Aké sú hlavné kryptomeny DeFi?

Decentralizované financie alebo DeFi sú novým hnutím v odvetví kryptomien a blockchainov, ktoré má potenciál úplne prevratne zmeniť globálny finančný priestor. V relatívne malom časovom období priemysel DeFi vyletel do mimoriadnych výšok. V poslednej dobe boli zavedené rôzne protokoly DeFi, ktoré sa zaoberajú rôznymi prípadmi použitia vo finančnom sektore.

Odvetvie DeFi umožňuje schopnosť vykonávať finančné produkty alebo služby a pristupovať k nim bez centralizovanej inštitúcie. K tradičným finančným nástrojom, ako sú pôžičky, dlhy, pôžičky, hypotéky a poistenie, je možné pristupovať v decentralizovanom prostredí.

Protokoly DeFi sú decentralizované aplikácie, ktoré sú vyvinuté na vrchole blockchainovej platformy a fungujú prostredníctvom siete inteligentných zmlúv.. Väčšina týchto dApps v ekosystéme DeFi je postavená na blockchainovej platforme Ethereum. Odvetvie DeFi integruje jedny z najlepších ethereum dApps na trhu. V tomto článku sa pozrieme na najlepšie ethereum dApps v decentralizovanej oblasti financií a kľúčové prípady použitia týchto kryptomien DeFi.

Decentralizované aplikácie v DeFi

Skombinovali sme zoznam tokenov protokolov a projektov v ekosystéme DeFi, ktoré mali veľký vplyv na bankový a finančný sektor.. Všetky tieto tokeny je možné ľahko kúpiť na ZMENIŤ iba za 5 minút bez registrácie.

MakerDAO

Logo MakerDAO

Jeden z projektov, ktoré si v decentralizovanom finančnom sektore získali obrovskú popularitu, je projekt MakerDAO. Vyvinutý na blockchainovej platforme Ethereum, má dominanciu na trhu asi 22% s 1,45 miliardy dolárov USD zamknuté v protokole inteligentného kontraktu projektu MakerDAO.

MakerDAO je decentralizovaný protokol, ktorý umožňuje požičiavanie a požičiavanie kryptomien bez akéhokoľvek prostredníka medzi nimi. Funguje prostredníctvom inteligentných zmlúv na poskytovanie pôžičiek a pôžičiek prostredníctvom svojich dvoch tokenov: Dai a MKR.

Používatelia môžu vložiť ethereum ako kolateralizovanú dlhovú pozíciu (CDP), aby získali Dai, stabilnýcoin viazaný na americký dolár. Namiesto amerických dolárov je držaný kolaterál vo forme éteru. Projekt MakerDAO umožňuje užívateľom získavať úroky, platby alebo investovať do iných tokenov majetku založených na ethereu.

Aave

Logo AAVE

Aave je protokol DeFi na požičiavanie a požičiavanie služieb v kryptomenách bez centralizovaného subjektu. Rozdiel medzi týmto protokolom a inými protokolmi o požičiavaní je ten, že ponúka pôžičky bez kolaterálu a rýchle pôžičky. V ekosystéme Aave umožňujú rýchle pôžičky používateľovi požičať si bez akéhokoľvek zabezpečenia, ale za predpokladu, že sa likvidita vráti späť do fondu v rámci jedného transakčného bloku..

Natívny token Aave je LEND, ktorý ponúka funkcie, ako sú zľavnené poplatky za prístup k jeho službám. Protokol nedávno prešiel na decentralizované riadenie, čo umožňuje užívateľom s tokenmi LEND vyjadriť sa k jeho riadeniu..

Celkom 1,26 miliardy dolárov je zablokovaných na protokole Aave a v súčasnosti je na 2. mieste na trhu DeFi.

Reťazový odkaz

Logo Chainlink

Na to, aby všetky inteligentné zmluvy fungovali podľa vopred definovaných podmienok, potrebuje údaje z externých kanálov. Chainlink je protokol, ktorý uľahčuje „oracles“ a poskytuje informácie inteligentným zmluvám a blockchainovým sieťam. Protokoly DeFi a inteligentné zmluvy vyžadujú oracle na prístup k údajom, ako sú cenové kanály, na vykonanie následnej akcie. Vďaka popularite projektov DeFi si Chainlink získal väčšiu popularitu vďaka hodnote, ktorú pridáva k funkčnosti projektov DeFi..

Jeho pôvodný token LINK zaznamenal v roku 2020 rast viac ako 600%. Kryptomena má trhovú hodnotu viac ako 5 miliárd dolárov.

Krivkové financie

Logo Curve Finance

Spoločnosť Curve Finance je a decentralizovaná výmena čo umožňuje užívateľom vymeniť jeden stablecoin za druhý. Spolu s podporou niekoľkých obchodných párov umožňuje používateľom obchodovať s nízkym sklzom. Obchodníci môžu v jednom obchode rýchlo a efektívne previesť jeden stablecoin na druhý.

Tento projekt DeFi, ktorý bol spustený v roku 2020, si získal veľkú pozornosť. Teraz má hodnotu trhovej kapitalizácie 1,04 miliardy dolárov a patrí mu 2. miesto na trhu s kryptomenami.

Synthetix

Logo Synthetix

Synthetix je decentralizovaný protokol postavený na blockchaine Ethereum, ktorý umožňuje tokenizáciu majetku v reálnom svete do „Synths“. S trhovou kapitalizáciou takmer 900 miliónov dolárov v USD je v súčasnosti na 4. mieste medzi protokolmi DeFi.

Synthetix umožňuje používateľom obchodovať s aktívami v reálnom svete, ako sú meny, zlato, bitcoiny, akcie a ďalšie, s tokenmi ERC-20. Skopíruje cenu aktív a umožňuje používateľom s nimi obchodovať bez toho, aby skutočne držali token.

Hlavné projekty DeFi súčasnosti

Hlavné projekty DeFi súčasnosti. Defipulse

Zlúčenina

Zložené logo

Compound je protokol o požičiavaní DeFi, ktorý umožňuje užívateľom zarábať na svojich kryptomenách. Používateľom tiež umožňuje požičiavať si digitálne aktíva proti kolaterálu.

Tento protokol DeFi funguje prostredníctvom siete inteligentných zmlúv. Protokol Compound umožňuje prístup k pôžičkám uzamknutím zabezpečenia kryptomien. Používatelia môžu navyše získavať úroky zo svojich kryptoaktív, aj keď s nimi obchodujú. Úrokové sadzby kryptomien sú určené ponukou a dopytom po majetku.

Protokol Compound uzamkol 777 miliónov dolárov v amerických dolároch a patrí mu 5. miesto na trhu DeFi.

Túžiť po financiách

Túžiť po financiách

Yearn Finance je nový protokol DeFi, ktorý si v relatívne krátkom čase získal obrovskú popularitu. V zásade ponúka používateľom možnosti farmárčenia výnosov, aby získali maximálny záujem z rôznych projektov DeFi.

Token YFI je v súčasnosti na 6. mieste na trhu DeFi a má hodnotu trhového stropu 680 miliónov dolárov.

WBTC

logo wBTC

wBTC je skratka pre Wrapped Bitcoin a jeho ústrednou funkciou je poskytovať transakcie v bitcoine pre používateľov Etherea. Vytvorený na blockchaine Ethereum, je to token ERC-20, za ktorým stojí bitcoin.

WBTC uľahčuje používateľom používať svoje bitcoiny v aplikáciách Ethereum, a tým uľahčuje interoperabilitu medzi dApps. V súčasnej dobe je na 7. mieste na trhu DeFi s 360 miliónmi dolárov uzamknutých v jeho tokenoch.

Záverečné myšlienky

Uviedli sme zoznam najlepších zoznamov Ethereum dApps na základe funkcie DeFi. ZMENIŤ vám umožňuje bezproblémovo nakupovať a predávať všetky vyššie uvedené DeFi tokeny. Žiadna registrácia, 100% anonymita a rýchlosť – priemerná transakcia netrvá dlhšie ako 5 minút.

Zdá sa, že hybnosť DeFi v blízkej dobe nespomalí. Potenciál decentralizácie a inteligentných zmlúv umožňujúcich blockchain v bankovom a finančnom sektore je revolučný. DeFi má schopnosť inovovať existujúci systém a tiež inovovať finančný ekosystém.

Kryptomeny a projekty DeFi inovujú nové prípady použitia, ktoré môžu transformovať celý finančný ekosystém. Zdá sa, že rok 2020 je len začiatok.