Predpoveď ceny Tezos (XTZ)

Úvod

Pokiaľ ide o získavanie finančných prostriedkov, ICO spoločnosti Tezos bolo jedným z najúspešnejších v krátkej histórii kryptomien. Získanie 2,3 miliardy USD trvalo iba asi dva týždne, čo zodpovedalo ICO ethereum aj bitcoinu. Na začiatku mal projekt Tezos problémy rozbehnúť sa kvôli niektorým právnym problémom vrátane nárokov americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC). Na riešenie týchto problémov si Nadácia Tezos najala profesionálnych audítorov zo známej účtovnej firmy PWC. Aby bolo možné správne predpovedať budúcnosť ceny XTZ, je dôležité porozumieť mnohým ďalším faktorom.

Čo je XTZ?

Tezos je blockchainová platforma s unikátnym algoritmom samoregulácie, ktorý mu umožňuje aktualizáciu bez vidlíc. V spoločnosti Tezos sa na správe protokolu môžu zúčastniť všetky zainteresované strany. Tezos ponúka platformu na vytváranie inteligentných zmlúv a vytváranie aplikácií dApps. Tezos XTZ v natívnej kryptomene platformy Tezos.

Základ kódov pre XTZ je napísaný a funguje vo funkčnom programovacom jazyku OCaml. Aby sa používateľ mohol zúčastniť na procese overovania blokov („pečenie“), musí vložiť najmenej 10 000 XTZ..

Budúcnosť spoločnosti Tezos je svetlá, pretože má charakteristické vlastnosti a optimalizovanú decentralizáciu. Jeho blockchain nepotrebuje pevné vidlice – protokol môže vytvárať konsenzus organickejším a automatizovanejším spôsobom schválením väčšiny držiteľov. Formálne overenie kódu integrované v technológii Tezosu pomáha vývojárom predchádzať bežným chybám a zaisťuje, že napísaný kód je v súlade s predpokladanými vlastnosťami protokolu.

Od čoho závisí cena XTZ?

V minulých rokoch boli XTZ a BTC silnými konkurentmi – spravidla, keď cena jedného klesala, druhá stúpala – v dnešnej dobe si však BTC a XTZ vytvorili pozitívnejšie korelovaný vzťah. Korelačný koeficient medzi týmito dvoma mincami je +0,84, vypočítaný do sto dní od pohybu ceny oboch aktív. Koeficient nad nulou naznačuje pozitívnu koreláciu, nulový koeficient naznačuje žiadnu asociáciu a koeficient pod nulou naznačuje inverznú koreláciu. Inými slovami, ak sa ceny pohybujú rovnakým smerom, ich korelačný koeficient je kladný.

Pretože je korelačný koeficient medzi XTZ a BTC v súčasnosti kladný, tak ako rastie cena BTC, bude rásť aj cena XTZ. Ak by sa však koeficient stal záporným, ako to bolo v minulosti, cena XTZ by klesala so zvyšovaním ceny BTC (a naopak).

Predikcia ceny XTZ na rok 2020 & Dlhý termín

Rok 2019 nebol pre investorov taký veľký, pretože koronavírus začal zdecimovať globálnu ekonomiku. Cena XTZ sa však za pouhých dvanásť mesiacov dokázala zdvihnúť z 0,469 dolára na 1,328 dolára. Teraz sa pozrime na krátkodobé a dlhodobé predpovede pre Tezos.

Predpoveď ceny Tezos na rok 2020

Aktuálna cena Tezosu je 2,92 dolára a v obehu je 733 138 468 XTZ a celková trhová kapitalizácia 2 093 638 987 dolárov. Krátkodobé predpovede cien XTZ na rok 2020 sa veľmi líšia. Walletinvestor naznačuje, že cena mince Tezos bude do konca decembra 2020 na úrovni asi 2,3 dolára. TradingBeasts nám sľubuje 2,9 dolára, zatiaľ čo Digitalcoinprice do konca roka 5,96 dolára. XTZ zatiaľ 1. júla 2018 zaznamenal historické maximum 4,46 dolára.

Predpoveď ceny Tezos na rok 2021

Pozrime sa na predikciu cien na rok 2021 vytvorenú rovnakými platformami. Walletinvestor verí, že Tezos v máji vzrastie až na 3,7 dolára, potom bude klesať a do decembra stúpne opäť na 3,5 dolára. Tradingbeasts navrhuje veľmi plochý cenový graf Tezos na rok 2021, ktorý naznačuje, že sa bude celý rok pohybovať okolo 2,3 dolára..

Prognóza cien na nasledujúce roky

Inštitucionálni investori sa zaujímajú o potenciálnu reguláciu oblasti digitálnej meny. To môže v nasledujúcich rokoch viesť k zmene ceny XTZ na neustále sa meniacom kryptotrhu. S rozvojom technológie má obrovský vplyv aj na predikciu cien. Bude Tezos nasledovať tieto trendy?

Walletinvestor verí, že cena XTZ bude do roku 2025 okolo 7-8 dolárov. Tradingbeasts v budúcnosti neočakávajú žiadny výrazný nárast, pričom ich predikcia cien bude do roku 2023 približne 2,3-3 doláre. Digitalcoinprice očakáva, že cena Tezos bude do roku 2025 okolo 6 až 11 dolárov.

Kde kúpiť mince XTZ?

Na dnešnom trhu s kryptomenami existuje veľa búrz, kde si môžete kúpiť XTZ, pretože minca je veľmi populárna. Na nákup alebo predaj XTZ sú k dispozícii burzy Binance, Bittrex a ďalšie. Odporúčame vám však použiť ChangeNOW, pretože ponúkame veľmi jednoduchú, bezpečnú a užívateľsky prívetivú službu.

Keďže sme mimo väzobnej služby, neuchovávame žiadne vaše finančné prostriedky-takže máte nad svojimi aktívami plnú kontrolu. ChangeNOW tiež nevyžaduje žiadnu formu vytvorenia účtu, ktorá je kľúčová pre zaistenie vašej bezpečnosti a anonymity. Pretože na platforme nie sú uložené žiadne osobné informácie, úniky údajov tohto druhu sú jednoducho nemožné.

Hlavnou výhodou ChangeNOW je, že priemerná výmena vám nezaberie viac ako 5 minút. Špeciálne algoritmy vyberajú najlepší kurz dostupný na trhu v čase výmeny, takže sa nemusíte báť, že ste premeškali príležitosť vymeniť XTZ za lepšie kurzy.

ChangeNOW Nákupný sprievodca pre XTZ

Kúpte si XTZ na ChangeNOW v 4 krokoch:

Krok 1. Na domovskej stránke vyberte menu a zadajte sumu nákupu, vaše mince XTZ sa automaticky vypočítajú. Stlačte tlačidlo Kúpiť.

Krok 2. Zadajte adresu, na ktorú chcete dostávať svoje mince XTZ. V prípade, že ešte nemáte krypto peňaženku, vytvorte si ju pomocou niektorej z parterových služieb ChangeNOW.

Krok 3. Dôkladne skontrolujte svoje informácie a potom kliknite na položku Potvrdiť.

Krok 4. Dokončite proces nákupu a svoje mince dostanete za niekoľko minút.

Kúpte si Tezos kreditnou alebo debetnou kartou

Tezos si môžete kedykoľvek kúpiť pomocou karty Visa alebo MasterCard na ChangeNOW. Túto možnosť poskytuje náš partnerský poskytovateľ fiat, spoločnosť Simplex. Kúpa XZT u fiat vyžaduje vašu rýchlu registráciu. Výmena bude prebiehať rýchlo a bezpečne. Nákup Tezosu s akoukoľvek inou kryptomenou je na ChangeNOW vždy bez registrácie.

Záver

Tezos je celkom zaujímavý a ambiciózny projekt a odborníci očakávajú, že ho čaká svetlá budúcnosť. Predpovede cien XTZ pre Tezos sú väčšinou mierne alebo pozitívne, najmä z dlhodobého hľadiska. To naznačuje, že optimálnou stratégiou obchodovania s Tezosom môže byť jeho držanie, a nie snaha profitovať z denných a týždenných výkyvov..

Aj keď dúfame, že vám tento článok poskytol dobrý prehľad o budúcnosti Tezosu, pred investovaním do akejkoľvek kryptomeny vám vždy odporúčame urobiť si vlastný prieskum. Trh je veľmi nestále a rizikové miesto – pamätajte preto na múdre investičné pravidlá, ktoré vám umožnia ušetriť a znásobiť svoje finančné prostriedky. Nezabudnite, že ChangeNOW je vždy pripravený pomôcť vám s týmto cieľom.