Ďalší týždeň v krypte s Pauline Shangett. 23. – 30. marca

Dolárová cunami, býčie signály z trhu, nové iniciatívy Binance a projekt THON – zistite najhorúcejšie témy minulého týždňa, ktoré komentovala marketingová riaditeľka ChangeNOW Pauline Shangett. Zakopať!

Býci na palube

Keď sa stane niečo náročné na kryptotrhu, väčšina sadzieb, noviniek a, bohužiaľ, ľudia za nimi sa zbláznia. Toto správanie je kontraproduktívne, ale chápem ho. Ľudia sa boja neistoty a chcú chrániť seba a svoje finančné prostriedky. Toto je normálne. Neobviňoval by som za to ľudí, aj keď verím (nie, ja to viem!) Existuje oveľa lepší spôsob, ako sa s takýmito okolnosťami vyrovnať.

Môže to znieť trochu arogantne, ale v časoch akýchkoľvek turbulencií ChangeNOW robí všetko pre zmiernenie úzkosti v mysliach ľudí. Niekedy máme dokonca pocit, že to robíme:

*Rozpoznať to?*

Až na fakt, že ekonomická loď sa nepotopí. To jednoducho nemôže. Môže to byť poškodené, ale po prvé, čím menej tomu budeme veriť, tým menšie škody to v skutočnosti spôsobí (predovšetkým toto pravidlo platí pre investorov). A za druhé, len vieme, že zostane nad vodou. Pretože to vždy platilo.

A dnes, keď je pandémia stále vonku, už dostávame veľmi pozitívne signály z finančných trhov. Minulý týždeň začal pre Dow Jones najrýchlejší 3-dňový rast od roku 1931, zatiaľ čo v stredu sme boli svedkami neuveriteľných 11,37% v zelenom-čo je maximum od roku 1933. (Je zaujímavé, že sme ako my zozbierané tu sú dátumy slávnych dátumov výstavby newyorských mrakodrapov – tých, ktoré boli postavené uprostred Veľkej hospodárskej krízy).

Po tomto inšpiratívnom vzostupe, bitcoine obchodované vo štvrtok takmer 7 000 dolárov. Po víkendovom poklese BTC naďalej rastie. Ďalšou dobrou správou pre náš trh je, že napriek recesii ponuka pracovných miest na blockchaine pokračuje vyrásť.

Kôra zelene!

Tieto 89-ročné záznamy z minulého týždňa prišli spolu so správami o dolárovej cunami prichádza zaplaviť americkú ekonomiku. Muselo to byť sucho, ktoré zasiahlo investorov, ktorí boli tak nadšení, že sa blíži vlna.

Ako ste už mohli počuť, minulý týždeň Donald Trump podpísal historicky najväčší balík finančných stimulov v USA v hodnote 2 biliónov dolárov. Uskutočnilo sa to s cieľom podporiť ekonomiku a podniky, pomôcť ľuďom v boji proti vypuknutiu koróny. “To prinesie naliehavo potrebnú pomoc rodinám, pracovníkom a podnikom nášho národa,” povedal prezident.

Neel Kashkari, prezident Federálnej rezervnej banky v Minneapolise, povedal Federálny rezervný systém má „nekonečné množstvo hotovosti“. Rovnako ako na toto je niečo, na čo môžete byť hrdí! Ako zakladateľ Kvantová ekonómia Mati Greenspan povedal: „Toto je v zásade dôvod, prečo bol bitcoin vytvorený – aby sa zabránilo názoru, že vytváranie peňazí môže byť nevyčerpateľné“. “Myslím si, že akonáhle sa prach vyrovná s likvidáciami, maržovými výzvami a úplnou panikou, bitcoin začne ukazovať svoju silu proti neobmedzenej fiat tlači,” hovorí Alan Silbert, generálny riaditeľ INX., povedal Dešifrovať.

Ako ste si už mysleli, verím, že tento dážď peňazí prinesie viac zla ako dobra. Vytlačenie toľkých dolárov preťažuje ekonomiku zásobou peňazí, takže sa zväčšuje a v skutočnosti nepomáha ľuďom. Toto opatrenie pomôže veľkým podnikom, ktoré sú dostatočne bohaté a v súčasnosti im chýba likvidita. A keď sa ekonomika nasiakne nadmerným množstvom peňažnej zásoby, hodnota USD môže klesnúť, čo zrejme nie je najlepší scenár pre žiadnu krajinu na svete.

Kryptomenový priemysel však môže profitovať (rovnako ako akékoľvek diskutabilné správy z trhu). Generálny riaditeľ Binance CZ nás opäť potešil svojim optimistickým pohľadom na cenu bitcoinu v roku 2020. He verí bilióny novo vydaných dolárov je dobrým znamením pre BTC, pretože iba malá časť z nich vložená do bitcoínov môže zdvihnúť jeho cenu až na 100 000 dolárov.

Bez ohľadu na dôveryhodnosť takejto prognózy chcem poznamenať, že CZ robí skvelú vec: keď zvyšuje dôveru investorov, zvyšuje skutočnú hodnotu BTC, pretože peniaze začínajú prúdiť. Potrebujeme viac bitcoinov v hodnote 100 000 dolárov nadšenci, nie?

Binance v akcii

Pokiaľ ide o Binance vo všeobecnosti, zdá sa, že optimizmus a energia generálneho riaditeľa boli priamo prenesené do tímu. Spoločnosť bola tento týždeň mimoriadne aktívna: charitatívna iniciatíva „Kryptomena proti COVID“ bol spustený s cieľom vyzbierať 5 miliónov dolárov darov v kryptomene na pomoc v boji proti vypuknutiu koronavírusu. Lekársky materiál bude získaný a odoslaný do krajín najviac postihnutých pandémiou.

Náš tím nemohol zostať bokom – rozhodnutie podporiť iniciatívu bolo prijaté v priebehu niekoľkých sekúnd. Tu môžete darovať práve teraz:

Tiež minulý týždeň Binance odhalený debetná karta na platbu bitcoinmi. Burza hovorí, že karta Binance Card umožní používateľom načítať kryptomeny a nakupovať tovar u 40+ miliónov obchodníkov Visa. Veľký krok k celosvetovému prijatiu kryptomeny!

Telegram ťažko otvorená sieť

Ďalší pekný skok v prijatí kryptomeny sa však oneskoril. Minulý týždeň americký súd udelil príkaz SEC na vydávanie GRAMov, kryptomenových mincí ekosystému Telegram Open Network (TON). Kým Telegram spýtal sa súd sa chce odvolať proti zastaveniu distribúcie GRAM, najmenej 10 veľkým investorom sú údajne pripravení požiadať o ¾ svojich finančných prostriedkov späť.

Aj keď to všetko nebolo naplánované, nevyzerá to ako pekný reklamný ťah? Ak to samozrejme nepôjde príliš ďaleko. Nemyslím si však, že tento zákaz je z dlhodobého hľadiska taký zlý – SEC môže kedykoľvek zmeniť názor, zatiaľ čo Telegram môže upokojiť a uistiť svojich investorov..

Avšak – a tím TON to musí vedieť – nemali by ste sa zahrávať s SEC. Rozmiestnenie ich práce v USA bol veľmi ambiciózny nápad a bude to veľký úspech, ak sa to nakoniec podarí. V opačnom prípade môže byť TON smutným príkladom pre kryptokomunitu – napríklad tím DigixDAO (DGD), ktorý iniciované ich rozpustenie minulý týždeň.

Vďaka za prečítanie!

Toto bol druhý Another Week In Crypto s Pauline Shangett. Dúfam, že sa vám čítanie páčilo a vidíme sa o týždeň! Dávajte si pozor a neponárajte sa do hromád novo vydaných dolárov (zdá sa však, že to nie je najhorší nápad, však?)