Ako ťažiť bitcoiny?

Za posledných pár rokov sa popularita bitcoinu výrazne zvýšila a stále viac ľudí sa o ňom dozvedelo. Ako vášnivý študent alebo nadšenec, ak sa chcete dozvedieť viac o kryptomene od toho, čo je, až po spôsob, akým sa ťaží, bez ohľadu na to, či je zisková, alebo nie, pokračujte v čítaní. V tomto článku sme vysvetlili všetko, čo potrebujete vedieť o bitcoíne, vrátane toho, čo je kryptomena.

Čo je to bitcoin? 

Bitcoin je digitálna mena, prvá svojho druhu, vytvorená v roku 2009. Ide o decentralizovanú menu, čo znamená, že je regulovaná bez centrálnej banky, kde sa transakcie uskutočňujú v sieti blockchain peer-to-peer bez toho, aby vyžadovali akýchkoľvek sprostredkovateľov. Decentralizovaný systém vám umožňuje ovládať vaše finančné prostriedky, eliminovať sprostredkovateľa, sprehľadňovať transakcie, rušiť úrokové poplatky a hackovať korupciu..

Akú hodnotu má bitcoin dnes??

27. marca 2020 sa 1 bitcoin rovná 6660 dolárom. Cenu bitcoinu ovplyvňuje niekoľko faktorov, ktoré sa môžu meniť v závislosti od fluktuácií trhu.

Ako ťažiť bitcoiny?

Ako funguje ťažba bitcoinov a prečo je potrebná? Ťažba bitcoinov je kritická z dvoch rôznych dôvodov:

 • Na vytvorenie nového bitcoinu
 • Na potvrdenie transakčných informácií

To znamená, že ak nechcete kupovať bitcoiny vzhľadom na aktuálnu cenu, môžete ich zarobiť ťažbou.

Aj keď ťažba bitcoinu môže znieť ako fyzický akt kopania, nie je tomu tak. Potenciálni ťažitelia bitcoinov využívajú pomoc rôznych ťažobných softvérov a často sa pripájajú k skupine ťažobníkov bitcoinov iných kryptobaníkov, ktorí robia to isté. Softvér na ťažbu bitcoinov zostavuje nedávne krypto transakcie do blokov a overuje ich legitímnosť výpočtom PoW (dôkaz o práci)..

Softvér na ťažbu bitcoinov rieši kryptografické matematické rovnice na overenie každého bloku transakcií. Je to ako závod medzi baníkmi, pretože sa všetci pokúšajú vyriešiť problém súčasne. Baník, ktorý problém vyrieši ako prvý, je však odmenený novým bitcoínom.

Baníci vedú databázu starých transakcií s bitcoínom, ktoré sa kedy stali. Pomáha im to v procese overovania.

Jednoducho povedané, ťažba bitcoinov funguje tak, že ak vyriešite rovnice, musíte o tom povedať aj ostatným baníkom. Ostatní baníci potom skontrolujú, či je vaše riešenie problému správne. Keď 51% ostatných baníkov súhlasí s vašim riešením, váš bitcoin sa overí a odošle.

Ako začať ťažiť bitcoiny?

Pred zostavením bitcoínovej ťažobnej súpravy je veľmi dôležité porozumieť viacerým terminológiám, aby ste sa mohli informovane rozhodnúť.

Hash rate #1

Miera hash je veľmi dôležitým parametrom ťažby bitcoinov. Je definovaný ako počet výpočtov, ktoré môže váš hardvér vykonať za sekundu. Čím väčšia je miera hash, tým vyššie sú vaše šance na vyriešenie problému. Preto je výber hardvéru s vysokou mierou hashovania mimoriadne dôležitý pre úspešnú ťažbu.

Miera hash špecificky navrhnutého banského hardvéru sa môže pohybovať od 336 MH/s (megahash za sekundu) do 14 000 000 MH/s.

#2 Bloky

Bloky sú údaje o transakciách zaznamenané v súboroch. Sú usporiadané v chronologickom poradí v reťazci – odtiaľ blockchain. Nové transakcie potvrdené ťažiarmi prechádzajú do nových blokov, ktoré sú pridané na koniec reťazca.

#3 Blokové odmeny

Bloková odmena je počet bitcoinov, ktoré získate po úspešnej ťažbe bloku kryptomeny. Výška odmeny za blok sa zníži na polovicu každé štyri roky alebo každých 210 000 blokov.

Ťažba bitcoinov je drahý podnik, pretože je špecializovaný a vykonáva sa vo veľkých skladoch. Je to jednoducho príliš drahé.

Na začiatok ako hobby ťažba existuje niekoľko jednoduchých a lacných spôsobov ťažby bitcoinov.

Krok 1: Získajte bitcoínovú peňaženku

Bitcoinová ťažba je nemožná bez bitcoinovej peňaženky. Zarobené bitcoiny pôjdu priamo do vašej peňaženky. Existujú dva typy peňaženiek – hardvérové ​​a horúce.

Hardvérové ​​peňaženky sú fyzické elektronické zariadenia určené na zabezpečenie kryptomien. Dve najobľúbenejšie bitcoínové hardvérové ​​peňaženky sú – Ledger Nano X a Trezor T.

Softvérové ​​peňaženky sú internetové peňaženky, ktoré vám umožňujú uložiť malé množstvo kryptomeny. Medzi obľúbené softvérové ​​peňaženky patrí – BRD a Electrum.

Krok 2: Nastavte hardvér na ťažbu bitcoinov

Na začiatok potrebujete miner ASIC. Integrovaný obvod ASIC alebo špecifický pre aplikáciu je mikročip navrhnutý tak, aby pomohol baníkom vykonávať ťažbu bitcoinov závratnou rýchlosťou. Môže zvýšiť 100 -krát vyšší hashovací výkon a zároveň znížiť spotrebu elektrickej energie.

Takže skôr, ako začnete ťažiť bitcoiny, musíte si najskôr kúpiť hardvér. Správny výber je rozhodujúci pre úspech ťažby. Ak chcete vyhrať preteky, budete potrebovať ASIC.

Krok 3: Vyberte fond na ťažbu bitcoinov

Keď máte peňaženku a nastavený hardvér, musíte si vybrať banský fond. Ak pôjdete do sólo ťažby, budete si musieť nájsť bloky sami, čo je dosť ošemetné. S banským bazénom však budú blok hľadať aj ďalší baníci. Ak sa nájde blok, každý dostane výplatu podľa percenta hash sadzby, ktorou prispel do fondu.

To je všetko! Takto môžete začať s ťažbou bitcoinov.

Najlepší hardvér na ťažbu bitcoinov

Nasledujú najlepšie stroje na ťažbu bitcoinov, ktoré sú v súčasnosti na trhu k dispozícii.

 • Avalon6 – najlepší pre začiatočníkov, môže produkovať 3,5 bilióna hashov za sekundu
 • Pangolin Miner M3X – môže produkovať 13 biliónov H/s
 • Dragonmint T16 – môže produkovať 16 biliónov H/s
 • BitMain AntMiner D3 – môže produkovať 15 miliárd H/s
 • AntMIner L3+ – môže produkovať 504 miliónov H/s
 • AvalonMiner 741 – môže produkovať 7,3 bilióna H/s
 • AntMIner T9 – môže produkovať 11,5 bilióna H/s

Najlepšie bane na ťažbu bitcoinov

Ako bolo povedané, pripojenie sa k fondu ťažby bitcoínov je skvelý spôsob, ako zvýšiť svoje šance na odmeny. Tu je zoznam niektorých z obľúbených baníckych baníckych bazénov, o ktorých zvažovaní sa môžete rozhodnúť pridať.

 • AntPool – najväčší bitcoinový fond z hľadiska sily hash
 • Slush Pool – ľahko použiteľné rozhranie s množstvom jedinečných funkcií
 • F2pool – umožňuje ťažbu ďalších kryptomien okrem bitcoínov, ako sú Litecoin a Zcash
 • BTCC Pool – známy svojimi transparentnými poplatkami a možnosťami platby
 • Eligius – nevyžaduje sa žiadna registrácia, najlepšie pre začiatočníkov, ktorí sa chcú naučiť ťažiť (je to bezplatný fond na ťažbu bitcoinov, ktorý funguje za poplatok 0%)

Záverečné slová

Informácie v tomto článku sú základom, ktorý potrebujete vedieť, aby ste sa vo svete baníctva mohli orientovať. Vzhľadom na to môžete pokračovať vo výskume softvéru a hardvéru na ťažbu bitcoinov, aby ste dosiahli výsledky v tejto oblasti.

V našich ďalších článkoch sa môžete dozvedieť viac o bitcoinoch, predikcii cien BTC a o tom, kde v roku 2020 kúpiť bitcoiny.