Aká je najlepšia peňaženka pre litecoin?

Pri potápaní do sveta kryptomien mnohí z nás nemyslia na jednu z najdôležitejších častí cesty – nástroj, ktorý vás na ceste udrží v bezpečí. Hovoríme o kryptomenovej peňaženke. Existuje slušný počet Litecoin peňaženiek, nie všetky však boli vytvorené rovnako. Spoločnosť ChangeNOW vykonala dôkladný prieskum, aby pomohla našim klientom pri vyhľadávaní peňaženky Litecoin. S nižšie uvedenými informáciami bude ľahké nájsť najdôveryhodnejšiu peňaženku LTC vhodnú pre vaše potreby.

Čo je to peňaženka LTC?

V kryptosvete je peňaženka podobná bankovému účtu. Používatelia môžu bezpečne uchovávať LTC, spravovať svoje finančné prostriedky a tiež prijímať a prevádzať mince iným používateľom pomocou adresy svojej peňaženky LTC. Kryptomenová peňaženka je zvyčajne aplikácia, webová stránka alebo zariadenie, ktoré spravuje vaše súkromné ​​kľúče pomocou špeciálneho hesla. Pri výbere peňaženky pre LTC je potrebné dobre premýšľať, pretože rôzne litecoinové peňaženky sú vhodné na rôzne úlohy. Našťastie tento článok ChangeNOW zodpovie mnohé otázky z „Aká je najlepšia peňaženka pre litecoin?“ na „Ako funguje peňaženka Litecoin?“. Bez ďalších okolkov preskúmajme najlepšie peňaženky Litecoin a ako ich používať!

Zoznam 7 najlepších peňaženiek Litecoin

  1. Hlavná kniha
  2. Lireaddress
  3. Guarda
  4. Loafwallet
  5. Hrana
  6. Jaxx
  7. Litecoin jadro

Ledger – najlepšia hardvérová peňaženka Litecoin

najlepšia litecoin peňaženka

Hlavná kniha je hardvérová kryptomenová peňaženka, ktorá podporuje LTC spolu s množstvom ďalších obľúbených coinov. V súčasnej dobe je hardvérová peňaženka najbezpečnejšou možnosťou na uchovávanie vašich finančných prostriedkov, pretože v tomto prípade je váš LTC uložený offline na zariadení podobnom USB. Zakaždým, keď potrebujete získať prístup k svojim finančným prostriedkom, musíte zapojiť hardvérovú litecoinovú peňaženku do počítača, odomknúť ju zadaním hesla a až potom začať pracovať. Na nákup zariadenia musíte byť pripravení, pretože je to jediná možnosť, ako si zaobstarať hardvérovú peňaženku. Ledger ponúka niekoľko modelov v závislosti od potrieb používateľa a niektoré z nich (napríklad Nano S) sú celkom dostupné. Po zvážení všetkých okolností je Ledger dobrou litecoinovou peňaženkou, do ktorej môžete investovať, ak vás zaujíma nielen bezpečnosť, ale aj pohodlie.

Liteaddress – najlepšia papierová peňaženka pre Litecoin

najlepšia litecoin peňaženka

Ak ešte nemáte záujem o kúpu hardvérovej peňaženky, môžete skúsiť jej lacnejšiu alternatívu, papierovú peňaženku. Hovorí sa mu aj offline peňaženka. Najlepšia vec na papierovej peňaženke je jednoduchosť jej vytvorenia. Čo musíte urobiť, je ísť na dôveryhodný web, ktorý vytvára papierové peňaženky (ako napr Liteaddress.org), strávte nejaký čas náhodným pohybom myši (alebo zadaním náhodného čísla – to zvyšuje bezpečnosť generovania adries v peňaženke). Získate dva QR kódy s verejnou adresou peňaženky Litecoin a súkromným kľúčom. Po vytlačení (a pre istotu vymazaní histórie prehliadača) máte k dispozícii úplne chladiarenský spôsob, ako uložiť svoje prostriedky zadarmo.!

Guarda – najlepšia online peňaženka Litecoin

najlepšia litecoin peňaženka

Ak chcete mať svoje finančné prostriedky poruke, mali by ste sa pozrieť na multiplatformové online peňaženky ako Guarda. Guarda je užívateľsky prívetivá, ľahká a neväzobná peňaženka pre kryptomeny. V súčasnej dobe existuje niekoľko produktov Guarda, ktoré podporujú LTC, ako napríklad online viac peňaženka a peňaženka s jednou menou, ktoré sú k dispozícii prostredníctvom počítačov, webu, rozšírenia pre Chrome a mobilných peňaženiek. Navyše je úplne anonymný a nevyžaduje od svojich používateľov, aby zdieľali akékoľvek osobné informácie, aby mohli začať pracovať.

LoafWallet – najlepšia peňaženka Litecoin pre Android a iOS

najlepšia litecoin peňaženka

Verzia pre iOS, ktorú vytvoril samotný vývojár Litecoinu, LoafWallet bola prvou mobilnou peňaženkou iba pre iOS pre blockchain Litecoinu a pravdepodobne je stále najdôveryhodnejšou. LoafWallet si získala komunitu niekoľkými kľúčovými funkciami. Má otvorený zdroj a je udržiavaný komunitou. Je to peňaženka HD, ktorá umožňuje používateľom obnovovať finančné prostriedky pomocou špeciálneho kľúča zálohy. Má vstavané nákupy LTC. Je to najlepšia peňaženka Litecoin, ktorú môžete mať na cestách!

Mobilná peňaženka Edge s viacerými menami

najlepšia litecoin peňaženka

Hrana je praktická peňaženka s viacerými menami, ktorá je k dispozícii na platformách iOS a Android. Peňaženka podporuje protokol SegWit, navyše priamo v aplikácii si môžete vymeniť Litecoin za iné digitálne aktíva, ktoré peňaženka podporuje: v súčasnosti existuje 8 rôznych kryptomien a ich vidlice. Užívateľsky prívetivé rozhranie a vysoké štandardy zabezpečenia robia z tejto aplikácie jednu z najlepších na ukladanie niekoľkých typov kryptomien súčasne.

JAXX-ešte jedna viacmenová peňaženka

JAXX je jednou z najznámejších peňaženiek vo svete kryptomien. Ide o mobilnú aplikáciu, ktorej verzie sú vyvinuté pre iOS aj Android. JAXX je viacmenová peňaženka, ktorá podporuje litecoin a bitcoin, ethereum a množstvo ďalších kryptomien. Užívateľsky prívetivé rozhranie a funkčnosť robia z tejto peňaženky jednu z najlepších možností ukladania LTC.

Litecoin Core – oficiálna peňaženka pre LTC

Litecoin Core je oficiálnym úložiskom kryptomeny LTC. Jedná sa o stolnú peňaženku, ktorú si musíte stiahnuť a nainštalovať do počítača. Hlavným problémom tohto úložiska je, že je plnohodnotné. To znamená, že budete musieť stiahnuť celý blockchain, aby ste ho mohli používať. Spoľahlivosť, oficiálny tím podpory Litecoinu a dobrá funkčnosť však robia z tejto peňaženky bežnú voľbu.