Predikcia ceny litecoinu 2020 a ďalej

Zima je tu opäť. Súčasná situácia na trhu s kryptomenami je úplným obratom toho, čím sme začali rok. Pre niektoré, krypto zima je tu opäť, čím sa rušia nádeje mnohých, ktorí v toto ročné obdobie očakávali vzostupný trend. Okolo očakávaného býčieho behu na začiatku tohto roka bolo veľa bzučania, najmä vzhľadom na zníženie bitcoinu na polovicu. Zdá sa však, že býk je v spánku, pretože trh s kryptomenami naberá ďalší nečakaný nárast.

Litecoin je jedným z najlepších altcoinov a je veľmi ovplyvnený všetkým, čo sa deje. Je to kryptomena, o ktorú sa dnes zaujímame.. V tomto článku budeme hodnotiť pravdepodobné cenové akcie litecoinu v roku 2020 a budeme diskutovať o:

  • Čo je litecoin
  • Cena litecoinu, od čoho závisí?
  • Predikcia ceny litecoinu 2020
  • Litecoin dlhodobá predikcia cien
  • Kde kúpiť Litecoin

Čo je litecoin?

Litecoin je kryptomena peer-to-peer vytvorená tak, aby „napodobňovala“ bitcoiny v blockchaine, ale poskytuje rýchlejšiu platobnú sieť na celom svete s veľmi nízkym transakčným poplatkom. Bitcoin bol vyvinutý ako prostriedok na boj proti pretrvávajúcim finančným nezrovnalostiam v cezhraničných transakciách poskytnutím bezpečného, ​​bezpečného a transparentného média pre transakcie typu peer-to-peer. Ako mnohí zvažujú, hlavnou chybou bitcoinového blockchainu sú možno relatívne vysoké náklady na transakcie a rýchlosť. Objav Litecoinu (LTC) ako a vidlička* bitcoinov pomáha riešiť tieto problémy, pretože jeho blockchain ponúka rýchlejšie transakcie so zníženými transakčnými nákladmi a vyššou účinnosťou úložiska v porovnaní s BTC.

Cena litecoinu – čo ho poháňa?

V čase tohto písania sa jeden LTC obchoduje za 39,51 USD a za posledných 24 hodín získal približne 1,42%. Celková trhová kapitalizácia 2,54 miliardy dolárov (čo z neho robí siedme najväčšie digitálne aktívum) s obežnou ponukou 64,3 milióna dolárov z celkovej ponuky 84 miliónov dolárov.

Cena litecoinu je v zásade závislá od súhry síl dopytu a ponuky mince v rámci ekosystému. Keďže viac obchodníkov prijíma litecoin ako preferovanú menu a prostriedok výmeny, otvára cestu pre globálne prijatie coinov, ktoré majú potenciál výrazne ovplyvniť cenu LTC.

Ako už bolo spomenuté, litecoin bol vyvinutý tak, aby poskytoval bezproblémové transakčné skúsenosti znížením nákladov na transakciu a súčasne ponúkal vyššiu rýchlosť transakcie. Keď sa transakčné poplatky litecoinu znižujú, stáva sa cennejším ako prostriedok výmeny, čo môže potenciálne viesť k zvýšeniu jeho ceny.

Keď už hovoríme o kus odporu, Najpozoruhodnejším faktorom, ktorý môže ovplyvniť cenu Litecoinu, je jeho rozpoltený. Rovnako ako bitcoin prechádza aj litecoin rozpoltený. Automaticky integrovaný do blockchainového algoritmu LTC, ktorý je zameraný na zníženie počtu nových LTC uvedených do obehu na polovicu. Je naprogramovaný tak, aby sa vyskytoval po každých 840 000 blokoch, kým sa nevyťaží posledná z 84 miliónov dodávok LTC. Ako to však ovplyvní cenu Litecoinu? Dobrá otázka!

Pamätáte si základný princíp dopytu a ponuky? “Keďže ponuka komodity klesá, cena sa zvyšuje v dôsledku súhry sily dopytu”. Platí to aj tu. Ako rozpoltený znižuje množstvo LTC pridaného do obehu, má potenciál poslať cenu do mesiac a za.

Predikcia ceny litecoinu 2020

Aktuálne LTC/USD = 39,51 $. Za túto cenu je Litecoin na míle vzdialený od svojho historického maxima-najvyššej hodnoty meny dosiahnutej v histórii-približne 336 dolárov v decembri 2017. Investori aj maloobchodníci sú skeptickí k tomu, či Litecoin niekedy opäť dosiahne svoje historické maximum. . Je to ako premýšľať, či BTC niekedy znova dosiahnu až 19 800 dolárov.

Okolo pravdepodobnej ceny litecoinu v roku 2020 sa vyskytli rôzne špekulácie, pričom väčšina predpovedí bola býčie na striebornej minci než na medvedí.

Digitalcoinprice predpovedala, že litecoin sa bude v roku 2020 pravdepodobne obchodovať medzi 50-60 dolármi s prognózou ceny mincí, ktorá sa zameria na oveľa lepší výkon okolo 80,32 dolára, pričom očakáva, že sa jeho cena bude synchronizovať s BTC. Wallestinvestor má iný názor na cenu LTC a predpovedal medvediu sezónu, v ktorej očakáva, že minca v novembri 2020 klesne až na 4 doláre a do decembra sa stiahne na približne 45,98 dolára.

Litecoin Dlhodobá predikcia ceny

Po roku 2020 sa analytici domnievajú, že LTC si užije plynulú jazdu na býkovi, aby prekonal svoje historické maximum. Väčšina nadšencov kryptomien predpovedal minca sa bude v rokoch 2020-2024 obchodovať od 82 do 347 dolárov. Coinswitch predpovedal, že LTC sa v roku 2030 bude obchodovať vysoko nad 1 500 dolárov.

Nech už rôzni analytici použili akékoľvek metriky na to, aby dospeli k budúcim cenovým špekuláciám pre LTC, ich všeobecná analýza ukazuje na jednu vec – býčí trend pričom väčšina ukazovateľov naznačuje, že mincu je stále dobré kúpiť aj za súčasnú cenu.

Kde kúpiť litecoin?

Pridanie bitcoinovej hotovosti do vášho portfólia nie je náročná úloha a nemusíte ani chodiť ďaleko. ChangeNOW vám ponúka potrebné nástroje na jeho kúpu v 4 jednoduchých krokoch.

Krok 1. Na domovskej stránke ChangeNOW vyberte menu a zadajte čiastku, ktorú chcete vložiť. Služba automaticky vypočíta množstvo BCH, ktoré získate, pričom vyberie najlepšie ceny dostupné na trhu. Potom kliknite na tlačidlo Výmena.

Nasleduje príklad nákupu LTC s BTC.

Krok 2. Zadajte adresu peňaženky LTC, na ktorú chcete prijímať svoje mince.

Krok 3. Starostlivo skontrolujte všetky informácie a ak je všetko v poriadku, kliknite na položku Potvrdiť. Nezabudnite, že všetky operácie sú nevratné.

Krok 4. Po potvrdení transakcie odošlite svoje finančné prostriedky na vygenerovanú adresu, ktorú vidíte na obrazovke. Váš LTC sa čoskoro dostane do vašej peňaženky.

*Fork – aktualizácia softvéru, ktorá prináša nové technické funkcie do siete blockchain.

Dúfame, že tento krátky sprievodca predikciou cien LTC na rok 2020 a ďalej bol pre vás užitočný. Ak sa chcete dozvedieť viac o litecoine, prečítajte si nasledujúci článok, ktorý sme pre vás pripravili.

Ak sa chcete dozvedieť viac o litecoine, navštívte nasledujúcu recenziu LTC v našom blogu.

Zrieknutie sa zodpovednosti: tento článok odráža iba názor jeho autora a nie je finančným poradenstvom. Nepreberáme žiadnu zodpovednosť za výsledky akéhokoľvek rozhodnutia alebo akcie obchodníka.