Yield Farming Protocol YAM

Najnovším trendom v sektore DeFi je nový protokol farmárčenia výnosov známy ako YAM, ktorý sľubuje jednotné investovanie príležitostí bez predbežného ťažby, bez zakladateľských akcií a tokenu nulovej hodnoty pri spustení. Je to skvelý deň pre každého farmára YAM, pretože im bude predložený ďalší protokol o chove výnosov.

Tento najnovší experimentálny protokol YAM je najnovším trendom v kryptomenách online. Mnoho farmárov YAM sa už teší z obrovskej perspektívy návratu, zatiaľ čo iní sú stále znepokojení rizikami. Novo spustené projekty predstavujú elastický token dodávok, ktorý je podobný defi kryptomene Ampleforth, ktorý sa môže rozširovať a sťahovať v závislosti od trhových podmienok, pričom má v úmysle hľadať cenovú stabilitu a viazať sa na USD..

Čo je YAM?

Možno sa pýtate, čo je to YAM? YAM je experimentálny protokol, ktorý kombinuje niekoľko najpôsobivejších inovácií v programovateľných peniazoch a riadení. Tím domorodcov z DeFi ho postavil a predstavuje nasledujúce;

 • Elastická ponuka farmy YAM, ktorá hľadá maximálnu cenovú stabilitu.
 • Riaditeľná pokladnica na zvýšenie stability farmy YAM.
 • Plne reťazové riadenie, ktoré umožní decentralizovanú kontrolu a vývoj od prvého dňa.
 • Mechanizmus rovnomernej distribúcie, ktorý podnecuje zásadných členov komunity, aby prevzali opraty riadenia aktívne.

Jednou z fantastických odlišností v hľadisku farmy YAM je, že 10% z každého rozšírenia ponuky (čo je rebase) sa používa na nákup yCRV, vysoko výnosného koša USD stablecoinov. Dáva sa do pokladnice YAM, ktorá sa riadi správou komunity.

YAM však pokračuje v distribúcii tokenov bez akýchkoľvek akcií pred ťažbou alebo zakladateľom a bez záujmu o VC. Vždy to znamená, že každý jednotlivec na svete má distribúciu vkladov rovnakých príležitostí.

Ako môžem zarobiť YAM?

Pretože neexistuje žiadna ťažba alebo predaj alebo akékoľvek rozdelenie časti zakladajúcim tímom, znamená to, že token farmára je rovnomerne rozdelený do ôsmich vkladových skupín YAM, ktoré zahŕňajú;

 • KOMP
 • LEND
 • MKR
 • SNX
 • MOKRÉ
 • YFI
 • ETH/AMPL Uniswap LP tokeny.

Každý farmár s výnosom, ktorý má niektorý z týchto farmárskych tokenov, môže vložiť tieto tokeny do klientskeho rozhrania YAM a začať zarábať YAM. Od predchádzajúcej distribúcie YAM však existuje stimulovaný fond YAM/Ycrv Uniswap, kde majú užívatelia možnosť získať bonusové tokeny za vnesenie likvidity do Defi Amms..

Farmers Token platí a distribuuje

Bolo dodaných viac ako 5 000 000 tokenov YAM. Avšak vzhľadom na to, ako sa token farmára vyvíja, môže dôjsť k zmenám v údajoch o zdroji YAM v dôsledku budúcich rebasí. Obdobie rebase bude sledované v 12 -hodinovom intervale a so skorším rebase nastaveným tak, aby k nemu došlo približne 12 hodín po distribúcii vlny 2 (to je likvidita YAM Uniswap)

Podľa informácií pred spustením 12. augusta bude k dispozícii viac ako 250 000 tokenov YAM. Tieto tokeny YAM budú distribuované do stakesov v ôsmich skupinách uvedených vyššie v prvej vlne distribúcie. Likvidita Wave 2 Uniswap bude súčasne svedkom 1,5 miliónovej distribúcie, v rámci ktorej sa v prvom týždni uvedenia na trh motivuje viac ako 3 000 000 incentivizácií, pričom každý týždeň sa zníži o 50%..

Recenzia YAM Niekoľko dní po spustení

Niekoľko hodín po štarte 12. augusta údaje spoločnosti CoinGecko ukázali, že hodnota YAM klesla z približne 60 miliónov dolárov v čase 07: UTC na 0 dolárov do 08:15. To je sotva o 35 minút neskôr. Cena tokenu YAM, ktorá sa pohybovala okolo 167 dolárov o 17:30 UTC, tesne pred 08:00 klesla na sotva 14 dolárov.

Zdroj: Coingecko.

Pokus o záchranu tokenu na poslednú chvíľu, ktorý bol naprogramovaný tak, aby zachoval rozdiely v USD prostredníctvom uvoľnenia alebo zmluvného dodania spoluzakladateľom Brockom Elmorom, padol, čo ho v ten istý deň vyhlásilo za mŕtvy. A boli sme svedkami toho, ako sa trhová hodnota YAM vrátila na nulu o niekoľko hodín neskôr. Projekcia odhalila ich zámer prejsť na YAM 2.0 o niekoľko hodín neskôr v čase tlače.

Cenový graf YAM pred pádom. Zdroj: Bitcoin.com

Správa vecí verejných

Jedným z hlavných cieľov YAM je jeho úloha v správe a právomoci určovať a aktualizovať funkčnosť protokolu YAM. To môže byť; použitie orákula, funkčnosť rebase, inflácia, incentívny dizajn, pokladnica YAM atď.

Ako sme už vyššie odhalili, keďže používatelia si ponechávajú 10% celého rebase, ktoré sa používa na nákup yCRV, znamená to, že majitelia majú právo hlasovať o tom, ako bude tento kapitál rozdelený v ekosystéme. Môže to byť akákoľvek predstaviteľná forma, ako je mechanizmus, ktorý dodáva protokolu robustnosť alebo bezpečnosť alebo dokonca ekonomické právo na jeho peňažný tok..

Aj keď nič nebolo odhalené, stojí za zmienku, že YAM má nulovú inherentnú hodnotu (podobne ako YFI) a bez ohľadu na to, akú hodnotu z tokenu získa, je v držiteľoch tokenu..

Záver

Pretože sme videli, že protokol YAM sa pohybuje v komunitnom – organickom prístupe namiesto získavania kapitálu prostredníctvom VC a postúpenia veľkých podielov zakladateľom, tímu alebo dokonca nadácii protokolov, veríme, že YAM ukazuje sľubný nový protokol o stabilite konkurenčný Ampleforth. Veríme, že projekt bude mať v budúcnosti veľmi prínosnú príležitosť.

Ak chcete získať ďalšie aktualizácie protokolu YAM, navštívte stránku oficiálny príspevok na blogu. Ľudia, ktorí sa zaujímajú o farmu YAM, to môžu urobiť prostredníctvom YAM.financovanie.

Nakoniec, aby ste zostali v obraze o YAM, môžete vidieť aktualizácie prostredníctvom Twitter.