Sprievodca nákupom bitcoínov pomocou M-Pesa

V tomto článku vám budú poskytnuté znalosti týkajúce sa bezpečných výmen a podrobný návod na ako nakupovať BTC pomocou M-Pesa spôsob platby. Navštívte tiež nášho stručného sprievodcu, aby ste sa dozvedeli viac o obchodovaní s takou kryptomenou, ako je bitcoin.

Zhrnutie: Nakúpte BTC prostredníctvom M-Pesa

 1. Vytvorte si účet v M-Pesa a načítajte ho pomocou bankových prevodov.
 2. Vyberte si jednu z dostupných búrz (LocalBitcoins, Paxful alebo BitPesa) a vytvorte si bezplatný účet.
 3. V prípade platforiem P2P vyhľadajte predajcu, ktorý túto metódu akceptuje, filtrovaním ponúk iba podľa metódy M-Pesa.
 4. V prípade BitPesa musíte najskôr overiť svoju totožnosť pomocou naskenovaného ID.
 5. Akonáhle sa predajca nachádza na platforme P2P, spustite chat a dohodnite sa na obchodných požiadavkách
 6. Nájdite stránku „Transakcie“ a ako spôsob platby kliknite na „M-Pesa“.
 7. V oboch prípadoch, keď sú všetky informácie skontrolované a potvrdené, preveďte peniaze pomocou zostatku M-Pesa.
 8. Prijímajte mince na zadanom kóde adresy bitcoinov.

S nedávnym vývojom bitcoinov boli v posledných rokoch navrhnuté nové spôsoby platby, pričom všetky majú za cieľ zvýšenie rýchlosti, kvality služieb a nižších nákladov. Vodafone M-Pesa je jedným z nových online platobných systémov, ktorých cieľom je bližšie k sebe zahrnúť investorov z rôznych častí Afriky (a niekoľkých ďalších regiónov). To zahŕňa aj obchodovanie s bitcoinmi.

Kúpte si BTC s M-Pesa

Prehľad M-Pesa

Platobný systém M-Pesa, vytvorený v roku 2007, vyvinula spoločnosť Vodafone ako dcérska spoločnosť s plným názvom Vodafone M-Pesa Limited (VMPL) v spojení s indickou bankou ICICI. Od tej doby boli týmito prvotnými cieľmi indické finančné štruktúry a individuálne účty v rámci indických hraníc.

Web M-Pesa

Postupne, ako regióny začali túto metódu akceptovať, platbu prijalo aj niekoľko ďalších afrických regiónov, aj keď je potrebné spomenúť, že úsilie Vodafonu v tom zohralo kľúčovú úlohu. Zásady KYC určujú, že neregistrovaní používatelia môžu vkladať a odosielať peniaze spoločne registrovaným používateľom. Overené účty majú navyše výbery a prevody neregistrovaným používateľom.

Poslať peniaze s M-Pesa

Štruktúra poplatkov sa líši od použitých metód vkladu/výberu, ktorými sú kreditné/debetné karty, hotovosť a možnosti financovania prostredníctvom mobilného telefónu. Poplatky sa zvyčajne účtujú paušálne a pohybujú sa od 0,15% pri veľkých vkladoch až po 5,5% pri malých transakciách. M-Pesa je v súčasnej dobe k dispozícii pre obchodníkov s kryptomenami v Albánsku, Konžskej demokratickej republike, Egypte, Ghane, Indii, Keni, Lesothe, Mozambiku, Rumunsku a Tanzánii.

Bezpečný nákup bitcoinov s M-Pesa

Pri nákupe bitcoinov u M-Pesa by ste sa mali najskôr uistiť, že získate spoľahlivý zdroj kryptomien. Platby uskutočnené prostredníctvom online prevodu sú nevratné, zatiaľ čo podvody je ťažké odhaliť bez riadneho vyšetrenia.

Získajte bitcoiny s M-Pesa

Preto sme zostavili krátky zoznam najlepších platforiem BTC, z ktorých môžete bezpečne a ľahko získať mince pomocou M-Pesa ako spôsobu platby. Sú to tieto:

Paxful Exchange

Ako burza peer-to-peer (P2P) máte možnosť nakupovať BTC pomocou M-Pesa, ak existujú obchodníci, ktorí sú ochotní prijať finančné prostriedky prostredníctvom uvedenej metódy.. Paxful služby sú k dispozícii na celom svete, čo znamená, že obchodníci pochádzajúci z vyššie uvedených desiatich krajín môžu kupujúcim ponúknuť možnosť využiť.

Objednajte si BTC prostredníctvom M-Pesa na Paxful

Poplatky sú 1% a platia ich predajcovia, zatiaľ čo overenie nie je pre obchodovanie povinné. Dôrazne vám odporúčame, aby ste vyhľadali našich predajcov M-Pesa s pozitívnou históriou, aby ste sa vyhli podvodom.

Pros

 • overenie nie je povinné pre obchodovanie;
 • nízke transakčné poplatky;
 • globálne dostupné služby.

Zápory

 • vysoká pravdepodobnosť podvodov a podvodov;
 • nízky počet obchodníkov, ktorí akceptujú spôsob platby M-Pesa.

BitPesa

Ak náhodou žijete v Keni, potom BitPesa je pre vás tou správnou voľbou, keď ide o obchodovanie s bitcoinmi. K dispozícii sú aj ďalšie regióny, hoci niektoré krajiny nemusia byť schopné otvoriť svoje účty a vykonávať transakcie pomocou kenských šilingov.

Výmena BitPesa

Poplatky sa pohybujú okolo 3% a závisia od obchodovaného objemu. Overovanie nie je pre obchod povinné, aj keď bankové prevody a vklady na kreditných kartách pomocou M-Pesa nie sú k dispozícii pre neoverených používateľov..

Pros

 • služba dostupná vo väčšine krajín sveta;
 • rýchly a ľahký spôsob získania bitcoinov priamym nákupom M-Pesa.

Zápory

 • obchod vyjadrený v KES, vznikajúci dodatočné náklady na výmenný kurz pre platby v USD/EUR;
 • o niečo vyššie poplatky ako ostatní konkurenti.

LocalBitcoins

LocalBitcoins je priamym konkurentom spoločnosti Paxful, pretože ide o platformu P2P, kde obchodníci môžu medzi sebou nakupovať a predávať bitcoiny pomocou rôznych spôsobov platby, vrátane M-Pesa. Poplatky sú 1% pre obe strany, pričom overenie závisí od požiadaviek jednotlivého obchodníka a predajcu.

Nakúpte bitcoiny s M-Pesa na LocalBitcoins

Služby sú dostupné takmer v každej krajine, pričom jediným obmedzením je počet obchodníkov pracujúcich na trhu s bitcoinmi. Rovnako ako Paxful by ste mali pracovať iba so známymi predajcami s históriou, pretože v minulosti sa potvrdili podvody.

Pros

 • od investorov sa nevyžaduje overenie;
 • nízke transakčné poplatky;
 • globálne dostupné služby;
 • stabilné dodávky od kenských obchodníkov.

Zápory

 • v minulosti boli hlásené podvody;
 • zvyčajne je k dispozícii na nákup malé množstvo BTC.

Ako nakupovať bitcoiny s M-Pesa?

V tejto sekcii vám ukážeme možnosti nákupu bitcoinov pomocou M-Pesa na LocalBitcoins. Najprv si zaregistrujte bezplatný účet na LocalBitcoins a overte svoj e -mail.

Zaregistrujte si nový účet na LocalBitcoins

V ďalšom kroku prejdite na stránku Kúpiť a vyberte krajinu a spôsob platby, ktoré vyhovujú vašim potrebám. Platobné metódy by mali byť M-Pesa, vyjadrené v miestnej mene (alebo v požadovanej fiat mene). Máte tiež možnosť odfiltrovať predajcov, ktorí vyžadujú naskenovaný identifikátor.

Stránka nákupu na LocalBitcoins

Kliknutím na tlačidlo „Kúpiť“ si prečítajte požiadavky na obchodné dohody a históriu transakcií predajcu a uistite sa, že pracujete s legitímnou osobou, a nie s počítačovým zločincom. Po dokončení zadajte množstvo BTC, ktoré chcete kúpiť u M-Pesa, a kliknutím na „Odoslať požiadavku na obchod“ spustíte proces rozhovoru a transakcie..

Podmienka obchodovania na LocalBitcoins

Predajca vás prevedie celým procesom, pričom bitcoiny budú prevedené na váš účet hneď, ako uvoľníte finančné prostriedky z účtu M-Pesa..

Prečo tak málo búrz akceptuje M-Pesa?

Hlavný problém M-Pesa stále spočíva v tom, že samotný systém je obmedzený na 10, geograficky rozptýlených, krajín. Obchodníci, ktorí nepochádzajú z vybraných regiónov, nemôžu službu používať, a preto je ich počet obmedzený.

Len málo BTC búrz akceptuje M-Pesa

Pri malej zákazníckej základni mnohé burzy neuvádzajú metódu, pretože ich klientska základňa môže žiť inde. Pridajte k tomu silnú konkurenciu s inými populárnymi systémami elektronického platby, ako sú Skrill, PayPal a Payoneer, ktoré sú k dispozícii na celom svete, a pre spoločnosť M-Pesa máte veľmi obmedzený prístup na trh, s ktorým môžete pracovať..

Aký je najlepší spôsob??

Najlepšia cesta pre niekoho iného nemusí byť pre vás ideálnym riešením. Existuje niekoľko faktorov, ktoré by ste mali mať na pamäti, než si vyberiete burzu, z ktorej budete nakupovať BTC pomocou M-Pesa. Najprv sa musíte uistiť, že služby platformy sú k dispozícii pre váš región.

Na nákup BTC na burzách použite M-Pesa

Ďalej sa musíte zamyslieť nad tým, aké dôležité je pre vás súkromie. Ak vám nevadí prísne zásady KYC, otvorí sa vám veľa ponúk. Pri nákupe bitcoinov by ste tiež mali vziať do úvahy akceptované meny a poplatky, ktoré je potrebné zaplatiť. Dajte všetko na papier a budete mať odpoveď týkajúcu sa najlepšieho zdroja BTC pre prevody M-Pesa.

Kde uložiť moje bitcoiny?

V tomto bode vývoja kryptomeny môžeme s istotou povedať, že bezpečnosť vašich digitálnych fondov je životne dôležitá. Nemôžeme dostatočne zdôrazniť, aké dôležité je udržať bitcoiny v bezpečí pomocou peňaženiek, ktoré môžu fungovať v online aj offline prostredí. Odporúčame preto hardvérové ​​úložné zariadenia ako TREZOR, KeepKey a Ledger Nano S.

Udržujte bitcoiny v bezpečí

Vďaka niekoľkým vylepšeným bezpečnostným funkciám, ako sú súkromné ​​kľúče, online/offline fungovanie a tlačidlá fyzického potvrdenia, predstavujú peňaženky HD skvelý spôsob, ako udržať svoje mince vždy v bezpečí..

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa tohto článku o nákupe bitcoinu M-Pesa, kontaktujte nás priamo na adrese a my sa pokúsime zodpovedať všetky vaše otázky..