje, aby ste si vytvorili účet alebo sa zaregistrovali na obchodovanie, čo znamená, že používatelia nemusia poskytovať žiadne súkromné ​​informácie, ktoré by mohli byť ukradnuté alebo napadnuté. ChangeNOW sa vyhýba bezpečnostným chybám tým, že jednoducho neuchováva vaše finančné prostriedky ani neukladá vaše údaje.

Tento premyslený prístup k bezpečnosti používateľov má aj ďalšiu výhodu, a to rýchlosť operácií. Nie je potrebná registrácia, čo znamená, že si môžete okamžite vymieňať kryptomeny, čo robí zo ChangeNOW najrýchlejšiu výmenu bitcoinov medzi svojimi rovesníkmi. Priemerná transakcia na jeho platforme netrvá dlhšie ako 5 minút. Okrem toho neexistuje žiadny horný limit transakcií, takže môžete obchodovať podľa svojho vkusu.

ChangeNOW je služba kryptoburzy s jedným z najväčších zoznamov podporovaných coinov. Podporuje širokú škálu kryptomien, od tých najpopulárnejších, ako sú bitcoiny, litecoiny a ethereum, až po veľmi špecializované altcoiny. V súčasnej dobe má služba kryptoburzy vo svojom zozname viac ako 200 coinov, ktoré neustále rastú. S ChangeNOW si môžete ľahko kúpiť niektoré digitálne mince pomocou kreditnej alebo debetnej karty Visa alebo MasterCard.

Môžete si tiež vymieňať digitálne meny s inými používateľmi a využívať pritom najnižšie ceny v tomto odvetví. Platforma automaticky analyzuje trh a vyberie najlepšiu dostupnú sadzbu. Ak používate ChangeNOW, môžete si byť istí, že v presnom okamihu vašej transakcie vám neuniknú lepšie ceny. Na rozdiel od mnohých svojich rovesníkov je provízia ChangeNOW zahrnutá v očakávanej sadzbe zobrazenej na obrazovke, takže užívatelia nemusia platiť žiadne ďalšie ani skryté poplatky.

Rovnako ako ostatné weby s výmenou bitcoinov sa aj ChangeNOW snaží vzdelávať obchodníkov, investorov a nadšencov kryptomien. Nefunguje výlučne ako jednoduchá výmenná platforma; namiesto toho poskytuje svojim používateľom prístup k svojmu komplexnému blogu s hĺbkovou analýzou, najnovšími krypto údajmi, recenziami mincí, predpovedami pohybu cien a zaujímavými článkami.

Spoločnosť ChangeNOW nedávno predstavila svoju úplne novú platformu na učenie sa kryptomien NOWAcademy. S pomocou odborníkov v tejto oblasti môže každý porozumieť kryptomene od začiatku a byť si istý, že mu nič dôležité neunikne. NOWAcademy organizuje svoje hodiny jednoduchým spôsobom s jednoduchými a všeobecnými učebnými nástrojmi oddelenými od komplikovanejších a úzkych..

Výhody: Najbezpečnejšia výmenná služba; vysoká prevádzková rýchlosť; výmena bitcoinov s najnižším poplatkom; skvelé ceny; žiadne skryté poplatky; Podporovaných viac ako 200 kryptomien; neobmedzené transakcie; užívateľsky prívetivé a prehľadné rozhranie; 24/7 zákaznícka podpora.

Nevýhody: Nepodporuje výber hotovosti; obmedzené možnosti platby.

Kraken

Kraken bola založená v roku 2011 a patrí medzi najstaršie, najspoľahlivejšie a najdôveryhodnejšie výmeny kryptomien. Vďaka bezproblémovému rozhraniu je jedným z najlepších serverov na výmenu bitcoinov pre nováčikov aj expertov na kryptomeny. Od prvej návštevy ich webových stránok na vás zapôsobí premyslený dizajn a pútavá grafika použitá na všetkých ich platformách.

Kraken oslovuje nováčikov rôznymi spôsobmi, ako je ponuka jednoduchej prístupnosti a komplexný sprievodca kryptomenami. Na stránke podpory svojich webových stránok sa každý môže dozvedieť viac o kryptomenách, blockchainu a profesionálnom obchodovaní v jednoduchej angličtine.

Platforma oslovuje odborníkov tým, že poskytuje pokročilé obchodné nástroje, obchodovanie s futures, OTC, štatistiky, analýzu trhu a mnoho ďalších. S Krakenom môžete spravovať a rozširovať svoje portfólio a sledovať svoje krypto aktíva bez ohľadu na to, ako dlho ste v hre. Kryptomenová služba sa snaží urýchliť prijatie digitálnych mincí, čo v konečnom dôsledku povedie k väčšej finančnej slobode na celom svete. Iba obchodovaním na ich platforme prispievate k ich cieľu adopcie kryptomien, čo je cieľ, ktorý prinesie zisky všetkým v tomto odvetví.

Kraken je lacná bitcoinová burza s niektorými z najnižších poplatkov na trhu. Umožňuje vám nakupovať, predávať a obchodovať s viac ako 30 digitálnymi mincami. Kryptomeny môžete nakupovať v širokej škále fiat mien, vrátane amerického, kanadského a austrálskeho dolára, eura, libry, japonského jenu a švajčiarskeho franku. Prístup služby k poplatkom závisí od objemu vášho obchodovania, to znamená, že čím viac platformu používate, tým nižšie sú vaše poplatky.

Kraken navyše ponúka svojim užívateľom špičkové zabezpečenie. Spoločnosť si získava dôveru svojich používateľov investovaním do komplexných bezpečnostných štandardov. Burza ukladá väčšinu svojich digitálnych aktív do offline chladiarenského skladu, vďaka čomu sú aktíva užívateľov odolné voči hacknutiu, takže si môžu byť istí, že ich finančné prostriedky nikam neodchádzajú. Navyše všetky citlivé alebo osobné informácie o používateľoch sú dôkladne šifrované na systémovej aj dátovej úrovni. Jeho servery sú prísne strážené a neustále monitorované, pričom prístup k nim je povolený iba oprávnenému personálu. Niet divu, že počas ich prítomnosti na kryptotrhu bol Kraken opakovane označovaný za jednu z najbezpečnejších búrz digitálnych mien..

Výhody: Vysoká likvidita; podporuje transakcie fiat-to-crypto; pokročilé obchodné nástroje; nízke poplatky; skladovanie v chlade; špičkové zabezpečenie; pohodlné rozhranie s estetikou dizajnu; vysoko kvalitná medzinárodná zákaznícka podpora.

Nevýhody: Obmedzené možnosti výberu fiat; obmedzený zoznam podporovaných mien; na obchodovanie vyžaduje overenie účtu.

Coinbase

Coinbase je jednou z najlepších bitcoinových búrz, pretože poskytuje používateľom možnosť nakupovať, predávať, skladovať a dokonca aj zarábať kryptomeny. Bola založená v roku 2012 a odvtedy jej publikum dosiahlo 40 miliónov používateľov na celom svete. Coinbase so sídlom v San Franciscu podporuje viac ako 100 krajín po celom svete. V tejto chvíli bolo prostredníctvom platformy zobchodovaných viac ako 200 miliárd dolárov a vo svojej úschove vlastní viac ako 7 miliárd dolárov digitálnych aktív. To umožňuje používateľom mať istotu vysokej likvidity Coinbase.

S Coinbase môžete obchodovať s bitcoínmi a viac ako 30 altcoinmi výmenou za fiatové meny, nakupovať mince pomocou kreditnej alebo debetnej karty a vyberať hotovosť, pretože táto služba podporuje prepojenie bankového účtu s vašim profilom.

Aplikácia Coinbase funguje aj ako krypto peňaženka, ktorá vám umožňuje spravovať vaše digitálne aktíva. Rovnako ako ostatné bitcoinové burzy s podobnými funkciami, Coinbase poskytuje optimálne zabezpečenie a väčšinu svojich finančných prostriedkov uchováva v offline chladiarenskom úložisku, aby k nim nemali prístup hackeri. Tieto prostriedky sú tiež poistené. Okrem toho, aby táto služba svojim používateľom ponúkla dodatočné zabezpečenie, umožňuje vám uložiť digitálne aktíva do trezoru a nastaviť konkrétne časovo oneskorené výbery..

Je to skvelá výmena pre tých, ktorí sú na úplnom začiatku svojej cesty kryptomien, pretože sa zameriava predovšetkým na začínajúcich nadšencov kryptomeny. Coinbase Earn je projekt vyvinutý spoločnosťou Coinbase, ktorý povzbudzuje amatérskych investorov k výskumu a získaniu ďalších informácií o tom, ako fungujú digitálne meny a technológie blockchain. Kým sa používatelia dozvedia, ako fungujú digitálne mince, platforma ich odmeňuje niekoľkými bezplatnými tokenmi za ich úsilie, aby si mohli sami vyskúšať obchodovanie.

Platforma zároveň poskytuje pokročilé obchodné nástroje pre odborných investorov a obchodníkov prostredníctvom ich verzie Pro. Coinbase Pro umožňuje používateľom držať krok s najnovšími a najrelevantnejšími údajmi o krypto trhu v reálnom čase. Vďaka tejto službe získate prístup k pokročilým nástrojom pre tvorbu grafov, obchodnej histórii a knihám objednávok v reálnom čase. Je to skvelé miesto na správu a rast vášho krypto portfólia.

Výhody: Ideálne pre začiatočníkov; poskytuje študentom kryptomeny bezplatné mince na obchodovanie; vysoká likvidita; profesionálna verzia; skladovanie v chlade; bezpečnosť; poistenie finančných prostriedkov; podporuje kreditné a debetné karty; celosvetovú zákaznícku podporu.

Nevýhody: Podporuje obmedzený zoznam digitálnych mincí; obmedzený zoznam podporovaných krajín; priemerná rýchlosť operácií; nepodporuje výbery z kariet.

CEX.IO

CEX.IO sa snaží sprístupniť obchodovanie s kryptomenami a prispieva k vytvoreniu globálneho otvoreného finančného systému tým, že uľahčuje používanie ich služby. Bola založená v roku 2013 a rýchlo sa stala jednou z prvých krypto platforiem na podporu kartových aj bankových prevodov.

V dnešnej dobe je CEX.IO mimoriadne pohodlná služba výmeny fiat-to-crypto. Ponúka široký sortiment kryptomien na nákup, predaj a obchodovanie, ako aj výmeny prostredníctvom niekoľkých fiat mien, ako sú doláre, eurá, libry a ruble. Môžete použiť rôzne spôsoby platby vrátane bankových prevodov, platieb kreditnými a debetnými kartami a výmeny kryptomena za kryptomeny. Hotovosť si môžete dokonca vybrať priamo na svoju kartu. Poplatky na CEX.IO sú tiež celkom rozumné.

S CEX.IO môžete pokojne spať, pretože všetky vaše digitálne aktíva budú chránené pokročilými bezpečnostnými opatreniami vrátane metód chladenia, vďaka ktorým budú jeho finančné prostriedky menej citlivé na hackovanie. Služba sa zaoberá aj najuznávanejšími a najdôveryhodnejšími bankami pri ich obchodovaní s kryptomenami, ktoré prispievajú k celkovej bezpečnosti a spoľahlivosti kryptoburzy.

K dnešnému dňu má CEX.IO viac ako 3 milióny registrovaných obchodníkov. Pôvodne britská spoločnosť má v súčasnosti služba výmeny kryptomien niekoľko pobočiek po celom svete vrátane Spojeného kráľovstva, USA, Cypru, Ukrajiny a dokonca aj Gibraltáru (britského zámorského územia). Služba podporuje 99% krajín a 42 štátov USA. CEX.IO tvrdí, že zákazníci sú ich najvyššou prioritou, čo znamená, že sa vždy pokúšajú optimalizovať svoj pracovný tok pre lepšie užívateľské prostredie. To zahŕňa vysoko profesionálnu službu zákazníckej podpory, ktorá funguje na celom svete a je pripravená vám pomôcť 24/7.

Okrem pravidelného obchodovania poskytuje CEX.IO pokročilým a komplexnejším obchodným nástrojom a možnostiam pre profesionálov v oblasti kryptomeny. Ak využijete výhody tejto platformy a jej používateľsky prívetivej aplikácie, budete vždy schopní držať krok s najnovšími obchodnými štatistikami, aktualizáciami kryptomien a údajmi o trhu, ako aj dostávať kontextové oznámenia s upozorneniami na ceny a väčšinou čo je dôležité, rozšírte svoje portfólio.

Aplikácia CEX.IO navyše funguje ako spoľahlivá a bezpečná krypto peňaženka s ľahko ovládateľným užívateľským rozhraním..

Výhody: Podporuje používateľov na celom svete; podporuje výber z kariet; rôzne spôsoby platby; nevyžaduje fotografiu vašej karty; špecializované altcoiny; metódy skladovania v chlade; krypto peňaženka; obchodovanie s maržou; pokročilé obchodné a investičné nástroje; globálna zákaznícka podpora 24/7.

Nevýhody: Podporované obmedzené mince; poplatky sa líšia v závislosti od spôsobu platby.

Záver

Predtým, ako budete obchodovať na akejkoľvek burze bitcoinov, nezabudnite porozumieť svojim cieľom a potrebám ako kryptomonta. V opačnom prípade budete ohromení a ľahko zmätení rôznymi možnosťami, ktoré máte k dispozícii, najmä ak ste začínajúci obchodník..

Ak chcete vykonávať výmenu medzi kryptomenami, najbezpečnejšou možnosťou je neväzobná služba, ako napríklad ChangeNOW, ktorá nevyžaduje vytvorenie účtu a potvrdenie. Ak si chcete pomocou kreditnej karty kúpiť nejaké BTC, existuje mnoho služieb, z ktorých si môžete vyberať, ale pokiaľ ide o výber, mali by ste mať na pamäti, že mnohé burzy majú obmedzené možnosti výberu a podľa toho by ste mali zúžiť zoznam..

Dúfajme však, že tento zoznam bitcoínov vám pomôže pri vašej ceste kryptom, pretože poskytuje hlavné výhody a nevýhody každej z najlepších služieb výmeny bitcoinov..