Recenzia IOST

Projekt IOST je v oblasti kryptomien už viac ako 2 roky. Projekt bol spustený 16. januára 2018. Nedávno správy o novinkách IOST priniesli trhu búrku po tom, čo projekt 25. februára 2020 spustil svoju prvú aplikáciu na sieti mainnet. Vďaka tomu sa hodnota IOST trochu zvýšila. Tento projekt, zameraný na riešenie problémov so škálovateľnosťou, bezpečnosťou a transakciami v iných blockchainoch, má za cieľ získať využitie v reálnom svete a zlepšiť problém masového adopcie blockchainu. V tejto recenzii sa pozrieme na to, čo je IOST, ako ho môžete ťažiť, kde ho môžete kúpiť a akú peňaženku najlepšie uložiť. Ponorme sa do toho!

Čo je IOST?

IOST je skratka pre „Internet of Services Token“, ktorý je tiež pôvodným tokenom platformy. Vďaka neustálemu rastu internetu vecí (IoT) chcel tím za IOST byť medzi prvými poskytovateľmi infraštruktúry, kde by poskytovatelia online služieb mohli ponúkať svoje služby výmenou za hotovosť. Podľa tímu IOST je súčasná architektúra a kapacita blockchainu obmedzená a charakterizujú ju premrštené poplatky, pomalé transakčné časy a zlý výkon. Niečo, čo má IOST blockchain v úmysle vyriešiť, aby sa zlepšilo používanie blockchainu v reálnom svete.

V súčasnej dobe je projekt postavený na platforme Ethereum a ešte len predstaví knihu IOST. Napriek tomu sa projektu úspešne podarilo získať finančné prostriedky v súkromnom ios tokene ICO u súkromných inštitucionálnych investorov. Pretože v súvislosti s predpredajom alebo verejným predajom mince IOST nedošlo k žiadnemu humbuku, je veľmi ťažké stanoviť cenu ICO tokenov ios. Napriek tomu IOST zavádza nový mechanizmus konsenzu známy ako PoB (Proof-of-Believability), ktorý je účinnejší ako mechanizmy PoW (Proof-of-Work) a PoS (Proof-of-Stake). Vylepšenie, ktoré viedlo k tomu, že sa IOST podľa ich bieleho dokumentu stal „bezpečným a škálovateľným blockchainom, ktorý skutočne funguje“..

Ako ťažiť IOST

Iostoken bohužiaľ nie je ťažiteľný. Ako už bolo uvedené, používa mechanizmus konsenzu o dôkazoch dôveryhodnosti (PoB). Pomocou PoB sa uzol validuje v závislosti od jeho predchádzajúceho správania a príspevkov. Podľa tvorcov „Vernosť uzla sa počíta na základe príspevkov a správania; medzitým je spravodlivosť zaistená algoritmickou náhodnosťou. “ Tento algoritmus „spravodlivosti“ náhodne distribuuje údaje do niekoľkých uzlov, čo zaisťuje spravodlivosť a úplnú decentralizáciu blockchainu. Konsenzuálne mechanizmy PoW aj PoS stupňujú neefektívnosť blockchainu, ktorá znižuje možnosti blockchainu. Mechanizmus PoB kombinuje mechanizmy PoW a PoS a vytvára inteligentný blockchain, ktorý primerane uspokojuje rastúci dopyt po IOS (Internet of Services).

Hlavným predajným bodom IOST je škálovateľnosť, ktorú poskytuje. Tím za IOST naďalej zdôrazňuje schopnosť platformy zvládnuť milióny transakcií za sekundu, čo ostatné platformy sotva zvládnu. Tím to opakuje takto: „Mechanizmus PoB sme navrhli tak, aby eliminoval potrebu energeticky náročného protokolu PoW, ktorý predstavuje prekážku škálovania blockchainu pre oveľa širšie využitie.“ IOST zároveň využíva technológiu efektívnej distribuovanej distribúcie, ktorá dynamicky rozdeľuje sieť na subpriestory, ktoré náhodne priraďujú rôzne uzly na súčasnú prácu..

Kde kúpiť IOST

Pre tých, ktorí nevedia, bola bezplatná IOST v hodnote 10 000 dolárov distribuovaná registrovaným používateľom Binance v roku 2019. IOST airdrop sa uskutočnil v dňoch 1. až 8. novembra 2019, kde tí, ktorí sa zaregistrovali, dostali na svoje účty zadarmo IOST mince. Keďže vysielanie už vypršalo, IOST je možné kúpiť na niekoľkých populárnych burzách digitálnych aktív. Navyše, vzhľadom na svoju rastúcu popularitu, mince nie je tak ťažké získať. Ale skôr, ako sa pozrieme na to, kde si môžete kúpiť IOST, uvádzame niekoľko spôsobov, ako môžete kúpiť IOST:

 • IOST mince si môžete kúpiť prostredníctvom debetnej alebo kreditnej karty
 • IOST môžete kúpiť bankovým prevodom (trvá to trochu dlhšie ako pomocou debetnej alebo kreditnej karty)
 • IOST môžete kúpiť pomocou iného digitálneho majetku, ako je Ethereum alebo Bitcoin. Pretože IOST je mincou ERC 20, na jeho nákup je možné použiť ďalšie digitálne aktíva na ethereum.

Nákup prostredníctvom debetných/kreditných kariet

Väčšina búrz vám nedáva možnosť kúpiť IOST za fiat menu. Tých, ktorých áno, je veľmi málo a nestojí za to ich vyskúšať. Preto je vašou druhou najlepšou stávkou načítanie debetnej alebo kreditnej karty a registrácia na burze, na ktorú môžete ľahko vložiť svoje peniaze, aby ste uľahčili nákup IOST..

Populárna a dôveryhodná burza IOST, ktorá vám umožňuje, ale IOST zahŕňa:

 • Binance
 • ZMENIŤ
 • OKEx
 • Huobi
 • Bitfinex

Nákup bankovým prevodom

Našťastie vám burzy umožňujú aj nákup IOST bankovým prevodom. Jedinou nevýhodou je, že to trvá oveľa dlhšie ako používanie karty.

Niektoré z týchto búrz IOST, ktoré vám to umožňujú, zahŕňajú:

 • ZMENIŤ
 • Binance
 • Huobi
 • OKEx
 • Bitfinex

Nákup prostredníctvom iného digitálneho majetku

Je veľmi jednoduché uskutočniť výmenu mincí IOST pomocou iného digitálneho majetku. Napríklad bitcoin je skvelá digitálna mena, ktorá vám môže rýchlo pomôcť kúpiť IOST bez akéhokoľvek tlaku. Okrem toho nie je také ťažké nájsť prvý bitcoinový pár na väčšine búrz, ktoré ponúkajú IOST.

Aká je najlepšia peňaženka IOST?

Po úspešnom nákupe, povedzme, Huobi IOST, budete musieť ich niekde uložiť do úschovy. Uchovávanie IOST na burze nie je bezpečné. Výmeny sú náchylné k hackerom, ktorí môžu ľahko získať prístup k vášmu účtu Huobi v priebehu niekoľkých sekúnd. Preto musíte svoj IOST presunúť do peňaženky. Tu sú niektoré z najlepších peňaženiek, kde si môžete uložiť IOST. Patria sem:

Peňaženka IWallet

Toto je desktopová peňaženka IOST, ktorá podporuje verziu mainnet IOST. Peňaženku IOST môžete vytvoriť v troch jednoduchých krokoch. Najprv si vytvorte bezplatný účet IOST mainnet. Za druhé, nainštalujte si do Chrome prehliadača doplnok IOST Chrome iWallet. Nakoniec máte prístup aj k aplikáciám IOST na iWallet, ako sú napríklad IOST Bid, Endless Dice, Mango Dice a ďalšie..

Peňaženka TokenPocket

Táto peňaženka TokenPocket IOST je najvhodnejšia pre mobilných používateľov, pretože je to ľahká peňaženka. Dodáva sa s neuveriteľnými funkciami, ako je zabezpečenie, jednoduché použitie a robustný prehliadač dApp. Navyše je vhodný pre začiatočníkov a podporuje ďalšie tokeny ERC 20.

Peňaženka Cobo

Sídlo spoločnosti Cobo je v Pekingu. Tím, ktorý stojí za tým, kladie dôraz na bezpečnosť a spoľahlivosť. Cieľom je tiež urobiť z Cobo komplexné riešenie pre úložisko a platby. Peňaženka Cobo je jednou z najlepších peňaženiek IOST, pretože je vybavená dokonca aj mobilnou peňaženkou.

Peňaženka Huobi

Táto peňaženka IOST Huobi má vynikajúce služby správy digitálnych aktív. Je to bezpečné a aktualizovaná verzia má profesionálne vyzerajúce používateľské rozhranie. S peňaženkou máte zaručené rýchle platby a úplnú kontrolu nad svojimi súkromnými kľúčmi. Informácie o používateľovi zostanú súkromné ​​a sú ďalej zabezpečené šifrovaním údajov. Peňaženka je vhodná pre mobilné telefóny a je ju možné stiahnuť pre zariadenia Android aj IOS.

PureWallet

PureWallet integrovaná s IOST po spustení ich hlavnej siete. Je to peňaženka s viacerými menami, ktorá ponúka správu viacerých súkromných kľúčov. Je tiež mimo reťazca, čo ho robí ešte bezpečnejším. Má podporu pre iné kryptomeny okrem IOST. Používatelia IOS aj Android si ho môžu stiahnuť, pretože je to mobilná peňaženka a jedna z najlepších pre IOST.

Záver

Vo februári tohto roku IOST zažila pomerne cenovú akciu, vďaka ktorej si získala veľkú pozornosť. Dnes IOST spočíva na 94. pozícii v cenovom grafe CoinMarketCap IOST. Cena IOST je 0,003340 USD s trhovou kapitalizáciou približne 40 miliónov USD. Podľa predpovedí IOST od tradingbeasts.com sa očakáva, že cena tokenu ios dosiahne na začiatku mája 0,0038465 USD a do konca mesiaca za cenu 0,0041447 USD. Ak je niektorou z týchto noviniek IOST niečo, čo by ste chceli urobiť, potom sa zdá, že IOST je celkom slušná investícia, ktorú by ste nemali prehliadať.