Najlepšia peňaženka pre XMR 2019 [AKTUALIZOVANÉ]

Monero dosť vyčnieva zo skupiny kryptomien. Kryptosystém zameraný na ochranu osobných údajov s technológiou na znemožnenie sledovania transakcií je atraktívnym doplnkom trhu s kryptomenami. Ak však zvažujete kúpu XMR, musíte si najskôr položiť nasledujúcu otázku. “Ako uchovávať Monero?” – ChangeNOW chce, aby si všetci naši používatelia boli istí technológiou, ktorú používajú pri práci s kryptomenami, preto v našich recenziách neustále porovnávame dôveryhodné peňaženky Monero. Táto kontrola ChangeNOW vám má pomôcť nájsť najlepšiu peňaženku pre Monero.

Čo je Monero?

Monero je kryptomena vytvorená v roku 2012 ako vidlica blockchainu Bytecoinu. Z tohto dôvodu bol prvý názov tohto projektu Bitmonero. Cieľom vývojárov spoločnosti Monero bolo vytvoriť systém, ktorý používateľom umožní úplnú kontrolu nad ich transakciami. Tím Monero preto berie zásady decentralizácie veľmi vážne. Kľúčovou vlastnosťou siete je použitie špeciálnych mechanizmov, ktoré umožňujú používateľom skryť informácie o transakciách. Také údaje, ako adresa odosielateľa a príjemcu a prevedená suma, je možné efektívne skryť pred očami verejnosti pomocou kryptografie Monero.

Kľúčovou črtou Monera je anonymita kryptomeny. Je založený na protokole CryptoNote, ktorý sa vyznačuje zahmlievaním transakcií. Preto nie je možné sledovať finančnú transakciu. Protokol navyše vyžaduje kruhový podpis. Jednu transakciu podpíše viacero účastníkov systému a nie je možné určiť, kto je skutočným odosielateľom.

Ďalšou dôležitou možnosťou je ťažba Monero v prehliadači. Vďaka tomu sa táto kryptomena preslávila aj mimo kryptosveta. Pomocou špeciálneho skriptu môžete ťažiť kryptomenu priamo cez prehliadač. A dokonca aj na počítači niekoho iného. Útočníci často infikovali počítače takýmito skriptmi, pričom Monero ťažili na stovkách, ba dokonca tisíckach zariadení.

Monero coin je v súčasnosti podľa trhového stropu v top kryptomenách.

Najlepšia kryptomenová peňaženka pre Monero

Zoznam 7 najlepších peňaženiek Monero

  1. Ledger Nano S
  2. Guarda
  3. Peňaženka Monero GUI
  4. MyMonero
  5. Hrana
  6. Monerujo

Ledger Nano S

najlepšia monero peňaženka

Hlavná kniha je široko známa hardvérová peňaženka, obľúbená medzi tými, ktorí si cenia maximálnu bezpečnosť svojich kryptomien. Zariadenie vyzerajúce na USB ukladá mince offline, takže vaše kryptomeny ani vaše kľúče nie sú vystavené zraku verejnosti. Zariadenie je považované za jeden z najbezpečnejších spôsobov uloženia XMR. Iste, úložisko hardvérovej peňaženky Monero vyžaduje od používateľov trochu viac odhodlania – zariadenie je potrebné najskôr kúpiť, ale v skutočnosti je Ledger jedným z cenovo dostupné modely na trhu.

Guarda

najlepšia monero peňaženka

Guarda je spoločnosť špecializujúca sa na ľahké neväzobné peňaženky. Okrem obvyklého zamerania peňaženky na súkromie je Guarda hrdá na spoločnosť, v ktorej majú používatelia skutočne decentralizovaný zážitok z držania kryptomien – všetky súkromné ​​kľúče a údaje nie sú nikde uložené a sú známe iba samotným klientom..

Peňaženka Monero GUI

najlepšia monero peňaženka

Monero GUI je oficiálny desktopový klient Monera dostupný pre Windows, Mac, Linux a množstvo ďalších systémov. Peňaženka je plný uzol a proces sťahovania softvéru chvíľu trvá – pripravte sa, že chvíľu počkáte, kým sa vám otvorí plná oficiálna skúsenosť s peňaženkou. GUI je k dispozícii aj ako peňaženka Monero Ubuntu (presnejšie povedané, najlepší klient Ubuntu pre XMR), čo je dobrý bod pre tých, ktorí majú radi túto platformu.

MyMonero

najlepšia monero peňaženka

MyMonero je populárna online peňaženka pre úložisko XMR. Služba je vďaka svojmu intuitívnemu rozhraniu dostatočne jednoduchá aj pre začiatočníkov. Hlavnou vlastnosťou, ktorá robí túto peňaženku pre užívateľov atraktívnou, je šikovnosť-vytvorenie peňaženky pomocou MyMonero je rýchly a bezproblémový proces. Pokiaľ ide o používanie, stačí si urobiť starosti s bezpečným uložením tohto súkromného kľúča.

Mobilná peňaženka Edge s viacerými menami

najlepšia monero peňaženka

Hrana je peňaženka s viacerými menami, predtým nazývaná Airbitz Wallet. V aplikácii dostupnej pre iOS a Android môžete uložiť nielen Monero, ale aj Ethereum, Bitcoin, Litecoin, DASH, EOS, Ripple, Stellar. V peňaženke navyše môžete používať službu ChangeNOW a vymeniť jeden majetok za iný v priebehu niekoľkých sekúnd. Peňaženka Edge má najvyššie štandardy ochrany údajov používateľov.

Monerujo

Ide o mobilnú peňaženku navrhnutú iba pre smartfóny s Androidom. Morerujo je vytvorené špeciálne pre skladovanie Monera. Má užívateľsky prívetivé rozhranie a rýchle operácie. Má potrebnú funkcionalitu a tiež otvorený zdrojový kód, takže aplikácia bude pravidelne aktualizovaná. Peňaženka má vstavaný prevodník, ktorý vám umožňuje zistiť skutočné náklady na XMR vo fiat alebo iných kryptomenách.

najlepšia monero peňaženka

To je všetko pre najlepšie peňaženky Monero! Vyberte si najvhodnejší a navštívte výmenník ChangeNOW, kde môžete nakupovať alebo predávať mince XMR!