Ako vymeniť BTC za dogecoin

Toto je návod, ako vymeniť dogecoin za viac ako 170 kryptocoinov. Výmeny ChangeNOW nevyžadujú vytvorenie účtu a sú neobmedzené!

Ako vymeniť BTC za dogecoin v 4 jednoduchých krokoch:

  1. Vyberte si svoje kryptomeny
  2. Zadajte adresu príjemcu
  3. Potvrďte svoju transakciu
  4. Vykonajte vklad

Krok 1. Vyberte si svoje kryptomeny

Na hlavnej stránke webu ChangeNOW vyberte kryptomeny, ktoré chcete vymeniť. Napríklad bitcoin na dogecoin. Po výbere vám ChangeNOW ukáže množstvo DOGE, ktoré dostanete po transakcii. Stlačte tlačidlo Výmena.

výmena dogecoinov

Krok 2. Zadajte adresu príjemcu

Zadajte adresu peňaženky, do ktorej chcete získať DOGE, a stlačte Ďalej. Ak nemáte peňaženku Dogecoin, kliknite na položku „Ešte nemáte krypto peňaženku?“ a vyberte si peňaženku zo zoznamu dôveryhodných služieb ChangeNOW.

výmena dogecoinov

Krok 3. Potvrďte svoju transakciu.

Znova skontrolujte všetky zadané informácie a stlačte Potvrdiť. Potvrdením transakcie nám dávate vedieť, že ste si prečítali a súhlasili s Podmienkami použitia a Zásadami ochrany osobných údajov.

výmena dogecoinov

Krok 4. Vykonajte vklad.

Po potvrdení transakcie pošlite svoje BTC na adresu peňaženky, ktorú vám ChangeNOW automaticky vygeneruje. Transakcie je možné vykonávať aj pomocou QR kódu.

výmena dogecoinov

Krok 5. Získajte HNED TEĎ tokeny!

Každá výmena vykonaná prostredníctvom ChangeNOW vám poskytne HNED TEĎ tokeny – tieto tokeny je možné neskôr použiť v našej službe na prístup k špeciálnym výmenným kurzom dogecoinov a zrýchlenej podpore. Ak chcete získať HNED TEĎ, zadajte adresu svojej peňaženky ERC-20 ETH.

výmena dogecoinov

Najlepšie platformy na obchodovanie s dogecoinmi

HitBTC

HitBTC sa považuje za medzinárodnú obchodnú platformu. Môžete s ním pracovať z ktorejkoľvek krajiny na svete. Služba bola založená v roku 2013 a je jednou z najlepších možností, ako teraz kúpiť dogecoin. Jednou z najdôležitejších výhod obchodnej platformy je jej API.

Za tie roky získala kryptoburza dobrý objem obchodov a stala sa celkom známou po celom svete. Overenie na serveri HitBTC je voliteľné. Pomerne veľký je aj počet menových párov, vrátane možnosti kúpiť si dogecoin za rôzne kryptomeny. Dôležitým plusom je podpora fiat mien. Na burze môžete pracovať s americkým dolárom.

Je potrebné poznamenať, že overenie je voliteľné iba pre obchodovanie s kryptom. Ak obchodujete vo dvojici s fiatom, vyžaduje to povinné potvrdenie identity.

Kryptopia

Táto služba začala fungovať v roku 2014 a je zaregistrovaná na Novom Zélande. Popularita sa dostala na platformu, ako aj na mnoho ďalších kryptoburz, v druhej polovici roku 2017, keď došlo k rýchlemu nárastu kryptomien. Cryptopia sa špecializuje na prácu s aktívami s nízkou kapitalizáciou a ich sortiment je skutočne široký.

Cryptopia je jednou z najaktívnejšie sa rozvíjajúcich platforiem v krypto svete. Okrem skutočnej obchodnej služby existuje fórum a nástenka, kde si môžete kúpiť všetko, čo potrebujete na ťažbu. Rozhranie obchodnej platformy je jednoduché a prehľadné, existuje veľké množstvo nástrojov, s ktorými je možné pracovať. Na ponúkanie cien sa nevyžaduje žiadne overenie.

Napriek fóru a rozhovoru s používateľmi však môže byť ťažké kontaktovať technickú podporu. Na Cryptopia to funguje pomaly. Lístky sú tiež dlhodobo spracované. Poplatky za v Cryptopia sú tiež dosť vysoké.

Poloniex

Poloniex je jednou z najväčších obchodných platforiem na svete. Bola zaregistrovaná v roku 2014 v USA. Počet párov kryptomien je relatívne malý – asi 50. Medzi nimi však existuje dogecoin a môžete ho kúpiť v obchodných pároch s bitcoinmi a ethereom.

Poloniex je považovaný za jednu z najbezpečnejších kryptoburz. Prístup získate iba po absolvovaní dvojfaktorovej autentifikácie. Prijalo sa aj niekoľko ďalších bezpečnostných opatrení. Provízie na obchodnom dne kolíšu v závislosti od objemu obchodu. Maximum je 0,25%, ale čím väčší objem, tým menšie percento, až na nulu. Na stránke sa dá veľmi ľahko pohybovať a existujú užívateľské chaty, kde nájdete najnovšie správy o kryptomenách.

Vážnou nevýhodou Poloniexu je neschopnosť pracovať s fiat menami. Účty môžete dopĺňať iba kryptomenami. Kryptoburza nemá oficiálnu mobilnú aplikáciu. V službe Google Play sa niekedy objavujú aplikácie s názvom Poloniex od vývojárov tretích strán, ktoré sú však úplne falošné.

Livecoiny

Livecoin je burza kryptomien, ktorá bola zaregistrovaná vo Veľkej Británii, ale jej server sa nachádza v USA. Doména bola kúpená v roku 2014, ale v skutočnosti sa burza objavila o niečo neskôr – v roku 2015. Rozhranie stránky podporuje 9 jazykov vrátane angličtiny, portugalčiny, čínštiny, ruštiny a ďalších..

Livecoin venuje veľkú pozornosť bezpečnosti. K dispozícii sú 2FA, nastavenie maximálneho času relácie (od 30 minút do 48 hodín), povolená IP adresa a dokonca aj jedinečný pozdrav, ktorý vám umožňuje odlíšiť výmenu od phishingových stránok. Stránka má systém upozornení, takže užívateľovi neuniknú dôležité novinky. Môžete pracovať s fiat menami, najmä s eurom, dolárom, ruským rubľom. API je otvorené. Livecoin má navyše zaujímavú stávkovú hru. Môžete uhádnuť rýchlosť kryptomien a získať za to odmenu.

Pokiaľ ide o problémy burzy, niekedy dochádza k odpojeniu kryptomenových peňaženiek z neznámych dôvodov. Existujú prípady oneskorenia pri vkladaní a vyberaní finančných prostriedkov v kryptomene a nekrytých peniazoch. Ak stratíte PIN svojho účtu, budete musieť zaplatiť poplatok za obnovu vo výške 0,1 BTC. Pri výbere niektorých typov kryptomien je poplatok príliš vysoký.

Kraken

Jedna z najstarších búrz s kryptomenami, ktorá začala svoju činnosť v roku 2011. Kancelária spoločnosti sa nachádza v San Franciscu. Platforme sa za tie roky podarilo získať vynikajúcu povesť a akumulovať objemy obchodov na úrovni 10 najlepších obchodných platforiem. Výber obchodných párov s dogecoinom je tiež dosť veľký, aj keď nové mince sa pridávajú len zriedka.

Kraken poskytuje používateľom obchodovanie s maržou. Užívateľ má teda možnosť výrazne zvýšiť svoje zisky na úkor pákového efektu. Kryptoburza je bezpečná, čo dokazujú opakované kryptografické audity. Provízie sú flexibilné, maximum je 0,24%, ale klesá s nárastom objemu obchodov.

Overenie na Kraken je povinné. Údaje je možné poskytovať postupne, ale napriek tomu sa musia stále poskytovať výmene, čo znamená, že anonymita neprichádza do úvahy. Navyše, napriek rokom existencie, kryptoburza nebola schopná vyvinúť viacjazyčné rozhranie. K dispozícii je iba angličtina.