5 najčastejších chýb pri obchodovaní s kryptomenou

Eleanor Roosevelt kedysi povedala: „Učte sa z chýb druhých“ a tento citát silne platí pre to, o čom budeme dnes diskutovať. Ak čítate tento článok, ste buď osobou, ktorá začína prejavovať záujem o obchodovanie s kryptomenami, alebo osoba, ktorá s tým má bohaté skúsenosti. Tak či onak, existuje niekoľko bežných chýb, ku ktorým sú náchylní začínajúci aj skúsení obchodníci. Ak si obchodníci nebudú dávať pozor, môžu nakoniec stáť kryptomenu v hodnote niekoľko tisíc dolárov. 

Najčastejšie chyby: 

  • Budovanie veľkého portfólia príliš skoro
  • Investovanie peňazí, ktoré by mohli ovplyvniť vaše každodenné činnosti
  • Pád do pascí pripravených na podvod
  • Výber nespoľahlivých búrz a/alebo výmenných služieb
  • Nechajte emocionálne faktory prekážať vášmu rozhodovaniu 

1. Roztierajte sa do tenka

Pri akomkoľvek type investície alebo obchodovania je možné povedať, že práca s malým portfóliom je najlepšia cesta. Možno ste to nevedeli, ale 20 najbohatších mužov a žien v Amerike dnes zbohatlo do značnej miery vďaka jedinej akcii. To platí dobre aj pre svet kryptomien. Dobrým krokom by bolo začať s malým množstvom jednej alebo dvoch mincí, aby ste si namočili nohy, než skočíte do hlbokého konca. Znie to jednoduchšie, ako to je, pretože kvôli ohromujúcemu množstvu rôznych mien je možné nakupovať a obchodovať. Odborníci naznačujú, že slušnou cestou je začať s bitcoínmi a pomaly sa rozvetvovať na iné kryptomeny – ale iba vtedy, ak sa budete cítiť dostatočne sebavedomí.. 

2. Investujte viac, ako si môžete dovoliť stratiť

Pri obchodovaní musíte minimalizovať svoje straty na veľmi malú sumu. Vidíte, ak sa plánujete stať veľmi častým obchodníkom, minimalizácia strát je kľúčová, pretože svoj kapitál budete pri nových obchodoch potrebovať neustále. Je tiež dôležité zabezpečiť, aby ste vo svojom každodennom živote používali iba potrebný kapitál na nevyhnutné veci. Obchodný kapitál by mal byť len peniazmi, ktoré si môžete dovoliť stratiť. Začať s malou investíciou a potom uložiť ďalšie, ak vám zostane viac peňazí, by bola zdravá stratégia. 

3. Byť príliš dôverčivý 

Kryptomenový priestor je plný rôznych príležitostí, aj keď nie všetko je také, ako sa zdá. Začínajúci obchodníci sa veľmi ľahko stanú obeťou podvodov. Nové mince sa zavádzajú veľmi rýchlo a je dosť ťažké rozlíšiť medzi legitímnymi a nelegálnymi altcoinmi. Bolo by veľmi jednoduché jednoducho sa držať bokom od akejkoľvek novej mince, kým sa poriadne nepresadí na trhu. Investori a špekulanti však zároveň chcú nakupovať potenciálne silné mince čo najlacnejšie. Vstup v neskoršej fáze zníži šance na veľký zisk počas cesty. Existuje veľmi jemná rovnováha medzi lacným nákupom mincí a investovaním do podvodu typu pump-and-dump v nesprávny čas. Väčšina začiatočníckych obchodníkov zažije druhú možnosť dostatočne dlho predtým, ako dosiahne svoj prvý veľký zisk. Ale to už teraz vieš lepšie, nie?

4. Voľba nespoľahlivej výmeny a/alebo služby výmeny

Existuje niekoľko jasných lídrov na trhu, ktorým možno dôverovať, pokiaľ ide o obchodovanie s kryptomenami, zatiaľ čo iní sa zdajú byť tienistí. Rozpoznanie rozdielu medzi dôveryhodnými a povrchnými nie je nevyhnutne jednoduché, takže je najlepšie vždy si urobiť vlastný prieskum a dôverovať svojim peniazom neznámej spoločnosti. Môže byť ťažké, ak nie nemožné, dostať ho znova von, keď sa niečo pokazí. Použitie nespoľahlivej výmeny môže mať za následok, že výbery nebudú dodržané alebo sa obchodné trhy stanú nedostupnými v nesprávnom čase. Pokiaľ ide o zmenárenské služby, niektoré z nich môžu použiť zložité algoritmy na nabitie ďalších peňazí – viac sa dozviete v špeciálnom vyšetrovaní spoločnosti ChangeNOW.. 

5. chamtivosť

Nechať emócie prekážať vášmu rozhodovaniu je veľká chyba. Jednou z najsilnejších emócií, ktoré môžu prísť do hry, je chamtivosť. Za niekoľko hodín môžete vidieť nárast mince o 30%. Potom do toho impulzívne investujete, pretože necháte bežať hlavu a premýšľate o kúpe úplne nového auta alebo o ukončení práce. Najlepším krokom je urobiť veľa výskumu mince a keď všetko vyzerá dobre, investujete.

Pri obchodovaní s kryptomenami môžete urobiť oveľa viac chýb, ale práve sme si prešli 5 najčastejších. Ako uvádzame v nižšie uvedenom vylúčení zodpovednosti, nikomu neposkytujeme žiadne finančné poradenstvo. Ale určite vám môžeme dať jednu radu – vždy si urobte vlastný prieskum a sledujte svoje emócie. Aby sme vás presvedčili, prečo je to dôležité, našli sme tri príbehy o tom, ako kryptomena mení životy ľudí – a aké chyby ľutujú, že urobili. Príjemné čítanie a veľa šťastia! 

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento článok odráža iba názor jeho autora a nie je finančným poradenstvom. Nepreberáme žiadnu zodpovednosť za výsledky akéhokoľvek rozhodnutia alebo akcie obchodníka.