Tipy na nákup bitcoínov v Nigérii

Ďalšou krajinou, kde si kryptomena získala obľubu, je Nigéria. To je dobrý dôvod hovoriť o tom, ako nakupovať bitcoiny, ak tam žijete. Uvidíme tiež, ktoré burzy BTC akceptujú nigérijskú Nairu.

Zhrnutie: Ako získať bitcoin v Nigérii

 1. Vytvorte si bezplatný účet na burze podľa vlastného výberu, ktorý podporuje nigérijský región (Bitkoin Afrika v tomto stručnom návode).
 2. Overte svoj e -mail a pokračujte k úplnému overeniu kliknutím na „Overiť účet“.
 3. Po dokončení kontroly identity kliknite na „Kúpiť alebo predať teraz“ a vyhľadajte predajcu, ktorý vyhovuje vašim potrebám.
 4. Akonáhle nájdete predajcu, kliknite na „Kúpiť teraz“ a prečítajte si obchodnú zmluvu.
 5. Ak je všetko k vašej spokojnosti, kliknutím na tlačidlo „Skontrolovať a potvrdiť“ spustíte proces transakcie.
 6. Vyberte spôsob platby zo zoznamu a kliknutím na „Zaplatiť“ získate mince vo svojom zostatku.
 7. Ak chcete vybrať z burzy, kliknite na kartu „Peňaženky“, potom na „bitcoinovú peňaženku“ a nakoniec na „vybrať“, aby sa previedli BTC.

Odvetvie bitcoinov je skutočným hitom na celom svete. Nedávno tiež prešiel rozsiahlou expanziou v Nigérii. Mnoho nováčikov skáče na palubu a pokúša sa niečo zarobiť na krypto trhu. Ale pravdou je, že nemôžete začať obchodovať s BTC bez akýchkoľvek predchádzajúcich znalostí.

Tipy na nákup bitcoinov v Nigérii

Preto sa tento článok zameriava na tipy na nákup bitcoinov v Nigérii. Budeme diskutovať o zákonnosti trhu v tejto krajine a analyzovať dostupné možnosti nákupu. Prečítajte si tiež podrobného podrobného sprievodcu, kde a ako nakupovať BTC.

Zákonnosť BTC v Nigérii

Pokiaľ ide o používanie a obchodovanie s bitcoinmi v Nigérii, neexistujú žiadne obmedzenia ani oficiálne zákazy. Kryptotrh nie je regulovaný, čo otvára veľký priestor pre podvody. Nigérijská centrálna banka vydala v minulom roku vyhlásenie, v ktorom zdôraznila, že „nemajú možnosť regulovať alebo ovládať BTC“.

Zákonnosť bitcoinu

Úrady v Nigérii stále hľadajú spôsob, ako prijať blockchain, ktorý by pripravil cestu k regulácii trhu s kryptomenami. Kým sa to stane, musíte byť pri obchodovaní s BTC opatrní. Pozitívom je, že v súčasnosti nie ste povinní platiť daň zo zisku, ktorý dosiahnete.

Kde kúpiť bitcoin v Nigérii?

Naša analýza potvrdila, že v Nigérii je k dispozícii viac ako tucet možností na nákup BTC. Čím sa líšia a aké sú ich výhody v porovnaní s konkurenciou? To sa dozviete v nasledujúcej časti, v ktorej sa pozrieme na Bitkoin Africa, Luno, Remitano a ďalšie obľúbené platformy..

Bitkoin Afrika

Bitkoin Afrika so sídlom v Lagose a zameriava sa na službu krypto nadšencom v Nigérii. Systém peer to peer platformy vám umožňuje nakupovať a predávať bitcoiny, ako aj bitcoiny v hotovosti, litecoiny a ethereum.

Stránka Bitkoin Africa

Predtým, ako začnete obchodovať, musíte si vytvoriť účet a overiť svoju identitu. Budete potrebovať funkčnú e -mailovú adresu, bankové overovacie číslo, telefónne číslo a platný bankový účet. Mohlo by sa zdať, že proces overovania je nepríjemný, ale je to pre vašu bezpečnosť.

Bitkoin Africa používa systém úschovy na ochranu používateľov pred podvodmi. Uverejnenie požadovaného obchodu je jednoduché a dá sa vykonať niekoľkými kliknutiami. Keď si vyberiete požadovaného obchodníka, pristúpite k dokončeniu transakcie, v ktorej musíte zvoliť spôsob platby.

Platiť môžete debetnou kartou alebo priamo zo svojho bankového účtu v NGN. Poplatok je 0,5% bez ohľadu na veľkosť transakcie.

Pros

 • systém úschovy chráni pred podvodmi;
 • jednoduchý proces nákupu a predaja kryptomien.

Zápory

 • overenie si vyžaduje úsilie.

Luno Exchange

Luno ponúka svoje služby v Nigérii, Malajzii, Indonézii, Južnej Afrike a rôznych krajinách po celej Európe. Spoločnosť bola založená v roku 2013 a má sídlo v Londýne. Ponúka služby obchodovania a ukladania bitcoinov a etherea. Pokiaľ chcete Luno používať iba ako peňaženku, stačí sa zaregistrovať s platnou e-mailovou adresou.

BTC cena na Luno

V prípade, že chcete nakupovať alebo predávať BTC, musíte prejsť overením totožnosti. Na Lune sú k dispozícii tri úrovne účtu. Prvá úroveň vyžaduje iba niektoré osobné údaje a telefónne číslo, ale umožní vám celkovo obchodovať až do 200 000 NGN. Odoslanie občianskeho preukazu alebo cestovného pasu a dokladu o adrese môže zvýšiť vaše limity až o 10 000 000 NGN mesačne.

Medzi niektoré z bezpečnostných funkcií platformy patrí dvojfaktorová autentifikácia využívajúca šifrovanie SSL a PGP a ukladanie väčšiny finančných prostriedkov offline. Medzi akceptované spôsoby platby patrí kreditná karta a bankový vklad v NGN, EUR, IDR, MYR a ZAR. Výrobcovia nemusia platiť obchodný poplatok, zatiaľ čo príjemcom sa účtuje poplatok od 0,20% do 1% v závislosti od objemu obchodu. Platia tiež rôzne poplatky za vklad a výber.

Pros

 • môžete ho použiť aj ako BTC peňaženku;
 • žiadny obchodný poplatok pre výrobcov;

Zápory

 • nízke limity bez preukázania vašej identity.

Remitano

Remitano nie je klasická kryptoburza, dajte platformu P2P umožňujúcu ľuďom ľahko nakupovať a predávať kryptomeny. Na registráciu je potrebný iba e -mail, čo znamená, že na webe môžete zostať v anonymite. To ponecháva určitý priestor na podvody, a preto by ste mali venovať pozornosť svojim obchodným partnerom. Nezabudnite sa pozrieť na ich profily, skontrolovať, či sú overenými členmi, a prečítať si spätnú väzbu od ostatných používateľov. Systém úschovy je zavedený, ale nikdy nemôžete byť príliš opatrní.

Výmena Remitano

Spoločnosť je registrovaná na Seychelách a pôsobí vo viac ako 50 krajinách vrátane Nigérie. Na tejto platforme môžete použiť bankový prevod na nákup BTC s Nairou. Poplatok za každý obchod je stanovený na 1% a platia ho príjemcovia.

Pros

 • nie je potrebné overovať vaše ID;
 • rýchly a priamy proces.

Zápory

 • dávajte si pozor na potenciálne podvody.

LocalBitcoins

LocalBitcoins je európska spoločnosť, ktorá bola založená vo Fínsku v roku 2012. Cieľom služby je poskytnúť používateľom maximálnu úroveň ochrany osobných údajov. LocalBitcoins môžete použiť na vyhľadanie kupujúcich alebo predajcov v okolí. Napriek tomu, že vám to umožňuje osobné stretnutie pri sprostredkovaní obchodu, z bezpečnostných dôvodov sa to neodporúča. Ak sa budete držať platformy, budete chránení systémom úschovy.

LocalBitcoins pre Nigériu

Bitcoin je jedinou podporovanou kryptomenou na LocalBitcoins. Webová stránka však ponúka viac ako tucet možností platby. Medzi najobľúbenejšie v Nigérii patrí národný bankový prevod, ale môžete si vybrať aj vklad v hotovosti, PayPal alebo Skrill. Platformy akceptujú NGN a účtujú 1% poplatok osobe, ktorá inzerát zverejnila.

Napriek tomu, že webová stránka ponúka rýchly a súkromný spôsob nákupu BTC, dávajte si pozor na možné podvody. Našou radou je starostlivo analyzovať profil používateľa, od ktorého chcete nakupovať.

Pros

 • akceptované rôzne spôsoby platby;
 • nie je potrebné overovať vaše ID.

Zápory

 • dostatok priestoru pre podvody;
 • podporuje iba bitcoiny.

Tanjalo – nová burza BTC

Založená v roku 2017, Tanjalo platforma je čerstvým doplnkom webových stránok, ktoré vám umožňujú nakupovať BTC. V skutočnosti je to jediná vec, ktorú môžete urobiť prostredníctvom ich webových stránok. Neumožňujú predaj bitcoinov a nepodporujú žiadne iné kryptocoiny.

Výmena Tanjalo

Tanjalo však ponúka najjednoduchší nákupný proces zo všetkých služieb, ktoré sme testovali, a nevyžaduje overenie vašej identity. Domovská stránka vám umožňuje zadať požadované množstvo Nairy, ktoré chcete minúť, a automaticky vypočíta, koľko BTC získate. V ďalšom kroku budete musieť zadať platnú adresu peňaženky, kam chcete mince doručovať.

Platiť je možné debetnou kartou, kreditnou kartou alebo pomocou bankového účtu zaregistrovaného v jednej z ôsmich podporovaných nigérijských bánk. Proces platby je zabezpečený spoločnosťou PayStack, ktorá je renomovanou spoločnosťou v Nigérii.

Temnejšou stránkou Tanjala je, že nezahŕňajú ďalšie podrobnosti o zabezpečení a verejnosti neprezrádzajú poplatky za obchodovanie. Ak porovnáte ich ceny s inými burzami, zistíte, že používanie platformy nie je lacné.

Pros

 • mimoriadne jednoduchý nákupný proces;
 • vám umožňuje zostať v anonymite.

Zápory

 • celkom nová spoločnosť;
 • vysoké poplatky, ktoré nie sú verejne odhalené.

Miestny obchodník s mycéliom

Mycélium Local Trader vám dáva možnosť nakupovať bitcoiny prostredníctvom živej transakcie z človeka na človeka. Na používanie tejto služby budete potrebovať peňaženku Mycelium, ale je k dispozícii bezplatné stiahnutie pre PC, Android a iOS. Po spustení aplikácie si všimnete kartu „Kúpiť bitcoin“. Zadajte tam svoju polohu a softvér zobrazí zoznam najbližších obchodníkov. Vyberte ten, ktorý je podľa vás dôveryhodný, a súhlaste so stretnutím.

Trh Mycelium P2P

Spôsob platby je výlučne na vás, čo znamená, že môžete predajcovi dokonca dať peniaze v hotovosti osobne. Akonáhle transakciu potvrdia, prostriedky sa rýchlo prevedú do vašej peňaženky. Platforma vám nič neúčtuje, ale predajca môže požadovať poplatok.

Pri použití Local Trader je spojené vysoké riziko, pretože nepoznáte obchodného partnera, s ktorým sa stretnete. Vždy sa vyhnite prijímaniu veľkých súm v hotovosti a organizujte schôdze na verejných miestach.

Pros

 • platforma neberie žiadne poplatky;
 • umožňuje transakcie z osoby na osobu.

Zápory

 • mimoriadne riskantné.

NG výmenník

NG výmenník je spoločnosť so sídlom v Lagose, založená pred niekoľkými rokmi. Podporuje viac ako tucet kryptomien, vrátane bitcoinov, etherea, litecoinov, bitcoinových hotovosti, zvlnenia, cardana, trónu, EOS, bitcoinu zlata, steemu ,ashash a ethereum classic. Akonáhle sa zaregistrujete pomocou platného e-mailu, môžete obchodovať s menami v hodnote až 1 000 dolárov každý deň. Potvrdením vašej identity sa tento limit odstráni.

NG výmenník

Platforma je bezpečná, ale nie je spoľahlivá. NGexchanger spracováva všetky transakcie ručne, čo znamená, že dokončenie objednávky môže trvať hodiny. Ich časté otázky vysvetľujú, že vypočítaná sadzba bude tá, ktorá bude platná v čase spracovania. Teoreticky im to dáva veľký priestor na podvod.

Služba tiež nie je lacná. Oficiálne poplatky sú iba 50 NN, ale ceny, ktoré ponúkajú, sú nefér. Ak má napríklad litecoin hodnotu N400 na iných burzách, jeho nákup prostredníctvom NGexchanger vás bude stáť 500 NK.

Pros

 • vysoký limit pre obchodovanie bez overenia vášho ID;
 • podporuje viac ako 10 kryptomien.

Zápory

 • nespravodlivé ceny;
 • ručne spracované transakcie môžu viesť k podvodu.

NairaEx

NairaEx bola založená v roku 2015 a netrvalo dlho, kým sa zaradili medzi jednu z najdôveryhodnejších kryptoburz v Nigérii. Na platforme môžu nakupovať a predávať iba overení používatelia a predajcovia musia dokonca poskytnúť svoje bankové údaje. Ak ste kupujúci, stačí, ak im pošlete kópiu občianskeho preukazu, pasu alebo voličského preukazu.

Stránka NairaEx

Objednávku môžete vytvoriť pomocou intuitívneho rozhrania NairaEx. Jednoducho zvoľte „Kúpiť objednávky“ a vytvorte si ich s množstvom Nairy alebo BTC, ktoré chcete kúpiť. Platforma podporuje bitcoin, ethereum, litecoin, bitcoin cash a perfektné peniaze.

Potom budete musieť odoslať platbu spoločnosti z vášho účtu v jednej z asi 20 bánk so sídlom v Nigérii. Akonáhle to urobíte, pošlite im dôkaz spolu s referenčným ID a vašu kryptomenu by ste mali mať doručenú za menej ako 12 hodín.

Pros

 • veľmi spoľahlivý;
 • jednoduchý obchodný proces.

Zápory

 • vyžaduje overenie totožnosti;
 • cez víkendy je doba spracovania dlhšia.

BitPesa Broker

BitPesa so sídlom v Nairobi, ale má kancelárie v Senegale, Nigérii, Luxembursku a Londýne. Bola založená v roku 2013 a odvtedy neustále rastie. Spoločnosť musí dodržiavať rôzne zákony a nariadenia. To znamená, že je spoľahlivý a bezpečný pre vaše finančné prostriedky a osobné informácie. Budete musieť prejsť prísnym verifikačným procesom, ktorý môže trvať až dva týždne, kým začnete obchodovať.

Hlavná stránka BitPesa

Našťastie je nákup bitcoinov prostredníctvom BitPesa jednoduchý. Prejdite na kartu „Nová transakcia“ a vyberte meny, s ktorými chcete obchodovať. Zadajte objednávku a zvoľte si jeden z dvoch spôsobov platby – Paga alebo bankový prevod.

Akonáhle dostanú vašu Nairu, nemalo by trvať dlhšie ako hodinu, kým dostanete mince do svojej peňaženky. Neexistujú žiadne poplatky, ale spoločnosť zarába prostredníctvom sadzieb, preto si dávajte pozor na výber tých, ktoré vám vyhovujú.

Pros

 • mimoriadne spoľahlivé a bezpečné použitie;
 • rýchlo spracuje vaše objednávky.

Zápory

 • pomalý a prísny proces overovania;
 • ceny sa môžu líšiť.

ShapeShift

ShapeShift je švajčiarska spoločnosť založená v roku 2013. Je to vynikajúce miesto na konverziu jednej kryptomeny na druhú. Tento proces je úplne anonymný a nevyžaduje žiadnu registráciu. Aj keď to zachováva súkromie, platforme to tiež bráni v akceptovaní fiat mien. Na ShapeShift nemôžete používať NGN ani inú vládou deklarovanú menu. Obchodovanie je obmedzené na kryptomeny.

Digitálna platforma ShapeShift

Proces konverzie začína výberom mincí, ktoré chcete zameniť. Podporovaných je viac ako 30 digitálnych mien. Ďalej budete požiadaní o zadanie cieľovej adresy požadovanej peňaženky a tiež adresy pre vrátenie peňazí v prípade, že sa niečo pokazí.

ShapeShift vám poskytne adresu na doručenie mincí, ktoré chcete vymeniť. Hneď ako je dodávka dokončená, systém automaticky odošle druhú menu do vašej peňaženky. Jediným súvisiacim poplatkom je poplatok za baníkov a spoločnosť nič neúčtuje.

Pros

 • žiadne poplatky, okrem poplatku za ťažbu;
 • nemusíte sa registrovať – ​​úplne anonymný;
 • podporovaných veľa kryptomien.

Zápory

 • nepodporuje fiat meny;
 • poplatky nie sú zobrazené transparentne.

Trhovisko #bitcoin-otc

#bitcoin-otc je kanál internetového reléového rozhovoru (IRC), ktorý sa zameriava na pripojenie používateľov, ktorí chcú nakupovať a predávať bitcoiny a ďalšie digitálne a fiat meny. Majte na pamäti, že toto trhovisko nie je nič iné ako spôsob komunikácie medzi potenciálnymi obchodnými partnermi. Nezúčastňuje sa priamo na výmene, takže neberie žiadne poplatky.

#trh bitcoin-otc

Je dôležité si uvedomiť, že predajcovia môžu niečo účtovať v závislosti od dohody, na ktorej sa dohodnete. Na akceptované spôsoby platby sa vzťahuje aj zásada „čokoľvek sa deje“.

K #bitcoin-otc existujú dva spôsoby prístupu-z webového prehliadača alebo prostredníctvom klienta IRC. Trh je anonymný a nemusíte sa registrovať. Ak nie ste zvyknutí na IRC chatovanie, zvyknutie si na platformu môže chvíľu trvať. Nezabudnite si pozorne prečítať príručku, aby ste sa naučili správne príkazy a pravidlá správania.

Pros

 • všetky meny akceptované, ak je možné dosiahnuť dohodu;
 • nevyžaduje overenie totožnosti.

Zápory

 • chvíľu trvá, kým si na to zvyknete;
 • dosť riskantné, ak si nedáte pozor.

Okamžité zlato Nigéria

Instant Gold Nigeria bola založená v roku 2007, aj keď bitcoin začali podporovať neskôr. Sídlia na Ibadane a slúžia iba nigérijským obyvateľom. Proces registrácie vyžaduje e-mailovú adresu a základné osobné údaje. Obchodný limit je pre neoverený účet stanovený na 500 USD na deň, ale toto obmedzenie môžete odstrániť, ak overíte svoj ID a poštovú adresu..

Stránka Instant Gold Nigéria

Zoznam podporovaných kryptocoinov je obmedzený na Ethereum a bitcoiny. Môžete však použiť niekoľko spôsobov platby, vrátane bankového prevodu, PayPal, Neteller, WebMoney a ďalších.

Proces nákupu BTC je nasledujúci. Vykonáte objednávku a systém vám poskytne faktúru s referenčným ID. Na vloženie požadovaných finančných prostriedkov do Instant Gold Nigeria môžete použiť bankový prevod, kreditnú kartu alebo internetovú platbu. Keď spoločnosť potvrdí transakciu, dostanete svoje bitcoiny najneskôr do 24 hodín.

Pros

 • existuje viac ako desať rokov;
 • podporuje niekoľko spôsobov platby.

Zápory

 • obchodný limit pre neoverené účty;
 • spracovanie objednávky trvá dlho.

Naira4Dollar

Máme vážne pochybnosti o oprávnenosti Naira4Dollar. Pôsobia od roku 2006, ale spoločnosť stále nepôsobí dôveryhodne. Majiteľ nedávno odhalil, že z peňaženky použitej na tento obchod bolo odcudzených 15 000 dolárov, čo vyvoláva podozrenie ohľadom likvidity.

Výmena dolára Naira4

Pri registrácii budete musieť zadať svoje osobné a finančné údaje. Neboli sme nadšení tým, že Naira4Dollar nás žiada, aby sme ihneď zadali číslo nášho bankového účtu. Celý web môže vyzerať oveľa lepšie, pretože rozhranie je mätúce.

Našťastie proces nákupu BTC nie je taký náročný. Stačí vygenerovať objednávku a získate informácie o odoslaní platby. Po potvrdení transakcie získate svoje finančné prostriedky maximálne do 24 hodín.

Ich hlavným zdrojom príjmu sú sadzby. Spoločnosť podporuje bitcoiny, ako aj PayPal, WebMoney a Perfect Money.

Pros

 • relatívne jednoduchý obchodný proces.

Zápory

 • preplnené rozhranie;
 • diskutabilná likvidita.

Výmena zlata v Nigérii

Spoločnosť sídli v Port Harcourt v štáte Rivers a podniká od roku 2009. Dnes podporujú bitcoin, Ethereum, bitcoin Cash, ako aj niekoľko ďalších elektronických mien. Prijímajú Nairu a najobľúbenejším spôsobom platby sú platby v hotovosti. Poplatky sú na webovej stránke jasne uvedené, čo hovorí v prospech transparentnosti. Avšak služby Výmena zlata v Nigérii sú drahé, najmä pre malé transakcie.

Stránka NigeriaGoldExchange

Počas procesu registrácie budete potrebovať funkčné telefónne číslo a platnú e-mailovú adresu. Táto dvojfaktorová autentifikácia pridáva ďalšiu vrstvu zabezpečenia. Nákup BTC je pomerne jednoduchý proces, pri ktorom stačí postupovať podľa pokynov. Svoje objednávky môžete ľahko sledovať prostredníctvom svojho účtu na webových stránkach.

Pros

 • celkom bezpečný;
 • ľahko sa v tom zorientovať.

Zápory

 • vysoké poplatky, najmä za malé sumy.

Bitcoinový maklér ICE3X

ICE3X alebo IceCUBED X bola založená v roku 2013 v Južnej Afrike, ale spoločnosť nedávno rozšírila svoju podporu do Nigérie. Táto platforma je živou burzou s vlastnými akciami, ktorá hovorí v prospech jej likvidity. O bezpečnosť finančných prostriedkov sa nemusíte starať, pretože väčšina z nich je uložená offline.

Burza bitcoinov ICE3X

Podporovanými fiat menami sú ZAR a NGN, zatiaľ čo platforma podporuje aj BTC, BCH, DASH, DOGE, ETH, LTC, XMR a ZEC. Celkovo je v tejto chvíli na burze Ice3x viac ako tucet obchodných párov.

Na vklad a začatie obchodovania potrebujete iba e -mailovú adresu. Ak však chcete vyberať finančné prostriedky, budete musieť svoj účet overiť poskytnutím osobných údajov, ako sú identifikačné čísla a čísla mobilného telefónu, poštová adresa a bankové údaje. Pokiaľ ide o poplatky, líšia sa v závislosti od meny a objemu obchodu, ale nepresiahnu 0,5% za obchod.

Pros

 • vynikajúca likvidita;
 • mimoriadne bezpečný;
 • podporuje niekoľko kryptomien.

Zápory

 • pri výberoch vyžaduje overenie.

Platba žmurknutím

Na prvý pohľad, Platba žmurknutím používanie webovej stránky je jednoduché. Páči sa nám, že nie je preplnený zbytočnými informáciami. Okamžite určia, že sa zameriavajú na nákup a predaj iba bitcoinov a Perfect Money. Spoločnosť sídli v Lagose a slúži iba zákazníkom v Nigérii. Je to tak už od ich založenia v roku 2010.

Web Wink Payment

Vytvorenie účtu bude vyžadovať zadanie osobných údajov vrátane vášho mena, dátumu narodenia, telefónneho čísla a poštovej adresy. Našťastie sa zdá, že nejde o žiadne overenie totožnosti. Nákup BTC prostredníctvom platby Wink je pomerne jednoduchý proces.

Neexistujú žiadne poplatky, ale spoločnosť ponúka o niečo horšie sadzby ako celosvetovo obľúbené burzy. Tak dosahujú zisk. Jedinou akceptovanou fiat menou je Naira a môžete použiť niekoľko spôsobov platby vrátane bankového prevodu.

Pros

 • ľahké zorientovanie sa;
 • spravodlivé ceny v porovnaní s podobnými platformami.

Zápory

 • neprijíma iné kryptocoiny.

Naira2USD

Táto zmenáreň elektronickej meny má sídlo v meste Onitsha, štát Anambra. Podporuje niekoľko kryptocoinov, vrátane, ale nie výlučne, Ethereum, bitcoinov, Ripple, USDT a ZCash. Majte prosím na pamäti, že majú možnosť nákupu „Iné kryptomeny“, ale bez uvedenia tých, ktoré sú trochu mätúce.

Výmenník e-meny Naira2USD

Pokiaľ ide o spôsoby platby, môžete použiť bankový prevod a internetovú platbu. Aj keď majú nigérijský pôvod, táto pomerne bezpečná platforma slúži celému svetu.

Proces registrácie vyžaduje, aby ste zadali svoje telefónne číslo, ale neexistuje dvojfaktorové overenie. Ak používate neoverený účet, na jeden obchod existuje obmedzenie 1 000 dolárov. Odosielam Naira2USD štátom vydaný preukaz totožnosti a doklad o adrese tento limit odstránia. Zisk získavajú prostredníctvom výmenných kurzov, preto by bolo vhodné ich pred spracovaním objednávky porovnať s inými platformami.

Pros

 • podporuje niekoľko kryptomien;
 • spravodlivé výmenné kurzy v porovnaní s podobnými spoločnosťami.

Zápory

 • žiadna dvojfaktorová autentifikácia;
 • vyžaduje overenie, aby sa odstránili obchodné limity.

Paxful

Paxful je platforma pre priame peer-to-peer obchodovanie medzi dvoma obchodníkmi. Kľúčovým dôvodom ich extrémnej popularity je to, že ponúkajú viac ako 300 spôsobov platby v závislosti od vašej polohy. Pokiaľ ide o Nigériu, najobľúbenejšou metódou je národný bankový prevod, ale môžete použiť aj MoneyGram, Western Union, darčekový poukaz Amazon a ďalšie. Niektoré z nich môžu vyžadovať overenie totožnosti, zatiaľ čo iné vám umožňujú zostať v anonymite.

Nakúpte bitcoiny v Nigérii za Paxful

Jedinou akceptovanou kryptomenou je bitcoin a proces nákupu je hračka. Vyberiete si ponuku, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Každý obchodník zverejní svoju sadzbu spolu s minimálnou a maximálnou sumou a akceptovanými spôsobmi platby. Paxful akceptuje NGN a ďalšie fiat meny a iba predajca platí obchodný poplatok 1%.

Existuje systém úschovy, ktorý udržuje bezpečnosť na vysokej úrovni. Je stále na vás, aby ste si vybrali obchodníka, s ktorým chcete obchodovať, a musíte sa spoľahnúť na povesť a históriu spätnej väzby obchodníka.

Pros

 • viac ako 300 spôsobov platby;
 • žiadny poplatok pre kupujúcich.

Zápory

 • niektoré metódy vyžadujú overenie ID;
 • priestor na podvody.

Bitcoinové bankomaty v Nigérii

V Nigérii sa nám pomocou radaru Coin ATM nepodarilo nájsť žiadne funkčné bitcoinové bankomaty. Existovalo niekoľko správ o možnom nastavení týchto strojov, ale žiadny z nich nebol doteraz nainštalovaný. Alternatívou, ktorú môžete použiť, je ExKash alebo iná debetná karta dostupná na celom svete.

Bitcoinové bankomaty

Táto karta je priamo prepojená s vašou BTC peňaženkou. Stačí ho zadať v ľubovoľnom miestnom bankomate a peniaze môžete získať výmenou za svoju kryptomenu. Väčšina týchto debetných kariet stojí asi 70-100 dolárov. Ceny, ktoré získate za výmenu, sú tvrdé a poplatky sú vyššie ako pri použití online platformy.

Pros

 • debetné karty, ktoré môžete použiť na miestnych bankomatoch.

Zápory

 • v súčasnosti nie sú v Nigérii žiadne bitcoinové bankomaty;
 • vysoká cena a poplatky.

Sprievodca nákupom bitcoinov pomocou Bitkoin Africa

Ak nakupujete bitcoiny online prvýkrát, chcete užívateľsky príjemný proces, ktorý nebude bezproblémový. Podľa nášho názoru je jedným z najrýchlejších spôsobov dokončenia nákupu použitie Bitkoin Afrika. Všetko trvá len pár minút a kryptomenu môžete mať v peňaženke behom chvíľky!

Registrovať

Navštívte webovú stránku Bitkoin Africa vo svojom webovom prehliadači. Kliknite na tlačidlo „Registrovať“ v pravom hornom rohu.

Registrácia v Bitkoin Africa

Zobrazí sa formulár, v ktorom budete musieť zadať základné osobné údaje vrátane mena a dátumu narodenia.

Vyberte požadované používateľské meno a heslo (odporúčame náhodný reťazec s minimálne 32 znakmi). Potvrďte svoju e -mailovú adresu kliknutím na odkaz v doručenej pošte a dokončite proces registrácie.

Vyberte preferovaného predajcu bitcoinov

Akonáhle je váš účet overený, môžete vstúpiť na obchodnú platformu z horného menu alebo domovskej stránky.

Odosielanie obchodov na Bitkoin Africa

Teraz môžete zadať podrobnosti o svojej transakcii. V tomto prípade sme vybrali možnosť Kúpiť bitcoin a sumu 0,01. Platforma uvedie zoznam dostupných predajcov, ktorí vyhovujú zvoleným kritériám. Je na vás, aby ste si vybrali obchodníka, s ktorým chcete obchodovať. Odporúčame obchodovať iba s používateľmi, ktorí overili svoje účty.

Kliknutím na tlačidlo „Kúpiť“ prejdete na ďalší krok.

Potvrdenie transakcie

Zobrazí sa obrazovka, ktorá zobrazí všetky podrobnosti transakcie. Nájdite si čas a znova skontrolujte, či sú pre vás podmienky vhodné. Môžete nájsť lepšiu cenu za bitcoin? Zadali ste presnú sumu, ktorú chcete kúpiť?

Kliknite na recenziu a potvrďte na Bitkoin Africa

Ak je všetko v poriadku, kliknite na položku Skontrolovať a potvrdiť. Systém vypočíta 0,5% obchodný poplatok a zobrazí vám celkovú platbu.

Kúpte okamžite v Bitkoin Africa

Dokončite transakciu kliknutím na tlačidlo „Kúpiť okamžite“.

Vyberte si metódu platby

Jediná vec, ktorá zostáva, je uskutočniť platbu. Prvou možnosťou je zaplatiť kreditnou kartou zadaním podrobností o svojej karte.

Vyberte spôsob platby na Bitkoin Africa

Prípadne môžete použiť svoj bankový účet. Bitkoin Africa podporuje šesť bánk v Nigérii. Zadajte číslo svojho účtu v jednej z týchto inštitúcií. Na dokončenie postupu použite svoj dátum narodenia a mobilný telefón (2FA).

Overte svoj účet na Bitkoin Africa

Ak bolo všetko správne spracované, dostanete potvrdenie o platbe.

Potvrdenie platby v Bitkoin Africa

Váš zostatok v peňaženke na webe by mal poskytnúť vaše BTC za menej ako hodinu.

často kladené otázky

Ako predávať bitcoiny v Nigérii?

Väčšinu platforiem uvedených v tomto článku je možné použiť aj na predaj bitcoinov. Odporúčame však použiť renomovanú burzu, ako napr Bitkoin Afrika alebo Remitano.

Predávajte s Remitano

Budete povinní zaslať inzerát, aby bola vaša ponuka uvedená. To zahŕňa zadanie ceny, za ktorú chcete svoje mince predať. Väčšina platforiem požaduje aj informácie o vašom bankovom účte, aby vedeli, kam poslať vašu hotovosť.

V určitom okamihu si vás iná strana zvolí za požadovaného obchodníka. Hneď ako uskutočnia platbu, dostanete svoje peniaze a budú im zaslané BTC.

Aké sú dane z BTC?

V súčasnej dobe v Nigérii neexistujú žiadne dane z BTC alebo krypto transakcií vo všeobecnosti. Odborníci vyzývajú vládu, aby našla spôsob, ako regulovať trh a umožniť občanom platiť bežnú daň z príjmu zo zisku z transakcií. Zdá sa však, že sa tak skoro nestane.

Zdaňovanie

Aj keď nie sú žiadne dane dobrou správou, znamená to tiež, že predpisy v Nigérii nepovažujú trh s BTC za legálny. To ponecháva veľký priestor na podvody a ďalšie problémy vrátane volatility trhu a bankrotu burzy.

Bezpečné miesto na uloženie kryptocoinov

Niektoré obchodné platformy ponúkajú aj bezplatné peňaženky, ktoré môžete použiť na ukladanie svojich kryptomien. Nie je však vhodné tam dlho držať svoje finančné prostriedky, najmä ak hovoríme o veľkých sumách.

Môžete použiť dva typy peňaženiek – softvér a hardvér. Exodus a Electrum sú príkladom prvých z nich a predstavujú celkom bezpečný spôsob skladovania kryptomien.

Desktop peňaženka Exodus

Najbezpečnejšou možnosťou je však použitie hardvérovej peňaženky, ako napr TREZOR alebo Ledger Nano S. Tieto zariadenia sú najlepšou ochranou pred ukradnutím vašich BTC, ktoré môžete získať.

Aj keď sa táto príručka dotkla niekoľkých dôležitých aspektov nákupu bitcoinov v Nigérii, v prípade akýchkoľvek otázok, na ktoré sa táto recenzia nevzťahuje, nás kontaktujte priamo na.