Ďalší týždeň v krypte s Pauline Shangett. 6. – 13. apríla

Hrozba pre bitcoíny, sledovanie vašej kávy pomocou blockchainu a odosielanie kryptomien bez internetu – zistite najhorúcejšie témy minulého týždňa, ktoré komentovala marketingová riaditeľka ChangeNOW Pauline Shangett. Zakopať!

Hrozba pre bitcoin?

Rýchlo sa blížime k jednej z najočakávanejších udalostí v krypto priemysle roka – k tej, ktorá sa stane bez ohľadu na vypuknutie koronavírusu, nárast strojov alebo mimozemský zásah. Povaha delenia bitcoinu na polovicu je taká, že potrebuje iba počítače fungujúce vo svojej sieti – a to je všetko.

Od dnes nás delí len asi mesiac – napätie v jeho okolí teda stúpa. Od polovice marca sa miera hash bitcoinu zvýšila o viac ako 12% sa dá vysvetliť tým, že sa baníci pokúšajú získať čo najviac mincí, než sa odmena dvakrát zníži. Ťažba bitcoinov sa veľmi skoro stane menej lukratívnou – teda slabými baníkmi s nízkym výpočtovým výkonom bude nútený vypnúť.

A to môže byť pre bitcoin problém. Prvá kryptomena bola navrhnutá ako prostriedok decentralizácie finančného systému a centralizácia ťažby je dnes najväčšou hrozbou pre bitcoiny., podľa do ankety hodlerov. Skutočnosť, že jediní, ktorí si môžu dovoliť ťažbu, sú veľkí aktéri s veľkými peniazmi, podkopala filozofiu bitcoinu.

Navyše, napriek tomu, že väčšina predpovedí cien bitcoínov v roku 2020 je vzostupná, iba polovica hodlerov verí, že ceny BTC v krátkodobom horizonte porastú. Neznie to ani trochu … nezvyčajne pre nadšencov bitcoinov? Na otázku… museli mať z nejakého dôvodu zlú náladu.

Stopujte svoje paradajky

Viete povedať, odkiaľ pochádzajú paradajky, ktoré jete z čaju, ktorý pijete? Nebolo by zábavné (a dobré pre vaše zdravie) vedieť, že pochádzajú od spoľahlivého predajcu? Predstavte si deň, v ktorom môžete otvoriť chladničku a vystopovať akúkoľvek položku až do jej pôvodu, a to iba pomocou svojho smartfónu. Blockchain robí z tejto budúcnosti realitu.

Svetové ekonomické fórum sa minulý týždeň zaoberalo tým, ako môže blockchain pomôcť pri budovaní dodávateľských reťazcov pre veľké spoločnosti. Je zaujímavé, že diskusia bola inšpirovaná prebiehajúcou pandémiou. Vedúci digitálneho obchodu WEF Ziyang Fan a Rebecca Liao, výkonná viceprezidentka blockchainovej podnikovej firmy Skuchain, zistili, že počas súčasných výziev sa mnohé podniky stretávajú s krehkosťou a nedostatočnou viditeľnosťou svojich dodávateľských reťazcov – a blockchain je technológia, ktorá mohol tento problém vyriešiť.

Zatiaľ čo niektorí premýšľajú, iní konajú – Nestlé už pridalo svoju značku kávy Zoégas do blockchainu IBM Food Trust, aby zlepšilo monitorovanie údajov o káve. Jeden z ich produktov bude mať na obale QR kód, ktorý spotrebiteľom pri skenovaní ukáže cestu ich fazule od zberu po policu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

⛓️Ako môžu potraviny a blockchain spolupracovať? Nestlé pridalo svoju značku kávy Zoégas do blockchainu IBM Food Trust, aby zlepšilo monitorovanie údajov o káve. Pridá QR kódy na obaly na kávu Zoégas „leto 2020“ predávané vo Švédsku. Po naskenovaní tieto kódy ukážu spotrebiteľom cestu ich fazule od zberu po policu s dokumentáciou uloženou v blockchaine na sledovanie potravín spoločnosti IBM. ⠀ ⛓️Blockchain vysledovateľná káva je marketingový trend, ktorý sa prejavuje v kávovom priemysle a po celom svete. Starbucks napríklad spolupracuje s blockchainom Azure od spoločnosti Microsoft, aby svojim spotrebiteľom priniesol informácie „z farmy do pohára“. Ch B️Blockchain nielen pomáha veľkým spoločnostiam monitorovať ich údaje, ale tiež zvyšuje transparentnosť a dôveru vo svete, vďaka čomu je každý z nás pokojnejší v tom, čo konzumuje.

Príspevok zdieľaný službou ChangeNOW Swap Service (@changenow_io) 8. apríla 2020 o 12:17 PDT

Ako Forbes správy, najväčšie spoločnosti dokonca častejšie používajú blockchain na vysledovateľnosť a pôvod ako na platby a zúčtovanie. Vyvoláva to dobrú otázku – znamená to, že dôvera v blockchain je vyššia ako v samotné krypto? Ak áno, čo by mali krypto projekty robiť, aby si získali dôveru trhu? Na to treba pamätať.

3D v kryptomene: Dark Deeds Dissolving

Prvý dojem je zvyčajne najsilnejší. Funguje to takmer v akejkoľvek oblasti – a pre niektoré z nich tento vzor robí dobrú službu. V mysli širokej verejnosti sa kryptomena často spája s nezákonným používaním. Ak by to bol muž, pravdepodobne by sa urazil – pretože dnes existujú desiatky spôsobov, ako legálne používať kryptomeny.

V nedávnom hlasovaní vykonaná prostredníctvom portfóliovej platformy Visual Objects sa 40% vlastníkov kryptomien domnieva, že tí, ktorí držia kryptomeny, si s nimi kupujú akcie a 30% uviedlo nezákonné položky. Samotní majitelia kryptomien uviedli, že používajú kryptomenu na nákup potravín (38%), oblečenia (34%), akcií (29%) a zlata (21%). 11% priznalo, že na nákup drog používali digitálne meny.

Dizajn tejto štúdie je dosť naivný, pretože ľudia nemajú tendenciu tvrdiť, že urobili niečo nezákonné, pokiaľ nechcú. Už sme napísali, že predaj drog v kryptomene sú stále problémom, ale dnes existuje oveľa viac legálnych spôsobov, ako používať kryptomeny.

Ďalšia dobrá správa pre trh (pochádzajúca z údajov o lepšej kvalite) ukazuje, že príjmy podvodníkov spadol o 30% v marci – čo je spojené s nízkym „úspechom“ podvodníkov, ktorí sa snažia profitovať zo strachu uprostred prepuknutia koróny.

Nech už je to z akéhokoľvek dôvodu, ušetrilo sa o 30% viac peňazí a teraz sa dajú použiť na nákup jedla, oblečenia, akcií a zlata – alebo čohokoľvek iného, ​​čo autorom prvej štúdie chýbalo.

Je zaujímavé, že adresy peňaženiek súvisiace s podvodom sú pomerne známe-takto sa získali údaje o príjmoch podvodníkov. Povaha blockchainu však neumožňuje jednoducho zablokovať niekoho peňaženku, aj keď je spojená so podvodom. Prekonanie takéhoto pokušenia je skutočnou obeťou decentralizácie!

Nečakaný prelom

Táto krajina vykazuje miliónovú infláciu, nedostatok základných produktov nie je pre jej obchody cudzí. Mnoho ľudí tu hladuje a takmer každý rok urobia pokus o revolúciu. To znie ako popis nie príliš rozvinutej krajiny, ale je to tu, kde je možnosť zasielať kryptomeny aj bez internetu bolo oznámené. Odteraz môžete vo Venezuele odosielať krypto prostredníctvom SMS správy.

Záujem o kryptomeny je vo Venezuele pomerne vysoký – jeho štátna ekonomika sa zdá byť menej stabilná ako najprchavejšia kryptomena a ľudia sa obracajú na ostatné finančné inštitúty. Ako nedávno zobrazené v online štúdii sa záujem Google o hľadanie bitcoinu v niektorých rozvojových krajinách blíži k svojmu historickému maximu. Nie je prekvapením, keď sa hromady peňazí vo vašich rukách každý deň stanú lacnejšími a vy v skutočnosti nevidíte dôvody, prečo sa to v dohľadnej budúcnosti zmení..

Už sme písali o kryptoburze prostredníctvom poslov a uskutočnili sme anketu na našom Instagrame – aká budúcnosť bude pre okamžitú a pohodlnú kryptoburzu ľudia vidieť. Existovalo niekoľko exotických možností, ale Venezuela so svojou kryptoburzou SMS porazila nás všetkých. Vďaka tejto iniciatíve dúfa, že venezuelská burza Criptolago bude presadzovať väčšiu adopciu kryptomien v celej krajine.

Akákoľvek bude budúcnosť tohto projektu, myslím si, že taká snaha o prístupnosť je úžasná a taká cnostná – ostatné rozvinuté krajiny by sa z tohto príkladu mohli niečo naučiť.

Vďaka za prečítanie!

Toto bol druhý Another Week In Crypto s Pauline Shangett. Dúfam, že sa vám čítanie páčilo a vidíme sa o týždeň! Buďte opatrní a uistite sa, že viete, odkiaľ pochádza vaše jedlo!?