Najlepšie peňaženky Monero

Monero je minca na ochranu osobných údajov, ktorá poskytuje najmodernejšie zabezpečenie pri obchodovaní a výmene digitálnych aktív. Všetky transakcie Monero sú potvrdené distribuovaným konsenzom a neskôr zaznamenané na blockchaine, ale špeciálne algoritmy znemožňujú sledovanie transakcií. To robí z Monera skutočne dôvernú kryptomenu, na rozdiel od bitcoínov a mnohých ďalších. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste si vybrali najlepšiu peňaženku Monero pre svoje potreby.

Aké typy peňaženiek Monero existujú?

Na uloženie Monera existujú rôzne typy peňaženiek, vrátane peňaženky Cake, hardvérovej peňaženky Monero, softvérovej peňaženky Monero, peňaženky Jaxx Monero, mobilných peňaženiek a ďalších.

Rovnako ako každá iná kryptomena, Monero vyžaduje peňaženku na bezpečné uloženie mincí. Existujú peňaženky Monero pre Android aj iOS. Je dôležité poznamenať, že peňaženka Monero offline je tiež skvelou možnosťou na zváženie.

Pozrite sa na dostupné možnosti:

Dortová peňaženka

Známy pre svoje užívateľsky prívetivé rozhranie a intuitívnosť, Dortová peňaženka je ideálna peňaženka pre používateľov systému Android a iOS. Dortová peňaženka Monero je viacjazyčná kryptomenová peňaženka. Ľahko ovládateľný dizajn poskytuje peňaženke Cake konkurenčnú výhodu oproti svojim konkurentom. Toto je jediná peňaženka pre používateľov systému iOS, kde môžete získať úplný prístup k súkromným kľúčom. V Cake Wallet si môžete vyskúšať vstavanú výmenu za iné kryptomeny ako Dash, Bitcoin, Ethereum, Litecoin atď., Ktoré používa ChangeNOW. Môžete tiež nastaviť rýchlosť transakcií a vytvoriť viac účtov. A pridaním technológie rozpoznávania tváre ID peňaženka Cake zlepšila svoje zabezpečenie.

Kľúčové výhody:

 • Viacjazyčná peňaženka
 • Funkcia viacerých účtov
 • Rozpoznávanie tváre, užívateľsky prívetivé rozhranie
 • K dispozícii pre Android a iOS
 • Vstavané kryptoburzy

Ledger Nano S

Jedná sa o hardvérovú peňaženku, ktorá bola uvedená na trh v roku 2019. Peňaženka Monero Ledger Nano S ponúka širokú škálu funkcií a vyzerá ako malý flash disk s OLED obrazovkou. Jedná sa o hardvérovú peňaženku s pokročilými funkciami zabezpečenia, ako je dvojfaktorová autentifikácia, PIN kód a prístupnosť obnovy. Všetky súkromné ​​kľúče sú dokonca chránené zabezpečeným čipom. Je dôležité pochopiť, ako uložiť Monero na Ledger Nano S. Táto peňaženka HD podporuje 700+ kryptomien. Monero na Ledger Nano S má veľa funkcií, ktoré sú užitočné pre transakcie. Vďaka aplikácii Ledge Live môžete v reálnom čase kontrolovať stav svojho fondu a podrobnosti o transakcii.

Kľúčové výhody:

 • Jedna z najbezpečnejších možností
 • Súkromné ​​kľúče sú uložené na fyzickom zariadení
 • Chránené pred fyzickým poškodením
 • Okrem Monera podporuje 700+ kryptomien

Peňaženka Guarda

Peňaženka Guarda je k dispozícii pre web, rozšírenie pre prehliadač Chrome, počítač a mobil. Peňaženka môže podporovať viacero mien vrátane Monero, Bitcoin, Ethereum, Lumens a ďalších. Peňaženka Guarda je známa svojou širokou škálou správy krypto tokenov. Jednoduché a intuitívne rozhranie z neho robí veľmi obľúbenú voľbu medzi používateľmi. Pokročilé funkcie zabezpečenia sú ďalším veľkým plusom tejto peňaženky. Nezdieľa súkromné ​​údaje používateľov s ostatnými. Prevody a výmena finančných prostriedkov sú oveľa jednoduchšie ako v akejkoľvek inej peňaženke. ChangeNOW dôrazne odporúča používať Guarda.

Kľúčové výhody:

 • Jednoduchá správa
 • Široká škála podporovaných kryptomien
 • ERC2- generovanie tokenu
 • Neväzobná peňaženka

Monerujo

Ak hľadáte vhodnú peňaženku Monero pre Android, Monerujo môže byť pre teba to pravé. Je to jedna z ľahkých peňaženiek s otvoreným zdrojom, ktoré nájdete na trhu. Vďaka jednoduchému používateľskému rozhraniu je táto peňaženka medzi používateľmi ešte obľúbenejšia. Bola to prvá peňaženka aplikácie Monero, ktorá spravovala vaše Monero. S touto peňaženkou si môžete dokonca vytvoriť viac účtov v peňaženke. Má funkciu QR, ktorá zabraňuje akémukoľvek riziku prilepenia adries. Používatelia jednoducho potrebujú naskenovať QR kód, aby mohli prijímať a odosielať finančné prostriedky. V opačnom prípade môžete na odosielanie finančných prostriedkov použiť generátor adries Monero.

Kľúčové výhody:

 • Funkcia QR zabraňuje riziku prilepenia adries
 • Zaplaťte akúkoľvek adresu BTC
 • Nastavte viac peňaženiek

Exodus

Ešte jedna ľahko použiteľná peňaženka s elegantným a interaktívnym dizajnom, Exodus sa pre používateľov ukázala ako sľubná peňaženka Monero. Exodus je spoľahlivá kryptomenová peňaženka, ktorá existuje už nejaký čas. Všetky krypto peňaženky sú spravidla k dispozícii pre Windows alebo Mac, ale s Exodusom môžete použiť peňaženku Monero Linux. Monero on Exodus vytvára nové možnosti pre obchodníkov podporou viac ako 100 kryptomien. Exodus je obľúbený aj vďaka vylepšenej intuitivite a jedinečnému dizajnu. Na posilnenie zabezpečenia Exodus používa bezpečnostný systém založený na hesle a ponúka 12-slovnú frázu na obnovu.

Kľúčové výhody:

 • Multimenová peňaženka
 • 100% otvorený zdroj
 • Úplná kontrola nad súkromnými kľúčmi
 • Krypto aplikácie UI a UX
 • Podporuje viac ako 100 kryptomien

Offline peňaženka Monero

Ak hľadáte papierovú peňaženku, Offline peňaženka Monero je pre teba tou správnou voľbou. Je to offline generátor peňaženiek, ktorý je možné použiť na vytváranie papierových peňaženiek Monero. Má pár semenných a súkromných kľúčov. Pri používaní papierových peňaženiek je dôležité, aby ste boli obzvlášť opatrní. Ak viete, aká je správna cesta, ako používať offline peňaženku Monero, existuje mnoho výhod. Jedinou nevýhodou, ktorú dnes papierové peňaženky majú, je nedostatok úložných priestorov a príliš prísne zabezpečenie.

Kľúčové výhody:

 • Generujte papierové peňaženky
 • Pár súkromných a semenných kľúčov

Moje Monero

Jedna z najlepších online peňaženiek určených pre mince XMR jeMyMonero. Vďaka jednoduchému rozhraniu je používanie bezproblémové a pohodlné aj pre začiatočníkov. Túto peňaženku spravuje Ricardo, ktorý je jedným z členov tímu tímu Monero. Okrem toho, že je MyMonero ľahko použiteľný, je známy aj svojim zabezpečením. Je tiež považovaná za jednu z najbezpečnejších webových peňaženiek. Peňaženka v MyMonero je vybavená 25-slovnou mnemotechnickou frázou, ktorá zaisťuje maximálnu bezpečnosť transakcií.

Kľúčové výhody:

 • Bezpečnosť a pohodlie
 • Rýchle a jednoduché rozhranie
 • Zabezpečené transakcie

Trezor T

Až nedávno začal Trezor podporovať Monero. Modely Trezor spravidla nepodporujú XMR. Trezor si však postupne uvedomil, že Monero ponúka vzrušujúcu príležitosť, ktorú by ste nemali nechať ujsť. Navigácia vo funkciách peňaženky nie je náročná, takže sa môžete ihneď naučiť vstupy a výstupy. Trezor bol primárne vytvorený tak, aby pomáhal klientom spravovať ich coiny, iniciovať transakcie a monitorovať ich zostatok. Používateľom tiež umožňuje pridať neobmedzené verejné adresy na správu platieb.

Kľúčové výhody:

 • Intuitívna navigácia
 • Bezpečnostné funkcie
 • Nie je možné hacknúť

Peňaženka Monero GUI

Oficiálne peňaženky sú spravidla najviac optimalizovanými peňaženkami, pretože sú prispôsobené na ukladanie mincí konkrétneho projektu. Monero prinieslo na trh svoju vlastnú oficiálnu peňaženku a okamžite kliklo na používateľov. Je to peňaženka Monero PC so skvelým používateľským rozhraním. Monero GUI Peňaženka má množstvo pokročilých bezpečnostných funkcií, vďaka ktorým je jednou z najrobustnejších oficiálnych peňaženiek na trhu.

Jeho rozhranie je užívateľsky prívetivé, čo uľahčuje začiatočníkom okamžite porozumieť funkciám peňaženky. Peňaženku môžete používať na rôznych platformách, ako napríklad Windows, Mac a Linux. Ďalšou skvelou vecou na používaní peňaženky Monero GUI sú jej vylepšené funkcie zabezpečenia. Užívateľ musí autorizovať svoju identitu pre každú transakciu a 25-slovná úvodná fráza na obnovu iba ďalej prispieva k zvýšenému zabezpečeniu peňaženky.

Kľúčové výhody:

 • Ľahké a priame
 • Pokročilé funkcie zabezpečenia
 • Intuitívne grafické rozhranie

Ktorá z nich je najlepšia peňaženka Monero?

Rozhodnúť sa pre správnu peňaženku Monero je určite náročná úloha kvôli množstvu možností, ktoré sú na trhu k dispozícii. Každá peňaženka Monero má charakteristické vlastnosti, vďaka ktorým je jedinečne výhodná pre rôzne druhy používateľov. Vždy je lepšie používať bezpečnejšiu a rýchlejšie ovládateľnú hardvérovú peňaženku.

Záverečné slovo 

Bez spoľahlivej peňaženky sa nemôžete poriadne zapojiť do transakcií s kryptomenami. Monero je kryptomena známa svojim súkromným a nevysledovateľným modelom. Je pre vás kľúčové vybrať si vhodnú online peňaženku Monero, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám. Vyššie uvedený príspevok obsahoval niekoľko informácií o peňaženkách Monero, ktoré vám snáď pomôžu pri výbere peňaženky, ktorá je pre vás najvhodnejšia.