Kde kúpiť bitcoin v Belgicku?

Tento článok popíše rôzne spôsoby nákupu bitcoinov pre Belgičanov alebo ľudí, ktorí žijú v Belgickom kráľovstve. Každý z nich má svoje vlastné možnosti, výhody a nevýhody, štruktúru poplatkov a rôzne podporované meny. Prečítajte si viac a nájdite burzu, ktorá sa stane vašim obľúbeným.

Zhrnutie: Nákup BTC v Belgicku

 1. Prejdite na webovú stránku burzy, ktorú si vyberiete, a založte si účet, aby ste mohli začať proces nákupu (Kraken v našom prípade).
 2. Dokončite dve úrovne overenia kliknutím na „Účet“, potom na „Overiť“ a vyplnením osobných údajov.
 3. Ak si želáte vyššie limity, môžete postup zopakovať a pridať naskenované ID do účtu.
 4. Kliknite na „Financovanie“ a zadajte svoje bankové údaje, ako aj sumu USD/EUR, ktorú chcete vložiť.
 5. Akonáhle je váš zostatok naplnený potrebnými finančnými prostriedkami, prejdite na kartu „Obchod“ a vyplňte objednávkový formulár.
 6. Keď máte všetko nastavené, aby ste mince okamžite získali, kliknite na „Kúpiť XBT s EUR/USD“.
 7. Pokiaľ ide o výber, vráťte sa na svoj „Účet“ a potom kliknutím na „Vybrať“ preveďte bitcoiny z burzy.

Bitcoin od svojho založenia v roku 2009 prešiel dlhú cestu, aby sa stal tým, čím je dnes – vedúcou kryptomenou s hodnotou viac ako miliardy dolárov v amerických dolároch. Práve teraz existuje mnoho platforiem, ktoré poskytujú výmenné služby pre obchodníkov, ktorí majú záujem investovať do mince.

Kde kúpiť bitcoin v Belgicku

Tento rýchly sprievodca skúma jednu z krajín, o ktorých je známe, že sú bezpečným útočiskom pre BTC, Belgicko. Cieľom tohto preskúmania nákupu bitcoinov v Belgicku je poskytnúť odpoveď na to, ako a kde získať BTC. Prechádzame mnohými burzami z hľadiska ich štruktúry poplatkov, politík overovania, dostupných spôsobov platby, akceptovaných fiat mien a ďalších faktorov, o ktorých by ste ako obchodník mali vedieť.

Belgické nariadenie o bitcoine

Bitcoin je v Belgicku regulovaným aktívom, ktoré celkovo nasleduje príklad EÚ, pokiaľ ide o kryptomeny. Vládne agentúry považovali digitálne peniaze za online komoditu, a nie za zákonné platidlo, ako napríklad EUR. Očakáva sa od vás, že budete platiť dane a zostavovať obchodné správy, ak budete chcieť obchodovať s bitcoinmi.

Bitcoin regulovaný EÚ

Očakáva sa tiež, že burzy fungujúce v rámci národných hraníc budú v súlade so všeobecnými obchodnými pravidlami, a teda budú prepustené spoločnosti, aby dodržiavali prísne zásady KYC a AML..

Najlepšie belgické výmenníky

V tejto príručke prechádzame bezpečnými platformami len preto, aby sme zaistili, že budete mať možnosť získať svoje mince bez strachu, že vás oklamú. Pre každú burzu sme zostavili analýzu kladov a záporov, aby sme vám poskytli potrebné znalosti pri výbere zdroja bitcoinov.

Belgacoin

Belgacoin je jednou z tých vzácnych búrz, ktoré majú ústredie v Belgicku. Platforma sa sama označuje ako jeden z najľahších kanálov nákupu bitcoinov, pretože na nákup mincí nepotrebujete zaregistrovať účet na burze. To tiež znamená, že nie je potrebný žiadny proces overovania ani kontroly identity.

Platforma Belgacoin

V súčasnosti sú ako platobné prostriedky akceptované iba bankové a SEPA prevody, zatiaľ čo meny, ktoré máte k dispozícii, sú početné vrátane EUR. Poplatky sú stanovené na 1,5% z celkovej hodnoty obchodu.

Pros

 • na nákup BTC nie je potrebná žiadna registrácia;
 • veľký počet fiatov.

Zápory

 • platforma funguje iba s prevodmi bankových účtov;
 • nízke denné limity nákupu.

Výmena HappyCoins

HappyCoins ponúka zvláštny proces registrácie, pretože si v skutočnosti nevytvoríte účet. Zadajte svoj e -mail a dostanete identifikačné číslo, ktoré sa používa na nákup mincí. Prijímanými platobnými metódami sú SOFORT, SEPA, iDEAL, Giropay a bankové prevody, pričom jediné nekryté obchodné peniaze sú EUR..

Služby digitálnej meny HappyCoins

Upozorňujeme, že poplatky sa nezobrazujú transparentne až po vyplnení objednávky, ktorá sa pohybuje v rôznych možnostiach platby. Na to, aby ste na tejto platforme mohli získať BTC, nemusíte overovať svoj identifikátor.

Pros

 • naskenované ID platforma nevyžaduje;
 • pokiaľ ide o platobné kanály, je k dispozícii niekoľko možností.

Zápory

 • poplatky sa nezobrazujú na začiatku procesu nákupu;
 • kreditné karty nie sú k dispozícii.

Coinfloor

Od roku 2012 sa táto burza so sídlom v Spojenom kráľovstve snaží poskytovať najlepšie série nákupov bitcoinov v Európe. Prijímanými platobnými metódami sú SWIFT a SEPA, obidva sú bankové prevody. Aby ich bolo možné použiť, očakáva sa úplné overenie príslušných klientov. Máte tiež štruktúru poplatkov, ktorá závisí od vášho mesačného objemu v rozmedzí od 0,1% do 0,3%.

Výmena podlahy Coinfloor

Na účasť na trhu je potrebné poskytnúť naskenované osobné dokumenty, pričom akceptované podmienky sú GBP, EUR, PLN a USD..

Pros

 • politika nízkych poplatkov za bankové prevody a samotný obchod;
 • dobrá úroveň likvidity a ponuky.

Zápory

 • pred obchodovaním sú potrebné doklady totožnosti;
 • okrem bankových účtov nie sú k dispozícii žiadne ďalšie platobné kanály.

Kraken

Kraken je jednou z popredných krypto platforiem orientovaných na EUR, kde môžete využívať jednoduché služby výmeny aj obchodovania s maržami. Je to tiež jedno z najväčších obchodných centier EUR na BTC, ktoré ponúka niekoľko kryptomien na obchodné účely. Limity vkladov a výbery závisia od dosiahnutej úrovne overenia, pričom iba osobné údaje vám prinesú denný limit 2 000 dolárov.

Obchodná platforma Kraken

S touto burzou môžete nakupovať mince iba bankovým prevodom, pričom poplatky sa pohybujú od 0% do 0,26%, v závislosti od objednávkového formulára výrobcu a príjemcu a dosiahnutia mesačnej hodnoty obchodu.

Pros

 • až 2 000 dolárov denného objemu, overenie nie je potrebné;
 • pre klientov je k dispozícii výmenný obchod aj obchodovanie s maržou.

Zápory

 • akceptované sú iba bankové prevody;
 • overenie vašich údajov môže trvať pomerne dlho.

Paymium BTC Marketplace

Paymium je jednou z prvých licencovaných búrz v Európe, ktorá mala svoje prevádzky v roku 2011. Spoločnosť ponúka niekoľko spôsobov platby, ktoré sú všetky vyjadrené v EUR, pričom ide o kreditné karty a prevody SEPA. Bankové karty majú skutočne vysokú sadzbu poplatku 8%, zatiaľ čo SEPA (bezplatná) je určená pre tých obchodníkov, ktorí hľadajú nákladovo efektívne obchodovanie.

Výmena paymia

Na to, aby ste mohli prejsť 2 500 EUR, budete musieť v rámci procesu overenia poskytnúť svoj naskenovaný doklad totožnosti a účet za energie.

Pros

 • možnosť anonymného nákupu mincí až do 2 500 EUR mesačne;
 • SEPA prevody sú k dispozícii bez ďalších poplatkov.

Zápory

 • vysoké 8% poplatky za nákup kreditnej karty;
 • overenie by bolo potrebné po hranici 2 500 EUR.

Safello

Podobne ako Paymium, Safello ponúka tiež bankové prevody SEPA a kreditné karty pre belgických obchodníkov. Burza nepodporuje vlastnú peňaženku, ale posiela mince priamo na vašu externú úložnú platformu, čo je plus z bezpečnostného hľadiska. Na druhej strane, poplatky sa pri nákupe bitcoinov nezobrazujú priamo, ale sú súčasťou jeho ceny.

Výmena bitcoinov v Safello

Keďže je potrebná dôvera, platforma používa na používanie svojich služieb iba plne overené účty.

Pros

 • BTC sa odosielajú priamo do vašej peňaženky mimo výmeny;
 • nákupy kreditnou kartou sú k dispozícii v EUR.

Zápory

 • poplatky sú súčasťou ceny BTC;
 • nie je to súkromný spôsob získavania mincí kvôli požiadavkám na dokumenty KYC.

Coinhouse

Coinhouse je francúzska firma, ktorá ponúka mnoho podobných služieb ako ostatné európske platformy. Ako kanály financovania máte bankové prevody (najmä SEPA) a kreditné karty. Aby ste mohli obchodovať na tejto webovej stránke, musíte prejsť procesom kontroly identity, ktorý od svojich klientov vyžaduje ID a dôkaz o adrese.

Burza Coinhouse BTC

Poplatky sú rovnaké bez ohľadu na zvolený spôsob platby a dosahujú 4,9% + 9,90 EUR pri nákupe online.

Pros

 • obmedzenia znížené s dokončeným overením;
 • kreditné karty výrazne urýchlia proces nákupu.

Zápory

 • komplexná a zdĺhavá kontrola identity;
 • bankové prevody si taktiež účtujú poplatok 4,9%, čo je oveľa viac, ako je priemer v odvetví.

Miestny obchodník s mycéliom

Mycélium je platforma, ktorá začala ako poskytovateľ služieb v oblasti peňaženiek a trezorov. Neskôr pridal aj vlastnú P2P platformu, kde si užívatelia a bitcoiny obchodujú aj navzájom. Výmena funguje podobne LocalBitcoins alebo Paxful, ako prechádzate rôznymi ponukami na trhu a vyberáte si ten najvhodnejší podľa svojich preferencií.

Trh Mycelium P2P

Obchodné poplatky dosahujú 1%, zatiaľ čo overenie je ponechané na rozhodnutie jednotlivcov, ktoré možno považovať za dvojsečný meč. S neoverenými účtami je koniec koncov veľmi riskantné pracovať.

Pros

 • množstvo dostupných platobných možností a fiat mien;
 • poskytuje možnosť súkromne získať mince.

Zápory

 • ponuka závisí od počtu obchodníkov aktívnych na trhu;
 • podvody sú pravdepodobne spôsobené požiadavkami na overenie svetlom.

Paxful

Paxful, spolu s LocalBitcoins, je jedným z najobľúbenejších bitcoinových P2P trhov na celom svete. Spoločnosť ponúka viac ako 300 spôsobov platby a mien, ktoré máte k dispozícii, čo znamená, že sú podporované transakcie SPA aj EUR. Overenie závisí od toho, čo predajcovia hľadajú, a poplatky sa pohybujú vo výške 1% iba pre predajcov.

Nakupujte a predávajte bitcoiny okamžite pomocou Paxful

Je potrebné poznamenať, že jednotlivé reklamy zvyčajne obsahujú malú dávku mincí pripravených na predaj, pričom kontroly identity sa vykonávajú poskytnutím naskenovaného identifikačného čísla predajcom priamo..

Pros

 • veľký výber platobných kanálov;
 • súkromie je možné dosiahnuť prostredníctvom predajcu, ktorý nevyžaduje váš preukaz totožnosti.

Zápory

 • neoverení používatelia sa zatiaľ v mnohých prípadoch ukázali ako podvodníci;
 • zvyčajne malé množstvo mincí k dispozícii v jednotlivých reklamách.

Bitfinex

Bitfinex, aj po hackerskom incidente v roku 2016 si stále drží prvé miesto na svete, pokiaľ ide o objem obchodu USD až BTC, ktorý denne prekračuje 1,1 miliardy dolárov. Platforma po probléme so stratou finančných prostriedkov implementovala veľký súbor bezpečnostných funkcií a teraz sa aktívne podieľa na zlepšovaní používateľského zážitku a bezpečnosti. Akceptované sú iba bankové prevody, pričom na obchodovanie je k dispozícii viac ako 30 kryptomien.

Pokročilá výmena kryptomien s Bitfinexom

Pokiaľ ide o poplatky, sú organizované výrobcom & štruktúra príjemcu v rozmedzí od 0% do 0,2%, zatiaľ čo vklady pri bankových prevodoch predstavujú 0,1%.

Pros

 • veľká ponuka bitcoinov denne;
 • sofistikované nástroje na obchodovanie a analýzu marže.

Zápory

 • ako spôsob platby sú akceptované iba bankové prevody;
 • ak si prajete nakupovať BTC od Bitfinex, je potrebné overenie.

Bitcoinový maklér GDAX

GDAX (Global Digital Asset Exchange) bola založená v roku 2016 ako dcérska spoločnosť Coinbase, s cieľom poskytnúť platformu na obchodovanie s maržami, ktorá Coinbase v tom čase chýbala. Teraz si užíva zásoby z Coinbase a dobrú veľkosť zákazníckeho čísla. Pôsobí tiež iba v 32 krajinách, pričom Belgicko je súčasťou jeho platformy.

Výmena digitálnych mien GDAX

Bankový prevod je jediným akceptovaným prostriedkom na vklad v prípade fiats, pričom poplatky sa pohybujú od 0% do 0,3% v závislosti od dosiahnutého mesačného objemu a od toho, či je vaša objednávka tvorcom alebo príjemcom..

Pros

 • úplná podpora materskou spoločnosťou Coinbase;
 • nízke poplatky v porovnaní s rovesníkmi, ktorí akceptujú fiatové vklady.

Zápory

 • overenie totožnosti je nevyhnutné;
 • bankové prevody sú jediným spôsobom financovania.

CoinCorner

CoinCorner robí krok pred ostatnými európskymi burzami a ponúka ako spôsob platby NETELLER, ako aj bankové prevody a kreditné karty, podobne ako Bitit. Máte správcovský poplatok vo výške 2,5%, pričom minimálne náklady na vklad budú 10 USD bez ohľadu na zvolenú možnosť.

Výmena bitcoinov CoinCorner

Akceptované podmienky na tejto platforme sú GBP a EUR, ktoré vám budú dostupné až po dokončení rozsiahleho overenia vašej identity.

Pros

 • na použitie je k dispozícii niekoľko nákupných kanálov;
 • náklady na kreditné karty sú iba 2,5%.

Zápory

 • rozsiahla kontrola identity, ktorej dokončenie môže trvať týždeň;
 • USD nie je k dispozícii ako fiat mena.

Bitit

Bitit je francúzska spoločnosť, ktorá ponúka platformu online výmeny pre obchodníkov s kryptomenami, ktoré je možné použiť pri nákupe bitcoinov. Medzi dostupné spôsoby platby patria kreditné karty, hotovostné poukážky a bankovníctvo (TrustPay). Poplatky sa pohybujú od možnosti platby k ďalšej, pričom kreditné karty sa menia o 6,9%, poukážky od 5,9% do 11,9%, zatiaľ čo prevody na bankový účet nesú náklady 3%.

Kúpte si kryptomeny za bitit

Ak chcete získať BTC, musíte svoj účet overiť pomocou Bitit plošina. Firma taktiež akceptuje mnoho fiat mien, vrátane EUR.

Pros

 • na tejto platforme je akceptovaných mnoho fiat mien;
 • pomerne okamžitý prístup k coinom v rámci Bititu.

Zápory

 • musíte poskytnúť osobné údaje a overiť svoj účet pomocou naskenovaných dokumentov;
 • hotovostné poukážky dostupné online v obchode, ktoré sa nachádzajú iba v Paríži.

Výmenník bitových pečiatok

Bitová pečiatka je slovinská spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním služieb výmeny kryptomien. Burza funguje od roku 2011 a ponúka typické služby pre platformu kryptoburzy, kde môžete svoj účet financovať pomocou bankových prevodov (SEPA), kreditných alebo debetných kariet a medzinárodných bankových vkladov. Musíte zaplatiť poplatky podľa toho, aká je vaša objednávka (výrobca alebo príjemca), pričom náklady sa pohybujú od 0,1% do 0,25%, v závislosti od dosiahnutého mesačného objemu BTC.

Bitstamp digitálna výmena mien

Za kreditné karty sa účtuje poplatok 5%, SEPA sa vykonáva bezplatne, zatiaľ čo bankový prevod v USD nesie náklady 0,05%. Na uskutočnenie obchodu je potrebné overenie vašej identity.

Pros

 • veľmi nízka úroveň nákladov, ak sa používajú bankové prevody;
 • okamžitý prístup k BTC pomocou kreditných kariet EUR.

Zápory

 • platforma používa prísne zásady KYC a AML, nie je to súkromné;
 • výmena bola hacknutá v roku 2017.

Bitcoin.de

Bitcoin.de je nemecká burza, ktorá ponúka štandardné trh P2P pre obchodníkov, ktorí hľadajú rôzne ponuky bitcoinov. Hlavnou platobnou metódou na tejto platforme sú bankové prevody, pričom SEPA je k dispozícii pre belgických obchodníkov. Poplatky sú rozdelené medzi kupujúcich a predávajúcich a pri prenosoch SEPA predstavujú 1%.

Objednajte si BTC na Bitcoin.de

Z bezpečnostných dôvodov sú všetci účastníci trhu povinní overiť svoju totožnosť pomocou osobných dokladov.

Pros

 • nízke transakčné poplatky v porovnaní s inými platformami P2P;
 • zabezpečený trh, pretože obchodovať sa smú len overené účty.

Zápory

 • nie je súkromný spôsob nákupu mincí;
 • okrem vkladov na bankových účtoch neexistujú žiadne iné spôsoby platby.

Bitový čln

Bitový čln je britská firma, ktorá ponúka služby výmeny kryptomien pre európskych zákazníkov. Platforma ponúka poukážky paysafecard a peňažné poukážky Neosurf ako spôsob platby, ktorý svojich klientov nenúti zaregistrovať si svoje účty. To znamená, že ak sa rozhodnete pre nákup v hotovosti, je to celkom súkromná burza.

Výmena bitboatu

Na druhej strane, poplatky nie sú zobrazené transparentne a limity nákupu sú pre paysafecard dosť nízke. Máte na to 200 EUR denne a 5 000 EUR mesačne, zatiaľ čo Neosurf má mesačné obmedzenie 5 000 EUR.

Pros

 • žiadne požiadavky na registráciu, a teda overovanie;
 • Vklady v hotovosti v EUR k dispozícii.

Zápory

 • poplatky sa pri nákupe bitcoinov nezobrazujú;
 • malý objem dostupný pre obchod.

Lakte

Lakte sú jednou z platforiem, kde máte k dispozícii množstvo fiat mien vrátane EUR. V súčasnosti môžete obchodovať s viac ako 20 transakciami pomocou spôsobov nákupu, ako sú kreditné karty, rýchly prevod, SOFORT, OKPay, Dotpay a SEPA prevody.

Cubits all-inclusive platforma

Poplatky možno v priemysle považovať za priemerné, pričom kreditné karty majú náklady 5% + 5 EUR a bankové prevody sa vykonávajú bezplatne. Pri prepočte EUR na BTC musíte tiež zaúčtovať 0,9% z nákladov na obchod.

Pros

 • podporovaných viac ako 20 fiatov vrátane EUR;
 • k dispozícii niekoľko spôsobov platby.

Zápory

 • kontrola identity je pri tejto burze povinnosťou;
 • niektoré možnosti nákupu prinášajú vysoké náklady.

VirWoX Virtual Exchange

Ak hľadáte spôsob, ako použiť účet PayPal pri nákupe BTC, VirWoX by mala byť jednou z týchto platforiem vo vašom radare. Burza funguje predovšetkým s menou s názvom Second Life Lindens (SLLS), ktorá sa používa vo virtuálnom svete s názvom Second Life.

Nezávislá výmena VirWoX

Umožňuje nepriamy spôsob získavania bitcoinov, pretože ich nemôžete kúpiť priamo. Najprv musíte vložiť peniaze, vymeniť SLL a potom SLL na BTC na konci. Celý proces tak prináša 10% poplatkov, pretože každý krok je nabitý.

Akceptovanými platobnými metódami sú kreditné karty, PayPal, SOFORT, OKPay, paysafecard a Skrill, pričom fiat peniaze ich podporujú v EUR, CHF, GBP a USD.

Pros

 • overenie nie je vôbec potrebné;
 • PayPal je k dispozícii ako spôsob platby.

Zápory

 • komplexný nákupný proces;
 • vysoké poplatky v dôsledku výmeny účtovanej za každý z troch nákupných krokov.

Bitcoin Belgicko

Bitcoin Belgium je spravodajská platforma, z ktorej nemôžete priamo nakupovať bitcoiny, ale skôr nachádzať užitočné informácie a najnovší vývoj. Je dôležité z času na čas skontrolovať jeho obsah, pretože tím, ktorý stojí za webom, pracuje nepretržite, aby vám priniesol čerstvé novinky a trendy z trhu..

Belgická bitcoinová asociácia

Komunita tiež poskytuje odkazy na bezpečné burzy, ktoré fungujú v rámci belgických hraníc, pričom obchodníci môžu medzi sebou priamo komunikovať pomocou komunikačných nástrojov platformy.

Bity

Táto švajčiarska spoločnosť ponúka bitcoiny pomocou bankových prevodov, pričom akceptovanými možnosťami v tomto rozsahu sú služby SEPA, SOFORT a online bankovníctvo. Aj keď má spoločnosť svoje vlastné Bankomat siete, všetky tieto stroje sa nachádzajú iba vo Švajčiarsku.

Bity kryptoburza

Pokiaľ ide o poplatky, kanály SOFORT a OBT sú jediné, ktoré nesú akékoľvek náklady, pričom predstavujú 0,9% + 0,25 EUR a 2% + 0,15 EUR..

Pros

 • nízka štruktúra transakčných poplatkov za bankové prevody;
 • sú k dispozícii na použitie procesy okamžitého bankového nákupu.

Zápory

 • okrem online bankovníctva nie sú pre obchodníkov k dispozícii žiadne ďalšie možnosti použitia;
 • neoverené účty nemôžu využívať služby spoločnosti.

Spoločnosť Luno BTC

Napriek tomu, že platforma sídli v Indonézii, jej služby sú k dispozícii po celom svete, čo znamená, že sú podporované aj platby z Belgicka. Obchodníci by mali účtovať náklady na konverziu, pretože ako peniaze na financovanie sú akceptované iba INR. Poplatky sú na druhej strane dosť nízke a pohybujú sa od 0% do 1,0% v závislosti od toho, či sa vaša objednávka považuje za výrobcu alebo príjemcu..

Výmena digitálnych mien Luno

Tiež by ste museli nahrať svoje osobné dokumenty, ak by ste si vybrali túto platformu ako základ svojich obchodných operácií s BTC.

Pros

 • pomerne malé poplatky za výrobcu/príjemcu;
 • hlbokú likviditu a primeranú dennú zásobu bitcoinov.

Zápory

 • ako možnosti vkladu sú k dispozícii iba bankové prevody vyjadrené v INR;
 • overenie je potrebné doplniť osobnými dokladmi.

Coinmama

Coinmama je jednou z tých búrz, ktoré oceňujú rýchlosť a bezpečnosť vašich finančných prostriedkov. Funguje teda iba s kreditnými kartami a overenými účtami. Keď sa BTC odosielajú priamo do vašej externej peňaženky, musíte poskytnúť svoje naskenované ID a dôkaz o adrese. Samotná Coinmama neposkytuje služby peňaženky pre svojich zákazníkov.

Hlavná stránka Coinmama

Nákup kreditnej karty v spoločnosti Coinmama je spojený s poplatkom 5%, ktorý je o niečo vyšší, ako je priemer v odvetví (Coinbase, napríklad poplatky 3,99%). Akceptované fiat meny sú USD a EUR.

Pros

 • kreditné karty ponúkajú rýchly spôsob, ako získať BTC;
 • mince sú odosielané priamo do vašej peňaženky, a nie na burze.

Zápory

 • overenie je nevyhnutné, ak chcete pracovať s Coinmama;
 • obmedzený rozsah možností platby, pretože fungujú iba bankové karty.

LocalBitcoins

LocalBitcoins je možno najznámejšou P2P platformou na obchodovanie s bitcoinmi na svete. V závislosti od počtu obchodníkov môže byť ponuka celkom dostačujúca pre kupujúcich pochádzajúcich z Belgicka. Pokiaľ ide o fiat meny a dostupné spôsoby platby, máte veľa možností.

LocalBitcoins pre Belgicko

Platforma ponúka služby úschovy na zaistenie bezpečnosti vašich nálezov, pričom obchodné poplatky dosahujú 1%, platené kupujúcimi aj predávajúcimi. Overenie je ponechané na jednotlivcoch, aby sa rozhodli, čo znamená, že ak existuje ochotný predajca, máte šancu kúpiť mince úplne súkromne.

Pros

 • veľký počet platobných metód a spôsobov;
 • s správnym predajcom môže byť zaistené súkromie.

Zápory

 • v minulosti boli hlásené podvody;
 • zvyčajne je v reklame k dispozícii malé množstvo bitcoinov.

Coinbase

Coinbase je jednou z najväčších kryptomenových búrz na svete a ponúka svoje služby v 32 krajinách vrátane Belgicka. Na tejto platforme môžete získať mince pomocou kreditnej karty a bankového prevodu, zatiaľ čo PayPal je k dispozícii ako možnosť výberu. Ako prostriedky financovania sú akceptované USD aj EUR, pričom poplatky sú 1,49% za bankové prevody, 0% za SEPA a 3,99% za kreditné karty..

Platforma digitálnej meny Coinbase

Na nákup bitcoinu na Coinbase je potrebné úplné overenie vašej identity, platforma sa preto nepovažuje za súkromnú.

Pros

 • hlboké zásobovanie kvôli tesnému spojeniu platformy s GDAX;
 • PayPal je k dispozícii ako možnosť výberu fiat.

Zápory

 • neoverené účty nemôžu nakupovať bitcoiny;
 • v minulosti bolo poznamenané, že výmena môže obmedziť vaše aktivity na jej webových stránkach.

Maklér BitPanda

BitPanda je rakúska spoločnosť, ktorá sa chce stať popredným európskym bitcoinovým brokerom. Okrem toho konkuruje aj na niekoľkých ďalších krypto platformách, ako sú Ethereum, Litecoin, Dash, Bitcoin Cash a Ripple. Belgickí obchodníci majú možnosť financovať svoje účty pomocou mnohých platobných metód, ktorými sú kreditné karty, bankové prevody, SEPA, SOFORT, Skrill, NETELLER, hotovostné poukážky a Giropay.

Platforma BitPanda na nákup a predaj digitálnych mien

Poplatky sa bohužiaľ nezobrazujú transparentne, ale ako bežná cena kryptomeny. Objem sa mení podľa použitého spôsobu platby, pričom jediným akceptovaným fiatom na tejto platforme je EUR.

Pros

 • k dispozícii je niekoľko spôsobov platby;
 • bolo prijatých aj niekoľko ďalších altcoinov.

Zápory

 • poplatky nie sú zobrazené transparentne, ale ako súčasť hodnoty BTC;
 • kvôli obmedzeniam nákupu vyššej kategórie je potrebné dokončiť overenie.

BitSquare

Bisq, predtým známy ako BitSquare, ponúka pre svojich klientov jedinečnú službu a trh. Vo webovom prehliadači neexistuje, pretože si musíte stiahnuť softvér a nainštalovať ho do počítača. Štruktúra poplatkov nie je implementovaná, čo znamená, že za svoje bitcoiny môžete obchodovať s celkom konkurencieschopnými cenami.

Výmenná sieť Bisq P2P

Používanie je úplne súkromné, pretože od vás v žiadnom okamihu nie je požadované overenie identity. Na úspešné obchodovanie musíte vložiť finančné prostriedky na trh.

Pros

 • platforma P2P sa ľahko používa a je úplne anonymná;
 • mnoho spôsobov platby akceptovaných ako legitímne v rámci platformy.

Zápory

 • Zabezpečenie coinov závisí od toho, ako dobre je váš počítač chránený pred hackermi a vírusmi;
 • trhu chýba taká podpora LocalBitcoins a Paxful Užite si to.

Bitcoinový bankomat v Belgicku

Bankomaty určené na obchodovanie s bitcoinmi predstavujú skvelý spôsob, ako anonymne a okamžite nakupovať mince. V Belgicku je 6 potvrdených miest, ktoré sú rovnako rozšírené po celom kraji. Je dôležité si uvedomiť, že všetky tieto lokality sú mestské a mnoho potenciálnych obchodníkov žije dosť ďaleko od nich. Poplatky sa navyše pohybujú od 5% a viac, pričom prevádzkové hodiny nemusia vždy predstavovať skutočnú situáciu.

Bitcoin bankomat

Väčšina bankomatov prijíma kreditné karty a vklady v hotovosti, pričom samotná transakcia trvá asi 5 minút.

Pros

 • okamžitý spôsob, ako získať mince;
 • môže byť úplne anonymný spôsob nákupu bitcoinov.

Zápory

 • prevádzková doba nemusí byť vždy k dispozícii;
 • pomerne vysoké poplatky v porovnaní s inými metódami.

často kladené otázky

Môžete predávať BTC v Belgicku?

Na väčšine búrz uvedených v tejto príručke môžete predávať BTC rovnako jednoducho ako ich nákup. Na tento proces sa vzťahujú rovnaké výhody a nevýhody, pretože predaj a nákup mincí majú pravidlá týkajúce sa požiadaviek na overenie a poplatkov. Uistite sa, že pracujete s burzou, ktorá vyhovuje vašim potrebám, pokiaľ ide o dostupné možnosti, metódy výberu a zabezpečenie vašich osobných údajov.

Belgicko zdaňuje bitcoiny?

Pokiaľ ide o dane, od belgických obchodníkov sa očakáva, že v prípade zapojenia fiat mien zaplatia zo svojich ziskov sadzbu 33% z dane. Napriek tomu, že bitcoiny a iné kryptomeny nie sú považované za zákonné platidlo, stále sa považujú za online aktíva, ktoré môžu príslušným investorom vrátiť ziskové rozpätie..

Bitcoinové dane

Agentúra zodpovedná za zavedenie daňovej politiky v Belgicku, Špeciálny daňový inšpektorát (STI), je stále v procese vytvárania legislatívneho systému pre kryptomeny, ale v súčasnosti sa BTC považuje za súčasť položky „Iný príjem“ v sekcii daňového priznania.

Kde uložiť bitcoiny?

Pokiaľ ide o zabezpečenie majetku, v skutočnosti nič neprekonáva hardvérové ​​peňaženky USB. Tieto zariadenia ponúkajú lepšie bezpečnostné funkcie ako ostatné úložné kapacity, či už sú to online alebo stolné peňaženky. Tieto produkty sú dodávané s generovaním súkromného kľúča, PIN kódmi a dokonca aj fyzickými tlačidlami používanými na potvrdzovanie transakcií.

Výrobcovia okrem toho nedisponujú žiadnymi druhmi informácií o vašom zariadení, okrem jeho vlastníctva, čo vám umožňuje používať peňaženku HD aj v režime offline. Najslávnejšími príkladmi sú Ledger Nano S, TREZOR a KeepKey. Každý z týchto produktov, hoci je rozsahom služieb, ktoré poskytujú, podobný, má svoj vlastný súbor výhod a nevýhod.

Peňaženka Ledger Nano S.

Ak narazíte na problém, ktorý nie je konkrétne popísaný v tejto príručke, uistite sa, že sa na nás obrátite a získate najnovšie informácie o vašom probléme..