Recenzia DASH Coin

Čo je v našej recenzii?

Tu v ChangeNOW sú naše recenzie navrhnuté tak, aby čitateľovi poskytli podrobný pohľad na všetky oblasti uvedenej kryptomeny. V tejto recenzii sa pozrieme na mincu DASH. Tu je to, čo môžete očakávať v našej recenzii;

 • Pozadie a história na DASH
 • Ako ťažiť DASH
 • Kde sa dá kúpiť DASH
 • Najlepšie peňaženky DASH

Vrhneme sa do tejto recenzie na DASH a poskytneme vám niekoľko cenných informácií, než sa vyberiete na nákup vlastných mincí DASH..

Čo je DASH?

Rovnako ako bitcoin, DASH je kryptomena, ktorá sa používa ako digitálna mena. Hlavným prípadom použitia DASH je odosielanie a prijímanie platieb na blockchaine. Prepracovaná sieť Dash jej poskytuje lepšie časy transakcií v oblasti súkromia a rýchlosti osvetlenia v porovnaní s bitcoinmi.

Dash bol prvýkrát vyvinutý 18. januára 2014 spoločnosťou Evan Duffield. Evan prvýkrát videl bitcoin v roku 2010 a pozoroval všetky nedostatky v kryptomene. Bol odhodlaný vykonať zmeny v bitcoine, ale hlavný tím pre bitcoiny ho bohužiaľ odmietol, pretože by bolo potrebné zmeniť hlavný kód..

To viedlo k tomu, že sa Evan vydal vlastnou cestou a vyvinul DASH pomocou základného kódu bitcoinu. Úpravy v základnom kóde boli vykonané tam, kde považoval za vhodné postaviť DASH lepšie ako jeho predchodcovia. Po vývoji bola nová minca pomenovaná Xcoin. Neskôr dostal názov Darkcoin a potom sa v roku 2015 nakoniec zmenil na DASH.

Na dnešnom trhu je DASH známy svojim súkromím a rýchlymi transakciami, vďaka ktorým je silným konkurentom bitcoinov. V tejto recenzii je DASH na 20 mieste s hodnotou 74,06 USD za mincu. Cenová história DASH v roku 2020 kolísala s maximami 140,70 USD a minimami 34,91 USD. Budúca cena DASH sa môže líšiť v závislosti od trhu.

Masternody

Sieť DASH sa skladá z dvoch vrstiev. Každá vrstva má pre sieť iný účel a prináša do DASH väčšiu hĺbku. Prvá vrstva je podobná sieti bitcoinov, ktorá sa skladá z uzlov. Práve tu budú baníci ťažiť bloky a umiestňovať ich na blockchain. (Viac informácií o ťažbe DASH neskôr)

Masternody sú druhou vrstvou siete a sú rovnaké ako úplné uzly. Masternody držia celý blockchain kryptomeny DASH a riadia sieť. Majú plnú kontrolu nad funkciami, ako sú InstantSend a PrivateSend. (Viac o týchto funkciách v najlepšej sekcii)

Prevádzka Masternode vyžaduje zabezpečenie 1 000 DASH. Zabezpečenie predložené na spustenie masternodu je možné kedykoľvek presunúť alebo použiť. To však spôsobí vypnutie siete. Zabezpečenie 1 000 DASH bráni jednotlivcom v útoku na sieť. Na útok na sieť by jednotlivec musel zložiť zábezpeku 1 000 DASH, ktorá by nedávala zmysel, pretože by mala negatívny vplyv aj na ich hospodárstva..

Masternodes tiež stojí peniaze za starostlivosť o sieť a bezproblémový chod. Aby bol Masternodes v prevádzke, poskytuje stimul DASH. Stimuly sú;

 • 45% z blokových odmien je udelených Masternodes
 • 45% z blokových odmien je udelených baníkom
 • 10% z blokových odmien si necháva DASH.

Vďaka tomu budú všetci spokojní a celá sieť bude v prevádzke.

Funkcie riadené Masternodes

InstantSend

InstantSent, známy ako InstantX, je platforma DASH na vykonávanie transakcií s okamžitými rýchlosťami. Transakcie sa uskutočňujú do 1,5 s pomocou InstantSent, čo je pozoruhodné v porovnaní s priemerným časom bitcoinu, ktorý má bitcoin približne 13 minút..

V sieti DASH môžete odosielať peniaze dvoma spôsobmi. Používatelia môžu použiť bežné transakcie DASH, ktorých odoslanie trvá asi 2,5 minúty, alebo ich môžu odoslať oveľa rýchlejšie. Pri používaní služby InstantSend sa však platí malý poplatok. Poplatky sú 0,001 Dash a líšia sa v USD v závislosti od toho, koľko stojí 1 DASH.

Funkcia InstantSend tiež zabraňuje používateľovi vykonávať dvojité transakcie. To sa vykonáva pomocou technológie DASH zariadenia Masternode, kde sa pri vytváraní transakcie vyrobí zámok. Akonáhle sú mince DASH uzamknuté, nie je ich možné odomknúť, čo používateľom bráni v dvojitom míňaní.

PrivateSend

Súkromné ​​odosielanie peňazí je jedným z hlavných aspektov, ktoré používatelia chcú pri akýchkoľvek transakciách uskutočňovaných na akejkoľvek platforme. Najväčším problémom bitcoinového blockchainu je, že všetky transakcie sú sledovateľné. Peňaženky oboch strán sú zobrazené spolu so sumou, ktorá bola odoslaná, a ďalšími uskutočnenými transakciami. Nie je ďaleko od súkromia, ak svet dokáže tieto podrobnosti vyhľadávať.

PrivateSend rieši tento problém, umožňuje užívateľovi posielať mince DASH súkromne na blockchain. Využíva technológiu miešania mincí založenú na CoinJoin. Viaceré transakcie sú zmiešané, aby sa zvýšilo súkromie transakcie spolu s ďalšími úpravami technológie. Táto služba je skvelá, ak chcú používatelia vykonávať súkromné ​​transakcie. Na jednu transakciu však existuje limit 1 000 DASH. Pri súčasnej cene 1 000 DASH je 74 600 dolárov.

Ťažba DASH

DASH používa koncept ťažby pre baníkov. Je to podobné ako pri akejkoľvek banskej operácii, kde baníci dostanú matematický problém, ktorý je potrebné vyriešiť prostredníctvom počítača. Baníctvo DASH sa stáva ťažším, čím viac je prítomných baníkov. Nakoniec jeden z baníkov problém vyrieši a tu vstupuje do hry koncept konceptu práce. Dôkaz o práci sa ukazuje jednotlivcom, ktorí potvrdia, či je odpoveď správna. Ak sa všetko odhlási, blok sa pridá do blockchainu a baníci budú odmenení mincami DASH.

Väčšina baníkov v dnešnej dobe používa ASIC, čo je integrovaný čip špecifický pre aplikáciu. Čip bol navrhnutý špeciálne pre baníkov, aby bol pre túto úlohu vysoko účinný. Považovalo sa to za také účinné, že ťažkosti s ťažbou prudko stúpali, keď na scénu prišiel ASIC. Obtiažnosť sa riadi algoritmom X11, ktorý sa používa na ťažbu mincí DASH. Má možnosti použiť na extrakciu čipy GPU, CPU a ASIC. Doba blokovania je 2,6 minúty s blokmi 2 MB. Blokové odmeny sa každý rok tiež znižujú o 7,14%.

Ťažba DASH môže byť veľmi výnosná, ak sú na to vhodné podmienky. Energeticky účinný systém a chladné prostredie pomôžu k zisku. Pred kúpou banskej súpravy je dôležité skontrolovať si v tom čase ziskovosť ťažby DASH. Existujú kalkulačky ťažby DASH, ktoré vám poskytnú úplný zoznam vašich ziskov. Vykonajte rýchlu kontrolu pre prípad, že ziskovosť v tom čase nestojí za to.

Kde kúpiť DASH?

Existuje niekoľko platforiem a búrz, z ktorých je možné kúpiť mince DASH. DASH je možné zakúpiť pomocou kreditných a debetných kariet a súčasne obchodovať s kryptomenami, ako sú bitcoin a ethereum, za výmenu za mince. Tu sú niektoré z búrz, na ktorých si môžete kúpiť DASH;

 • ZMENIŤ
 • Binance
 • eTORO
 • CEX.io
 • BitPanda

Zoznam by mohol chvíľu pokračovať. Poskytli sme vám však najuznávanejšie a najbezpečnejšie výmeny, na ktorých je možné kúpiť mince DASH. Nezabudnite si pozrieť našu burzu ChangeNOW, kde si môžete kúpiť svoje mince DASH.

Peňaženky DASH

Uloženie DASH do peňaženky je prvým krokom, ktorý by mal každý urobiť, keď si kúpi svoje mince. Žiadne mince nie sú na burzách 100% bezpečné, vždy existuje šanca, že výmenu je možné hacknúť a ľudia stratia svoje mince a tokeny. Prečo to teda riskovať? Používateľom sú k dispozícii rôzne druhy peňaženiek. Delia sa na hardvérové, stolné a mobilné peňaženky. Z troch najbezpečnejších sú hardvérové ​​peňaženky, pretože všetko je offline. Nikto nemôže hacknúť offline peňaženku, pretože nie je k ničomu pripojená. Tu sú niektoré z najlepších peňaženiek vo všetkých 3 oblastiach.

 • Hardvér – Ledger Nano X, Trezor Model T a KeepKey
 • Desktop – Dash Core peňaženka
 • Mobil – Edge, základná peňaženka DASH, Coinomi

Ak chcete používať niektoré skvelé funkcie siete DASH, ako sú InstantSend a PrivateSent. Najlepšie je otvoriť si dashový účet a používať základnú peňaženku DASH, pretože bola navrhnutá špeciálne tak, aby mala tieto funkcie vstavané..

Záver

DASH je jedinečný token a má všetky správne funkcie, ktoré slúžia ako digitálna mena. DASH svojim používateľom dokázal, že transakcie sú v porovnaní s bitcoinmi oveľa súkromnejšie a rýchlejšie spracované. Prijímanie a odosielanie peňazí rýchlosťou osvetlenia pre mnohých používateľov je samozrejmosťou prijať DASH nad bitcoinmi. Dúfame, že ste získali nejaké cenné znalosti o DASH a ste si istí, že začnete svoju cestu pomocou tokenu ako digitálnej meny.

Ak sa chcete dozvedieť viac o predpovedi cien DASH, navštívte nasledujúci príspevok DASH v našom blogu.