Ako vymeniť BTC za ETH

Toto je príručka ChangeNOW o tom, ako vymeniť Ethereum, jednu z najlepších kryptomien na trhu, s viac ako 170 coinmi bez účtu! Zistite, ako vymeniť ethereum na ChangeNOW.

Ako vymeniť BTC na ETH v 4 jednoduchých krokoch:

  1. Vyberte si svoje kryptomeny
  2. Zadajte adresu príjemcu
  3. Potvrďte svoju transakciu
  4. Vykonajte vklad

Krok 1. Vyberte si svoje kryptomeny

Prejdite na hlavnú stránku webu ChangeNOW a vyberte si kryptomenu, ktorú chcete vymeniť. Napríklad bitcoin na ethereum. Potom zadajte čiastku svojho vkladu. ChangeNOW vypočíta a ukáže vám odhadovaný počet ETH, ktoré dostanete. Stlačte tlačidlo Výmena.

výmena ethereum

Krok 2. Zadajte adresu príjemcu

Zadajte adresu príjemcu Ether, adresu peňaženky, ktorú použijete na získanie svojho etherea. Ak nemáte peňaženku ETH, kliknite na „Ešte nemáte krypto peňaženku?“ a vyberte si peňaženku zo zoznamu dôveryhodných služieb. Potom stlačte Ďalej.

výmena ethereum

Krok 3. Potvrďte svoju transakciu

Znova skontrolujte všetky údaje a ak sa zdá všetko správne, stlačte Potvrdiť. Keď transakciu potvrdíte, dáte spoločnosti ChangeNOW vedieť, že ste si prečítali a prijali podmienky použitia a zásady ochrany osobných údajov.

výmena ethereum

Krok 4. Vykonajte vklad

Po potvrdení transakcie pošlite svoje BTC na adresu peňaženky, ktorú sme vám vygenerovali. Transakciu je možné uskutočniť aj pomocou QR kódu.

výmena ethereum

Krok 5. Získajte HNED TEĎ tokeny!

Každá výmena vykonaná prostredníctvom ChangeNOW vám HNED udelí tokeny. Token je možné použiť v našej službe na prístup k špeciálnym funkciám – zrýchlenej podpore, exkluzívnym výmenným kurzom atď. Ak chcete prijať TERAZ, zadajte adresu svojej peňaženky ERC-20 ETH.

výmena ethereum

Najlepšie platformy na obchodovanie s éterom

Binance

Binance je relatívne mladá kryptoburza, ktorá vznikla v čase rozkvetu kryptomien. Táto obchodná platforma však ukázala príklad, ako si rýchlo získať dôveru používateľov. Za niekoľko mesiacov sa vyvinul z málo známej služby na najväčšiu burzu v krypto komunite, preto musí byť považovaný za prvého, ktorý si kúpil Ethereum..

Binance ponúka používateľom nákup alebo predaj ethereum za minimálny poplatok. Je to iba 0,1%. Obchodná platforma má veľkú šírku pásma, služba dokáže prejsť 1,4 milióna objednávok za sekundu. K výhodám kryptoburzy možno pripísať aj praktické a intuitívne rozhranie. Môžete si vybrať anglický, čínsky, japonský, ruský, čínsky, španielsky alebo francúzsky jazyk.

Binance je uznávaná značka v krypto komunite. Táto burza je dôveryhodná, a preto je považovaná za jednu z najlepších na nákup ethereum. Existuje iba jedna viac či menej vážna nevýhoda – nie je možné použiť fiat peniaze. Preto skôr, ako začnete pracovať s ETH, budete musieť najskôr získať ďalšiu kryptomenu.

EXMO

EXMO je jednou z popredných obchodných platforiem pre obchodníkov, ktorí práve začínajú pracovať s kryptomenami a najmä s Ethereom. Hlavným dôvodom je práca služby s fiat menami. Na nákup môžete použiť doláre alebo eurá, ruské ruble alebo ukrajinskú hrivnu.

Poplatok je na EXMO celkom prijateľný, za každú transakciu musíte zaplatiť iba 0,2%. Môžeme tiež poznamenať vysokú rýchlosť práce, kryptoburza vám umožňuje vykonávať prevody v rámci siete za niekoľko sekúnd a priemerný čas výberu je 10 minút. Okrem možnosti nákupu kryptomeny za fiat môžete ETH predávať aj za doláre alebo eurá a potom vyberať peniaze priamo na bankový účet alebo kartu.

Určité oneskorenia pri vklade a výbere finančných prostriedkov na serveri EXMO však stále nastávajú. Nestáva sa to často, ale túto nevýhodu nemožno ignorovať. Ďalšou pomerne vážnou nevýhodou je nedostatok oficiálneho mobilného klienta. Avšak schopnosť pracovať s fiatom a dobrá úroveň zabezpečenia robia z EXMO dobrú voľbu na nákup ethereum.

BTC-Alpha

BTC-Alpha je kryptoburza registrovaná v Británii v roku 2015. Vytvorili ju prisťahovalci zo SNŠ, takže služba je dostupná v angličtine a ruštine. Obchodná platforma má pomerne jednoduché rozhranie, takže začiatočníkovi je ľahké porozumieť obchodovaniu. Počet nástrojov na BTC-Alpha je zároveň dosť veľký.

Kryptoburza podporuje fiat menu-americký dolár. Vývojári sa postarali o ochranu-existujú dva typy dvojfaktorovej autentifikácie. Poplatok za službu je iba 0,1%a vo vnútri stránky sa prevody vykonávajú bez akýchkoľvek poplatkov. Za zmienku stojí aj zaujímavý program odporúčaní, pomocou ktorého môžete zarobiť až 50% príjmu za odporúčanie.

Pokiaľ ide o nevýhody, existujú obmedzené možnosti na doplnenie obchodných účtov. Nie je to napríklad možné vykonať pomocou bankovej karty, iba prostredníctvom platobných systémov (napríklad Payeer alebo Advcash). Navyše neexistuje žiadna mobilná aplikácia, čo tiež prináša určité nepríjemnosti pre obchodníkov.

Huobi

Jedna z najstarších kryptomenových búrz, ktorá sa objavila v roku 2013. Huobi bol vytvorený v Číne predtým, ako sa republika rozhodla pre obmedzenia digitálnych aktív. Napriek všetkým týmto problémom je Huobi naďalej jednou z najväčších obchodných platforiem na svete. Kryptoburza podporuje 9 jazykov vrátane angličtiny, španielčiny, čínštiny, japončiny, nemčiny, ruštiny a ďalších.

Huobi venoval veľkú pozornosť bezpečnosti. Systém ochrany pred DDoS útokmi na službu je jedným z najlepších v krypto komunite. Provízia je dynamická a čím viac ethereum naraz kúpite alebo predáte, tým nižší je poplatok. Maximum je 0,2%. Kryptoburza vyvinula programy pre desktopové a mobilné aplikácie, takže je pohodlné s ňou pracovať kdekoľvek.

Jedným z hlavných problémov Huobi je zložitosť overovania. Na stránkach je to povinné, takže toto miesto nie je najlepšou voľbou pre začiatočníkov. Najpopulárnejšie platobné služby v Európe s Huobi nefungujú. Nie je tiež známe, aká je budúcnosť Huobi v rámci súčasných problémov s reguláciou kryptomien v Číne.

Kucoin

Kucoin, podobne ako Binance, sa objavil na vrchole vývoja kryptomeny-v roku 2017. Na rozdiel od svojho „rovesníka“, ktorému sa podarilo stať sa skutočným gigantom, však mala táto kryptoburza trochu iný osud. Nákup ethereum na obchodnej platforme je však pohodlný a výnosný. Práca s ním má mnoho výhod.

Hlavnou výhodou je absencia povinného overovania. Používatelia majú preto možnosť pracovať s kryptomenami anonymne. Služba ponúka viac ako 300 obchodných párov. Nízky je aj poplatok za Kucoin, okolo 0,2%, a pre niektoré kryptomeny absentuje. Okrem toho stojí za zmienku veľký počet obchodných nástrojov.

Medzi nevýhody služby môžeme uviesť skutočnosť, že nemôžete pracovať s fiat peniazmi. Tiež samotná značka je málo známa a nie je o nej toľko recenzií.