Ako nakupovať bitcoiny okamžite a bezpečne

V roku 2017 bitcoin zahrmel na celú planétu, keď sa jeho cena vyšplhala takmer na 20 000 dolárov. V roku 2018 sa náklady na hlavnú svetovú kryptomenu výrazne znížili, ale odborníci sú presvedčení, že po chvíli BTC opäť porastú, oveľa vážnejšie ako v roku 2017. To znamená, že je načase investovať do kryptomeny a malo by byť kúpené teraz, keď je lacno. Vitajte v tomto krátkom sprievodcovi, ako nakupovať bitcoiny okamžite a bezpečne od spoločnosti ChangeNOW, poprednej služby okamžitej kryptoburzy..

Ak však s kryptomenami ešte len začínate investovať, musíte to vedieť ako nakupovať bitcoiny v USA a ďalšie krajiny z celého sveta. Existuje vážne riziko, že sa dostanete do podvodov, a preto musíte byť ostražití. Okrem toho by ste si pred nadobudnutím množstva kryptomien mali zaregistrovať peňaženku, aby ste ich mohli uložiť. Existuje mnoho služieb, ale medzi nimi sú aj podvodné. Porozprávajme sa podrobnejšie o ako okamžite nakúpiť bitcoiny a bezpečne.

Ako získať bitcoínovú peňaženku

Existuje toľko bitcoínových peňaženiek, doslova ich sú desiatky. Nie každý z nich je však vhodný špeciálne pre váš prípad. Najprv sa peňaženky rozdelia podľa spôsobu uloženia kryptomeny. Podľa tohto ukazovateľa existujú 4 hlavné typy peňaženiek.

Typy bitcoínových peňaženiek:

 1. Online bitcoinové peňaženky. Takéto služby slúžia na ukladanie bitcoinov v cloude. Nie je potrebné nič sťahovať a inštalovať, stačí prejsť procesom registrácie v službe.
 2. Stolové peňaženky pre PC. Ide o programy určené na inštaláciu do počítača. Spravidla zaberajú veľa priestoru, ale ochrana mincí je stále vyššia ako v online službách.
 3. Mobilné peňaženky. Princíp je rovnaký ako v prípade peňaženiek pre PC. Aplikáciu si stiahnete z Play Market alebo App Store, nainštalujete si ju do svojho smartfónu a bitcoiny budete mať vždy po ruke. Výhody a nevýhody sú rovnaké ako pre stolné peňaženky. Ak však prídete k bodu, kedy akceptujú BTC, existuje aj ďalšia výhoda v bezkontaktných platbách z vášho smartfónu.
 4. Bitcoinové hardvérové ​​peňaženky. Sú to špeciálne zariadenia určené iba na ukladanie kryptomien. Vyzerajú ako malý flash disk. Najpopulárnejšou je Ledger Nano 5. Výhody: kompaktnosť a možnosť bezkontaktnej platby. Nevýhody: ľahko sa stratí a nedá sa obnoviť.

Tiež existujú Bitcoinové papierové peňaženky – znamenajú, že kľúče uložíte na kus papiera. V skutočnosti je to najbezpečnejší spôsob uloženia akejkoľvek kryptomeny, ale je vhodný iba pre skutočných profesionálov v oblasti kryptomeny, inak riskujete stratu peňazí a zabudnutie, kde je papier.

Na internete nájdete stovky peňaženiek pre rôzne zariadenia. Bez ohľadu na typ úložiska je však potrebné dbať na prítomnosť alebo neprítomnosť niektorých charakteristík, vďaka ktorým bude používanie peňaženky pohodlnejšie a bezpečnejšie. Medzi nimi sú:

 • Dvojfaktorová autentifikácia;
 • Možnosť prihlásiť sa pomocou hesla SMS;
 • Multiplatformový;
 • Užívateľsky prívetivé rozhranie a dostatočná funkčnosť. Niektoré krypto peňaženky vôbec nevenujú pozornosť rozhraniu a ovládanie sa vykonáva pomocou príkazového riadka.

Pokiaľ ide o registráciu bitcoinovej peňaženky, je vo väčšine služieb takmer rovnaká. Jediným rozdielom je, že niekedy si musíte stiahnuť úložisko do počítača alebo smartfónu, a niekedy stačí vytvoriť bitcoínovú peňaženku online. Uvažujme o procese vytvárania bitcoinovej peňaženky na príklade Blockchain.info.

Ako vytvoriť bitcoínovú peňaženku online

 1. Zadajte blockchain.info webovú stránku a vyberte kartu „Peňaženka“;
 2. Vyberte „Vytvoriť bezplatnú bitcoínovú peňaženku“;
 3. Zobrazí sa okno s požiadavkou na zadanie vášho e-mailu, hesla a potvrdenie hesla;
 4. Za 30 sekúnd stránka vygeneruje číslo osobnej peňaženky a budete mať prístup k úložisku;
 5. Aktivačný list bude odoslaný na e-mail uvedený pri registrácii. Otvorte e-mail a kliknite na tlačidlo „Overiť e-mail“. Pod tlačidlom nájdete tiež súbor s kľúčmi na obnovu peňaženky.

Blockchain.info vám umožňuje vytvoriť bitcoínovú peňaženku s trojstupňovou autentifikáciou. Túto funkciu musíte povoliť iba v „Centre zabezpečenia“.

Ako nakupovať bitcoiny

Zaregistrovali ste si teda bitcoinovú peňaženku. Teraz sa pozrime ako nakupovať bitcoiny online. Upozorňujeme, že na internete je veľa podvodných služieb, ktoré vás môžu oklamať! Buďte preto pri kúpe kryptomeny opatrní.

Tri hlavné spôsoby nákupu bitcoinov

 • Výmenníky kryptomien. Na internete existujú stovky služieb, ktoré vám umožňujú nákup hlavnej kryptomeny na svete. Hlavnou výhodou je rýchlosť. Výmena zvyčajne trvá asi pol hodiny, kvôli dlhým transakciám v systéme. Toto je ako si môžete kúpiť bitcoiny kreditnou alebo debetnou kartou, Visa, Mastercard, ako aj online peňaženky a platobné systémy. Osvedčenými výmenníkmi sú ChangeNOW, InDaCoin, Coinmama, Cardbit.
 • Výmeny kryptomien. Je to najspoľahlivejší, ale pomerne pomalý spôsob. Najprv sa musíte zaregistrovať na burze, potom pomocou terminálu doplniť účet kartou alebo hotovosťou a potom zadať objednávku. Keď je tu niekto ochotný predať vám BTC, vykoná na vašej burze prevod na váš účet a vy mu pošlete peniaze. Najspoľahlivejšie kryptoburzy sú Binance, Bitfinex, Bittrex, OKEx, Cryptopia a ďalšie.
 • Terminály. V rokoch 2017-2018 dostal svet niekoľko desiatok tisíc kryptomát, ktoré fungujú vo väčšine krajín sveta. Pomocou zariadení môžete nakupovať BTC v hotovosti aj bezhotovostnými platbami.

Navyše je možné získať bitcoiny pomocou darčekových kariet a certifikátov. Vydávajú ich niektoré z kryptomenových búrz a výmenníkov. Kúpte si kartu, prejdite na web a do špeciálnej sekcie zadajte kód uvedený na certifikáte. Po určitom čase bude na váš účet pripísané určité množstvo BTC.

Ako bezpečne nakupovať bitcoiny na blockchaine?

Nezabudnite, že v žiadnom prípade by ste nemali nakupovať bitcoiny prostredníctvom prvej dostupnej služby na Googli. Nakupujte opatrne a opatrne. Pri výbere služby na nákup je potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Porozprávajme sa o nich podrobnejšie.

 • Sadzba. Príliš nízky výmenný kurz je pre vás nerentabilný. Príliš vysoká sadzba by vás mala varovať. Na podvodných stránkach je sadzba zvyčajne nadhodnotená. Je lepšie nakupovať BTC približne za rovnakú sadzbu, akú ponúkajú popredné svetové burzy.
 • Povesť. Toto je kľúčový bod pri výbere stránky. Mali by ste pracovať iba s osvedčenými a známymi službami, ktoré majú dostatočný počet recenzií a ideálnu povesť.
 • Prítomnosť rezervy. Akákoľvek výmenná služba musí mať rezervu v kryptomenách a fiat peniazoch. V tomto prípade si môžete byť istí, že v prípade aktívneho dopytu po burze zaručene dostanete svoje peniaze alebo mince.
 • Rýchlosť služby podpory. Na všetky odvolania by mal promptne reagovať. Existujú prípady, keď transakcia zamrzne a rýchlosť reakcie technickej podpory by mala byť okamžitá.

Na tieto faktory vždy dávajte pozor. Pred kúpou bitcoinov si dajte prácu a vyhľadajte recenzie o výmenníku alebo si ich vymeňte za nezávislé zdroje. Výmenník ChangeNOW má napríklad profil v TrustPilot. Nezabudnite tiež analyzovať niekoľko stránok. Pokiaľ vami zvolený výmenník bude spĺňať všetky tieto požiadavky, nevzniknú pri kúpe žiadne problémy.

Ako vybrať bitcoiny po nákupe?

Ak chcete predávať bitcoiny, môžete to urobiť rovnakým spôsobom ako nakupujete BTC. Najpopulárnejšími možnosťami prevodu BTC na fiat meny sú výmeny kryptomien. Možno budete musieť stráviť nejaký čas čakaním, ale môžete si byť istí, že ku konverzii dôjde a peniaze budú vybraté..

Môžete tiež využiť služby výmenníka. Tieto služby spravidla ponúkajú priamy výber na debetnú alebo kreditnú kartu alebo do virtuálnej peňaženky v platobnom systéme. Niektoré platobné systémy navyše poskytujú priamu konverziu BTC na USD. Napríklad Advcash a Payeer. S ich pomocou môžete obaja vyberať bitcoiny na bankovú kartu a vykonávať online platby. Vo výmenníku ChangeNOW môžete predávať bitcoiny za akúkoľvek inú kryptomenu, ktorá je v zozname k dispozícii.

Vybrať je možné aj prostredníctvom Localbitcoins. Princíp je tu rovnaký ako na burze. Výmena prebieha medzi ľuďmi, stránka funguje ako garant transakcie.

Dúfam, že sa vám páčil tento článok o tom, ako nakupovať bitcoiny okamžite a bezpečne zo ChangeNOW! Zostaňte naladení na ďalšie návody, návody a predpovede cien na blogu ChangeNOW!