Najlepších 7 účtov Twitter na sledovanie bitcoínov a kryptotrhu

Twitter si získal veľkú popularitu medzi nadšencami kryptomien a blockchainu. Tweetovanie a čítanie o relevantných správach, aktualizáciách, podvodoch a ďalších témach digitálnej meny je vynikajúci spôsob, ako udržať prehľad o tom, čo sa deje v medzere technológie blockchain.

V tomto článku sme urobili zoznam Najlepších 7 najvplyvnejších účtov Twitter o kryptomenách. Pravidelne píšu tweety o bitcoine, éteri a kryptomenách všeobecne. Pri zostavovaní nášho zoznamu sme vzali do úvahy niekoľko faktorov: globálny dosah, počet sledovateľov sociálnych médií a celkový rešpekt, ktorému sa táto osoba v komunite BTC teší. Tu sú:

  1. Vitalik Buterin
  2. Changpeng Zhao
  3. Charlie Lee
  4. Andreas Antonopoulos
  5. Námorný Ravikant
  6. Nick Szabo
  7. Laura Shin

1. Vitalik Buterin -spoluzakladateľ časopisu Ethereum a Bitcoin

Vitalik Buterin je jedným z najznámejších mien v odvetví bitcoinov a kryptomien. On je programátor a spisovateľ ktorý bol zapojený do BTC do roku 2014. V roku 2015 sa stal jedným zo spoluzakladateľov blockchainu Ethereum. V minulom roku oznámil významnú inováciu na Ethereum 2.0, ktorá má riešiť problémy so škálovateľnosťou vnútorných systémov platformy. Posledná testovacia sieť pre Ethereum 2.0 bola spustená 4. augusta. Predpokladá sa, že platforma začne fungovať do konca roku 2020.

Vitalik je živý používateľ služby Twitter, ktorý trávi veľa času tweetovaním a interakciou s inými používateľmi. Minulý rok diskutoval o Ethereu so zakladateľom Tesly a SpaceX Elonom Muskom. Musk napísal krátky tweet s otázkou na Vitalika: „čo by malo byť vyvinuté na Ethereu.“Buterin reagoval pozvaním svojho kolegu na krypto konferenciu a zoznam niektorých jeho myšlienok vývoja.

Informačný kanál Vitalik na Twitteri informuje komunitu o všetkom, čo súvisí s vývojom Etherea a o tom, aké nápady má pre novú platformu a kryptomeny všeobecne. Často navrhuje vzrušujúce nové projekty, ako napríklad Strategická hra Dark Forest. Rád diskutuje o moci a vplyve vlád na ekonomiku a o tom, ako decentralizované financie sú budúcnosťou.

2. Changpeng Zhao – CEO Binance, Scam Target a vyznávač bitcoinu

Changpeng Zhao je generálnym riaditeľom spoločnosti Binance – jednej z najväčších búrz s kryptomenami na svete. Je to ovplyvňovateľ sociálnych médií, ktorý sa v roku 2018 dostal na titulky novín svojim gramaticky nesprávnym tweetom “Prostriedky sú safu.”

Overený účet Zhao bol bohužiaľ jedným z vysoko profilových účtov, na ktoré sa zamerali nedávni hackeri na Twitteri. Koordinovaný útok proti overeným účtom viedol k falošným darčekom o podvode s bitcoinmi, ako uvádza server. Podvodník vykonal útok sociálneho inžinierstva a predstieral, že je niekoľkými prominentnými osobami. Zverejnil svoju vlastnú bitcoínovú adresu a sľúbil používateľom, že zdvojnásobia svoje investície, ak pošlú finančné prostriedky do jeho bitcoínovej peňaženky.

Počas diskusie o ďalšom behu bitcoínových býkov CZ napísal svojim nasledovníkom tweet. Tvrdil, že by to mohol spustiť prezident Amazonu Jeff Bezos ďalšia dôležitá udalosť, podľa Forbes.

Veľa sa hovorilo o tom, že Jeff Bezos investoval do bitcoinu. Napriek tomu tieto správy neboli potvrdené ani vyvrátené na verejnosti.

Sledujte Zhao a zostaňte informovaní o tom, čo sa deje na jednej z najväčších svetových búrz kryptomien. Prečítajte si o nových zoznamoch mincí a DeFi trh. Zhao sa so svojimi nasledovníkmi rád delí o airdropy a nové príležitosti ako zarobiť kryptomenu.

3. Charlie Lee – tvorca litecoinu

Charlie Lee je tvorcom Litecoinu a bývalým technickým riaditeľom na Coinbase. O bitcoine sa dozvedel, keď bol zamestnancom spoločnosti Google. V prvých rokoch sa zaujímal o ťažbu kryptomien, kým sa nerozhodol vyvinúť vlastnú mincu. To signalizovalo zrod Litecoinu.

Opustil prácu v Coinbase a všetok svoj čas venoval svojej novej digitálnej mene. Litecoin bol vytvorený ako doplnok k bitcoínom a bol konkurenčnou menou. Napriek tomu Charlie nikdy nemal pochybnosti o dôležitosti BTC.

V jednom z jeho trendov tweety z roku 2018, odporúča svojej základni nasledovníkov, aby sa pokúsila vlastniť aspoň 1 BTC pred investovaním do akýchkoľvek iných altcoinov.

Keď tak mnohých prekvapil oznámil že predal všetky svoje litecoiny a už žiadne nevlastní. Twitter feed Charlieho Leeho obsahuje veľa relevantných informácií týkajúcich sa SegWit, blockchainu, zameniteľnosti atď.

4. Andreas Antonopoulos – Autor a expert na bitcoiny

Oficiálna web stránka: https://aantonop.com/

Andreas Antonopoulos je jednou z najrešpektovanejších osobností v komunite blockchainu. Je uznávaným spisovateľom, programátorom a pedagógom vo všetkom, čo je kryptomena. Je renomovaným rečníkom a účastníkom stoviek podcasty a konferencie. Andreas má za sebou hosťovanie v Bloombergu, CNBC, CNN, BBC a mnohých ďalších.

Je známy predovšetkým svojimi autorskými prácami, „Ovládanie bitcoinu“ a “Ovládnutie etherea.” V súčasnosti pracuje na ďalšej knihe s názvom „Ovládnutie bleskovej siete.“ Andreas spolupracoval s bankovým sektorom a ponúkol podporu orgánom činným v trestnom konaní ako svedok na celom svete.

Ľuďom sa ťažko verilo, keď čítali jeho tweetovať že veľa jeho práce bolo vykonaných zadarmo a že bol dlho zadlžený.

Kryptokomunity sa dali dohromady neskutočne. Potom poslali Andreasovi dary v hodnote takmer 100 BTC verejne oznamujúci že musel predať svoj bitcoin, aby zaplatil nájom a uživil rodinu.

5. Námorný Ravikant – podnikateľ a anjelský investor

Oficiálna web stránka: https://nav.al/

Námorný Ravikant je slávny investor do startupov a obrovský technologický nadšenec. Pravidelne tweetuje o kryptomenách a budúcnosti financií. Je známy ako spoluzakladateľ a generálny riaditeľ americkej platformy pre investorov a uchádzačov o zamestnanie AngelList. Ako investor mal Naval obrovský úspech investovaním do viac ako 200 rôznych spoločností: Uber, Twitter, Stack Overflow, OpenDNS a FourSquare, aby sme vymenovali aspoň niektoré..

V minulosti spoločnosť Naval viedla krypto hedžový fond – MetaStable Capital. Dnes je mnohými považovaný za filozofa technológie. Má pravidelné podcasty na platformách Apple, Google, Instagram, YouTube a ďalších. Jeho Podcasty od Apple boli vysoko hodnotené jeho sledovanosťou.

Jeho nit Twiter „Ako zbohatnúť (bez šťastia)“ a nasledujúce kariérne rady, ktoré poskytol, boli trendové na Twitteri a videli ho milióny ľudí. Pozri sa!

6. Nick Szabo – Bitcoin Pioneer a kryptograf

Oficiálna web stránka: https://unenumerated.blogspot.com/

Nick Szabo je známy počítačový vedec a kryptograf zapojený do sveta kryptomien od jeho vzniku. Vymyslel termín „inteligentné zmluvy“ a navrhol Finančný systém Bit Gold, mnohými považovaný za predchodcu bitcoinu.

Vzhľadom na jeho rozsiahle znalosti a odborné znalosti v oblasti kryptografie komunita verí, že by mohol byť jeho tvorcom Satoshi Nakamoto. Jeho informačný kanál na sociálnych sieťach je pravidelne aktualizovaný o tweety súvisiace s aktuálnym svetovým dianím. Nick má a osobný blog kde zdieľa svoje myšlienky v esejach o prevratných technológiách, peňažnom systéme a kryptomenách.

Nedávno mal kritizoval reakcia vlády na pandémiu. Nebojí sa vyjadriť svoj názor na koronavírus. Keď Nick hovorí, komunita to vezme na vedomie. Jeho záujmy a diskusie na Twitteri sa týkajú financií, inteligentných zmlúv a kryptografie.

7. Laura Shin – Kryptový novinár

Laura Shin nevlastní žiadne digitálne aktíva. Na rozdiel od ľudí ako Donald Trump, Bill Gates alebo Warren Buffett je však veľkou propagátorkou a fanúšičkou tejto technológie. Je hostiteľkou dvoch populárnych krypto podcastov: Nespútaný a Nepotvrdený.

Prostredníctvom svojich tweetov a podcastových rozhovorov je jej sledovateľská základňa informovaná o najnovších udalostiach. V jej poslednej epizóde, Laura urobila rozhovor s Vitalikom Buterinom o nadchádzajúcom Ethereu 2.0 a jeho myšlienkach na technológiu DeFi.

Slovo na záver

Sledovanie príslušných účtov Twitter je úžasný spôsob, ako sa informovať o tom, čo sa deje v našom obľúbenom odvetví. Osoby, ktoré sme odporučili, sú renomovanými odborníkmi, dôveryhodnými a uznávanými na celom svete.

Obsah, ktorý zdieľajú, je príbuzný, informatívny a inšpiratívny. Ich skúsenosti a úspešné príbehy sú dôkazom ich odbornosti, vďaka ktorým sú nenahraditeľní. Právom sa im hovorí krypto twitteroví ovplyvňovatelia, pretože na ich hlase záleží a mali by byť vypočutí.