Podvod mesiaca – OneCoin

Ako každý technologický kus, technológia pozostáva z mnohých riadkov kódov, mnohých háčikov a mnohých faktorov, na ktoré sa spolieha. Kedykoľvek existuje niekoľko faktorov a obzvlášť vždy, keď sú tieto systémy pripojené k internetu, budete mať ľudí, ktorí sa pokúšajú využiť tieto systémy. Útočníci sú všade, či už ide o nájdenie medzery v systéme alebo násilné vniknutie a šírenie vírusov.

Vykonávajú ich hackeri, najmä hackeri black-hat. Teraz to možno považovať za „podvod“, ale zároveň je to niečo úplne iné. Hacknutím do niečoho zaistíte, aby ľudia, ktorých sa to týka, nemali ani potuchy, čo sa deje. Keď naopak robíte podvod, chcete, aby o vašom podvode vedelo čo najviac ľudí. 

Dokonalý podvod sa vyvíja okolo predaja sna. Perfektným príkladom predaja tohto sna je OneLife. Spoločnosť, ktorá siaha až do roku 2014 a ktorá by ďalej tvrdila, že je „zabijak bitcoinov“. OnceCoin, spoločnosť, ktorá je za ňou, Onelife, začala využívať mnoho funkcií bitcoinu na propagáciu svojej vlastnej meny a začala priťahovať zákazníkov..

Po niekoľkých rokoch fungovania ich prevádzky hlavná tvár projektu Ruja Ignatova náhle zmizla a nezanechala stopy, kam sa mohla dostať. Medzitým veľa ľudí stratilo peniaze týmto podvodom, takže sa pozrime, o čom je OneCoin a prečo by ste sa od neho mali držať ďaleko.. 

Čo je to vlastne OneCoin?

Rovnako ako mnoho kryptomien, OneCoin hrá na to, že banky majú všetku kontrolu nad vašimi peniazmi a nemalo by to tak byť. V prípade bitcoínov je to tak, že cenu určuje otvorený trh na základe ponuky a dopytu. Nikdy nebude vytvorených viac ako 21 miliónov BTC, pretože sú vopred naprogramované v skripte a jednoducho ich nemožno zmeniť. Nové bitcoiny vznikajú používaním ťažby, ktorá rieši náročné porovnania s používaním počítačov na validáciu transakcií na blockchaine. 

Presne tam sa veci na OneCoin pokazia. Kedykoľvek trochu kopete, zistíte, že Onecoin nemá funkčný blockchain, ktorý by zálohoval ich nároky na webových stránkach. Namiesto toho prevádzkujú databázu SQL, kto vlastní koľko ONE a aká je aktuálna cena. Vôbec to nie je založené na ponuke a dopyte. V skutočnosti neexistovala možnosť minúť alebo predať svoje OneCoiny komukoľvek, iba ste mohli držať a vidieť, ako sa hodnota zvyšuje.

A išlo to hore. Tam, kde spoločnosť začala predávať svoje tokeny iba za 30 centov za token, sa zrazu začala každých pár mesiacov zvyšovať až na približne 30 dolárov za jeden coin, to je veľký nárast. Všetci ľudia, ktorí investovali svoje úspory, si vzali pôžičky a do čoho neinvestovať, videli, ako ich peniaze idú hore a hore, ich sny sa začínajú stávať realitou, ale neboli založené vôbec na ničom.. 

Pri väčšine kryptomien existuje možnosť investovania, ktorá je taká jednoduchá, ako nákup akéhokoľvek produktu v internetovom obchode. Vytvoríte si účet, vyberiete si produkt (alebo v tomto prípade menu) a zadáte objednávku. O niekoľko minút neskôr ste vo vlastníctve vybranej kryptomeny a práve ste sa stali investorom. S OneCoinom to ide trochu inak. Choďte na webovú stránku pre OneCoin, potom ste presmerovaní na inú webovú stránku, webovú stránku OneLife, kde sa ešte viac inšpirujete tým, aká úžasná je spoločnosť.

Na tejto stránke nájdete prehľad typov „balíkov“, ktoré si môžete kúpiť, aby ste sa stali súčasťou rodiny OneLife. Idú od malých k veľkým, ako vidíme tu:

  • Balíček nováčika = zadarmo
  • Štartovací balíček = 110 €
  • Balíček obchodníka = 550 €
  • Balíček profesionálneho obchodníka = 1 100 EUR
  • Balíček obchodníka s magnátom = 5500 €
  • Balíček prémiového obchodníka = 13 750 €
  • Počiatočný štartovací balíček = 55 000 €

S týmito balíčkami si môžete kúpiť členstvo, ktoré vám poskytne finančné informácie a ďalšie zdroje o OneCoine. Jedna múdra vec je, že tieto kurzy, ktoré máte k dispozícii, sú navrhnuté tak, aby OneCoin vyzeral ešte lepšie. To znamená, že akonáhle osoba investuje, je tu veľká šanca, že táto osoba bude OneCoinom ešte viac presvedčená jednoducho kvôli dobre premysleným kurzom a počtu tokenov, ktoré dostane.

S najväčším balíkom môžete napríklad vygenerovať 500 000 „bezplatných propagačných tokenov“ a 55 555 „bodov BV za sieťové bonusy“, nech je to čokoľvek. Teraz sú zábavné tieto tokeny, ktoré môžete vygenerovať. Pri skutočnej ťažbe, ktorá je prepojená s blockchainom, ťažba funguje s hardvérom a špeciálnymi programami na to určenými.

S OneCoinom jednoducho zadáte počet tokenov, ktoré chcete vygenerovať, počkáte a o niekoľko týždňov dostanete svoje OneCoiny, nie je to tak. V skutočnosti nedostanete nič, iba sa na vašom paneli zobrazí, že máte X mincí.

Super ryba sa začína pridruženým systémom, pyramídovým systémom; Vyššia hodnosť vám prinesie vyššie percento peňazí pre pobočky za registráciu nových ľudí do OneCoinu. To jednoducho potvrdzuje podvod, ale zároveň to prináša ľuďom ešte väčšiu nádej.

Začínajú byť motivovaní pozývať priateľov a rodinu, aby začali investovať. Je smutné, že to urobili tony ľudí a OneCoinu sa za štyri roky podarilo získať miliardy dolárov. Je to jeden z najväčších podvodov, aké sa dnes stali.

Kde sa stala chyba?

Pri podvode tejto veľkosti je otázkou času, kým sa ľudia začnú pýtať a požadovať odpovede. Zvlášť vzhľadom na skutočnosť, že OneCoin má celosvetovú sieť podujatí, ktoré sa organizujú v obrovských arénach. Na obrázku vyššie vidíme snímku obrazovky prezentácie, ktorá sa konala v londýnskej Wembley Arena.

Tam vystupujú veľké popové hviezdy ako Beyonce a ďalší, ale v ten deň to bola scéna, keď doktorka Ruja Ignatova oznámila uvedenie OneCoin Blockchain. Počas tejto prezentácie predniesla niekoľko tvrdení, ako napríklad „Ťažba 1 bitcoinu trvá 1 rok, čo je to za nezmysel?‘, „Sme úplne odlišní od všetkých týchto ostatných mien myších myší“. Najlepší tu je; „Každý, kto mi povie, že idem proti filozofii kryptomeny, chlapci, máme oveľa väčšiu komunitu ako vy, my rozhodujeme, aká je filozofia“. 

Je mimoriadne zvláštne, že oznamujú nový blockchain, ktorý sa uvádza na trh so zvýšením celkovej ponuky z 2,1 miliardy na 120 miliárd, inflácia, však? Ľudia fandili a boli nadšencami správ, pretože Dr. Ruja presviedčal ľudí, že cena neklesla, ale vzrástla až potom..

Problém však po ohlásení ich nového blockchainu, len o pár dní neskôr, oslovila personálna agentúra s pracovnou príležitosťou muža s názvom „Bjorn Bercke“. Bol požiadaný, aby pre túto spoločnosť postavil Blockchain, spoločnosť bola OneCoin.

Oznamovať ich blockchain a zároveň najímať nového človeka, ktorý im má postaviť blockchain, je to zvláštne, nie? Akonáhle sa to stalo a Bjorn Bercke ponuku elegantne odmietol, začal trochu kopať. Ten odhalil celý podvod a začal na úrady podávať sťažnosti na Onecoin.

Jeho novou misiou bolo zastaviť to, čo OneCoin robil a k tejto vzbure sa pridávalo stále viac ľudí. Zlé na tom bolo, že Onecoin bol na celej planéte.

Zrazu však hlavná tvár OneCoinu, Dr.Ruja Ignatova, zmizla. Nebola nikde. V skutočnosti dodnes nič nenasvedčuje tomu, že by Dr. Ruja žil. Čo v tomto prípade prinieslo nové svetlo, je séria podcastov BBC s názvom „Chýbajúca kráľovná kryptomien“.

Séria sa zameriava na tento prípad a jej cieľom je odhaliť tajomstvo toho, čo sa stalo Dr.Rujovi a kde je teraz. Medzitým bola osoba, ktorá bola po jej boku neustále, Sebastian Greenwood, zatknutá v Thajsku a vydaná do USA. Vyšetruje ho FBI a spolu so spoločnosťou, ktorá stojí za OneCoinom, sa vyšetruje kvôli prevádzkovaniu multimiliardovej pyramídovej hry. 

Čo môžem s týmito informáciami urobiť??

O tomto prípade je toho možné povedať oveľa viac a existuje mnoho bizarných faktorov, ktoré v celej tejto situácii zohrávajú úlohu. V skutočnosti by žiadny príbeh na blogu nedokázal zhrnúť tento príbeh. Existuje toľko temných faktorov, ktoré hrajú úlohu v štádiu OneCoin, ktoré ešte len budú odhalené. Teraz sa jedná o to, či ste investorom do OneCoinu alebo poznáte niekoho, kto investoval, povedzte mu, nech urobí malý prieskum..

S prípadom sa dejú nové veci a hromadné žaloby sa objavujú po celom svete. To znamená, že vyhľadajte obete podvodu vo svojej domovskej krajine a postavte sa proti týmto ľuďom. Neexistuje žiadna záruka, že niekedy dostanete peniaze, ktoré ste investovali, ale vždy to stojí za to. 

Tu je potrebné vziať do úvahy jednu vec; Vždy si urobte vlastný prieskum! Neverte nikomu v tomto odvetví ani v inom odvetví bez toho, aby ste si urobili vlastný prieskum. Jednoducho vyhľadajte projekt a v okamihu, keď google pridá za vaše vyhľadávacie dopyty „podvod“, pravdepodobne ide o podvod. A jedna dôležitá lekcia; Keď je niečo príliš dobré na to, aby to bola pravda, zvyčajne to tak je.