Ako nakupovať bitcoiny v Južnej Afrike

Otázka polohy vždy trápi obchodníkov, pretože sa obávajú dostupnosti všetkých možností a služieb. V tomto krátkom sprievodcovi vám ukážeme, kde a ako nakupovať bitcoiny, ak sa nachádzate v Južnej Afrike.

Zhrnutie: Nákup BTC v Južnej Afrike

 1. Zaregistrujte si účet na platforme, ktorú si vyberiete (Remitano v tomto návode).
 2. Zadajte osobné údaje a overte svoj e -mail. Potom nasledujte krajinu (Južná Afrika).
 3. Prejdite na stránku Kúpiť a podľa ceny BTC a prijatého spôsobu platby vyberte najlepšiu ponuku.
 4. Prečítajte si obchodné dohody a podmienky, ako aj históriu transakcií predajcu.
 5. Keď ste spokojní, kliknite na tlačidlo „Kúpiť BTC“ a postupujte podľa pokynov predajcu.
 6. Po dokončení prevodu skontrolujte svoj zostatok a vyberte mince do svojej externej peňaženky kliknutím na „peňaženku BTC“ a potom na „odoslať“.

Bitcoin je hodnotné aktívum, ktoré máte, bez ohľadu na to, kde žijete. Kryptomena prináša svojim majiteľom mnoho výhod, pretože je navrhnutá tak, aby uľahčila transakčné procesy a zároveň predstavovala atraktívnu investičnú položku..

Ako nakupovať bitcoiny v Južnej Afrike

Prejdeme sa k obľúbeným platformám, kde si môžete kúpiť kryptomeny prostredníctvom rôznych spôsobov platby. Analyzujeme tiež aktuálne zákonné nastavenia pre bitcoiny a to, či by ste za svoje obchodné činnosti s BTC mali platiť dane.

Bitcoin v Južnej Afrike – je to legálne?

Juhoafrické úrady idú podobnou cestou, akou sa zatiaľ vydali mnohé ďalšie vlády. Neexistuje žiadna konkrétna regulácia týkajúca sa kryptomien, okrem všeobecného konsenzu, že podľa mnohých spravodajských a vládnych konferencií ich nemožno považovať za zákonné platidlo. Považujú sa za online aktíva, čo znamená, že kapitálové zisky a dane z príjmu sa uplatňujú ako na všetky ostatné komodity.

Bitcoinová zákonnosť

Celkové správanie regulačných agentúr má však pasívny charakter. Bitcoiny zostávajú do značnej miery neregulované, pričom dane sa platia iba vtedy, ak ide o fiatové meny alebo zisk. Máte dovolené obchodovať, ťažiť a predávať BTC bez akýchkoľvek problémov, ale mali by ste tiež vziať na vedomie, že nie ste chránení ani kvôli nedostatku zapojenia vlády.

Bezpečné výmeny bitcoinov v Južnej Afrike

V tomto článku sme zostavili zoznam búrz, ktoré sú k dispozícii pre juhoafrických nadšencov bitcoinu, aby sme vám poskytli možnosti, kde a ako nakupovať BTC. Líšia sa v požiadavkách na overenie, poplatkoch, dostupných platobných metódach a niekoľkých ďalších faktoroch pre každú platformu, aby vám poskytli najnovšie presné informácie o obchode s bitcoinmi..

Bezpečné výmeny BTC

Remitano

Podobne ako Paxful a LocalBitcoins, Remitano je burza prevádzkovaná spoločnosťou Babylon Solutions Ltd. so sídlom na Seychelách. Je to jedna z najobľúbenejších možností v Afrike, pokiaľ ide o nákup bitcoinov, ktorá ponúka niekoľko spôsobov platby vrátane bankových prevodov a vkladov v hotovosti. Remitano, podobne ako LocalBitcoins a Paxful, ponúka jednotné trhové miesto, kde si obchodníci môžu navzájom kupovať a predávať mince..

Výmena Remitano

Vyžaduje veľmi ľahké dodržiavanie zásad KYC, pretože na začatie obchodovania na tejto platforme je potrebný jediný e -mail. Poplatky sú 1% bez ohľadu na množstvo obchodu alebo zvolený spôsob platby, čím sa rovnajú iným platformám peer-to-peer (P2P).

Pros

 • súkromný spôsob získavania bitcoinov;
 • nízke transakčné poplatky, ktoré zahŕňajú viazanú službu.

Zápory

 • kvôli ľahkej politike KYC sú podvody bežnou súčasťou trhu;
 • pre každú jednotlivú reklamu sú zvyčajne k dispozícii iba malé dávky BTC.

Paxful BTC Broker

Paxful je jednou z popredných platforiem peer-to-peer (P2P), kde obchodníci môžu nakupovať a predávať mince medzi sebou prostredníctvom trhu platformy. Paxful je tiež považovaný za priameho rivala LocalBitcoins pretože mnohé jeho funkcie a vlastnosti sú veľmi podobné LocalBitcoins. Vďaka svojej popularite je k dispozícii viac ako 300 možností platby a fiat mien, vrátane ZAR.

Paxívna výmena bitcoinov

Predajcovia sú tí, ktorí platia poplatky za všetky transakcie vo výške 1%, mali by ste však vedieť, že tieto náklady sú zvyčajne zahrnuté v cene bitcoinu..

Pros

 • mnoho dostupných platobných možností, ktoré podporujú ZAR;
 • možnosť nákupu mincí úplne súkromne.

Zápory

 • podvody sú možné z dôvodu neexistencie kontroly totožnosti;
 • Ponuky ZAR môžu byť v tejto kategórii obmedzené Paxful trhu.

LocalBitcoins

Bez ohľadu na konkurenciu to vyzerá LocalBitcoins napriek tomu prospieva. Stále je to jedna z najväčších P2P platforiem na obchodovanie s bitcoinmi, kde sa obchodníci z celého sveta vrátane Južnej Afriky oddávajú transakciám BTC. Vďaka poplatkom 1% bez ohľadu na platobné metódy ponúka táto platforma množstvo nákupných kanálov pre investorov SA a zároveň udržuje nízke náklady..

Nákup BTC vo výmenníku LocalBitcoins

Overovanie závisí od samotných jednotlivcov. Mnoho predajcov pri nákupe mincí od nich nevyžaduje, aby ste poskytli naskenovaný identifikátor.

Pros

 • Platby ZAR prostredníctvom viac ako 100 dostupných platobných metód;
 • žiadne stanovené požiadavky týkajúce sa overovania identity.

Zápory

 • vysoký potenciál podvodov kvôli nedostatku požiadaviek na skenované ID;
 • zvyčajne je k dispozícii malé množstvo kryptomien podľa ponuky.

Vymeňte #bitcoin-otc

Ak hľadáte platformu, kde si môžete kúpiť veľkú sadu BTC naraz, Bitcoin-OTC by mal byť v každom prípade na vašom radare. Burza P2P ponúka spoločné trhové miesto, kde obchodníci a investori uverejňujú informácie o svojich krypto fondoch. Rozhranie Bitcoin-OTC je pomerne jednoduché, ale obchodné činnosti sú veľmi zložité. Na platforme musíte preskúmať pokročilé komunikačné správy, aby ste pochopili, čo sa vám ponúka.

Kúpte si BTC na burze #bitcoin-otc

Za nákup bitcoinov nie sú žiadne náklady, pričom na nákup a predaj kryptomien nie je potrebné overenie. Juhoafrickí obchodníci môžu nájsť ponuky v ZAR pomerne vzácne, pričom USD je popri bankových tréneroch najobľúbenejšou metódou.

Pros

 • dobré miesto na nákup mincí vo veľkých dávkach;
 • úplné súkromie je možné zaistiť jednaním s ochotným predajcom.

Zápory

 • podvody sú bežné;
 • Ponuky ZAR sa nachádzajú veľmi zriedka.

ShapeShift

Máte altcoiny, ktorých by ste sa chceli zbaviť? ShapeShift ponúka také riešenie, kde môžete okamžite vymeniť ostatné kryptomeny, ktoré za bitcoiny nepotrebujete. Švajčiarska burza ponúka jedinečný trh, kde je na obchodovanie k dispozícii viac ako 50 altcoinov. Neexistuje žiadny registračný proces, takže súkromie je jednou z hlavných funkcií platformy.

Nakúpte bitcoiny pomocou ShapeShift

Na druhej strane, limity sa menia každý deň, zatiaľ čo poplatky nie sú zobrazené transparentne. Sadzby, ktoré vidíte, už majú všetky tieto náklady zahrnuté v cene BTC. Okrem kryptomien nie sú v ShapeShift k dispozícii fiat meny a metódy platieb, čo z neho robí iba výmenu medzi kryptomenami a kryptomenami..

Pros

 • zaručený úplný anonymný nákup;
 • podporovaný veľký počet altcoinov.

Zápory

 • pre nákup BTC nie sú k dispozícii žiadne fiat meny ani spôsoby platby;
 • poplatky nie sú zobrazené transparentne.

ICE3X

Teraz sme sa dostali k prvej juhoafrickej kryptoburze v tomto článku, ICE3X. Bitcoinová spoločnosť v Južnej Afrike ponúka niekoľko mien na obchodovanie s BTC, samozrejme vrátane ZAR, čo ju robí výhodou oproti zahraničným platformám. ICE3X prevádzkuje všetky mince v chladiarni a poskytuje bezpečnosť a poistenie v prípade hackerských útokov. Bankové prevody môžete použiť na financovanie zostatku, zatiaľ čo poplatky za obchodovanie sa pohybujú od 0% do 1% v závislosti od dosiahnutého mesačného objemu.

Výmena bitcoinov ICE3X

Vklady nie sú spoplatnené a okrem bitcoinu môžete získať aj Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC). Na obchodovanie na tejto platforme je potrebné overenie identity, čo znamená, že nie je súkromné. Potrebnými dokumentmi sú naskenovaný preukaz totožnosti, bankový výpis a doklad o pobyte (účet za energie).

Pros

 • možnosť nákupu mincí prostredníctvom platieb ZAR;
 • nízka štruktúra poplatkov s dostatočným objemom obchodov na mesačnej báze.
 • Zápory
 • úplné nákupy a vklady vyžadujú úplné overenie;
 • ako spôsoby platby sú akceptované iba bankové prevody.

Coinmama BTC maklér

Nákupy kreditnou kartou prichádzajú do úvahy kvôli rýchlosti dosiahnutých transakcií. Toto je veľké Coinmama, čo je burza, ktorá obchodníkom ponúka trh na nákup mincí pomocou bankových kariet. Akceptované meny sú USD a EUR, čo znamená, že pri kartách ZAR dôjde k prevodu peňazí, čím sa do fondu pridajú ďalšie náklady.

Hlavná stránka Coinmama

Coinmama umožňuje používateľom kúpiť až 150 dolárov bez overenia, pričom čokoľvek nad túto hodnotu by vyžadovalo naskenovaný doklad totožnosti a účet za energie. Poplatky sa pohybujú na vysokých 5% z obchodnej hodnoty, o ktorej sa dá povedať, že je na vyššom konci trhu. Coinbase, napríklad ponúka možnosť s cenou 3,99%.

Pros

 • okamžitý prístup k BTC prostredníctvom kreditných kariet;
 • možnosť nákupu veľkých dávok, ak je overenie dokončené.

Zápory

 • ako možnosť nákupu sú k dispozícii iba kreditné karty;
 • trochu vysoký transakčný poplatok 5%.

Miestny obchodník s mycéliom

Mycélium začínal ako platforma peňaženiek a trezorov na jeho začiatku. Neskôr pridal aj platformu P2P, aby uspokojil rastúce požiadavky zo strany klientskej základne. Platforma účtuje 1% za hodnotu transakcie, čo je v súlade s inými trhmi typu peer-to-peer. Overenie závisí od jednotlivých obchodníkov a iba v rámci komunikácie medzi kupujúcim a predávajúcim.

Trh Mycelium P2P

Služby trezorov a peňaženiek sú jedny z najbezpečnejších v kryptosvete. Mycelium funguje iba na telefónnych zariadeniach a sú podporované zariadenia iPhone (iOS) aj Android. Spôsoby platby a meny závisia od jednotlivých predajcov, čo znamená, že juhoafrickí investori môžu nájsť obchody, ktoré fungujú so spoločnosťou ZAR.

Pros

 • veľmi bezpečné úložné kapacity vyjadrené v peňaženkách a trezoroch;
 • môže byť súkromný na používanie a na nákup mincí od;
 • možnosť nájsť ponuky vyjadrené v ZAR.

Zápory

 • niektoré ponuky sa môžu ukázať ako podvody;
 • Ponuky ZAR sa nachádzajú veľmi zriedka.

Luno

Luno je európska burza, ktorá začala svoju činnosť v roku 2013. Platforma so sídlom v Londýne sa nazýva globálne dostupným poskytovateľom BTC a ponúka platby ZAR. Akceptovanými depozitnými kanálmi sú bankové prevody, hotovostné vklady a kreditné karty (iba účty PayU), čo je v tomto okamihu jediný dostupný kanál financovania. V závislosti od dosiahnutého mesačného objemu obchodu sa poplatky pohybujú od 0,2% do 1%, pričom uloženie fiatov by vás stálo ďalších 1,58%.

Výmena bitcoinov Luno

Ak chcete nakupovať mince na burze Luno, musíte mať overený účet, kvôli prísnym zásadám KYC a AML.

Pros

 • Platby ZAR sú k dispozícii pre juhoafrických klientov;
 • mobilná aplikácia je k dispozícii zadarmo.

Zápory

 • hotovostné platby majú o niečo vyššie 5% + 20 ZAR;
 • nie je súkromné, pretože kontrola identity je nevyhnutnosťou.

Bitfinex

Bitfinex je najväčšou výmennou platformou USD k BTC na svete, pričom jej denný objem obchodu presahuje bitcoiny v hodnote 6,7 miliardy dolárov. Juhoafrickí obchodníci, hoci vítajú používanie funkcií výmeny, môžu financovať svoje účty iba prostredníctvom bankových prevodov vyjadrených v EUR, USD a niekoľkých ďalších podmienkach, ale nie v ZAR. Okrem toho je potrebné overenie, pretože financovanie a fiat párovanie s BTC nie je možné bez úplne bežného účtu.

BTC platforma Bitfinex

Vklad peňazí do Bitfinexu nie je spoplatnený, zatiaľ čo náklady na obchodovanie sú organizované podľa štruktúry tvorca/príjemca v rozsahu od 0% do 0,2%, v závislosti od objemu dosiahnutého počas mesiaca. Po hackerskom incidente v roku 2016, keď bolo stratených 73 miliónov dolárov, spoločnosť aktualizovala bezpečnostný systém.

Pros

 • hlboká likvidita a ponuka;
 • na predaj sú k dispozícii veľké dávky BTC.

Zápory

 • na uskutočnenie obchodu je potrebné vykonať overenie;
 • bol v minulosti hacknutý (2016).

HitBTC

Burza, ktorú prevádzkuje spoločnosť HIT Solution Ltd., začala svoju činnosť v roku 2013 s hlavným cieľom stať sa najpokročilejšou kryptoburzou na svete. Pri pohľade na platformu poskytuje niektoré z komplexnejších funkcií pri nákupe coinov, vrátane nástrojov stop-loss a cenových limitov. HitBTC poskytuje tiež cenové a objemové grafy, ktoré by vám mali pomôcť pri navrhovaní stratégie.

Výmena HitBTC

Obchodovanie s maržou prostredníctvom pákového efektu nie je k dispozícii a ani fiatové meny nie sú k dispozícii. Burza je prísne zameraná na krypto-krypto, čo znamená, že stále nie je pokročilá, najmä v porovnaní s podobnými spoločnosťami Bitfinex. Voľná ​​štruktúra je organizovaná cez Maker & štruktúra odberateľa s nákladmi v rozsahu od 0,1% do -0,01% (zľava na objednávky výrobcu).

Môžete pracovať s neovereným účtom, ale overenie prináša výhody, vrátane chladenia vašich mincí, bez denných obmedzení obchodu a prístupu na mimoburzový trh..

Pros

 • existencia mimoburzových a ďalších obchodných výhod prostredníctvom overovania;
 • nízka štruktúra poplatkov;
 • veľký počet altcoinov podporovaných pre obchod.

Zápory

 • nie sú akceptované žiadne fiat peniaze ani spôsoby platby;
 • neoverení používatelia nemajú k dispozícii službu chladiarenského skladu.

Bitová pečiatka

Bitová pečiatka je slovinská burza, ktorá ponúka mince po celom svete, vrátane Južnej Afriky. Akceptovanými spôsobmi platby sú bankové prevody a kreditné karty, aj keď ako fiat meny sú akceptované iba USD a EUR. S ďalšou kanceláriou vo Veľkej Británii platforma hľadala spôsob, ako rozšíriť svoje podnikanie a stala sa regulovanou európskou online burzou. Jeho zásady KYC teda vyžadujú, aby si užívatelia pred nákupom BTC overili svoju identitu.

Vymeňte bitcoin za Bitstamp

Podobne ako Bitfinex, Výrobca ponúk Bitstamp & štruktúra poplatku za príjemcu, kde zaplatíte od 0,1% do 0,25% za všetky uskutočnené obchody v závislosti od mesačného objemu. Kreditné karty sú spoplatnené 5%, zatiaľ čo bankové prevody stoja 0,05%. Juhoafrickí obchodníci by mali tiež počítať s konverzným kurzom ZAR na EUR alebo USD.

Pros

 • možnosť rýchlo získať mince pomocou kreditných kariet;
 • nízke poplatky pri použití bankových prevodov;

Zápory

 • pretože je potrebné overenie, Bitstamp nie je burzou zameranou na súkromie;
 • Kreditné karty majú trochu vyššie náklady.

SpectroCoin

SpectroCoin je ďalšou burzou, ktorá ponúka svoje služby po celom svete a oslovuje aj juhoafrických obchodníkov. Investori SA majú k dispozícii niekoľko spôsobov platby, ktorými sú kreditné karty, bankové prevody, Skrill, Payeer, Neteller a Perfect Money. Bankové karty prinášajú náklady na 5,5%, zatiaľ čo iné metódy sa pohybujú v poplatkoch od 3,5% (Skrill) do 20% (Payeer).

Výmena BTC SpectroCoin

Hlavné fiat meny sú USD a EUR, pričom ZAR nie je priamo akceptované. To znamená, že ku konverzii musí dôjsť, ak chcete vložiť peniaze prostredníctvom kreditných kariet alebo bankovým prevodom. Na odomknutie vkladov vytvorených všetkými spôsobmi uvedenými v tejto príručke je potrebné overenie.

Pros

 • k dispozícii je niekoľko spôsobov platby;
 • možnosť nákupu veľkého počtu mincí s overeným účtom.

Zápory

 • platforma neumožňuje neoverené účty vkladať fiat;
 • Mena ZAR nie je akceptovaná ako platobný prostriedok.

Lakte

The Výmena lakťov ponúka svoje služby od roku 2014 vrátane nákupu bitcoinov v rôznych fiat menách. Napriek tomu, že sú k dispozícii mnohé (EUR, USD, SEK, HRK, CAD, JPY a niekoľko ďalších), bohužiaľ ZAR nie je podporovaný. To znamená, že ako juhoafrický investor by ste museli napríklad pri výmene ZAR za USD účtovať dodatočné náklady na výmenu..

Výmena lakťov

Pokiaľ ide o platobné kanály, máte otvorené možnosti, pretože máte k dispozícii kreditné karty, prevody SWIFT, Skrill a Dotpay. Overovanie je prirodzenou súčasťou výmenného procesu kvôli orientácii obchodného centra na fiat voči mene.

Platforma účtuje 0,9% za všetky obchody uskutočnené v jej obvode, zatiaľ čo vklady sú spojené s vlastným súborom nákladov v rozmedzí od 1,8% (OKPay, Dotpay) do 5% (kreditná karta, Skrill). Bankové prevody sú naopak vykonávané úplne zadarmo.

Pros

 • pri vklade peňazí je k dispozícii veľa platobných a fiat možností;
 • schopnosť rýchlo získať mince prostredníctvom bankových kariet.

Zápory

 • na vklad a obchodovanie s bitcoinmi je potrebné overenie;
 • Platby ZAR je potrebné previesť na USD alebo EUR.

Poloniex

Ak hľadáte platformu, ktorá má podobnú službu ako ShapeShift ale s o niečo komplexnejšími obchodnými nástrojmi Poloniex treba v každom prípade zvážiť. Táto platforma je výlučne trhom kryptomien na kryptomeny, kde je možné na burze obchodovať s mnohými bitcoinmi. Tieto mince vložíte do nášho zostatku a potom použijete jednoduché trhové a/alebo stop-limit nástroje, aby ste z obchodu vyťažili maximum.

Výmena BTC Poloniex

Na úplnú účasť na trhu nepotrebujete overený účet, zatiaľ čo podmienky nie sú akceptované. Poplatky sa pohybujú od 0% do 0,25% podľa toho, či je vaša objednávka výrobca alebo príjemca.

Pros

 • dobrý kanál na výmenu menej obľúbených altcoinov s BTC;
 • nízke poplatky v porovnaní s priemyslom.

Zápory

 • fiaty nie sú vôbec podporované;
 • platforma bola od roku 2014 niekoľkokrát napadnutá.

Bitit

Bitit je francúzska kryptoburza, ktorá umožňuje nákup mincí klientom za rôzne spôsoby platby. Týmito kanálmi sú kreditné a debetné karty, hotovostné poukážky a TrustPay (priame bankovníctvo). Rovnako ako ostatné zahraničné platformy, platby ZAR je potrebné previesť na akceptovanú fiat menu, ktorá je v prípade Bititu EUR..

Kúpte si kryptomeny za bitit

Poplatky sa líšia v závislosti od možností, pričom kreditné karty majú 6,9%, poukážky od 5,9% do 11,9% a TrustPay 3%. Poukazy sú použiteľné iba vtedy, ak je vo vašom okolí obchod, ktorý ich prijíma, čo v súčasnosti Južnej Afrike chýba. Obchodníci SA tak majú skutočne možnosť nakupovať mince iba prostredníctvom kreditných kariet a TrustPay. Kontrola identity je potrebná, ak si želáte použiť túto burzu na dodanie BTC.

Pros

 • okamžitý prístup k BTC pomocou kreditných kariet;
 • možnosť používať darčekovú/predplatenú kartu.

Zápory

 • Táto platforma neakceptuje ZAR;
 • vysoké poplatky, ktoré sú vyššie ako priemer v odvetví.

CEX.IO

CEX.IO je ďalšou globálne existujúcou burzou, ktorá ponúka služby týkajúce sa bitcoinu prakticky v každej krajine na svete, s výnimkou tých, ktoré bitcoin a iné kryptomeny zakázali. BTC môžete nakupovať pomocou kreditných kariet a bankového prevodu, čo vám poskytne potrebnú flexibilitu z hľadiska rýchlosti transakcií.

Výmena CEX.IO

Je zaujímavé, že platforma začala ako vôbec prvý operátor cloudovej ťažby, aj keď táto služba už nie je k dispozícii. Používatelia ZAR budú sklamaní, pretože jediné USD, EUR, GBP a RUB sú akceptované ako fiat peniaze. Kreditné karty účtujú poplatky vo výške 3,5%, zatiaľ čo za bankové prevody nie sú žiadne poplatky.

Pros

 • platforma poskytuje jednoduché funkcie výmeny aj obchodovania s maržou;
 • bankové prevody nie sú spoplatnené;

Zápory

 • je potrebné naskenovať a nahrať osobné dokumenty;
 • je potrebný prevod zo ZAR na EUR alebo USD, pričom je potrebné vyžiadať si ďalšie poplatky.

Kryptoburza CoinCorner

Sídlo na ostrove Man, CoinCorner sa považuje za jednu z popredných európskych búrz, ktoré ponúkajú svoje služby na celom svete. Na dosiahnutie tohto cieľa platforma umožňuje platby pomocou kreditných kariet, bankových prevodov a programu Neteller. Prijímacie poplatky sú EUR a GBP, zatiaľ čo meny ako ZAR alebo dokonca USD nie sú k dispozícii.

Výmena bitcoinov CoinCorner

Je potrebné mať overený účet, pretože spoločnosť funguje podľa prísnych predpisov KYC a AML. Pri kúpe bitcoinov od spoločnosti CoinCorner existujú dve sady poplatkov. Prvá sa týka vkladov peňazí, ktoré dosahujú 2,5%, bez ohľadu na spôsob platby. Ďalším sú obchodné náklady, ktoré dosahujú 1%. Mali by ste tiež zaúčtovať prevod ZAR, pretože mena nie je pri vklade peňazí podporovaná.

Pros

 • schopnosť ľahko a okamžite získať bitcoiny pomocou kreditnej karty;
 • nízke poplatky za nákup kreditnou kartou v porovnaní s rovesníkmi.

Zápory

 • ak chcete používať služby, musíte nahrať svoj doklad totožnosti a účet za energie;
 • nedostatok vkladov v USD a ZAR, čo spôsobuje dodatočné náklady na konverziu.

Bankomaty Bitcoin v Južnej Afrike

Bitcoin Bankomaty sú pravdepodobne najviac anonymným spôsobom získavania bitcoinov, pretože pri používaní zariadenia nepotrebujete žiadne dokumenty. Samotný proces je navyše takmer okamžitý, najmä preto, že na získanie BTC môžete použiť hotovosť a kreditné karty.

Nakupujte BTC pomocou bitcoinového bankomatu

Na druhej strane, samotná služba je dosť nákladná a poplatky sa pohybujú od 5% a vyššie. Ďalším problémom sú prevádzkové hodiny, pretože bankomaty môžu úplne zastaviť svoje funkcie, ak dôjde k poruche.

Nakoniec, najväčším problémom, s ktorým sa juhoafrickí obchodníci v súčasnosti stretávajú, je neochota centrálnej banky v prvom rade umožniť existenciu takýchto strojov. V roku 2014 prišla správa o vôbec prvom bankomate v SA, ale v súčasnosti žiadny nefunguje. Dôvodom je, že banky zaujali voči kryptomenám trochu negatívny postoj a nedovolili existenciu bankomatov, pokiaľ ide o nekryté peniaze..

Pros

 • relatívne súkromné ​​na použitie pri nákupe bitcoinov;
 • okamžitý prístup k minciam, ak sa používa hotovosť a kreditné karty.

Zápory

 • dostupnosť do značnej miery závisí od postoja centrálnej banky ku kryptomenám;
 • prevádzkové hodiny nemusia vždy predstavovať skutočné pracovné obdobie.

Ako si vybrať?

Pri prechádzaní platformami existuje niekoľko faktorov, ktoré by ste mali vziať do úvahy, než si vyberiete tú správnu pre vás. Každý má svoje vlastné preferencie, keď ide o nákup mincí. Záleží na vás, či chcete bitcoiny nakupovať súkromne, alebo vám nevadí poskytnúť naskenovaný identifikátor. Ak zvolíte druhú možnosť, bude pre vás otvorených veľa búrz.

Vyberte si výmenu bitcoinov

Dôležitá je úroveň poplatkov, dostupné spôsoby platby a akceptácia ZAR, pričom kľúčovým slovom je tu flexibilita. Čím viac kanálov je otvorených, tým viac možností je k dispozícii pre vaše stratégie obchodovania s bitcoinmi. Zabezpečenie a spoločnosť, ktoré stoja za projektom, sú tiež hodné vyšetrovania, najmä preto, že sa mnohé z nich ukázali ako podvody a Ponziho schémy..

Odporúčame vám použiť nášho sprievodcu a navrhnúť tabuľku, kde pri každej výmene uvediete všetky klady a zápory. Bude potom jednoduchšie odlíšiť správnu platformu od ostatných, keď budete mať všetko na papieri.

FAQ

Aké sú dane z platieb za bitcoiny?

Podľa toho, o čom sa rozhodla Juhoafrická rezervná banka (SARB), sa bitcoin a iné kryptomeny nepovažujú za zákonné platidlo. Znamená to, že pohyb kryptomien v krajine a mimo nej nebude sledovaný, ani nebudete zdaňovaní rovnako ako pri transakciách v USD a EUR. To však neznamená, že ste mimo, ak by ste sa do toho zapojili.

Bitcoinové dane

Bitcoin je do značnej miery považovaný za aktívum, ktoré existuje online. Nákup a predaj bitcoinov pomocou fráz sa teda zdaňuje daňou z príjmu a kapitálového zisku, najmä ak ste z transakcií dosiahli zisk. Crypto-to-crypto je oslobodené od dane, pretože ZAR nie je žiadnym spôsobom zapojený do obchodovania na platformách, ktoré umožňujú takúto transakciu.

Kde predávať bitcoiny v Južnej Afrike?

Skoro všetky výmeny, s výnimkou Coinmama, ponúknuť službu predaja bitcoinov späť. To je celkom výhodné, ak ste náhodou bitcoin miner, vyzbrojený drahým banským vybavením. Keďže môžete nakupovať BTC, môžete ich aj predávať, aj keď by ste mali vziať do úvahy niekoľko faktorov, než sa pustíte do takejto činnosti.

Kde predať BTC

Po prvé, rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou môže byť dosť veľký. Môžete si ho kúpiť jeden deň za výhodnú cenu, aby ste ho v nasledujúcich dňoch predali za relatívne rovnakú cenu, aj keď sa trendy pohybovali vo váš prospech. Ďalej je potrebné overenie, pretože niektoré burzy, ktoré ponúkajú súkromné ​​nastavenia, vás môžu prinútiť overiť váš účet, najmä ak je dávka veľká.

Nakoniec by ste mali zaúčtovať dane, ak ste zo svojej činnosti dosiahli zisk, najmä daň z príjmu. Ak plánujete zapojiť ZAR do obchodu, budú sa na vás vzťahovať regulačné opatrenia týkajúce sa generovania príjmu z kryptomeny.

Ako uchovávať moje BTC?

Ak potrebujete zaistiť bezpečnosť svojich online aktív, potom by mala byť vašou najvyššou prioritou hardvérová peňaženka. Tieto peňaženky podobné USB poskytujú najlepší výkon z hľadiska bezpečnosti vašich finančných prostriedkov, pretože na ochranu vášho majetku používajú niekoľko krokov. Po prvé, všetky kľúče generuje vaše zariadenie, to znamená, že sú súkromné. Aby sa transakcia uskutočnila, máte fyzické tlačidlá, ktoré je potrebné stlačiť.

Uložte bitcoiny bezpečne

Máte tiež frázu na obnovenie, PIN kód, kompletnú podporu a peňaženku, ktorá funguje v online aj offline prostredí.

Ak sme v tejto príručke zmeškali niektoré dôležité podrobnosti týkajúce sa juhoafrického trhu s bitcoinmi, neváhajte nás kontaktovať na adrese, kde získate odpovede na svoje otázky priamo.