Hĺbková kontrola deklarovaných (DCR) 2020

Decred (DCR) je kniha digitálnych mien a blockchainov s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá bola spustená v roku 2016. Má niekoľko podobností s bitcoinmi (BTC), ale môže sa pochváliť aj unikátnymi funkciami, ktorými sa odlišuje od svojich rovesníkov s kryptomenami. Programovací jazyk používaný na zápis Decred je GoLand, ktorý vydal vývojový tím BTsuite. To je Verzia 1.0.0 bol aktualizovaný 25. apríla 2017. V septembri tím BTsuite integroval atómový swap Litecoinu a Decred. Najunikátnejšou vlastnosťou Decred je jeho hybridný distribuovaný blockchain, ktorý podporuje oba PoW (doklad o práci) a PoS (Proof-of-Stake) konsenzuálne mechanizmy.

Čo je deklarované?

Decred, vyslovované ako „di-cred“, je digitálna mena založená na blockchaine, ktorá kladie veľký dôraz na decentnú komunitu, otvorenú riadenie, a udržateľné financovanie pre ďalší rozvoj. Založili ho vo februári 2016 bratia Alex a Jake Yocom-Piattovci a skupina spoluzakladateľov. Natívna mena platformy je známa ako skrátená alebo DCR. Decred využíva hybrid mechanizmov konsenzu Proof-of-Stake a Proof-of-Work. Tento hybridný systém zaisťuje, že žiadna skupina na blockchaine DCR nemôže dominovať toku transakcií alebo vykonávať akékoľvek zmeny v systéme bez súhlasu širšej komunity. Táto jedinečná kombinácia navyše ponúka to najlepšie z oboch svetov a dodáva ďalšiu vrstvu zabezpečenia, vďaka ktorej je pre kohokoľvek extrémne ťažké napadnúť systém..

Ako už bolo uvedené, Decred sa zameriava na správu riadenú komunitou. Každé rozhodnutie na úrovni projektu, ako napríklad konsenzuálne pravidlá, sa dostane do rúk zainteresovaných strán komunity. Zainteresované strany majú formálne práva na stanovenie kurzu pre budúci vývoj a rozhodovanie o tom, ako sa pokladnica projektu použije na financovanie tohto vývoja. Sieť Decred sa v zásade vyvíja v súlade s vôľou zainteresovaných strán, ktorá zaisťuje, že sa vyhne niektorým rizikám, ktoré kryptokomunitu sužujú od jej vzniku, ako napríklad rozdvojovanie. Decred navyše financuje svoju pokladnicu 10% z každej blokovej odmeny. Zjednodušene povedané, Decred je „udržateľná a financovaná decentralizovaná autonómna organizácia“.

Ako ťažiť DCR

Pre tých, ktorí by chceli dostať do rúk niekoľko bezplatných Decred, existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. V tejto časti sa však budeme držať len jednej – ťažby alebo ťažby DCR PoW. Ako bolo uvedené vyššie v článku, Decred používa hybridný mechanizmus konsenzu, ktorý kombinuje prvky konsenzuálnych mechanizmov PoS aj PoW. PoW prvok hybridného systému využíva výpočtový výkon na kryptografické vytváranie a overovanie blockchainu. Prvok PoS hybridného systému využíva hlasovanie prostredníctvom postupu známeho ako vkladanie DCR, ktoré umožňuje komunitne riadenú správu..

Decentná ťažba funguje rovnako ako bitcoiny. Baníci vynaložia svoje výpočtové zdroje na spracovanie transakcií siete výmenou za odmenu. Existujú dva spôsoby, ktorými môžete ťažiť DCR prostredníctvom PoW: sólo dolovanie a pool mining. Sólová ťažba sa neodporúča, pretože vo všeobecnosti nakoniec miniete viac peňazí za vybavenie a poplatky za elektrinu, ako zarobíte. Použitím zariadenia DCR ASIC však môžete dosiahnuť zisk. Ak by ste si chceli vyskúšať sólo ťažbu, Gominer je oficiálny softvér Decred mining. Ďalšou možnosťou je pripojiť sa k ťažobnému fondu DCR. Pri banskej ťažbe v zásade kombinujete svoje zdroje s inými baníkmi. Medzi najlepšie zoskupenia Decred, ktoré podporujú cloudovú ťažbu pre Decred, patria BeePool, F2Bazén, atď. Podrobnejší zoznam možností ťažby fondu DCR nájdete na oficiálnych webových stránkach DCR.

Kde kúpiť DCR

Existuje niekoľko spôsobov, ako si môžete kúpiť Decred, ako je uvedené na oficiálnych webových stránkach. Patria sem:

  • Prostredníctvom búrz s kryptomenami, ktoré umožňujú výmenu iného digitálneho majetku za Decred
  • Prostredníctvom priamych búrz, ktoré umožňujú nákup Decred za fiat menu
  • Over the Counter (OTC) obchodovanie, ktoré umožňuje obchodníkom nakupovať veľké množstvo Decred za fixnú cenu

Výmeny kryptomien

Výmeny poskytujú účinný a ľahký spôsob nákupu a obchodu DCR. Aby ste však vedeli, ktorá burza vyhovuje vašim potrebám, musíte vykonať svoju vlastnú náležitú starostlivosť. Preto je tu podrobný návod, ako si môžete kúpiť DCR od ChangeNOW.

Krok 1: Vyberte si digitálne aktívum

ChangeNOW podporuje viac ako 10 000 digitálnych mien. Ak si chcete kúpiť Decred, jednoducho vyberte DCR zo zoznamu možností. Ak používate fiat menu, možno budete chcieť využiť kalkulačku ChangeNOW DCR na USD a zistiť, koľko potrebujete. Prevodník na zníženú hodnotu na USD vám tiež ponúka možnosť klasickej aj fixnej ​​sadzby.

Krok 2: Výmena

ChangeNOW nevyžaduje žiadnu registráciu ani overenie identity. Akonáhle teda použijete svoju kalkulačku kryptomeny DCR a rozhodnete sa, koľko mincí DCR chcete kúpiť, jednoducho kliknite na tlačidlo výmeny. To je všetko!

Krok 3: Prijmite svoje Decred

ChangeNOW využíva systém RealRates, ktorý je bleskurýchly a vysoko bezpečný. Hneď ako stlačíte tlačidlo výmeny, môžete očakávať, že transakcie sa vyrovnajú do 2 až 20 minút. Pri veľkých transakciách to môže trvať dlhšie, ale to je celý proces. Hotový. Žiadny stres. Bez problémov.

Vyhlásení mimoburzoví obchodníci

OTC obchodovanie umožňuje používateľom nakupovať alebo predávať DCR priamo od iného obchodníka alebo iným obchodníkom. Vy a obchodník sa dohodnete na fixnej ​​cene pre veľké množstvo Decred a transakciu vykonáte bez výmeny. Tým sa znižujú dodatočné poplatky, ktoré vyberajú prostredníci. Jedinou nevýhodou je, že minimum na OTC obchodovanie je 100 000 dolárov a vyššie.

Aká je najlepšia peňaženka DCR?

Na trhu sú k dispozícii stovky peňaženiek, pričom každá peňaženka sa môže pochváliť svojou jedinečnou sadou funkcií, nástrojov a funkcií. Najlepším druhom peňaženky pre každého používateľa je, aké funkcie uprednostňujete a či peňaženka slúži zamýšľanému účelu alebo nie. Navyše, ak si chcete kúpiť Decred, potrebujete adresu peňaženky DCR, na ktorú vám budú po nákupe zaslané vaše mince DCR. Aby sme to povedali, vydali sme sa z cesty a zhromaždili sme niektoré z najlepších peňaženiek, ktoré je potrebné zvážiť. Zoskupili sme ich tiež do 4 kategórií s malým prehľadom najlepších peňaženiek v každej kategórii. Kategórie zahŕňajú:

  • Webové peňaženky
  • Stolové peňaženky
  • Hardvérové ​​peňaženky
  • Mobilné peňaženky

Stolové peňaženky

Dekreditácia

Decredition je oficiálna stolná peňaženka pre Decred. Je to úplne otvorený zdroj a existuje odvtedy, čo Decred prišiel na scénu. Má ľahko použiteľné rozhranie so špičkovými funkciami zabezpečenia. Ponúka tiež podporu pre používateľov Windows, OSX a Linux. Ďalšou vlastnosťou, ako je uvedené v pláne Decred 2018, je, že Decredition bude integráciou podpory pre niekoľko čiastkových projektov, ktoré sú takmer dokončené. Jedinou nevýhodou tejto peňaženky je, že nemôžete do svojej peňaženky vkladať žiadne DCR. Ak máte v úmysle vsadiť, možno budete chcieť nájsť inú možnosť.

Exodus

Exodus, predstavený v roku 2016, je vynikajúca peňaženka pre stolné počítače, ktorá si získala srdcia mnohých nadšencov kryptomien. Má krásne a ľahko použiteľné rozhranie a ponúka podporu pre množstvo digitálnych aktív. V prípade akýchkoľvek problémov poskytuje nepretržitú zákaznícku podporu. Je k dispozícii pre používateľov OSX, Linux a Windows. Jedinou nevýhodou Exodusu je, že nie je taký bezpečný ako hardvérová peňaženka a chýba mu 2FA (2-faktorová autentifikácia). Exodus tiež neposkytuje príležitosti na vkladanie DCR.

Hardvérové ​​peňaženky

Ledger Nano S/ Ledger Nano X

Ak sa obávate hackerov a iných zlých hercov, mali by ste zvážiť Ledger Nano S. Je to jedna z najlepších hardvérových peňaženiek na svete. Nie je možné ukradnúť akékoľvek digitálne aktívum z peňaženky Ledger Nano S na diaľku. Všetky údaje sú šifrované a chránené PINom. Na dokončenie transakcií tiež potrebujete digitálne aj fyzické vstupy. Ledger Nano S podporuje viac ako 800 digitálnych aktív. Nano X sa môže pochváliť niektorými pôsobivými novými funkciami, ako sú certifikované funkcie zabezpečeného čipu a bluetooth. Obe sú špičkové hardvérové ​​peňaženky.

Mobilná peňaženka

Peňaženka Cobo

Ak by ste náhodou boli na trhu s mobilnou peňaženkou, poradíme vám. Cobo je peňaženka s viacerými menami, ktorá ponúka podporu pre viac ako 10 digitálnych aktív. Zameriava sa na ochranu osobných údajov a pri každej transakcii zmení vašu adresu. Navyše vám ponúka zabezpečenie na úrovni HSM, kde môžete začať bez toho, aby ste potrebovali akékoľvek požiadavky KYC. Nakoniec, ak sa chystáte vsadiť svoje DCR, Cobo je vám chrbtom. Je priekopníkom PoS a masternode poolingu priamo v peňaženke.

Univerzálna peňaženka

Atómová peňaženka

Napriek tomu, že je peňaženka Atomic relatívne nová, má veľkú podporu od mnohých vplyvných spoločností a jednotlivcov v kryptokomunite. Je to univerzálna peňaženka, ktorá ponúka podporu pre viac ako 300 digitálnych aktív. Má tiež integrované služby kryptoburzy, ktoré vám umožňujú nakupovať alebo predávať kryptomeny priamo z vašej peňaženky. Tieto služby vám tiež umožňujú ľahko prevádzať DCR na ethereum (ETH) alebo akékoľvek iné kryptomeny.

Záver

Ak sa pýtate, či je Decred hodnotnou investíciou v porovnaní s bitcoínmi, neexistuje žiadna konkurencia. Bitcoin vyhráva, pokiaľ ide o diskusiu Decred vs. Bitcoin. Ak však hľadáte slušný altcoin, do ktorého by ste mohli investovať, Decred sa odporúča. Kalkulátor ťažby mincí Decred dokáže presvedčiť aj tých najskúsenejších altcoinových kritikov. Decred je inovatívny produkt, ktorý sa extrémne rýchlo zlepšuje, a preto by bola škoda premeškať túto investičnú príležitosť.