Najlepšia bitcoinová peňaženka | Recenzia najlepších bitcoinových peňaženiek

Pri potápaní do sveta kryptomien mnohí z nás nemyslia na jednu z najdôležitejších častí cesty – nástroj, ktorý vás na ceste udrží v bezpečí. Hovoríme o kryptomenovej peňaženke. Pre tisíce fanúšikov kryptomeny je bitcoin prvou mincou, s ktorou sa môžete zoznámiť. Avšak vzhľadom na množstvo BTC peňaženiek na trhu je ťažké nájsť skutočne bezpečnú službu, tj najlepšiu bitcoínovú peňaženku. ChangeNOW vám pomôže urobiť správne rozhodnutie tým, že vám poskytne zoznam dôveryhodných bitcoinových peňaženiek spolu s ich charakteristickými vlastnosťami.

Čo je to BTC peňaženka?

Peňaženka v krypto svete je akýmsi bankovým účtom. Umožňuje používateľom bezpečne ukladať BTC, prijímať ich a prevádzať mince iným. Kryptomenovou peňaženkou je zvyčajne aplikácia, webová stránka alebo zariadenie, ktoré spravuje vaše súkromné ​​kľúče (heslo). Výber vašej bitcoínovej peňaženky je veľmi dôležitým krokom, pretože otvára dvere pohodlnému, rýchlemu a hlavne bezpečnému využívaniu kryptomeny. Našťastie vám tento článok ChangeNOW pomôže odpovedať na bežnú otázku „Ako získať bitcoínovú peňaženku?“.

Aká je teda najlepšia bitcoínová peňaženka? Pozrime sa na tie najpopulárnejšie.

Ledger – najlepšie dostupná BTC peňaženka

Hlavná kniha je hardvérová peňaženka, ktorá podporuje BTC spolu s ďalšími obľúbenými kryptomenami. Hardvérové ​​peňaženky sú považované za najbezpečnejšie bitcoinové peňaženky, pretože vaše mince sú uložené offline na zariadení podobnom USB. Zakaždým, keď potrebujete použiť svoje finančné prostriedky, musíte zariadenie zapojiť do počítača, odomknúť a začať pracovať. Ďalšou dobrou funkciou v Ledger (najmä v ich zariadení Nano S) je cenová dostupnosť. Hardvérové ​​peňaženky majú jednu vec – musíte si ich kúpiť. V tomto bode je Ledger dobrou investíciou pre to, čo získate: bezpečnosť a pohodlie.

najlepšia bitcoinová peňaženka

Trezor – prvá hardvérová bitcoinová peňaženka

Trezor je v zozname ešte jedna hardvérová peňaženka. Najlepšie na tejto peňaženke v kontexte tohto článku – Trezor bol v skutočnosti vynájdený ako bitcoínová peňaženka. Mechanizmus práce je podobný iným hardvérovým peňaženkám na trhu – zariadenie ponúka bezpečné chladenie vašich BTC mincí, dokonca ho možno použiť aj na infikovanom počítači. Peňaženka bola spustená v roku 2014 (je to vlastne prvá hardvérová bitcoinová peňaženka) a odvtedy sa ukázala byť bezpečnou a pohodlnou možnosťou pre držiteľov bitcoinov..

najlepšia bitcoinová peňaženkaElectrum-najlepšia viacúčelová bitcoinová peňaženka

Electrum je softvérová peňaženka. Mince kryptomeny sú uložené v súbore súborov v počítači. Tento softvér je teraz k dispozícii pre Windows, MacOS, Android a Linux. Najvýraznejšou vlastnosťou spoločnosti Electrum je rýchlosť – nie je problém so získaním peňaženky, pretože svoje aktíva zásadne ukladáte do vlastného počítača. Okrem toho vám peňaženka umožňuje vytvárať takzvané chladiarenské sklady (pre tých, ktorí sa snažia o maximálnu bezpečnosť).

najlepšia bitcoinová peňaženka

Guarda – najlepšia anonymná bitcoinová peňaženka

Guarda je užívateľsky prívetivá, ľahká a neväzobná peňaženka pre kryptomeny. V súčasnej dobe existuje niekoľko produktov Guarda podporujúcich BTC, ako napríklad Muultiwallet (krypto peňaženka, ktorá podporuje viac kryptomien a tokenov) a bitcoinové peňaženky v jednej mene. Peňaženky Guarda sú k dispozícii ako desktopová, webová, rozšírená a mobilná verzia. Guarda je dôveryhodná služba s veľkou podporou. Okrem toho vaše súkromné ​​kľúče nie sú zdieľané so žiadnymi tretími stranami a peňaženka nevyžaduje, aby ich používatelia na spustenie zdieľali akékoľvek osobné informácie. Ak by vás teda zaujímalo, ako si založiť anonymnú bitcoínovú peňaženku, tu je vaša odpoveď.

Mobilná peňaženka Edge s viacerými menami

V Hrana kryptomenovej peňaženky, môžete uložiť nielen bitcoiny, ale aj jeho vidlice, ako aj ďalších 8 a viac kryptomien – to všetko v jednom praktickom rozhraní. Peňaženka navyše podporuje službu SegWit a ShapeShift – kryptomenu si môžete vymeniť na svojich adresách iba niekoľkými dotykmi. Peňaženku si môžete stiahnuť z oficiálnych webových stránok projektu alebo ju nájsť na Google Market alebo AppStore.

najlepšia bitcoinová peňaženka

Atomic – najlepšia peňaženka na výmenu kryptomien

Atómová je desktopová peňaženka, ktorá používateľom umožňuje ukladať BTC (okrem iných kryptomien uvedených v službe). Akonáhle si vytvoríte adresu svojej bitcoínovej peňaženky, súkromný kľúč k uloženým minciam bude v zariadení zašifrovaný – nikto okrem vás nemôže dosiahnuť vaše finančné prostriedky ani získať informácie o peňaženke. Kľúčovou vlastnosťou Atomicu je vstavaná služba výmeny, ktorá umožňuje výmenu alebo nákup kryptomien priamo v peňaženke.

najlepšia bitcoinová peňaženka

Blockchain.info

Blockchain.info je vôbec prvou kryptomenovou peňaženkou, ktorá sa objavila v roku 2009. Ide o online službu, ktorá nemá verzie pre stolné ani mobilné zariadenia. Služba ponúka ukladanie bitcoinov a ďalších kryptomien na základe svojho blockchainu.

Blockchain.info má vynikajúcu úroveň ochrany. K dispozícii je dvojfaktorová autentifikácia, možnosť vytvárať kódy SEED a zložité heslá. Preto je extrémne ťažké hacknúť túto peňaženku. Zálohu peňaženky môžete vytvoriť aj pomocou Centra zabezpečenia. Blockchain.info vám umožňuje upraviť poplatky za transakcie. Dôležitou výhodou je priama spolupráca s poprednými kryptoburzami, takže môžete rýchlo a bezpečne nakupovať bitcoiny.

Bitcoinové jadro

Je to tiež jedna z najstarších a najspoľahlivejších kryptomenových peňaženiek. Na rozdiel od Blockchain.info je toto úložisko určené pre stolné počítače. A je tu dôležitá nuansa – na inštaláciu bitcoínového jadra budete musieť stiahnuť celý blockchain, ktorý má najmenej 100 GB.

Medzi výhody tejto služby patrí všestrannosť. Peňaženka je nainštalovaná na akomkoľvek operačnom systéme. Bitcoin Core poskytuje silnú ochranu vašich aktív. Peňaženka je navyše funkčná a umožňuje vám vykonávať všetky operácie nevyhnutné pre BTC. A ani relatívne pomalá synchronizácia neodrádza používateľov, pre ktorých je táto peňaženka najspoľahlivejšia.

Bitcoinová peňaženka

Bitcoinová peňaženka je osvedčená značka, ktorá si získala dôveru v krypto priemysel. Je to jedna z najstarších a najspoľahlivejších služieb ukladania BTC. Vývojári vytvorili plne decentralizované úložisko, aby mohli svoje prostriedky ovládať iba používatelia. Spoľahlivé metódy ochrany neumožňujú prístup tretej strane.

Systém bitcoínovej peňaženky je pre používateľa jednoduchý a transparentný. Existujú však určité nuansy. Peňaženka je predovšetkým online úložiskom, neexistuje žiadna mobilná ani stolná verzia. Na prácu s bitcoinovou peňaženkou však budete potrebovať telefón s Androidom. Napriek tomu vynikajúca povesť značky a spoľahlivá ochrana majetku umožňujú peňaženke zostať na vrchole všetkých hodnotení.

Jaxx

Jedna z hlavných mobilných kryptomenových peňaženiek na svete, jedna z najobľúbenejších služieb. Kľúčovou výhodou Jaxx je podpora veľkého počtu kryptomien. Služba funguje s bitcoinmi, ethereom, litecoinmi a množstvom ďalších coinov, ktoré sú založené na ich blockchainoch.

Jaxx je univerzálna mobilná peňaženka prispôsobená pre iOS a Android. Služba funguje s kryptomenovou burzou ShapeShift, ktorá vám umožňuje rýchlu výmenu akéhokoľvek druhu kryptomeny priamo v rámci služby. Rozhranie peňaženky je veľmi praktické, môžete rýchlo prepínať z jedného druhu mincí na druhý. Registrácia trvá iba minútu, vytváranie peňaženiek nespôsobí žiadne ťažkosti.

Coinomi

Jedna z popredných kryptomenových peňaženiek na svete. Ide o mobilnú aplikáciu určenú pre operačný systém Android (verzia pre iOS neexistuje). Neexistuje žiadna funkcia 2FA, namiesto toho existuje funkcia HD peňaženky. Krypto peňaženka podporuje viac ako 80 druhov mincí.

Funkčnosť peňaženky je dostatočná na základné operácie. S Coinomi je možné prevádzať, prijímať kryptomenu, kontrolovať zostatok a aktuálny kurz. Aplikácia má užívateľsky prívetivé rozhranie, všetky funkcie sú k dispozícii na jedno alebo dve kliknutia. Stojí za zmienku, že prechod z jednej kryptomeny na druhú je tiež veľmi jednoduchý.

Copay

Copay je krypto peňaženka od jedného z najznámejších platobných systémov v krypto komunite – Bitpay. Spoločnosť má dobre premyslenú možnosť prístupu pre viacerých používateľov bez ohrozenia zabezpečenia. Copay používa funkciu viacnásobného podpisu. Preto je táto peňaženka považovaná za jedno z najlepších riešení pre spoločnosti, v ktorých transakcia vyžaduje schválenie 2-3 používateľov.

Copay je univerzálny. Existujú verzie pre stolné počítače, mobilné aplikácie, ako aj možnosť používať peňaženku online. Úložisko je open source a je úplne nezávislé. Za povšimnutie stojí dizajn, na ktorom pekne pracovali aj vývojári. Vynikajúca možnosť pre skúsených používateľov, pre začiatočníkov je zvládnutie Copay dosť ťažké.

Zelená adresa

GreenAddress je jednou z najuniverzálnejších peňaženiek. Existujú mobilné, počítačové a online verzie. Úložisko je podporované všetkými obľúbenými operačnými systémami pre smartfóny a počítače. Navyše, ak by existovalo hodnotenie pohodlnosti používania peňaženiek, GreenAddress by bola určite na vrchole. Služba ponúka každému používateľovi množstvo príležitostí na prispôsobenie a prispôsobenie.

Úložisko podporuje viac podpisov, takže sa dobre hodí pre firemných klientov. Pokiaľ ide o bezpečnosť, existujú obrovské príležitosti. Aplikácia poskytuje vysoký stupeň anonymity. To všetko v kombinácii vám umožňuje získať veľmi dobrú peňaženku na uloženie akéhokoľvek množstva BTC. Osvedčená a spoľahlivá značka je ďalšou výhodou GreenAddress.

Zbrojnica

Tvorcovia Armory sa zamerali na maximálnu ochranu a zabezpečenie, takže aplikácia sa môže nováčikovi zdať dosť ťažká. Preto je táto služba vhodnejšia pre skúsených, pokročilých používateľov, ktorí potrebujú spoľahlivo chrániť svoje značné aktíva. Pre takýchto ľudí bude zbrojnica veľmi dobrou možnosťou.

Obrovský počet možností zabezpečenia je hlavnou výhodou zbrojnice. Dvojfaktorová autentifikácia, kľúče SEED a ďalšie funkcie na ochranu BTC vám umožňujú uložiť v službe pomerne veľké množstvo. Aplikácia je flexibilná, dá sa prispôsobiť, ak má užívateľ s takýmito službami nejaké skúsenosti. Armory je rešpektovaná značka na trhu s kryptomenami, peňaženke dôveruje kryptokomunita.

Mycélium

Mycelium je pomerne populárna mobilná peňaženka, ktorá má otvorený zdrojový kód a neustále sa snaží o zlepšenie. Je vhodnejší pre skúsených používateľov – pre začiatočníkov sa môže zdať trochu komplikovaný. V prvom rade kvôli svojim prístupom k bezpečnosti. Ale na druhej strane je to mimoriadne dôležité pre spoľahlivú ochranu kryptomeny, takže túto zložitosť je možné považovať za výhodu, nie za nevýhodu.

Mycelium je program, ktorý kombinuje funkcie horúcej a studenej peňaženky. Okrem vysokého stupňa ochrany poskytuje táto služba používateľom vynikajúcu anonymitu. Vysoká rýchlosť je príjemným doplnkom vynikajúcej funkčnosti tejto služby. Mycelium je rozhodne považované za jednu z najlepších úložných peňaženiek BTC.

KeepKey

KeepKey je peňaženka, ktorá vstúpila na trh až v roku 2018, takže ste nemali čas získať časť popularity. Jeho distribúcii navyše bráni skutočnosť, že nejde o bezplatnú BTC peňaženku – musíte zaplatiť 99 dolárov. Peňaženka však v tomto prípade stojí za peniaze.

V prvom rade sa vývojári pokúsili vytvoriť perfektný dizajn. Aplikácia má krásne, intuitívne rozhranie. Táto služba sa veľmi ľahko používa, takže je ideálna pre začiatočníkov. Implementované sú aj dôležité funkcie zabezpečenia siete. KeepKey si teda môže získať svoje publikum na trhu.

Airbitz

Nie je to najznámejšia peňaženka, ale je dostatočne decentralizovaná a bezpečná. Existuje možnosť vytvoriť záložnú verziu, takže používateľ nestratí prístup k peňaženke. Systém používa šifrovanie a dokonca ani tím Airbitz nemá prístup ku kľúčom ani k úložisku.

Airbitz je mobilná peňaženka, ktorá sa považuje za dobrú voľbu pre začiatočníkov. Odborníci urobili všetko pre to, aby prácu zjednodušili. Po prvé, jednoduché a intuitívne rozhranie. Za druhé, sprievodca spoločnosťami, ktoré akceptujú platby BTC. Skúsení používatelia tejto málo známej značke neveria, ale pre začiatočníka je to dobré riešenie.

Svätá transakcia

Táto peňaženka podporuje 12 kryptomien a tiež možnosť ukladať fiat peniaze, ako sú eurá a doláre. Ide o mobilné úložisko, ktoré má verzie pre iOS a Android. Holy poskytuje dvojfaktorovú autentifikáciu, ako aj možnosť vytvárať komplexné heslá. V Európe existuje možnosť používať svätých kryptomátov. Vďaka tomu je peňaženka aktívne distribuovaná v EÚ.

Xapo

Xapo je online služba, ktorá nemá vlastnú mobilnú ani stolnú verziu. Avšak spomedzi všetkých online peňaženiek je táto považovaná za jednu z najlepších. V prvom rade vďaka spoľahlivej ochrane majetku. Niekoľko bezpečnostných služieb zabráni neoprávnenému prístupu neoprávnených používateľov.

Dôležitou výhodou Xapo je podpora debetných kariet. Výrazne sa tak rozširujú možnosti použitia bitcoinu na platby. Stojí za zmienku, že Xapo má vlastnú sieť kryptomát, pomerne rozšírenú v USA a Európe. Táto služba je vhodná pre začiatočníkov aj pre skúsených používateľov.

Kryptonátor

Je to celkom bežná online peňaženka s podporou 16 kryptomien a 4 typov fiat mien vrátane eur, dolárov, ukrajinskej hrivny a ruského rubľa. Je to dobré riešenie, ak musíte vykonávať transakcie medzi krajinami EÚ a SNŠ.

Ochrana osobných údajov zahŕňa dvojfaktorovú autentifikáciu a na potvrdenie finančnej transakcie musíte zadať heslo, transakciu potvrdiť e-mailom a potvrdiť pomocou aplikácie vo svojom smartfóne. Služba technickej podpory rýchlo reaguje na všetky nároky používateľov.

Rahakott

Je to kryptomenová peňaženka s viacerými menami s podporou bitcoínov a ďalších 12 kryptomien. Má podporu veľkého počtu jazykov. Dôležitou výhodou peňaženky je anonymita a ochrana údajov. Šifrovanie na serveroch je také, že ani vývojári nemajú kľúč na dešifrovanie. Do svojej peňaženky sa dostanete iba pomocou mnemotechnickej frázy. Rahakott podporuje dvojfaktorovú autentifikáciu.

Na registráciu peňaženky budete potrebovať iba 15 sekúnd, proces sa vykonáva bez e-mailu a potvrdenia telefónnym číslom. Ide o pomerne málo známu službu, ale každý deň ňou prechádzajú transakcie v celkovom objeme 20 miliónov dolárov.

Coinbase

Coinbase je kryptomenová burza, ktorá ponúka krypto peňaženku s rovnakým názvom. Jedná sa o online úložisko, ktoré poskytuje vysokú úroveň ochrany osobných údajov. Službu môžu používať používatelia z 19 krajín. Spoločnosť je solídna a rešpektovaná, takže nemôžete pochybovať o spoľahlivosti.

Odborníci však túto službu pre začiatočníkov stále odporúčajú. Nemá dostatok funkcií. Existuje však dôležitá výhoda. Mince môžete rýchlo a jednoducho nakupovať alebo predávať. Ale vo všeobecnosti je vhodnejší pre tých, ktorí s kryptomenami len začínajú pracovať.

Hideez Key

Je to vývoj od ukrajinského tímu, ktorý je k dispozícii v CIS, ale s jeho nákupom v Európe sú určité problémy. Technológie použité v tejto peňaženke sú však skutočne veľmi sľubné. Hideez Key je hardvérová kryptopeňaženka, ktorá môže v konečnom dôsledku konkurovať Ledger. Je možné ho synchronizovať s počítačom alebo smartfónom.

Hideez Key má špeciálny ochranný systém s názvom Neviditeľný kľúč. Je to systém krátkych a dlhých stlačení tlačidiel, podobný morzeovke. Užívateľ má možnosť vytvoriť kombináciu. Peňaženka je kľúčenka, ktorú je možné nosiť na kľúčoch alebo v peňaženke.

Cool peňaženka

Cool Wallet je ďalší druh hardvérovej peňaženky. Na rozdiel od Ledger, Trezor alebo Hideez, ktoré sú vyrobené vo forme kľúčenky, má toto zariadenie formu kreditnej karty. Má iba jedno tlačidlo. Na uskutočnenie prevodu finančných prostriedkov je potrebné mať hardvérovú peňaženku v blízkosti smartfónu s otvorenou mobilnou aplikáciou. Odborníci sa domnievajú, že tento nápad je dobrý, ale ešte nie je dokonalý. Ak je však dokončený, môže ísť o vážnu konkurenciu na trhu hardvérových úložísk.

Bitaddress – papierová peňaženka

Bitcoin, ako väčšina ostatných kryptomien, má papierovú peňaženku s názvom Bitaddress. Aby ste mohli službu používať, musíte naskenovať QR kód, ktorý si tiež vytvoríte sami. Za týmto účelom urobte niekoľko náhodných pohybov kurzora myši v špeciálnom poli, systém si ich zapamätá a zobrazí vo forme QR kódu a potom ponúkne, že ho vytlačíte..

Táto možnosť samozrejme nie je vhodná na dlhodobé skladovanie kryptomien, pretože spoľahlivosť papierových peňaženiek zostáva veľkou otázkou. Ak však potrebujete poskytnúť krátkodobé úložisko na jedenkrát, Bitaddress sa na to hodí. Napriek podozreniam niektorých používateľov, že QR kódy môžu byť k dispozícii projektovému tímu, neboli takmer žiadne sťažnosti na spoľahlivosť služby..