Recenzia mincí Monero (XMR)

Čo je v našej recenzii?

V tejto recenzii na mince Moneo XMR vám poskytneme informácie o všetkom, čo o minci potrebujete, od základov po funkcie, ktoré sa Monero snaží poskytnúť. Tu je krátky zoznam toho, čo môžete v našej recenzii očakávať;

 • Čo sú mince Monero a mince XMR?
 • Ako funguje technológia Monero?
 • Ako funguje ťažba Monero?
 • Ako kúpiť Monero XMR?
 • Ako používať Monero XMR a najlepšia peňaženka Monero?
 • Predikcia ceny Monero na rok 2020

Začnime s recenziou na Monero XMR, aby ste sa mohli dozvedieť všetko, čo potrebujete vedieť o minci, a kúpiť si Monero XMR prvýkrát. Začneme otázkou „Čo je Monero a minca XMR?“

Čo je Monero a mince XMR?

Monero XMR je minca založená na kryptomene na báze blockchainu, ktorá bola vyvinutá na účely ochrany osobných údajov a zabezpečenia. Vyvinuli Monero, pretože kryptomeny ako Bitcoin a Etheruem neboli dostatočne súkromné. Ktokoľvek môže vyhľadať adresu vašej bitcoinovej peňaženky a zistiť, koľko ste poslali, dátum odoslania a peňaženku, do ktorej bol odoslaný. Cieľom spoločnosti Monero je urobiť transakcie čo naj súkromnejšie tým, že znemožníme vysledovať, kto mince poslal, a zvýšime dôvernosť.

Monero bolo uvedené na trh v roku 2014 ako bootstrap coin. To znamená, že Monero nie je spoločnosť a v komunite pracuje niekoľko ľudí, ktorí pracujú na produkte. Všetci vývojári a zakladatelia spoločnosti Monero zostávajú v anonymite, čo zodpovedá téme tokenu, ktorý zvyšuje bezpečnosť a súkromie. Keď bolo Monero prvýkrát vyvinuté, dostalo meno Bitmonero. Neskôr v roku 2014 bolo Monero vyrobené ako vidlička Bitmonera. Na dnešnom trhu je Monero XMR jednou z popredných kryptomien na ochranu osobných údajov.

Ako funguje technológia Monero?

Monero implementuje niekoľko funkcií, ktoré zaisťujú, že transakcie sa vykonávajú s najvyššou úrovňou zabezpečenia a súkromia. Monero používa;

 • Technológia prsteňov
 • Technológia anonymity
 • Tajné adresy

Technológia prsteňov bola vyvinutá v roku 2001 na MIT vo Weizmannovom inštitúte. Technológia ring používa kruhové podpisy, ktoré kombinujú oba súkromné ​​kľúče spolu s verejnými kľúčmi, takže je veľmi ťažké nájsť pôvodného používateľa transakcie. Krúžkové podpisy vykonáva každý používateľ v rámci komunity kľúčov, čo zvyšuje súkromie a sťažuje zistenie, kto podpis urobil. Čím ťažšie je vystopovať používateľa, tým je menšia pravdepodobnosť, že sa niekto dozvie, kto finančné prostriedky poslal.

Aby sa ešte viac zvýšilo súkromie transakcií, Monero poskytuje aj službu známu ako ring dôverné transakcie, skrátene ring ring CT. Táto služba, ktorá bola poskytnutá používateľom v roku 2017, im umožňuje skryť počet mincí odoslaných v transakciách. V kombinácii to znamená, že adresa peňaženky používateľa XMR a odoslané mince sú dôverné.

Monero má tiež decentralizovanú technológiu menom Korvi. Korvi je technológia anonymity, ktorá používa štýl IP2 systému, ktorý slúži na prekrývanie sietí. To zvyšuje anonymitu a bezpečnosť pri transakciách uskutočňovaných prostredníctvom blockchainu.

Pri každej transakcii sa tiež vytvoria tajné adresy. Odosielateľ a príjemca vedia iba to, čo je skrytá adresa. To znamená, že nikto iný nemôže zistiť informácie o transakcii okrem odosielateľa a príjemcu.

Ťažba mincí Monero XMR

Monero používa technológiu Proof-Of-Work. To znamená, že všetky vygenerované mince XMR sa ťažia v banskom fonde Monero. Aktuálny čas bloku Monero XMR je 2 minúty s výškou bloku 2 085 195. Aktuálne odmeny na blok sú v priemere 2,15 XMR. Pri súčasnej cene XMR by baník zarobil 131,75 USD za blok. Toto číslo sa samozrejme bude líšiť v závislosti od zmeny hodnoty Monero a pred rozhodnutím, kedy raziť mince XMR, by bolo vhodné použiť kalkulačku pre ťažbu Monero. Kalkulačku Monero nájdete tak, že ju vyhľadáte na Googli.

Keď sa rozhodnete ťažiť Monero XMR, budete si musieť stiahnuť banský softvér. Všetok príslušný softvér pre ťažbu a bazény Monero/ťažobné fondy nájdete na oficiálnom webe XMR. Monero CPU mining je možné v softvéri ako Monero Spelunker, XMR Stak a Wolfs Miner. Softvér XMR Stak je možné ľahko stiahnuť, pretože ho je možné použiť bez ohľadu na hardvér, ktorý používatelia majú, a je relatívne ľahko použiteľný a zrozumiteľný..

Po stiahnutí softvéru si budete môcť vybrať ťažobnú skupinu Moner, ku ktorej sa chcete pripojiť. Existuje niekoľko banských fondov, ako napríklad;

 • BaňaXMR

Umiestnenie servera: Nemecko Francúzsko Kanada

Poplatok za bazén: 1%

Minimálna výplata: 0,5 XMR

 • Monopool

Minimálna výplata: 0,5 XMR

 • Nanopool

Umiestnenie servera: Európa, Spojené štáty a Ázia

Poplatok za bazén: 1%

Minimálna výplata: 1 XMR

 • Trpasličí bazén

Umiestnenie servera: Európa, Spojené štáty

Poplatok za bazén: 1,5%

Každý fond má iný spoločný poplatok, umiestnenie serverov a minimálnu výplatu. Takže skôr, ako sa rozhodnete, do ktorého ťažobného fondu XMR sa vydáte, skontrolujte vyššie uvedené informácie a zistite, ktorý vám najviac vyhovuje. Uistite sa, že pomocou kalkulačky XMR zistíte, či ťažba XMR na minci stojí za váš čas. Ťažba kryptomien spotrebuje veľa energie a vyprodukuje veľa tepla. Ak ťažíte z domu, nájdite si chladné miesto, aby sa vaša súprava neprehrievala.

Ako kúpiť Monero XMR?

Ak vás nebaví ťažba XMR, mincu si môžete vždy kúpiť na renomovaných burzách. Na ChangeNOW môžete vymeniť svoje BTC za XMR a XMR za BTC. Tu je niekoľko krokov, ktoré môžete vykonať pri kúpe svojej kryptomeny Monero pomocou našej burzy ChangeNOW.

1. Prvým krokom je výber mince, ktorú chcete kúpiť, pomocou BTC. V tomto prípade si vyberiete mincu Monero XMR. Keď si vyberiete mincu, môžete si vybrať, koľko chcete kúpiť. Po zadaní hodnôt môžete stlačiť „Výmena“

2. Potom budete musieť zadať svoju adresu tokenu XMR a kliknúť na „Ďalej“

3. Budete presmerovaní na stránku s potvrdením. Ak sú údaje správne, môžete stlačiť tlačidlo potvrdenia.

4. To je všetko! Vaše mince XMR budú odoslané do vašej peňaženky Monero.

Najlepšia peňaženka Monero

Existuje niekoľko peňaženiek XMR, na ktoré môžete uložiť svoje mince. Tu sú niektoré z peňaženiek, ktoré môžete použiť. Existujú stolné, hardvérové, webové a mobilné peňaženky, na ktoré môžete uložiť XMR. Tu je niekoľko úžasných peňaženiek.

 • Monero GUI: Desktop
 • MyMonero: počítač, mobil a web
 • Dortová peňaženka: mobilná
 • Nano Ledger S a X: Hardvér
 • Monerujo: Mobil

Peňaženka Monero GUI je elegantná a užívateľsky prívetivá peňaženka. Je to úžasná peňaženka pre používateľov, ktorí nie sú technicky zdatní. Peňaženka Monero GUI je kompatibilná aj s hardvérovými peňaženkami Trezor a Nano Ledger.

Predpoveď ceny Monero 2020

Cena XMR k 26. aprílu 2020 je 61,28 USD s trhovým stropom 1 074 629,231 USD a v súčasnosti je na CoinMarketCap na 14. mieste. Monero má aktuálnu zásobu 17 537 598 mincí. Tu je to, čo niektorí dôveryhodní obchodníci predpovedajú, že cena XMR bude v roku 2020.

 • Investor do peňaženky. Predpovedajú, že cena XMR klesne až na 9,14 USD. Tiež však predpovedajú, že do konca roku 2020 by cena mohla byť až 94,33 USD.
 • TradingBeasts. Majú o niečo konzervatívnejšiu predpoveď 71,38 USD na rok 2020, čo nie je príliš ďaleko od súčasnej ceny mince XMR.
 • LongForcast. V predpovedi cien XMR na rok 2020 sú medvedí. Naznačujú, že cena klesne o viac ako polovicu súčasnej hodnoty až na 23,5 USD..

Predpovede cien sa budú vždy líšiť v závislosti od toho, ako ľudia analyzujú trh a údaje. Ako vidíte zhora, predpoveď je tak medvedia, ako aj býčia. Vždy je dobré urobiť si vlastnú analýzu grafov a kvalifikovane odhadnúť, čo si myslíte, že sa stane na trhu. Dôvodom je, že aj profesionáli sa môžu mýliť.

Záverečné myšlienky na Monero XMR

Pre spoločnosť Monero existuje veľká konkurencia s niekoľkými ďalšími spoločnosťami založenými na blockchaine, ktoré sa pokúšajú zvýšiť súkromie a anonymitu transakcií. Monero v súčasnosti predbieha mnohých svojich konkurentov a má úžasnú technológiu, ktorá zvyšuje súkromie a bezpečnosť transakcií uskutočnených na platforme..

Dúfame, že ste získali nejaké znalosti o Monero XMR a ste pripravení ísť von a kúpiť si svoje prvé tokeny. Odporúčame používať našu výmennú platformu ChangeNOW, aby ste získali najlepšie ceny a najnižšie poplatky na trhu.