Kryptomena v Japonsku: od Mt.Gox po výzvu na prežitie BCH

Keď premýšľame o kryptomene, naše myšlienky sa okamžite zamerajú na Japonsko. Táto krásna krajina vychádzajúceho slnka je údajne bitcoínskou vlasťou ako jej zakladateľ – Satoshi Nakomoto je údajne z Japonska. Aj keď v skutočnosti nikto nepozná jeho skutočnú identitu a odkiaľ pochádza. Vďaka správnej a priateľskej politike voči kryptomenám je Japonsko navyše dôležitým hráčom na trhu s kryptomenami a blockchainom.

Hlavné body:

  • História japonského krypto trhu: od satoshi po každodenné platby
  • 3 najzaujímavejšie japonské krypto projekty
  • Mt. Gox hack prinútil úrady zriadiť Agentúru pre finančné služby (FSA) a ďalšiu krypto reguláciu
  • V Japonsku môžete za kryptomeny kúpiť takmer všetko
  • CDBC nebolo spustené, pretože národná rezervná banka sa môže stať jediným úložiskom pre údaje o transakciách celého národa

V roku 2008 bol vynájdený bitcoin s cieľom vylúčiť tretie strany, ktoré sú tradične povinné vykonávať peňažné prevody; poskytovať transakcie typu peer-to-peer; aby sa zabránilo veľkému bublinovému kolapsu, ku ktorému súčasné banky nútia spoločnosti. Áno, stále viac ľudí prestáva dôverovať tradičnému bankovému systému.

V dnešnej dobe ľudia s takouto filozofiou skôr veria v kryptomeny a niektorí sa dokonca stanú investormi alebo začnú zakladať nové firmy. Japonsko určite nie je výnimkou, navyše jeho kryptokomunita je jednou z najväčších na svete. Najnovší vývoj regulačného prostredia podporil spustenie start-upov v Japonsku.

Čím to všetko začalo

Aj keď vás chceme ponoriť do japonského kryptosveta, povieme vám najskôr o notoricky známych hackoch, ktoré sa stali pár rokov po vynájdení kryptomeny. V Japonsku tieto príležitosti pomohli ľuďom starostlivejšie sledovať svoje finančné prostriedky a prinútili spoločnosti uvedomiť si, že všetko je potrebné urobiť správne a správne, aby sa predišlo smutným následkom..

Japonskí občania boli medzi prvými, ktorí začali ťažiť a používať bitcoiny. A Mt. Gox – v tom čase najväčšia kryptoburza na svete, bola japonská spoločnosť.

Niektorí z najväčších svetových hrdinov v kryptomene žili v Japonsku. Roger Ver (investor a propagátor bitcoinov) výrazne inzeroval bitcoiny v celej krajine. Ver bol ten, kto presvedčil Mark Karpeles (bývalý vývojár softvéru Linux Cyberjoueurs) kúpiť v roku 2011 Mt. Gox od programátora Jed McCaleba a prevádzkovať ho ako japonskú spoločnosť.

Vrch Gox utrpel obrovský hack vo februári 2014. Hackeri vtedy ukradli bitcoiny v hodnote 460 miliónov dolárov. Celkovo bolo stratených 6% svetových dodávok bitcoinov. Výsledkom bolo, že útočníci získali prístup k súkromným kľúčom miliónov peňaženiek na ústredni. Mt. Gox podal konkurz, Karpeles išiel do väzenia za falšovanie záznamov počas utrpenia a dôvera v kryptomenu skolabovala. Celý svet čakal na ďalšie kroky japonskej vlády a japonské úrady uložili opatrenia na formalizáciu a monitorovanie investícií do kryptomien s cieľom chrániť spotrebiteľov..

Ale to samozrejme nezastavilo všetky kyberútoky v Japonsku. Len v roku 2018 prišli japonské burzy o užívateľské prostriedky viac ako 600 miliónov dolárov. Napriek pokračujúcej histórii hackov, Japonsko od roku 2016 oficiálne uznalo kryptomeny ako druh peňazí. Toto oficiálne uznanie dostalo kryptomeny pod kompetenciu Agentúra pre finančné služby (FSA) ktorý legitimizuje kryptomenu a zavádza štandardy pre prevádzkovanie kryptomenovej burzy.

Stručne povedané, veľa ľudských fondov utrpelo kolapsom Mt.Gox, okrem toho vplyv na trh bol vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti čiastočne pozitívny. Preto v Japonsku v súčasnosti existujú také úžasné projekty:

BitFlyer

BitFlyer bol založený už v roku 2014 a v súčasnosti je v Japonsku najpoužívanejšou službou virtuálnej meny. V marci 2019 spoločnosť oslávila 2,5 milióna používateľov a rýchlo rastie. Má to platbu licencia z EU a Regulačné úrady USA vďaka čomu je BitFlyer jedným z najväčších hráčov na kryptoburzách na svete. BitFlyer okrem toho poskytuje svojim zákazníkom API (ktoré umožňuje komukoľvek pripojiť sa k platforme výmeny pomocou softvéru tretích strán), ale nepodporuje mnoho altcoinov.

Soramitsu

Soramitsu je japonská fintechová spoločnosť dodávajúca riešenia založené na blockchaine pre podniky, univerzity a vlády. Spolupracujú s takými gigantmi ako Honda, Panasonic, Sony Financial Holding, Hitachi atď. Soramitsu spustil systém hrubých platieb v reálnom čase s názvom Bakong. Aplikácia Bakong (založená na technológii ich distribuovaných účtovných kníh – Ihora), Jediný integrovaný platobný systém v Kambodži, ktorý umožňuje používateľom vykonávať všetko-elektronické peňaženky, mobilné platby, online bankovníctvo atď. Pomáha bankám ušetriť značné náklady a čas na vývoj a dosiahnuť úplne novú používateľskú základňu pri súčasnom zvýšení rýchlosti a efektivity. Tiež umožňuje centrálnej banke monitorovať aktivitu celého systému a využívať oveľa rýchlejšiu a bezpečnejšiu finančnú infraštruktúru.

Potvrdiť

Toto spustenie z Tokia poskytuje riešenia založené na blockchaine pre spoločnosti pôsobiace v elektronickom obchode a digitálnom financovaní. Credify je spoločnosť vyvíjajúca softvér, ktorá buduje univerzálny protokol dôveryhodnosti „dôkazu dôvery“ podobným finančným pasom a poskytuje služby na tieto adresy, ktoré potrebujú dôveru v systémy. Softvér má vo svojom ekosystéme aj gamifikáciu. Spoločnosti, ktoré používajú Credify, si môžu navzájom odmeňovať a prenášať tokeny, aby úspešne overili potvrdenie služieb a dodanie produktu. Jednoducho povedané, ak je voucher úspešne dokončený, budú užívateľovi udelené odmeny. Ak nie je zadanie objednávky úspešné, stratu uhradia používatelia. A tento zaujímavý koncept je podporovaný blockchainom, čo znamená, že informácie nebudú uniknuté.

Kde a čo sa dá v Japonsku kúpiť za kryptomeny?

Vyššie uvedené skutočnosti viedli k situácii, že za kryptomeny môžete v Japonsku zaplatiť obrovské množstvo produktov a služieb. Malé obchody, rodinné kaviarne a malé kaviarne už dlho akceptujú bitcoin v Japonsku-často ako spôsob, ako sa odlíšiť a prilákať podnik od stále technicky zdatnejšej zákazníckej základne..

Spoločnosti, ktoré akceptujú krypto platby zahŕňajú večerky ako Denne Yamazaki, optikom sa to páči Megane Super, hudobné školy a dokonca aj kapsulové hotely ako jún. Niektorým japonským spoločnostiam sa to páči GMO začali dávať zamestnancom možnosť prijímať bitcoiny ako súčasť svojich platov.

Najväčší japonský železničný dopravca navyše plánuje prijímať platby v kryptomene.

Výzva na prežitie bitcoinových peňazí

Akane Yokoo, Tokijská bitcoinová hotovosť organizátor stretnutia, ktorý sa rozhodol uskutočniť trojdňový experiment v Tokiu, kde používala iba kryptomeny – žiadny fiat nebol povolený. Jej platobnou menou bola Bitcoin Cash, čo je kryptomena, ktorá má vlastnosti podobné takýmto pôvodným bitcoinom. Akane ju naložil Bitcoin.com mobilná peňaženka s 1 BCH a išla preskúmať mesto vhodné pre kryptomeny. Niektoré reštaurácie, kaviarne, bary a ďalšie služby prijímajú krypto priamo z peňaženky, zatiaľ čo niektoré používajú nepriamu metódu.

Aby Akane mohol nepriamo míňať kryptomeny, použil japonskú burzu Decurret – služba, ktorá umožňuje držiteľom načítať niektoré kryptomeny (BCH, BTC, LTC a XRP) na karty/peňaženky, ako napr. Rakuten Edy, Nanaco a Au peňaženka. Tu je Decurretova tlačová správa za službu. Jednoducho povedané, ak máte na týchto kartách finančné prostriedky, znamená to, že môžete nakupovať vo viac ako 400 000 obchodoch s kartou Edy, v 490 000 obchodoch s kartou Nanaco a peňaženku Au je možné použiť na miestach, ktoré akceptujú karty Visa alebo Mastercard.

Je to teda určite veľa obchodov, ktoré opäť dokazujú, že Tokio je „krypto mesto“. Akane Yokoo navrhuje cestujúcim, aby si stiahli mapu Bitcoin Cash, ktorá zobrazuje všetky obchody a služby dostupné v Tokiu, ktoré akceptujú kryptomeny.

CDBC

CDBC je digitálna forma fiat meny, centralizovaná a vydávaná štátom. Mnoho krajín ako Uruguaj, Anglicko, Švédsko, Barbados oznámilo spustenie testov na vydávanie digitálnych mien. Japonsko nebolo výnimkou.

Podľa zástupcu guvernéra Bank of Japan však vyspelé globálne ekonomiky, ako napríklad Japonsko, virtuálnu menu potrebovať nebudú. Preto zástupca guvernéra Masayoshi Amamiya povedal že digitálna mena centrálnej banky alebo CBDC neposkytne žiadne významné výhody japonskej ekonomike v hodnote 5 biliónov dolárov. Amamiya uviedla, že ak Japonsko vydá virtuálny jen, národná rezervná banka sa môže stať jediným úložiskom pre údaje o transakciách celého národa. To by viedlo k obavám, ako by banka bezpečne uchovávala a chránila finančné podrobnosti používateľov.

Vitajte v Japonsku!

Japonsko je jedinečná krajina s jedinečnou kultúrou. Jeho politika zameraná na kryptomeny ukázala celému svetu, že prijatie kryptomeny ako alternatívneho spôsobu platby je bezpečné a moderné. Japonská vláda zvolila správny regulačný prístup k riadeniu celého nového krypto priemyslu. Otvára technologickým začínajúcim spoločnostiam a spoločnostiam príležitosti na ďalší rozvoj odvetvia blockchainu a kryptotechniky. Preto v Japonsku existujú také úžasné spoločnosti, ktoré z neho robia jednu z vedúcich krajín sveta.