Predpoveď ceny bitcoinu 2020 a dlhodobá

3. januára 2009 bol prvýkrát vypočítaný blok bitcoinových transakcií. História trhových transakcií s hlavnou digitálnou menou sa však začala písať oveľa neskôr, konkrétne v máji 2010. Deň nákupu dvoch pizze za 10 000 bitcoinov sa v bitcoínovej komunite stále oslavuje ako Deň pizze..

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Od #workingathome si dnes objednám dve pizze u Papa Johna. Ako každý moderný človek budem samozrejme platiť v BTC. Myslím, že z 25 768 BTC, ktoré mám, by malo stačiť asi 10K. Co si myslis? ?

Príspevok zdieľaný službou ChangeNOW Swap Service (@changenow_io) 1. apríla 2020 o 7:22 PDT

Od tohto dátumu sa uskutočnili ďalšie epizodické transakcie v digitálnej mene. Časom vzniklo aj obchodovanie na burze. História cien bitcoinov začala od 0,8 centa za 1 BTC. Od tej doby má bitcoin mnoho vzostupov a pádov, ale celkový trend stále prudko rastie.

Cena bitcoinu: Od čoho závisí?

Cena bitcoinu začala svoj vlastný život, čo odzrkadľuje cenu nového digitálneho majetku. V ranej fáze života cena BTC závisela od stavu japonskej burzy Mt.Gox a dopytu po obchodnej platforme darknet Silk Road. Postupom času sa objavilo mnoho ďalších výmen a polícia sa naučila, ako bojovať proti nezákonnému obehu kryptomeny.

Pád na 80 dolárov, ku ktorému došlo krátko v septembri 2013, bola reakciou na zatknutie vedúceho Hodvábnej cesty. Od tej doby odborníci odpočítavajú život digitálnej meny v dospelosti. Ďalej sa cena nikdy nevrátila k tejto značke.

Hodnota BTC rastie, ak veľké spoločnosti začnú akceptovať digitálnu menu. Na kurz má pozitívny vplyv, keď americká SEC (Komisia pre cenné papiere a burzy) schvaľuje investičné fondy súvisiace s kryptomenou. Vznik investičných nástrojov spojených s bitcoinmi na regulovanom akciovom trhu viedol k historickému maximu digitálnej meny.

Na tomto grafe môžete vidieť, ako prudko sa zvýšila cena digitálnej meny v roku 2017. Od tej doby sa cena nikdy nevrátila na tento vrchol.

Je však ťažké predpovedať cenu bitcoinu, pretože množstvo faktorov negatívne ovplyvňuje kurz. Ide o predaj digitálnej meny skonfiškovaný pod rôznymi vetami, veľké lúpeže na burzách kryptomien, vládne zákazy kryptomeny a jednoducho panika na trhu.

Predikcia ceny bitcoinu 2020

Rok 2020 sa pre bitcoin začal veľmi dobre. Rast bol sebavedomý a v zime dosiahol hranicu 10 000 dolárov. V dôsledku paniky okolo koronavírusu však došlo k prudkému znehodnoteniu. Spolu s akciovým trhom padol aj trh s kryptomenami. Nebolo však veľa ľudí ochotných vymeniť USD za BTC. Cena bitcoinu na krátky čas klesla mierne pod 4000 dolárov. Správa o šírení vírusu nás prinútila zabudnúť, že sa blíži polovica bitcoinov.

Na tomto grafe sú okamihy na polovicu uvedené:

Na polovicu sa odkazuje na skutočnosť, že cena za ťažbu bloku sa rozdelí na dve časti: od mája 2020 získajú baníci iba 6,25 BTC za každý vypočítaný transakčný blok. Počet bitcoinov 2020 na trhu sa teda zníži. Je tiež celkom možné, že kryptomena bude v budúcnosti viac využívaná ako „aktívum bezpečného prístavu“. Mnoho ľudí robí prognózy cien za bitcoiny na konci roku 2020. Nikto z popredných analytikov však neverí, že digitálna mena klesne. TradingBeasts, známy svojimi úspešnými prognózami, verí, že do konca roku 2020 budú bitcoiny stáť rovnako ako teraz, s 10% divergenciou v jednom alebo inom smere. To isté hovoria o cene bitcoinu v roku 2021. Ale v roku 2022 TradingBeasts vidí cenu najmenej 10 000 až 12 000 dolárov..

Podľa Longforecastu bude cena bitcoinu v rokoch 2021-2022 rovnaká alebo nižšia ako teraz. Očakáva sa však, že v roku 2023 rýchlo porastie na 14 000-15 000 dolárov, čo bude pokračovať až do roku 2024 s dosiahnutím nového historického maxima. Walletinvestor do roku 2025 odhaduje 11770 dolárov za bitcoin.

CEO Binance CZ dokonca verí, že do roku 2021 dajú 1 000 dolárov za 1 BTC: pretože svetová ekonomika bude naplnená biliónmi dolárov nových peňazí vytlačených na likvidáciu následkov pandémie.

Dlhodobá predpoveď bitcoinov

Z dlhodobého hľadiska má cena bitcoinu iba vzostupný trend.

Ako získať bitcoiny z ťažby? Spočiatku to bolo jednoduché, ale teraz je na ťažbu každý deň potrebné čoraz drahšie vybavenie. Z tohto dôvodu baníci stále viac oceňujú získané bitcoiny a nevydávajú digitálnu menu lacnejšie, ako sú náklady. Rovnako ako turbulencie na trhu, rast medzinárodného obchodu povedie k zvýšeniu dopytu po kryptomene. Na grafe histórie cien bitcoinov sa vzostupné obdobia už dvakrát stali v priebehu 1 až 1,5 roka po polovičnom predaji.

Zakazujúce opatrenia už ukázali svoju zbytočnosť. Hodnota BTC veľmi závisí od skutočnosti, že existuje obmedzený počet aktív. Pozitívna je hlavne dlhodobá predikcia ceny bitcoinu. V roku 2021 bude bitcoin pravdepodobne stáť menej ako 10 000 dolárov. Do roku 2023 je možné dosiahnuť nové historické maximum. A krátkodobá cena bitcoinu v roku 2025 môže dosiahnuť 30 000 až 40 000 dolárov.

Kde kúpiť bitcoin?

Tento článok sa zaoberá rôznymi spôsobmi nákupu digitálnej meny. Na výmenu USD za BTC sa môžete zaregistrovať na burze kryptomien ako LocalBitcoins alebo použiť bitcoinový bankomat. Ale najľahší a najbezpečnejší spôsob nákupu bitcoinu je ChangeNOW. Na našej domovskej stránke nájdete najlepší kurz BTC dostupný na trhu. Tu je tiež možné nakupovať bitcoiny pomocou kreditnej karty.

Nákup bitcoinu prostredníctvom ChangeNOW je veľmi jednoduchý. Postupujte podľa týchto krokov: zadajte čiastku v USD, ktorú chcete vymeniť, a číslo vašej peňaženky, aby ste mohli prijímať BTC. Minimálna čiastka na transakciu je iba 50 dolárov. Potom zaplatte kartou Visa alebo MasterCard a počkajte niekoľko minút, kým vám bitcoinová sieť neposkytne správne množstvo potvrdenia. To je všetko, stali ste sa vlastníkom digitálnej meny.

Záver

Keď premýšľate o tom, koľko stojí bitcoin, je veľmi dôležité vziať do úvahy obmedzenú ponuku digitálnej meny. Cena BTC ukazuje iba rovnováhu ponuky a dopytu v určitom časovom bode. Konsenzus o tom, koľko má bitcoin hodnotu, nám umožňuje obchodovať na medzinárodnej úrovni prakticky bez provízií. Na zoznámenie sa s novými možnosťami ekonomiky stačí kúpiť bitcoin a začať ho používať.

Ak sa chcete dozvedieť viac o bitcoine, navštívte tu. Ak by ste sa chceli vyskúšať v ťažbe bitcoinov, pozrite si nasledujúci článok.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento článok odráža iba názor jeho autora a nie je finančným poradenstvom. Nepreberáme žiadnu zodpovednosť za výsledky akéhokoľvek rozhodnutia alebo akcie obchodníka.