Altcoin sezóna je pred nami: Čo to pre vás znamená?

„Explosion“, „breakout“, „skyrocketing“, „burst“ – tieto slová boli v posledných týždňoch prítomné takmer vo všetkých spravodajských tituloch týkajúcich sa altcoinov. Od začiatku roku 2020 veľká väčšina altcoinov Top-100 výrazne vzrástla. Podľa mnohých predpovedí a správ, nová sezóna altcoinov je už tu – obdobie, kedy väčšina altcoinov (všetky kryptomeny okrem bitcoinu) vykazuje výrazný rast. Čo sa deje a ako z toho môžete profitovať – ​​zistíte to v nasledujúcich minútach! 

Hlavné body: 

  • V decembri 2019 dosiahol altmarket svoje dvojročné dno a v súčasnosti rýchlo rastie
  • Väčšina predpovedí altcoinu je v dohľadnej budúcnosti býčia 
  • Trh s altcoinmi však zostáva veľmi volatilný a riskantný  
  • Miernou stratégiou je použiť rastúce altcoiny na zvýšenie hromady BTC v budúcnosti alebo kúpiť spoľahlivé altcoiny a čakať, vyhýbať sa pravidelným výkyvom na trhu.. 

Pekná párty, dlhá kocovina 

Rok 2017 bol zlatou érou kryptomeny. Bitcoin lámal historické rekordy, rozmach ICO podnietil záujem o kryptomarket a balíčky altcoinov dosahovali svoje historické maximá. Všetky dobré večierky sa však končia – a čím hlasnejšia je zábava, tým horšia je kocovina. Za posledné 2 roky altcoiny padali. Mnohí sú z vrcholov dole o viac ako 90%. 

Blíži sa nová párty? 

Podľa niekoľkých analýz bol 18. december 2019, keď sa trh s altcoinmi dostal na svoje dno – a začal rásť. Do polovice januára získala väčšina altcoinov viac ako 40%, čo viedlo k prelomeniu úrovne odporu-čiary v cenovom grafe, ktorý bol po dlhú dobu stropom kurzu meny. Celá kapitalizácia trhu s altcoinmi získala 60%.

Od polovice januára a až doteraz dominancia bitcoinov (percento celého trhu s kryptomenami, ktoré BTC zaberá) klesá. Nával nákupného objemu altcoinov znamená, že dno zostalo pozadu – a trh vstupuje opäť do býčej fázy. Pretože objem zvyčajne predchádza rastu cien, očakávame, že altcoiny vyletí do výšky, čím sa vyrovná veľká časť ich 2-ročných strát. Pred skvelým večierkom si obvykle urobíte pekné nákupy, však?

A zdá sa, že nákupy prebehli dobre – iba za posledný týždeň získali hlavné altcoiny Ethereum a Ripple 24%, respektíve 16%, čo je ďaleko pred bitcoinom. Mnoho ďalších kryptomien Top-100 tiež zaznamenalo výrazný nárast.

Aké sú predpovede – malé grilovanie alebo oslava storočia?

Predpovede týkajúce sa nárastu altmarketu sa veľmi líšia, aj keď zostávajú väčšinou vzostupné. Jeden z expertov na kryptomeny porovnávané cenové grafy raných bitcoinov a altcoinov dnes-a ukázali medzi nimi extrémnu podobnosť a tvrdili, že dnes môže byť okamih na dosiahnutie „bohatstva meniaceho život“.

Keďže altmarket strávil 2 roky vyčerpaným „medvedím behom“, viedlo to k vysokej úrovni prepredanosti a nízkej likvidite-pumpovanie cien veľrýb sa teraz zdá byť ľahké ako nikdy. Mnoho z najlepších krypto twitterov sa cíti extrémne bývalo. Stačí sa pozrieť na Crypto Bitlord (100 000+ predplatiteľov), ktorý sa zbláznil! 

Niektoré predpovede sú oveľa zdržanlivejšie. Analytici nás povzbudzujú, aby sme si pamätali najlepšie altcoiny roku 2013 – a kde sú teraz? Mnohí z dnešných špičiek môžu tiež zmiznúť, ale tí, ktorí zostanú, môžu výrazne zvýšiť cenu. 

Ako zarobiť na večierku? 

Keďže trh s altcoinmi je naďalej veľmi volatilný, jednou zo rozumných stratégií je nakupovať a uchovávať svoje altcoiny bez toho, aby ste sa okamžite pokúšali profitovať z výkyvov šialených sadzieb. Čakanie na nárast altcoinov v strednodobom horizonte sa mnohým obchodníkom zdá byť múdrou a menej riskantnou stratégiou. 

Ale nová altcoinová sezóna vám ponúka príležitosť zvýšiť aj svoj bitcoinový stack. Keď altcoiny narastú k vysokým cenám v porovnaní s BTC, môžete ich vymeniť späť za bitcoíny – a zisk. Obsadte najlepší stôl, kým je hala prázdna – aby na vás všetci žiarlili do dvoch hodín, keď sa tlačíte na chodbe!

Keďže s novou altcoinovou sezónou môžete zbohatnúť, kvôli zlej predvídateľnosti trhu je stále možný úplný opak. Aby ste neprišli o peniaze, postupujte podľa týchto jednoduchých rád: 

  • Držte menšiu časť svojho portfólia v altcoinoch. Aj keď vám to dáva príležitosť zvýšiť váš BTC stack v dôsledku altcoinovej sezóny, zároveň vás to chráni pred bitcoínmi – v prípade, že cena týchto akcií klesne, nestratíte všetko, čo máte.. 
  • Historicky, top 5 altcoinov bolo najbezpečnejších. Zvážte investovanie do kryptoaktív so zásadnou trhovou hodnotou.
  • Nesnažte sa profitovať z náhlych výkyvov trhu. Keď sa cítite byť kráľom večierka, vždy sa zdá byť oveľa jednoduchšie vykonať dvojité prevrátenie z pódia. Ale v skutočnosti je pravdepodobnosť, že skončí večierok na pochmúrnom mieste, v tomto prípade iba vyššia. 

Sme si však celkom istí, že robíte iba kaskadérske kúsky, pričom ste 100% sebavedomí. Dúfam, že vám tento článok pomohol cítiť sa tak. Bezpečný obchod pre vás a príjemnú zábavu! 

Zrieknutie sa zodpovednosti: tento článok odráža iba názor jeho autora a nie je finančným poradenstvom. Nepreberáme žiadnu zodpovednosť za výsledky akéhokoľvek rozhodnutia alebo akcie obchodníka.