Ako koronavírus ovplyvňuje kryptomeny

Hlboký vplyv COVID-19 pocítili všetky ekonomiky. Od vypuknutia globálnej epidémie sa počet prípadov a úmrtí neustále zvyšuje a mnohé priemyselné odvetvia sa úplne zastavili. Prirodzene sa do popredia dostala nestálosť investičných trhov, pričom globálny akciový trh negatívne reagoval na šírenie pandémie. Ako môže koronavírus v globálnych ekonomických podmienkach ovplyvniť bitcoin? Poďme zistiť!

Blockchain a kryptomena tiež neboli ušetrené a je to vidieť na účinku koronavírusu na bitcoin, prinajmenšom v počiatočnej fáze. Ako však má globálna pandemická kríza, veľkosť COVID-19, vplyv na kryptomeny? Alternatívne, keď tradičné trhy trpia a vlády nedokážu úspešne zvládnuť vplyv pandémie na ekonomiku, vidia ľudia kryptomeny v novom svetle? Nedávny nárast cien kryptomien a pozitívny vývoj v oblasti súladu s predpismi nás priblížili k väčšiemu prijatiu.

Tu sa snažíme zodpovedať otázky spolu s možnou budúcnosťou kryptomeny vo svete, ktorý sa transformuje rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.

Vplyv COVID-19 na kryptomenu

Rovnako ako ostatné tradičné investičné trhy, aj kryptomenové trhy vážne trpeli počiatočným vplyvom COVID-19. V tej fáze nebol svet zasiahnutý finančnou krízou. Krach trhu s kryptomenami bol preto priamym dôsledkom krízy likvidity, ktorú vytvorili investori.

Takmer všetky finančné krízy v minulosti boli najskôr ovplyvnené panikou investorov a konverziou všetkých ich likvidných aktív na hotovosť. Pandémia koronavírusu sa začala stupňovať po celom svete od posledného februárového týždňa. Následne to malo vplyv na trh s kryptomenami, kde investori predávali svoje kryptomenové tokeny. Cena bitcoinu sa v prvom marcovom týždni pohybovala okolo 9 000 dolárov a v priebehu 10 dní klesla na 4 800 dolárov.

Bitcoin je často označovaný ako „digitálne zlato“, čo znamená, že podobne ako fyzické zlato, aj bitcoin je možné uchovávať v obchodoch s cennými papiermi. To však nezabránilo investorom spochybniť vnímaný pojem kryptomena ako bezpečné investičné útočisko. Pokles cien navyše nebol obmedzený iba na bitcoiny. Ostatné prominentné kryptomeny vrátane Ether a Ripple tiež utrpeli poklesom ich hodnoty o viac ako polovicu.

Krypto podvody

Počiatočný nárast správ o COVID-19 bol sprevádzaný nárastom celosvetového vykazovania podvodov s kryptomenami. To nepriaznivo ovplyvnilo vnímanie ľudí ohľadom kryptomeny.

Keďže trh po počiatočnom poklese projektuje stabilný rast, potenciálni aj súčasní investori sú do budúcna obchodu s kryptomenami istí. V skutočnosti je konzistentný nárast akcií v kryptomene pripisovaný aj investorom, ktorí využívajú nízku situáciu na trhu a zvyšujú digitálne aktíva vo svojom krypto portfóliu.

Aktuálny výkon kryptomeny

Aj keď sa kryptomena, podobne ako všetky ostatné finančné trhy, v dôsledku koronavírusových kríz značne zhoršila, naďalej si vedie lepšie ako akciové a komoditné trhy. Aký bol účinok koronavírusu na bitcoin? Užíval si obrovské zisky, aj keď akciový trh pokračoval v tankovaní.

Kým zlato od začiatku roku 2020 vzrástlo o takmer 11%, návratnosť bitcoinu je viac ako 30%. Rast bežných cien sa navyše neobmedzuje iba na bitcoíny. Ethereum, druhá najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, vzrástla za jeden týždeň takmer o 42% a prvý augustový týždeň v roku 2020 prekročila úroveň 400 dolárov. Decentralizované financie majú od začiatku roka 2020 vzostupný trend Hodnota čiastky uzamknutej v DeFi priemyslu sa zvýšil z takmer 1 miliardy dolárov vo februári na 4,3 miliardy dolárov v auguste 2020. Niektoré z týchto tokenov DeFi zaznamenali rast viac ako 600% za obdobie 6 mesiacov.

Súčasné zvyšovanie cien, ako aj záujem o investície do digitálnych mien, dali odvetviu kryptomien novú paradigmu. Súčasný scenár naznačuje, že kryptomena si po prechode súčasnej krízy pravdepodobne získa väčšiu dôveru voči investorom.

Obnoví sa kryptomena niekedy?

COVID-19 určite priniesol pod skener udržateľnosť kryptomeny. Na druhej strane existuje rastúci tlak na finančný ekosystém, aby v dôsledku súčasnej krízy prijal stále viac digitálnych perspektív.

Navyše aj vlády a veľké korporácie začali uznávať kryptomenu ako inovatívny nástroj vo finančnom ekosystéme. V nedávnom vývoji môžu dokonca aj americké banky ponúkať väzobné riešenia pre kryptomeny. List uznáva potenciál kryptomeny inovovať bankovníctvo, transakcie a finančné služby. Okrem nedávneho trendu na trhu na trhu tieto kolektívne kroky naznačujú, že kryptomena je v skutočnosti na pokraji prijatia v hlavnom prúde.

Väčší obraz

Pandémia koronavírusu nebude existovať navždy, výhody a odmeny kryptomeny sú však v porovnaní s nimi určite dlhodobejšie. Odpoveď na otázku „Obnoví sa kryptomena niekedy?“ Preto znie jednoducho „áno“. Dôvodom je, že základné dôvody, prečo sú investori ku kryptomene priťahovaní, zostávajú nezmenené. Investícia do kryptomeny je považovaná za perfektnú diverzifikačnú možnosť pre vaše portfólio. Dôvodom je, že má minimálny vzťah s alternatívnymi a tradičnými triedami aktív.

Počiatočný pád kryptomeny spolu s akciami však vyvolal určité obavy. Aj keď to môže byť odchýlka od všeobecného pravidla, zostáva len zistiť, či najpozoruhodnejšia výhoda bitcoinu zostáva pravdou na prilákanie investorov v období po COVID-19. A to je kľúč k nájdeniu konkrétnejšej odpovede na otázku, ktorá je v mysli každého investora – „kedy sa kryptomena zotaví?“

Väčšina odborníkov na kryptomeny však tvrdí, že trhy do značnej miery nesúvisia, pretože korelácia bola relevantná len veľmi krátko..

Vplyv koronavírusu na bitcoin – predpovede pre budúcnosť kryptomeny

Blockchainové aplikácie, investície do kryptomien a trh priťahuje pozornosť popredných spoločností a inštitucionálnych investícií. Toto študovať naznačuje, že takmer polovica inštitucionálnych investorov sa snaží pridať do svojich investičných portfólií digitálne aktíva. Aj napriek pandémii na obrázku je význam kryptomien ako investičných nástrojov stále výraznejší.

Experti na kryptomeny navyše predpovedajú zvýšenú úroveň konsolidácie na trhoch s kryptomenami. Kríza pravdepodobne tiež vyfiltruje krypto platformy, ktoré dokážu udržať a udržať stabilitu pred ostatnými, ktorých by sa mohla z dôvodu nedostatočnej pripravenosti na krízu zbaviť..

Na záver

Účinok koronavírusu na bitcoiny sa bude naďalej vnímať ako zvyšok roku 2020. Je to napokon vôbec prvýkrát, kedy bola kryptomena vystavená kríze na globálnej úrovni. Pokiaľ ide o bitcoiny, neexistuje žiadny precedens vplyvu pandémie. Aj keď sa zdá, že počiatočné náznaky naznačujú oživenie rýchlejšie ako zostávajúci finančný sektor, trhy s kryptomenami si určite vedú lepšie, ako sa očakávalo.