Recenzia mincí IOTA (MIOTA)

Úvod

IOTA používa otvorenú, bezplatnú a škálovateľnú technológiu distribuovanej účtovnej knihy navrhnutú na podporu prenosu údajov a hodnôt bez trenia. Prípady použitia sa veľmi líšia a zahŕňajú globálny obchod, mobilitu, elektronické zdravotníctvo, dodávateľské reťazce a inteligentnú energiu. Hlavnými črtami IOTA sú neobmedzené škálovanie, bezplatné transakcie, pôsobivá kapacita na spracovanie údajov a žiadna ťažba, aby všetci držitelia IOTA mohli prispieť k overeniu transakcií. V tomto článku sa ponoríme do projektu IOTA, aby sme zistili, ako projekt vyzerá a kde si môžete kúpiť IOTA.

Čo je IOTA?

IOTA je kryptomena, ktorá umožňuje výmenu údajov medzi akýmikoľvek zariadeniami schopnými zaznamenávať údaje a internetom vecí. Nepoužíva technológiu blockchain; namiesto toho umožňuje rôzne typy systémov v sieti pripojení. Existuje aj nový kvantovo odolný protokol s názvom Tangle, ktorý využíva najmodernejšie kryptografické overenie založené na riadených acyklických grafoch (DAG). Na uskutočnenie transakcie musí používateľ overiť dve predchádzajúce transakcie. To znamená, že systém funguje úmerne k počtu uskutočnených transakcií.

Kvantový protokol IOTA sa môže pochváliť výhodami, akými sú nulové poplatky, rýchly predaj, nekonečná škálovateľnosť a bezpečný prenos dát. V systéme IOTA nie sú žiadne transakčné poplatky. Tiež nemá pevný limit na počet mikrotransakcií, ktoré môže pojať za sekundu. Priepustnosť rastie spoločne s aktivitami v sieti IOTA – keďže počet udalostí využívajúcich systém sa zvyšuje, rýchlosť webu alebo siete sa proporcionálne zvyšuje, aby sa udržalo tempo. IOTA tiež umožňuje používať protokoly o overení práce.

IOTA je produktom Nadácie IOTA, ktorú založili David Sonstebo a Dominik Schiener. IOTA sa stavia ako nezisková nadácia vyvíjajúca protokoly novej generácie pre prepojený svet.

Ako ťažiť IOTA?

Pojem ťažby IOTA je vzrušujúcou perspektívou, ktorá púta pozornosť mnohých nadšencov kryptomeny. Deje sa to odkedy sa blockchain dostal na trh začiatkom roku 2015. Ešte v roku 2017 našiel používateľ Reddit Cryptomania alternatívny spôsob získavania IOTA prostredníctvom ťažby. Ako ukazujú, všetko, čo musíte urobiť, je poskytnúť ťažobný fond Monero s výpočtovým výkonom. Potom budú odmeny za vaše úsilie vypočítané a prevedené na vás v IOTA.

Nemusíte investovať do drahých ťažobných materiálov. Vaše úsilie je zaradené do tej istej kategórie ako výpočtový výkon celkového fondu ťažby bez ohľadu na individuálne množstvo prispievaného výpočtového výkonu. Ak používate bežný počítač, najlepší spôsob, ako dosiahnuť spoľahlivé výsledky, je využiť tieto ťažobné pooly. Ak sa pokúsite raziť mincu sami, bude dlho trvať, kým sa dočkáte nejakého návratu. Vyskúšajte si sami ťažobný fond a zistite, ako IOTA zaisťuje rozdelenie zisku pre kombinované úsilie. Keď bola minca vydaná, všetky dostupné IOTA sa vypredali. IOTA sa preto nespolieha na ťažbu, namiesto toho používa mechanizmus konsenzu.

2 Možnosti generovania IOTA

Ak chcete generovať IOTA, máte dve možnosti:

 1. Spustite na svojom účte IOTA celý uzol.
 2. Faucety, ktoré z druhej ruky ťažia IOTA alebo používajú ťažobnú platformu.

Druhá možnosť je veľmi technická a podrobne ju prediskutujeme nižšie:

 • Potrebujete stránku IOTA GitHub.
 • Stiahnite si zoznam operačných systémov.
 • Nainštalujte si peňaženku.
 • Keď sa zobrazí výzva na výber medzi svetelným uzlom a úplným uzlom, vyberte možnosť svetelného uzla.
 • Zadajte vstupnú frázu IOTA. Osivo môžete vygenerovať iba pomocou uvedeného odkazu.
 • Kliknite na priložené tlačidlo Zamotať a potom skopírujte vygenerovanú adresu.
 • Choďte na webovú stránku faucetu IOTA, kde vám budú vyplatené peniaze po ťažbe rôznych mincí.
 • Prilepte svoju adresu do verejného poľa adresy IOTA a kliknite na tlačidlo Odoslať.
 • Po dokončení týchto krokov sa okamžite začne proces ťažby.

Vodovodné batérie IOTA nemajú žiadny minimálny limit na výber. Celý uzol ťažby je však technický, takže by ste mali poznať základné požiadavky. Pred začatím hĺbenia musíte mať softvér na ťažbu serverov IOTA, znalosť hodnoty zásob IOTA a splniť požiadavky na ťažobné zariadenia..

Kde kúpiť IOTA?

Na dnešnom trhu existuje veľa búrz, kde si môžete kúpiť IOTA, pretože minca je veľmi populárna. Na nákup alebo predaj IOTA sú k dispozícii burzy Binance, Bittrex a ďalšie. Odporúčame vám však použiť ChangeNOW, pretože ponúkame veľmi jednoduchú, bezpečnú a užívateľsky prívetivú službu.

Keďže sme mimo väzobnej služby, neuchovávame žiadne vaše finančné prostriedky-takže máte nad svojimi aktívami plnú kontrolu. ChangeNOW tiež nevyžaduje žiadnu formu vytvorenia účtu, ktorá je kľúčová pre zaistenie vašej bezpečnosti a anonymity. Pretože na platforme nie sú uložené žiadne osobné informácie, úniky údajov tohto druhu sú jednoducho nemožné.

Hlavnou výhodou ChangeNOW je, že priemerná výmena vám nezaberie viac ako 5 minút. Špeciálne algoritmy vyberajú najlepší kurz dostupný na trhu v čase výmeny, takže sa nemusíte báť, že ste premeškali príležitosť vymeniť IOTA za lepšie kurzy.

Aká je najlepšia peňaženka IOTA?

V súčasnej dobe je na trhu mnoho typov peňaženiek IOTA. Pozrime sa na možnosti.

Trojica

Bola to prvá peňaženka IOTA na trhu a stále je najlepšia na ukladanie vašich mincí. Poskytuje mobilné aj stolné peňaženky na ukladanie mincí IOTA MIOTA a rozhranie peňaženky sa ľahko používa, pretože bolo navrhnuté s ohľadom na tokeny IOTA. Vďaka tomu je ideálna peňaženka pre začínajúcich investorov. Peňaženka IOTA Trinity poskytuje vysokú úroveň zabezpečenia pomocou šifrovania semien. Nie je kompatibilný s inou kryptomenou, ako je bitcoin alebo ethereum, pretože ponúka funkcie sledovania trhu s kryptomenami, ktoré vám umožňujú sledovať výmenné kurzy mien v reálnom čase.

Peňaženka Trinity je k dispozícii aj pre používateľov IOS a Android ako mobilná peňaženka a je kompatibilná so systémami Windows, Linux a Mac na počítačoch. Pri používaní tejto peňaženky sa uistite, že máte znalosti o základných bezpečnostných problémoch, aby ste si boli istí, že vaše mince sú bezpečne uložené.

GUI svetlo

Toto je ďalšia skvelá peňaženka aplikácie IOTA pre začiatočníkov. Je ľahko použiteľný a je to open-source stolná peňaženka IOTA. Každý si môže prejsť jednoduchými krokmi k nastaveniu GUI Light. Po inštalácii zobrazenia GUI sa od používateľov vyžaduje, aby si vybrali jednu z dvoch možností, a to buď peňaženku s plným uzlom, alebo peňaženku s ľahkým uzlom..

Plný uzol vs ľahký uzol IOTA

Na jednoduché akcie, ako je ukladanie, odosielanie a prijímanie IOTA, môžu začiatočníci použiť peňaženku light node. Plnohodnotný typ peňaženky sa odporúča používať pre používateľov, ktorí získali skúsenosti alebo majú požadované technické znalosti. Je to jedna z najlepších peňaženiek, ktoré IOTA má. Ak hľadáte peňaženku na stiahnutie IOTA na uloženie svojich mincí, vyskúšajte to. Ponúka najvyššiu úroveň zabezpečenia pre vaše mince.

Ledger Nano S

Jedná sa o hardvérovú peňaženku použiteľnú pre väčšinu kryptomien na trhu. Má optimálne zabezpečenie, pretože zaisťuje vaše mince, aj keď ste offline. Ledger Nano S udržuje vaše finančné prostriedky plne chránené pred akýmkoľvek typom bezpečnostnej hrozby, ktorá môže nastať. Peňaženka Ledger Nano S je najdôveryhodnejšou peňaženkou väčšiny profesionálnych obchodníkov. Zabezpečuje akékoľvek množstvo finančných prostriedkov a dokončuje transakcie rýchlosťou blesku.

Záver

Budúcnosť IOTA vyzerá svetle. Pri obchodovaní s IOTA by ste mali vedieť, ako monitorovať správy a ceny v prípade, že sa stane niečo, čo dramaticky ovplyvní hodnotu mince. Vyberte si peňaženku s vysokým stupňom zabezpečenia, najmä ak sa chystáte uložiť veľké množstvo peňazí. Nezabudnite sa pozrieť na grafy MIOTA, ktoré poskytuje tím trhu s mincami IOTA. Tieto poskytujú aktuálne informácie o trendoch cien mien na trhu. ChangeNOW je najlepšie miesto na nákup IOTA, pretože nie je custodial, nemá žiadne obmedzenia pre transakcie a ponúka najlepšie výmenné kurzy na trhu pre nákup akejkoľvek kryptomeny vrátane IOTA.