Hnutie novej ekonomiky (NEM) – Čo potrebujete vedieť?

NEM (XEM) je v zásade peer-to-peer kryptomenová a blockchainová platforma vyvinutá v jazykoch Java a JavaScript. Platformu spravuje Bitcointalk. Užívatelia Utopian Future sa inšpirovali mincou NXT. Aj keď vývojári pôvodne plánovali, že XEM coin bude segmentom NXT, nakoniec vyvinuli úplne novú databázu.

Minca NEM bola zavedená 31. marca 2015 a ukázala sa ako kryptomena zameraná výlučne na komunitu. Tím New Economy Movement, známy tiež ako XEM alebo NEM, plánuje rozvoj novej ekonomiky, ktorá sa spolieha na decentralizáciu, solidaritu a finančnú slobodu. Myšlienky, na ktorých je postavená táto platforma a mince, si získali veľa trakcie. V tomto článku sa budeme zaoberať všetkými aspektmi XEM, vrátane jeho hodnoty, najnovšími správami o minciach XEM, optimálnou peňaženkou na ukladanie tokenov, softvérom na ťažbu XEM, mincou XEM USD, grafom kryptomeny XEM a mnohými ďalšími..

Čo je NEM?

NEM je platforma, ktorá sa snaží vytvoriť technologicky vyspelejší a inteligentnejší blockchain. Tím sa považuje za špičku v krypto hre a o svojej platforme hovorí ako o blockchaine Smart Asset. V zásade ide o technológiu, ktorá umožňuje efektívnejší a dostupnejší spôsob správy údajov a majetku.

Platformu prevádzkuje Nadácia NEM.io so sídlom v Singapure. Vývojový tím vytvoril vlastnú kódovú základňu na podporu prevádzky NEM s cieľom urýchliť a rozšíriť platformu. Táto nová kódová základňa vygenerovala úplne novú platformu z pôvodne spusteného vidlice NXT.

Zodpovedajúca mena NEM sa často označuje ako XEM. Aj keď ho korporácie nepoužívajú ako platobný prostriedok ako niektoré iné popredné mince, v priebehu rokov XEM výrazne narástol v trhovej hodnote. Platforma blockchainu je postavená na dvojstupňovej štruktúre, kde sú užívatelia a hlavný server prepojení NCC a NIS. Vďaka starostlivému prepojeniu NCC a NIS je platforma schopná vykonávať rýchle a bezpečné transakcie. Odkaz tiež umožňuje používateľom dokončovať transakcie bez sťahovania celej platformy, čím sa optimalizuje kvalita používateľského zážitku.

Čo je to XEM Coin?

Kryptomena XEM poháňa platformu blockchain NEM. Podobne ako v prípade mince Ethereum, XEM si kladie za cieľ pokročiť v aplikácii blockchainu iba na platby a rozšíriť rôzne prípady použitia, ako sú ICO, sledovanie zásielok, body za vernostné odmeny, šifrované správy, boj proti falšovaniu atď. Aj keď je NEM otvorený pre všetkých, zameriava sa predovšetkým o firemných aplikáciách.

Ako ťažiť XEM?

Ako bolo uvedené vyššie, NEM sa zameriava predovšetkým na podporu podnikových aplikácií. Ak však máte nejaký vzťah k firemnému svetu a chcete investovať do XEM, platforma ponúka účinný spôsob získavania krypto tokenov – zber.

Rovnako ako v sieťach Ethereum a Bitcoin, aj zber je proces, ktorý zaisťuje neustálu prevádzku platformy. Zber v podstate overuje transakcie NEM a osoba zodpovedná za zber transakcie dostane zaplatené za svoje úsilie. Podľa webových stránok NEM prináša zber ich tokenov množstvo výhod, ktoré iné siete neponúkajú.

Na začiatok, zber NEM nevyžaduje žiadny špecializovaný hardvér, ktorý poskytuje kombajnom neuveriteľne jednoduché použitie. Sieť navyše používa konsenzuálnu metódu dôkazu dôležitosti, ktorá je pokročilejšou, energeticky účinnejšou a najľahšou formou prevádzky..

Niektorí používatelia však stále uprednostňujú konvenčnú metódu POW a ťažia NEM pomocou grafických kariet a softvéru na ťažbu XEM. Najprv ťažia altcoiny a potom ich prevádzajú na XEM.

Sieť používa metódu konsenzuálneho bodu POI, pretože je šetrnejšia k životnému prostrediu a pomáha používateľom ušetriť veľa energie, pretože pri zbere NEM nepotrebujú nechať spustený systém..

Buď môžete ťažiť/ťažiť XEM sami, alebo si najať niekoho iného, ​​aby to urobil za vás. Ak to radšej robíte sami alebo vykonávate miestny zber, musíte si stiahnuť peňaženku NEM Nano a začať miestny zber. Ak delegujete zber, musíte začať delegovaný zber a potom zadať heslo svojej peňaženky do tej istej peňaženky na mince XEM.

Čo je dôkazom dôležitosti a ako funguje?

Cieľom NEM je zvýšiť využitie technológie blockchain využitím dôkazu o dôležitosti a zberu úrody. BZ je systém, ktorý vyžaduje nevýznamný, ale uskutočniteľný stupeň na odrádzanie od škodlivého alebo ľahkovážneho využívania výkonu počítača, ako je iniciovanie odmietnutia ohrození služby alebo zdieľanie nevyžiadanej pošty. Je to algoritmus, ktorý využíva teóriu siete na poskytnutie hodnotenia každému účtu podľa dôležitosti v rámci siete.

Program Supernode

V rámci programu Supernode budú užívatelia, ktorí majú spustené aktívne uzly, odmenení. Uzly, ktoré pracujú s optimálnou účinnosťou, pomáhajú pri posilňovaní siete. Vysoko výkonné uzly majú určité predpoklady, vrátane výšky reťazca, adekvátnej šírky pásma, odozvy a pingu.

Priemerný čas blokovania

Jednou z kľúčových vlastností platformy NEM je jej priemerný blokový čas jedna minúta. Vďaka tomu je platforma dostatočne efektívna na spustenie a autentifikáciu viacerých transakcií za kratšie časové obdobie. NEM mozaiky sú digitálne aktíva, ktoré na platforme poskytujú ešte viac unikátnych funkcií. Každá mozaika má základnú definíciu mozaiky a ak sa snažíte vytvoriť definíciu, musíte si prenajať minimálne jeden koreňový priestor názvov.

Výrazné mozaiky

Vďaka unikátnym mozaikám je platforma NEM schopná vyvinúť viac aktív s fixnými alebo nestálymi produktmi, prenosovými právami, definíciou a cenami. Navyše zostávajú v spojení s priestorom mien, čo umožňuje, aby každá mozaika bola jedinečná a exkluzívna. Menný priestor funguje podobne ako internetové domény v rámci ekosystému blockchain. Mnoho propaguje mozaiku ako vôbec prvá jednotka blockchainu, ktorá je podporovaná delegovaným zberom, viacnásobným podpisom a systémom správy reputácie.

Kde kúpiť XEM?

Ak máte záujem investovať do mince XEM, mali by ste si kúpiť tokeny z poprednej decentralizovanej burzy NEM. Nižšie sme poukázali na niektoré z obľúbenejších platforiem, na ktorých môžete vykonávať výmeny NEM –

  • Binance
  • OKEx
  • Zaif
  • UPbit
  • BitMaz
  • Huobi Global

ChangeNOW – zmienka, ktorá stojí za výmenu

ChangeNOW patrí medzi najspoľahlivejšie burzy na obchodovanie s XEM coinmi za férovú cenu. Platforma poskytuje prístup k viac ako 100 kombináciám mincí, ktoré sú k dispozícii na výmenu. Navyše si ani nemusíte vytvárať účet, takže prevody môžete vykonávať anonymne.

Pretože nie je potrebné sa registrovať, ChangeNOW neuchováva žiadne informácie o používateľovi, čo ešte viac zvyšuje bezpečnosť platformy. Navyše má prehľadné rozhranie, ktoré používateľov nasmeruje na najjednoduchší spôsob výmeny hneď po vstupe na webovú stránku..

Aká je najlepšia peňaženka XEM?

Predtým, ako získate nejaké tokeny XEM, musíte si založiť peňaženku NEM. Spoľahlivá peňaženka, kam budú vaše mince prevedené, je kľúčom k zaisteniu vašej investície. Existuje mnoho peňaženiek XEM, kde môžete bezpečne ukladať a spravovať svoje mince, medzi nimi aj myetherwallet xem.

Desktop peňaženka NEM

Stolná peňaženka NEM, ako naznačuje jej názov, je navrhnutá na ukladanie a správu tokenov XEM na počítačoch. Je tiež známa ako peňaženka NEM Nano. Je kompatibilný s hlavnými operačnými systémami vrátane Windows, Mac OS X a Linux. Používatelia môžu odosielať XEM, mozaiky a správy na akúkoľvek adresu.

Užívateľské rozhranie bolo veľmi jednoduché, takže používanie peňaženky nie je nič komplikované. Môžete si dokonca vytvoriť účty pre viacerých používateľov alebo účty s viacerými podpismi. Stolná peňaženka tiež umožňuje používateľom zachovať si moc nad súkromnými kľúčmi.

Mobilná peňaženka NEM

Mobilná peňaženka NEM bola vyvinutá s cieľom uľahčiť používateľom ukladanie a správu tokenov XEM na mobilných zariadeniach. Jednoducho otvorte na svojom zariadení miniaplikáciu NEM a získate prístup k celej škále jej funkcií. Aplikácia má funkciu viacnásobného podpisu, ktorá umožňuje zabezpečenie, uloženie a šifrovanie vašich súkromných kľúčov a údajov. Peňaženka NEM pre Android je jedným z najlepších spôsobov ukladania a správy tokenu.

Atómová peňaženka

Atomic Wallet je necustodiálna kryptomena s viacerými aktívami, ktorá umožňuje používateľom uložiť viac ako 500 mincí a tokenov vrátane NEM. Môžete si stiahnuť mobilnú aplikáciu a začať výmenu na cestách. V rámci tejto peňaženky nemusíte prechádzať žiadnym overovacím procesom. Stačí nainštalovať a začať ukladať svoju peňaženku. Peňaženka Atomic je k dispozícii pre Android, iOS, Mac, Windows, Debian, Ubuntu a Fedora.

Peňaženka Trezor

Trezor nepochybne patrí medzi najlepšie hardvérové ​​peňaženky na ukladanie mincí XEM. Umožňuje vám bezpečne uložiť token XEM na zariadenie USB. Hardvérovú peňaženku môžete chrániť pomocou kódu PIN. A taktiež podporuje viac ako 700 kryptomien. Hardvérové ​​peňaženky sú na rozdiel od softvérových peňaženiek považované za bezpečnejšie, pretože aj keď sa váš systém nakazí, vaše mince budú v zariadení USB v bezpečí..

Bezplatná peňaženka

Freewallet umožňuje používateľom ukladať viacero digitálnych mien vrátane NEM. IT sa môže pochváliť užívateľsky prívetivým a intuitívnym rozhraním. Umožňuje uložiť všetky mince offline, takže je takmer nemožné, aby ste sa stretli s akýmkoľvek narušením bezpečnosti. Navyše, ak náhodou stratíte peňaženku, peňaženka ponúka možnosť zmrazenia peňaženky prostredníctvom iného zariadenia.

Koľko mincí NEM je na trhu? A aká je predikcia ceny XEM?

Podľa najnovších správ o minciach XEM koluje na trhu 8 999 999 999 XEM. A teraz je hodnota XEM USD na 0,042560 USD. Priemyselní analytici predpovedajú, že hodnota XEM coinov sa bude neustále zvyšovať a pravdepodobne bude v nasledujúcich mesiacoch naďalej rásť. V súčasnosti minca rastie o 0,26%.

Záver

To je všetko, čo potrebujete vedieť o minci NEM. NEM je rozsiahla platforma so silnou víziou. A vývojový tím neustále pridáva nové a pokročilé funkcie, aby zvýšil základnú hodnotu projektu, pričom využíva prístup založený na testovaní..

Tento prístup znamená zameranie všetkého úsilia na splnenie určitých predpokladov pred začatím fázy vývoja. Táto robustná metodika zaisťuje, že každý riadok kódu je vyvinutý v súlade s potrebnými testami, požiadavkami a špecifikáciami. Tým týmto spôsobom zaistí, že sa vyhnú nadbytočnému a neúčinnému kódu. Budúcnosť NEM závisí od úspešnej implementácie takejto vývojovej schémy, ako aj od marketingového úsilia tímu.