IOTA NAJLEPŠIA PENIENKA

IOTA, skratka pre aplikáciu Internet of Things Application, je populárny projekt v kryptomenovom priestore. Technológia, ktorá stojí za IOTA, je nielen jedinečná, ale odlišuje sa aj od ostatných kryptomien, ako je bitcoin. Napríklad IOTA nezávisí na technológii blockchain, namiesto toho používa jedinečnú konfiguráciu siete známu ako Tangle. IOTA je navyše popredným projektom kryptomien v závode smerom k internetu vecí (IOT). V tejto recenzii sa pozrieme na to, čo je IOTA, a na najlepšie peňaženky na uloženie tohto inovatívneho tokenu.

Čo je IOTA?

Priznajme si to, IOT je rýchlo rastúci fenomén, ktorý mení vzťah medzi ľuďmi a vecami. Naše počítače, mobilné zariadenia, autá a dokonca aj niektoré chladničky sú už pripojené k internetu a existuje vysoká pravdepodobnosť, že ostatné zariadenia budú čoskoro nasledovať. Tu prichádza na rad IOTA. IOTA bola vytvorená ako hlavná technológia za IOT uľahčením transakcií medzi rôznymi zariadeniami, a tým formovaním strojovej ekonomiky budúcnosti. Projekt sľubuje jemné transakcie a maximálnu integritu údajov pre všetky zariadenia. Viem, čo si myslíte – čo presne IOTA robí?

IOTA spravuje otázky škálovateľnosti a poplatkov za blockchainy tým, že sa zbaví bloku aj reťazca. Predstavuje novú sieť známu ako Tangle, ktorá vám umožňuje overiť dve minulé transakcie. Neexistuje žiadna centrálna kniha ani mineri nepotrebujú overovať transakcie. Zariadenia v sieti si navzájom overujú transakcie, čím dosahujú vzájomný konsenzus a podporujú skutočnú decentralizáciu. Tento druh overenia je známy ako overenie Acyklickým grafom (Direction Acyclic Graph, DAG), ktorý sa v tomto prípade označuje ako „zamotaný“. Dlhodobým cieľom IOTA je umožniť vytvorenie trhu s decentralizovanými zariadeniami.

Aké peňaženky IOTA sú k dispozícii??

Ak ste si nedávno kúpili nejakú IOTA a premýšľate, kam ju uložiť a ktoré peňaženky podporujú tokeny IOTA, čítajte ďalej. Peňaženky sa dodávajú v rôznych formách, každá s jedinečnou sadou funkcií a schopností. V tejto časti sa budeme zaoberať rôznymi druhmi peňaženiek IOTA a rozoberieme ich výhody a nevýhody. Tiež sa pozrieme na faktory, ako sú náklady, bezpečnosť, dostupnosť, okrem iného, ​​aby sme zistili, ktorá peňaženka je pre vás najlepšia. Aby sme to povedali, najskôr sa pozrime na rôzne dostupné typy peňaženiek. Patria sem:

 • Hardvérové ​​peňaženky
 • Vymeňte peňaženky
 • Webové peňaženky
 • Stolové peňaženky
 • Mobilné peňaženky

Hardvérové ​​peňaženky

Hardvérové ​​peňaženky sú peňaženky, ktoré v skutočnosti fyzicky zvládnete. MIOTA uložíte do skutočných zariadení offline, v bezpečí a zaistenom pred akýmikoľvek zvedavými pohľadmi. K peňaženkám je možné pristupovať, keď je zariadenie pripojené k počítačovému systému. Hardvérovú peňaženku odporúčame ako najlepšiu peňaženku IOTA na ukladanie veľkého množstva tokenov IOTA.

Pros

 • Hardvérové ​​peňaženky sú bezpečnejšie ako výmenné, webové, stolné a mobilné peňaženky.
 • Ponúkajú podporu pre širokú škálu digitálnych mien.
 • Umožňujú vám ovládať svoje súkromné ​​kľúče.
 • Sú užívateľsky prívetivé a ľahko ich môže použiť ktokoľvek, kdekoľvek a kedykoľvek.

Zápory

 • Neponúka podporu pre všetky kryptomeny.
 • V prípade, že potrebujete rýchly prístup k peňaženke, je to veľmi nepohodlné, pretože na otvorenie je potrebný kód PIN a pripojenie k počítaču.
 • Hardvérové ​​peňaženky nie sú zadarmo. Ak ho chcete, budete si ho musieť kúpiť.
 • Sú náchylné na chyby alebo vírusy skryté vo vnútri počítačového systému.

Výmena peňaženiek

Exchange peňaženky sú softvérové ​​alebo systémové peňaženky, ktoré sú vytvárané na burzách, kde sa obchoduje alebo vymieňa s IOTA. Exchange peňaženky sú optimalizované pre ľahký nákup a výmenu kryptomien ako IOTA. Problém výmenných peňaženiek je v tom, že ponúkajú menšie zabezpečenie a používatelia nemajú nad svojimi peňaženkami úplnú kontrolu. Najlepšie je, ak do softvérovej peňaženky IOTA uložíte iba niekoľko mincí a zvyšok si necháte v súkromnej peňaženke.

Pros

 • Registrácia je rýchla a jednoduchá.
 • Ponúka podporu pre viacero kryptomien.
 • Pohodlné použitie na cestách a aktívne obchodovanie.

Zápory

 • Nadmerné riziko. Pri výmene kryptomeny existuje určité riziko hacknutia a krádeže digitálnych aktív.

Webové peňaženky

Webová peňaženka je peňaženka, ku ktorej je prístup iba online. Webové peňaženky sa často ľahko používajú a ich používateľské rozhranie je celkom jednoduché. Väčšinou ich vlastnia a prevádzkujú poskytovatelia tretích strán. Vzhľadom na ich jednoduchosť a skutočnosť, že sú online, im však hrozí vysoké riziko hacknutia.

Pros

 • Vhodný na rýchle transakcie.
 • Ponúka podporu pre viacero digitálnych mien.
 • Ideálne pre použitie na cestách a aktívne obchodovanie.

Zápory

 • Náchylné na online hacking a podvody.
 • Citlivé na vírusy skryté vo vnútri počítačového systému.
 • Nedostatok kontroly nad kryptomenami, pretože ich tretia strana ukladá vo vašom mene.

Stolové peňaženky

Stolné peňaženky sú peňaženky podobné aplikáciám, ktoré je možné stiahnuť a nainštalovať na stolný počítač alebo prenosný počítač. Väčšina je podporovaná v systémoch Mac, Windows a Linux. Ak máte napríklad počítač MacBook, počítačovú peňaženku si najlepšie zaobstaráte tak, že sa vyberiete na webovú stránku IOTA a kliknete na „stiahnuť peňaženku IOTA mac“. Po stiahnutí si nainštalujte peňaženku IOTA a budete hotoví. Žiadna škoda, žiadny faul! Akékoľvek krypto uložené v peňaženke pre stolné počítače je uložené offline a je k nemu prístup iba vtedy, ak je počítač alebo prenosný počítač pripojený k internetu..

Pros

 • Pohodlná voľba pre tých, ktorí sú vždy na svojich počítačoch.
 • Nad svojimi súkromnými kľúčmi máte kontrolu.
 • Ešte bezpečnejšie je to v počítači, ktorý nie je pripojený k internetu.

Zápory

 • Menej bezpečné, ak je počítač pripojený k internetu.
 • Ak dôjde k odcudzeniu, strate alebo zlyhaniu stolného počítača alebo počítača, stratíte prístup k svojim digitálnym prostriedkom.

Mobilné peňaženky

Mobilné peňaženky sú rovnaké ako stolné peňaženky, okrem skutočnosti, že sú vyrobené iba pre mobilné zariadenia. Tieto peňaženky sú podporované pre IOTA na IOS aj Android. Ak napríklad používate iPhone, stačí, ak vyhľadáte slová „peňaženka IOTA iPhone“ alebo „najlepšia peňaženka IOTA IOS“, aby ste získali prístup k mobilnej peňaženke. Ak ste používateľom systému Android, slová „recenzia peňaženky IOTA pre Android“ prinesú podobné výsledky. Tieto peňaženky sú bezpečné a nie je k nim prístup, pokiaľ nie je telefón napadnutý vírusom alebo ho nikto neukradne.

Pros

 • Relatívne bezpečnejšie ako webové peňaženky.
 • Možno pohodlne používať na cestách.
 • Prítomnosť ďalších funkcií, ako je skenovanie QR kódov.

Zápory

 • Ak dôjde k strate alebo odcudzeniu mobilného zariadenia, stratíte prístup k svojim digitálnym aktívam.
 • Vrodené riziko mobilného malvéru a zariadení.

Aká je najlepšia peňaženka IOTA?

Na základe všetkých vyššie uvedených kategórií existujú niektoré peňaženky, ktoré sú lepšie ako ostatné. Napríklad stolné a mobilné peňaženky sú peňaženky IOTA zadarmo. Ostatné, napríklad hardvérové ​​peňaženky, sú dodávané s cenovkou. Poďme sa teda pozrieť na najlepšiu peňaženku IOTA v každej kategórii.

Hardvérové ​​peňaženky: Ledger Nano

Pokiaľ ide o hardvérové ​​peňaženky, Ledger Nano je na prvom mieste. Ledger Nano je v súčasnosti najbezpečnejšou peňaženkou IOTA na svete. Používatelia majú navyše úplnú kontrolu nad svojim skrýšou IOTA. Ledger Nano podporuje IOTA vo verziách Nano S aj Nano X. Svoju IOTA môžete bezpečne uložiť offline a mať k nej prístup po zapojení peňaženky do počítačového systému.

Výmenná peňaženka: peňaženka Coinbase

Peňaženka Coinbase je najlepšou peňaženkou v tejto kategórii a je tiež skvelým miestom na obchodovanie s IOTA. Samotná Coinbase je populárna a renomovaná burza s veľkým objemom obchodov. Peňaženka Coinbase je vynikajúca výmenná peňaženka, ktorá vám umožňuje bezproblémové ukladanie, výmenu a obchodovanie s IOTA na platforme. V rámci tej istej peňaženky si navyše môžete kúpiť IOTA pomocou fiat meny alebo digitálnej meny. Môžete obchodovať s inými kryptomenami za tokeny IOTA alebo ich uložiť do tej istej peňaženky. Peňaženka je tiež ľahko prístupná, má skvelé užívateľsky prívetivé rozhranie a ponúka optimalizované bezpečnostné funkcie, ako je biometrická autentifikácia.

Webová peňaženka: Nostalgia IOTA Light Wallet

Svetelná peňaženka Nostalgia IOTA je skvelou peňaženkou v kategórii webových peňaženiek. K dispozícii je aj stolná peňaženka pre ľahkú peňaženku Nostalgia IOTA pre systémy Mac, Windows a Linux. Nostalgia ako ľahká peňaženka vykonáva transakcie rýchlejšie ako ktorákoľvek iná peňaženka. Má tiež množstvo kvalitných bezpečnostných funkcií, ktoré sú vynikajúce pre každého, koho zaujíma bezpečnosť ich digitálnych aktív. Jediným problémom je, že pre začiatočníkov môže byť navigácia v jeho rozhraní dosť zložitá. Ak však máte problémy s inštaláciou tejto peňaženky IOTA, jednoducho postupujte podľa online návodov.

Desktop peňaženka: GUI IOTA Light Wallet

Svetelná peňaženka GUI IOTA je najlepšia stolná peňaženka pre IOTA. Je kompatibilný s počítačmi Mac, Linux a Windows a jeho nastavenie je pomerne jednoduché. Má tiež priateľské užívateľské rozhranie a ľahko sa používa. Môžete si ho stiahnuť z GitHub. Dodáva sa v dvoch príchutiach; peňaženka s plným uzlom a peňaženka so svetelnými uzlami. Svetelná peňaženka sa ľahko používa a je najvhodnejšia pre začiatočníkov. Peňaženka s plným uzlom je o niečo zložitejšia a odporúča sa tým, ktorí majú potrebné technické znalosti. Ak máte problém s nastavením tejto peňaženky, grafické používateľské rozhranie poskytuje jednoduché pokyny krok za krokom.

Mobilná peňaženka: peňaženka Trinity

Peňaženka Trinity získava prvú cenu za mobilné peňaženky. Mobilnú peňaženku je jednoduché nastaviť aj ovládať, takže je skvelou voľbou pre začiatočníkov. Vyvinul ho tím IOTA, a preto má už zapracované funkcie s podporou Tangle. Je k dispozícii pre mobilné zariadenia Android aj iOS. Je to perfektná voľba pre každého začiatočníka IOTA a ponúka špičkové zabezpečenie.

Záver

IOTA je určite jedinečný a zaujímavý projekt kryptomeny, ktorý by mohol zmeniť prostredie IOT tak, ako ho poznáme. Sieť This Tangle sľubuje pomoc pri optimalizácii, správe a využívaní internetu vecí na vyriešenie mnohých problémov, s ktorými sa blockchain dnes stretáva. IOTA navyše nesľubuje žiadne transakčné poplatky, vďaka ktorým budú mikro transakcie prístupnejšie než kedykoľvek predtým. Je IOTA budúcnosť? Napriek tomu, že je technológia IOTA veľmi sľubná, je do značnej miery nevyskúšaná. Preto by sa rozhodnutie, či si kúpiť IOTA a koľko kúpiť, malo zakladať na výskume.