John McAfee: Stravovacie návyky krypto nadšenca

Počas rekordného nárastu cien bitcoínov (BTC) v roku 2017 urobil John McAfee, excentrický anglicko-americký podnikateľ, počítačový programátor a nadšenec do kryptomeny, odvážne vyhlásenie v prospech široko populárnej kryptomeny. Najprv uviedol na svojom účte Twitter (@officialmcafee), že vzhľadom na súčasný trend, v ktorom boli bitcoiny, cena kryptomeny bude dosiahnuť 500 000 USD do roku 2020. V tom čase bola cena bitcoinu asi 3 000 USD a stále rástla. Používatelia sociálnych médií rýchlo uzavreli stávku, McAfee ďalej povedal:

O tri mesiace neskôr spoločnosť McAfee urobila ešte jednu predpoveď pre bitcoin, pričom zdvojnásobila a uviedla, že cena jeden bitcoin by do roku 2020 zodpovedal 1 miliónu USD. V tom čase samozrejme stávka na zjedenie jeho penisu stále platila. Toto vyhlásenie sa stalo tak populárnym, že bola vytvorená webová stránka na sledovanie pokroku, príznačne pomenovaná Dickening.

Do januára 2020 však McAfee kapituloval a na Twitteri uviedol, že k tomu práve urobil vyhlásenie nových používateľov a že to funguje. Zašiel dokonca tak ďaleko, že vyhlásil bitcoin za zastaraný a celkom sa zriekol BTC v prospech Ethereum. Kto je však John McAfee a prečo má jeho názor vplyv na svet kryptomien? ChangeNOW sa pozerá na farebný život muža, ktorý vsadil svoj penis na úspech bitcoinu.

Vzostup Johna McAfeeho

John sa narodil v Spojenom kráľovstve a vyrastal vo Virgínii v USA. Mal dosť búrlivé detstvo. Jeho otec bol zneužívajúci alkoholik a neskôr spáchal samovraždu, keď mal John 15 rokov. Tento traumatický zážitok ho poznačil na celý život, do takej miery, že sa každé ráno prebúdza s hroznou spomienkou. Napriek tejto skúsenosti McAfee neostal imúnny voči lákadlu alkoholu. Počas štúdia na Roanoke College sa jeho alkoholické skúsenosti stali známymi, aj keď bol inak bystrý študent a nádejný podnikateľ. Prvé malé bohatstvo spoločnosti McAfee bolo z obchodu, ktorý predával noviny od dverí k dverám.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Deň zlých vlasov

Príspevok zdieľaný používateľom John McAfee (@officialjohnmcafee) 16. apríla 2019 o 6:18 PDT

John McAfee je známy predovšetkým ako zakladateľ spoločnosti McAfee Associates a spoločnosť viedol v rokoch 1984 až 1994. McAfee Associates sa podarilo vytvoriť prvý antivírusový softvér na komerčné využitie, široko populárny program s názvom McAfee. Jedným z hlavných dôvodov, prečo bol antivírusový softvér veľmi prijatý, je hrozba vírusu zvaného Michaelangelo. V roku 1996 John McAfee predal svoje akcie v spoločnosti McAfee Associates za približne 100 miliónov USD, dva roky potom, ako sa spoločnosť dostala na burzu..

Po odstúpení z McAfee Associates sa McAfee držal dosť nízko. Poskytoval rady mladým startupom, prednášal na Stanford Graduate School of Business a pracoval aj na ďalších vlastných projektoch. Pracoval v spoločnosti sociálnych sietí s názvom PowWow prostredníctvom materskej spoločnosti Tribal Voice, aj keď nebola veľmi úspešná. Investoval tiež do predstavenstva spoločnosti Zone Labs a stal sa jej členom. Vyvinuli softvér brány firewall, ktorý neskôr získal Check Point Software.

Prevrat

Čistá hodnota spoločnosti McAfee zaznamenala počas finančnej krízy v roku 2008 pokles. Povedal Peniaze CNN ešte v roku 2014, že „iba malý zlomok z jeho jednorazových 100 miliónov USD prežil pád trhu v roku 2008“. Spomenul, že investoval do niekoľkých špičkových nehnuteľností. Odhaduje sa, že jeho čistý majetok sa v rokoch 2007 až 2008 zmenil z približne 100 miliónov USD na iba asi 4 milióny USD. Tým sa však finančné ťažkosti spoločnosti McAfee nekončili.

Potom, čo v roku 2008 stratil veľkú sumu svojho čistého majetku, sa McAfee rozhodol predať väčšinu svojich zostávajúcich nehnuteľností a koncom roku 2000 sa presťahoval do Belize. Tam spolu s mikrobiológom menom Allison Adonizio založil spoločnosť s názvom Quoromex. Ich nádejou bolo vyrábať komerčné prírodné antibiotiká založené na technológii snímania kvóra.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Nechajte si urobiť vlasy

Príspevok zdieľaný používateľom John McAfee (@officialjohnmcafee) 26. septembra 2016 o 16:47 PDT

Ale veci nešli úplne podľa plánu. Počas svojho pobytu v Belize John začínal veriť, že ho neustále sledujú a prejavuje jasné známky paranoje. Zbavený tohto strachu a pocitu demotivácie navštevoval každý deň ten istý bar, sledoval ľudí, ako prichádzajú a odchádzajú, a prestal robiť čokoľvek iné, čo by stálo za to. O šesť mesiacov neskôr už nebol v Quoromexe vôbec zapojený.

Po tom všetkom sa začnú právne problémy. Keď mal jeho sused nehodu, pri ktorej bol zastrelený, miestna polícia podozrievala McAfeeho, že bol zapojený. To ho viedlo k úteku z krajiny. Vláda vykonala raziu v jeho džungli a zaistila všetok majetok v rámci rezidencie. Budovy na majetku spoločnosti McAfee neskôr z neznámych dôvodov vyhoreli.

Neskôr bol zatknutý v Guatemale, pretože ho oklamal rozhovor Vice, obsahoval fotografie, ktoré dokázali určiť jeho presnú polohu. Potom, čo sa polícii podarilo nájsť McAfeeho, bol potom deportovaný späť do USA.

Po návrate do USA sa McAfee zapojil do niekoľkých rôznych podnikov. V prezidentských pretekoch USA v roku 2016 dokonca hodil klobúk, spočiatku pod nedávno vytvoreným prezidentom Cyber ​​Party.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Voľba je zrejmá #mcafee2016 #juddweiss

Príspevok zdieľaný používateľom John McAfee (@officialjohnmcafee) 18. mája 2016 o 13:03 PDT

Nakoniec prešiel k liberálnej strane a bol spolu s Garym Johnsonom považovaný za predskokana. Netreba dodávať, že jeho ponuka pre Biely dom nevyšla veľmi dobre. Po strate nominácie na stranu Mcafee odmietol podporiť kampaň Garyho Johnsona.

Do sveta kryptomeny

V máji 2016 bol McAfee vymenovaný za hlavného výkonného predsedu a generálneho riaditeľa technologickej holdingovej spoločnosti MGT Capital Investments. Spoločnosť McAfee zmenila zameranie MGT zo sociálnych hier na kybernetickú bezpečnosť a v rozhovore uviedla, že tradičný antivírusový softvér je mŕtvy a novou paradigmou je, že hackera treba zastaviť skôr, ako sa dostane dovnútra a potenciálne spôsobí vážne škody..

McAfee tiež presunul MGT do ťažby bitcoínov a ďalších kryptomien s tým, že má za cieľ zarobiť peniaze pre spoločnosť a zvýšiť odbornosť MGT v oblasti riešenia technológie blockchain, ktorá je podľa neho dôležitá pre kybernetickú bezpečnosť. V auguste 2017 odstúpil McAfee z funkcie generálneho riaditeľa a namiesto toho slúžil ako hlavný vizionár kybernetickej bezpečnosti spoločnosti MGT. V januári 2018 spoločnosť úplne opustil. Obe strany uviedli, že rozhodnutie bolo priateľské, pričom McAfee uviedol, že chce všetok svoj čas stráviť na kryptomenách. Spoločnosť každopádne uviedla, že na nich potenciálny investori vyvíjali nátlak, aby sa odlúčili od spoločnosti McAfee.

John McAfee začal verejne prijímať sumy 105 000 USD výmenou za tweety propagujúce kryptomeny v roku 2018.

V čase, keď zdieľal informácie, tvrdil, že poplatky dostával viac ako šesť mesiacov. McAfee tiež spomenul štúdiu tretej strany vytvorenú viceprezidentom, ktorá zistila, že jeho propagačné tweety priniesli krátkodobé zisky z ceny kryptomien medzi 50% a 350%. Toto nebolo prijaté veľmi dobre väčšinou nadšencov kryptomien.

Do augusta 2019 bol McAfee zapletený do pochybného sporu s Juhočínskym výskumným centrom zombie (SCZRC). Boli to vývojári za Zombie Coin, podivnú počiatočnú ponuku mincí, ktorá zaplatila spoločnosti McAfee 4,5 milióna USD za vypracovanie bieleho dokumentu a propagáciu jeho ICO. Potom, čo McAfee zaplatil vopred, zachránil projekt a vyhlásil ho za „shitcoin“ a podvod, čo podnietilo SCZRC k tomu, aby sa mu vyhrážal žalobou vo výške 100 miliónov USD..

John McAfee vpred

Aby sa McAfee nenechal odradiť svojim neúspešným pokusom v roku 2016, oznámil svoju druhú ponuku na prezidentské voľby 2020. Tentoraz v rámci Liberálnej strany prešiel z prezidentskej funkcie na pozíciu VP a späť. Nakoniec nebol stranou vôbec nominovaný.

Nedávno McAfee oznámil, že pracuje na minci na ochranu osobných údajov s názvom Duch. Táto minca na ochranu osobných údajov, ktorá bola spustená 25. mája, vám pri obchodovaní s kryptomenami pomôže urobiť z vás iba „ducha“. Je obchodovateľný proti popredným kryptomenám prostredníctvom atómových swapov na decentralizovanej obchodnej platforme McAfeeDex. Niekoľko nadšencov kryptomeny jeho podnik prirovnal k podniku Monero, dokonca tvrdenie, že Ghost je podvod, ktorý novým používateľom neponúka prakticky nič iné.

Bez ohľadu na to, či sa vám McAfee páči alebo nie, považujte ho za génia alebo blázna, je ťažké tvrdiť, že John McAfee vytvára vlny v každom odvetví, do ktorého sa zapája. Ak bude mať v dlhodobom horizonte pozitívny vplyv na kryptomeny, ostáva videný. S istotou vieme len to, že to vyzerá, že sa zatiaľ bude držať všetkých častí svojho tela.