Ako múdro investovať do kryptomeny?

Pokiaľ ide o investovanie vašich peňazí, máte na výber veľa možností, pričom jednou z nich je kryptomena alebo digitálna mena. Napriek tomu, že existuje len krátko, jeho popularita pre investorov najmä v posledných rokoch neustále rastie.

Napriek tomu, že to znamená, že je na výber viac digitálnych mien, je však ťažké rozoznať, ako múdro investovať do kryptomeny, najmä vzhľadom na to, aké volatilné sú fluktuácie na trhu. Napriek tomu, že tieto divoké výkyvy môžu znamenať vysoké riziko pre investorov, môžu im tiež priniesť väčšie zisky, ak na to pôjdu správne.

Preto sme vytvorili tento článok, ktorého cieľom je poskytnúť vám komplexný návod, ako investovať do kryptomeny, aby ste mohli minimalizovať svoje riziká, aj keď sa zúčastňujete na vysokorizikovom trhu..

Čo je to kryptomena?

Zdroj: https://www.quoteinspector.com/

Jednoducho povedané, kryptomena je virtuálna mena, ktorá používa kryptografické šifrovanie a je zvyčajne založená na technológii blockchain. Vďaka šifrovaniu je ťažké sfalšovať kryptomenu. Základným predpokladom kryptomeny je decentralizácia, čo znamená, že je menej pravdepodobné, že budú zasahované alebo manipulované akýmkoľvek riadiacim orgánom..

Kryptomeny sú však považované za oveľa rizikovejšie a volatilnejšie ako bežná mena z dôvodu nedostatku vládnej podpory a drahých kovov, ako je zlato – faktory, ktoré sú často prítomné v bežnej mene. Kryptomeny sú teda cenné iba vtedy, ak ich ľudia vnímajú ako takých.

Niektoré z najobľúbenejších a najznámejších kryptomien sú bitcoin a ethereum. Napriek tomu, že existuje viac ako tisíc ďalších kryptomien a stále pribúdajú nové, tieto dve sú mincami, ktoré je možné využiť pre investorov..

Výhody kryptomeny ako investície

Ak je trh s kryptomenami taký volatilný, prečo by ste mali v prvom rade investovať? Nebolo by predsa múdrejšie investovať na stabilnejšom a menej kolísavom trhu? Áno, nie, a tu sú niektoré z dôvodov, prečo môže byť dobré investovať do kryptomeny.

Ponúka vám vyššiu úroveň finančnej nezávislosti.

Kryptomeny vám ponúkajú vyššiu úroveň finančnej nezávislosti, pretože vaše peniaze sú len vaše a nemôžu byť kontrolované externými inštitúciami, ako sú banky alebo vláda. To znamená, že sa nemusíte obávať straty prístupu k svojim peniazom, pretože to máte úplne pod svojou kontrolou.

Predstavuje vysoké riziko, ale aj veľkú návratnosť.

Vzhľadom na volatilitu trhu môže byť investovanie do digitálnej meny trochu skľučujúce, pretože ich fluktuácie je ťažké predvídať. Napriek tomu, pokiaľ ste múdri v tom, ako investujete svoje peniaze, môžu vám ponúknuť skvelé výnosy.

Má vyššiu likviditu ako tradičná mena.

Jednou z definujúcich vlastností kryptomeny je, že sa veľmi ľahko predávajú a nakupujú v akomkoľvek čase, čo im poskytuje vyššiu likviditu ako tradičné meny. Z tohto dôvodu sa môžete kedykoľvek dostať na trh a z neho vyjsť.

Sprievodca inteligentným investovaním do kryptomeny

Zdroj: https://www.pxfuel.com/en/free-photo-xzvzr

Vzhľadom na to, ako je trh s kryptomenami volatilný, sú stratégie učenia sa o investovaní do kryptomeny nevyhnutné, ak chcete znížiť riziká, ktoré podstupujete. Digitálna mena sa však až tak veľmi nelíši od tradičnej meny.

Stratégie používané pri investovaní v digitálnej mene sú preto často podobné tým, ktoré sa používajú pre tradičné investície.

Ak vás teda zaujíma, ako investujete do kryptomeny, tu je užitočný sprievodca, ktorý vás môže naučiť niekoľko tipov a trikov, ako múdro investovať do tohto druhu meny.

Pred účasťou si urobte dôkladný prieskum.

Rovnako ako pri všetkom, čo zahŕňa riskovanie, je potrebný adekvátny výskum, ak chcete maximalizovať svoje investície a ísť na to správne. To platí najmä pre vysokorizikové trhy, ako napríklad kryptomena.

Ak teda chcete dosiahnuť zisk a nie stratu, musíte mať znalosti o menách, do ktorých investujete, či už ide o kryptomenu alebo tradičnú menu..

To vám umožní prijať vypočítané riziká a zníži šance na stratu a/alebo veľký dlh. Vykonanie náležitej starostlivosti a podrobnejší prieskum odvetvia pred vstupom do podniku môže byť časovo náročné, ale neskôr, keď už investujete, sa vám to môže neuveriteľne vyplatiť..

Navyše väčšina, ak nie všetky digitálne meny sprístupnili svoje osvedčenia online, takže skutočne nie je dôvod ísť nepripravení. Návrhy sú správy o konkrétnom probléme, ktoré môžu čitateľom pomôcť lepšie ho porozumieť, a preto sa rozhodnúť informovanejšie.

Ak teda chcete maximalizovať potenciál digitálnych mien ako investície, je nevyhnutné urobiť si prieskum a použiť ho ako základ pre svoje investície..

Ignorujte humbuk a hluk.

Rovnako ako pri tradičných investíciách, musíte filtrovať hluk a ignorovať humbuk okolo kryptomien a zaobchádzať s ním ako s bežnými peniazmi. Tu príde na rad váš dôkladný prieskum mincí.

Pokiaľ ide o investície, nemali by ste svoje rozhodnutia zakladať na tom, čo ostatní hovoria o konkrétnej mene. Namiesto toho použite znalosti, ktoré ste získali vo svojom výskume, na vypočítané riziká, a požiadajte o radu tých, ktorí majú odborné znalosti a znalosti o danej téme..

Naučte sa rozlišovať, kto je skutočne informovaný o obchodných a investičných stratégiách a kto nie. To vám umožní filtrovať informácie z iných zdrojov, čo vám umožní prijať iba tých, ktorí môžu byť nápomocní pri formovaní vašich vlastných stratégií..

Poznajte svoje silné stránky a buďte pripravení podstúpiť vypočítané riziká.

Investovanie peňazí vždy zahŕňa určitý stupeň riskovania, ale nikdy to nebolo také zrejmé, ako keď investujete v kryptomene. Ako trh s kolísavými výkyvmi existuje toľko vecí, ktoré sa môžu stať a niekedy bez predchádzajúceho upozornenia.

Preto sa musíte dozvedieť, kde sú vaše silné stránky a kde sú vaše slabé stránky, najmä pokiaľ ide o riskovanie. Ak ste nervózni pri riskovaní, potom kryptomena nemusí byť pre vás trh.

Ak sa však identifikujete ako rizikový subjekt, musíte na to ísť správnou cestou, aby ste neskončili s neprekonateľným dlhom..

Podstupovanie rizika môže byť vzrušujúce, ale môže viesť k väčším stratám ako ziskom, ak si dobre premyslíte, aké riziká podstúpite. Ak teda chcete viac zisku ako strát, vypočítané riziká sú tou správnou cestou.

Nezabudnite skontrolovať svoje emócie pri dverách a očakávať neočakávané.

Ako už bolo spomenuté, trh s investíciami do kryptomien môže byť veľmi volatilný, a preto je dôležité skontrolovať svoje emócie pred vstupom na trh. To znamená, že pred účasťou na investíciách je potrebná určitá mentálna príprava.

Keď to urobíte a očakávate neočakávané, nenecháte sa ovplyvniť svojimi emóciami v čase turbulencií, čo vám umožní konať racionálnejšie vždy, keď dôjde k veľkým výkyvom cien. Investície do kryptomeny predsa nie sú pre slabé povahy.

Investujte iba peniaze, ktoré si môžete dovoliť a prehrať.

Skúsený investor vám povie, aby ste investovali iba sumu, ktorú si môžete dovoliť, a môžete stratiť žalúdok. Investície, či už tradičné alebo digitálne, majú vášmu súčasnému bohatstvu priniesť väčšiu hodnotu, nie ho úplne stratiť.

Uistite sa preto, že investujete iba peniaze, ktoré si môžete dovoliť, a stratíte žalúdok. Tak v prípade, že utrpíte straty, nebudú také veľké ani škodlivé, na rozdiel od toho, ak by ste investovali všetky svoje peniaze naraz.

Neinvestujte iba v jednej mene.

Ďalšou stratégiou, ako maximalizovať zisk a minimalizovať straty, je zaistiť, aby ste podľa príslovia nevložili všetky vajíčka do jedného košíka. Diverzifikujte svoje investície investovaním do viac ako jednej mince.

Je to stratégia, ktorú odporúčajú dokonca aj finanční poradcovia v tradičných investíciách, pretože vám to umožní zistiť, ktoré mince sú výnosnejšie ako ostatné. Môže vám to tiež pomôcť vytvoriť rozmanitejšie portfólio kryptomien.

Môžete byť v pokušení ísť len s najobľúbenejšími menami, ako je bitcoin, ale aj keď jeho dominancia na trhu s kryptomenami môže v súčasnosti stáť na 79%, nie je to vždy isté. Vzhľadom na to, ako sa toto číslo v roku 2018 znížilo na približne 50%.

Preto, aby ste minimalizovali riziko strát, je najlepšie, ak rozložíte svoje investície medzi dostupné kryptomeny a nebudete investovať iba do jednej mince..

Zvážte pre svoje investície použitie iného e -mailu.

Investovanie peňazí zahŕňa citlivé informácie, a preto je pre vaše investície najlepšie použiť alternatívny e -mail. Dôvodom je, že používanie bežného e -mailu na vaše investície vás môže potenciálne otvoriť bezpečnostným rizikám a narušeniu ochrany údajov.

Aby ste znížili pravdepodobnosť, že sa to stane, zvážte alternatívny e -mailový účet, ktorý je vyhradený pre vaše obchodné aktivity. Zapnite funkciu 2-faktorového overenia, aby bolo zaistené lepšie zabezpečenie vašich investičných aktivít.

Navyše je najlepšie, ak použijete jedinečné používateľské meno a heslo, ktoré bude nielen ťažké uhádnuť, ale tiež nebude obsahovať žiadne osobné údaje, ktoré by potenciálni hackeri mohli použiť na spätné sledovanie vás..

Zdroj: https://www.pxfuel.com/en/free-photo-xacmj

Zistite, čo sú teplé a studené peňaženky.

Pokiaľ ide o ukladanie digitálnych mien, na výber sú dve možnosti – teplé a studené peňaženky.

„Horúce“ peňaženky sú online peňaženky, ktoré ponúkajú jednoduchšiu dostupnosť, čím sa stávajú žiadanejšou voľbou pre začiatočníkov. Pretože to však znamená ukladanie vašich investícií online, sú tiež náchylnejšie na porušenie údajov hackermi.

Na druhej strane „studené“ peňaženky sú offline náprotivky horúcich peňaženiek. Vďaka svojej offline povahe sú menej náchylné na hackovanie, a preto sú skvelou voľbou pre kryptomeny, ktoré plánujete dlhodobo skladovať. Medzitým sú horúce peňaženky lepšie pre malé množstvo mincí, ktoré plánujete používať denne.

Ďalšia vec, ktorú je potrebné poznamenať o peňaženkách, je, že sa líšia od zmenární. Výmeny môžu byť pohodlnejšie ako úložisko, čo však môže byť problematické, pretože to znamená, že nevlastníte „kľúče“ od svojich digitálnych investícií.

Buďte ostražití pri mobilných digitálnych peňaženkách.

Pohodlie, ktoré ponúkajú mobilné telefóny, najmä smartphony, sa rozšírilo o mobilné digitálne peňaženky, ktoré vám umožňujú uložiť peniaze na mobilný telefón.

Aj keď to môže byť pohodlnejšie, vyhnite sa ukladaniu veľkých súm vašich kryptomien do telefónu, pretože môžu byť ľahko ohrozené..

Okrem toho sa z rovnakých dôvodov vyhnite obchodovaniu aj prostredníctvom mobilných telefónov. Pohodlné, ako by sa dalo robiť všetko prostredníctvom smartfónu, je jednoducho príliš veľké riziko, najmä ak ide o veľké sumy. Bezpečnostné riziká sú niečo, na čo by ste mali pri investovaní vždy myslieť, či už ide o tradičné investície alebo investície do kryptomeny.

Kryptomena je trh, ktorý nikdy nespí.

Trh s kryptomenami je trh 24/7, čo znamená, že nikdy nespí. To však neznamená, že by ste nemali aj vy. Ak ste dlhodobý obchodník, stačilo by to skontrolovať ho každých pár dní.

V prípade krátkodobých obchodov je však trh zvyčajne kolísavejší, preto môže byť potrebné skontrolovať ho asi 3 až 4 krát denne..

Záverečné myšlienky

Investovanie do kryptomien sa v posledných rokoch stáva lukratívnejším, a to napriek vysokorizikovému charakteru. Rovnako ako pri všetkých investičných alebo finančných transakciách je však kľúčové byť múdry, kam vložíte svoje peniaze.

To zahŕňa vykonanie dostatočného výskumu digitálnej meny, do ktorej chcete investovať, vytváranie inteligentných stratégií, ako a kam investovať svoje peniaze, ako aj zváženie možných bezpečnostných rizík spojených s digitálnymi investíciami..

Aj keď môže byť trh s kryptomenami veľmi volatilný a riskantný kvôli svojej stále sa meniacej povahe, zisk, ktorý by ste mohli získať, ak investujete do kryptomeny, môže byť obrovský, pokiaľ však viete, čo robíte..

Našťastie vám táto príručka poskytla dostatok tipov, ako múdro investovať do kryptomeny, a odpovedala na vašu otázku „ako investujem do kryptomeny“. Investícia do kryptomeny môže byť skvelá, ak v nej viete byť múdry.