Zoznam najlepšej kryptomeny na investovanie za rok 2018 [aktualizované 2020]

Úvodné slovo

Akciový trh bol jedinou investičnou platformou, do ktorej boli zapojení obchodníci a investori, ako chceli investovať svoje peniaze na trhu. Zámerom tejto investície bolo zaparkovať peniaze do takejto investície a starostlivo sledovať trendy, aby sa zistilo, či z investície alebo straty získajú zisk..

Za posledných niekoľko rokov však akciový trh zaznamenal určitú konkurenciu na partnerskom investičnom trhu- trhu s kryptomenami. Trh s kryptomenami, ktorý bol nájdený v roku 2009, so zavedením bitcoinu, v priebehu rokov zaznamenal pôsobivý nárast objemu obchodov. Čísla sa zvýšili až po prudkom dopyte v roku 2017, vďaka čomu sa cena dotkla oblohy. Tento náhly rast vyzeral pre ľudí sľubne, pretože stále viac ľudí sa uberalo smerom k investícia do kryptoaktív.

Vďaka toľkým možnostiam na výber a toľkým burzám poskytujúcim podporu týmto kryptomenám sa investícia do jednej zmenila na detskú hru. Ale pri toľkých možnostiach sa ľudia často čudujú, do ktorej kryptomeny investovať v roku 2018. Aby sme vám s tým pomohli, spojili sme zoznam najlepších kryptomien na investovanie v rokoch 2018-2019.

Čo je to kryptomena?

Vek fiat mien a tradičného bankovníctva rýchlo starne a finančné trhy na celom svete sa menia. Kryptomeny sa stali hrozbou pre tradičný bankový systém, pretože odoberajú moc peňazí z rúk štátu a vracajú ich širokej verejnosti. Investovanie do kryptomien sa ukázalo byť pre viacerých investorov životnou udalosťou. 

V dobe moderných technológií má zmysel investovať do peňazí, ktoré bežia na technológiách a dávajú moc držiteľom namiesto centralizovanej vlády. Bitcoin je vedúcou decentralizovanou kryptomenou v roku 2020 a zostane ňou ešte dlho. 

Na dnešnom trhu je k dispozícii tisíce rôznych altcoinov a môže byť veľmi mätúce rozhodnúť, ktoré sú najlepšie a ktoré sú absolútne „shitcoiny“. Uvádzame zoznam najlepších kryptomien, ktoré vám v roku 2020 s najväčšou pravdepodobnosťou prinesú ovocie.

Čo je to bitcoin?

Bielu knihu o bitcoine spísala anonymná osobnosť Satoshi Nakamoto. Meno Satoshi Nakamoto sa za posledných desať rokov rozrástlo ako mytologická osobnosť. Bitcoin, keď bol uvedený na trh, bol ohodnotený na menej ako dolár, ale v roku 2017 bol ocenený na takmer 20 000 dolárov, čo z neho robí jeden z najcennejších aktív posledného desaťročia.  

Poznámka: V čase písania článku sa hodnota jedného bitcoinu pohybuje tesne nad 9 300 dolármi. 

Prečo by ste mali investovať do bitcoinu??

Väčšina kryptomien je svojou povahou veľmi volatilná a investovanie do nich by ste mali vykonávať na vlastné riziko. Napriek tomu, že bitcoin dominuje na trhu s kryptomenami, je stále dosť volatilný. V dlhodobom horizonte sa bitcoin ukázal ako skutočný víťaz a niekoľko odborníkov sa domnieva, že bitcoin má potenciál dotknúť sa v nasledujúcom desaťročí šiestich číslic. Bitcoin sa etabloval ako „digitálne zlato“ a investori ho vnímajú ako dobré aktívum na uchovávanie hodnoty, ale nie ako platobný prostriedok.. 

Dôvody, prečo by ste nemali investovať do bitcoinu, nie sú veľmi presvedčivé, ale tu je dôvod, prečo by ste sa mali investovaniu do bitcoinu vyhnúť:

 1. Vysoká volatilita
 2. Nárast prísnych regulácií okolo kryptomien. 
 3. Žiadna vnútorná hodnota. 

Zoznam najlepšej kryptomeny na investovanie v roku 2018 je nasledujúci:

1. Binance Coin (BNB)

Spustila ho burza kryptomien Binance, Binance Coin bol spustený ako token na blockchaine Ethereum, ale neskôr bol presunutý do blockchainu Binance, Binance Chain. Spoločnosť Binance Chain predstavila spoločnosť s cieľom prevádzkovať na nej kryptomenu.

Bola spustená ako alternatívny spôsob platenia poplatkov účtovaných burzou. Od tej doby Binance vyvinula aj decentralizovanú burzu na Binance Chain.

Poznámka: Binance účtuje obchodný poplatok vo výške 0,1% spolu s poplatkom za výber, ktorý sa účtuje pri presune kryptomien do súkromnej peňaženky.

BNB bol token založený na ethereu (ERC-20), ktorý bol predstavený s víziou, že bude platobnou metódou pre používateľov na burze. Dodávka BNB, ktorá funguje na svojom blockchaine s názvom Binance Chain, je obmedzená na 200 miliónov tokenov. Tieto boli distribuované tak, že 100 miliónov bolo ponúknutých počas verejného ICO, 80 miliónov bolo venovaných zakladajúcemu tímu a 20 miliónov bolo poskytnutých anjelských investorov.

Poznámka: Užívateľ, ktorý ako obchodný poplatok používa BNB, získava zľavy na každý obchod nasledovne: 50% zľava v prvom roku, 25% v druhom roku, 12,5% v treťom roku, 6,75% vo štvrtom roku a žiadna zľava na ďalšie roky.

Rýchlosť transakcií je lepšia ako štandardné transakcie, ale platforma ponúka aj funkciu na zvýšenie rýchlosti transakcií. Užívateľ môže zvýšiť spracovanie transakcií pomocou uzla akcelerátora, ktorý je vo vlastníctve niektorých organizácií a funguje s uzlami validátora. Jedinečnosť tejto mince ju robí najlepšia kryptomena na investovanie v roku 2018 na našom zozname.

Ak sa chcete dozvedieť viac o Binance Coin, môžete si pravidelne prečítať najnovšie správy o minci v našej sekcii Binance Coin News.

2. Ethereum (ETH)

Ethereum je ďalšie open-source, výpočtová platforma založená na blockchaine a systém s inteligentnými zmluvami. Ether je kryptomena generovaná touto platformou ktorý je založený na upravenej verzii konsenzu Nakamoto. Každý účet Ethereum je vybavený zostatkom éteru, ktorý môžu používatelia prevádzať z jedného účtu do druhého.

Uvedený na trh v roku 2015 & Ethereum, ktoré vyvinul Vitalik Buterin a jeho tím vývojárov, bolo financované online davovým predajom na jeho vývoj. Predbežne bolo vyťažených asi 72 miliónov mincí, ktoré predstavujú 68% z celkového počtu obehových mincí.

Výhody etherea:

 • Virtuálny stroj Ethereum -Tento 256-bitový zásobník registrov je runtime prostredie pre inteligentné zmluvy v Ethereu.
 • Inteligentná zmluva – Ethereum Smart Contracts sú abstrakcie založené na programovacom jazyku, ktoré sú zostavené do bajtového kódu EVM.
 • Éter – Digitálna mena funguje ako „palivo“ pre Dapps, ktoré sú postavené na platforme blockchainu ethereum.
 • Aplikácia – Vývojári používajú túto platformu na vytváranie aplikácií, ktoré sa potom používajú v rámci Ethereum. Doteraz je dostupných viac ako 300 DApps a ďalšie sa vyvíjajú.

Okrem toho sú najväčšími výhodami Etherea jeho prispôsobivosť, pretože pomocou Ethereum je možné stavať celý rad aplikácií. Ethereum pomohlo priniesť na trh niekoľko pôsobivých projektov v oblasti kryptomien, a vďaka tomu je na 2. mieste pre najlepšia kryptomena na investovanie v roku 2018 zoznam.

Ak sa chcete dozvedieť viac o ethereum coinoch, môžete si pravidelne prečítať najnovšie správy o coinoch v našej sekcii Ethereum News.

3. Litecoin (LTC)

Začal v októbri 2011 ako altcoin, Litecoin je kryptomena peer-to-peer ktorý bol založený na kryptografickom protokole. Rovnako ako bitcoin, ani LTC nie je riadený ústredným orgánom. Ak sa pozrieme na technické detaily, potom sú identické s bitcoinmi.

V roku 2011 ho na serveri GitHub vydal Charlie Lee, bývalý zamestnanec spoločnosti Google a bývalý technický riaditeľ spoločnosti Coinbase. Táto platforma bola vidličkou bitcoínového jadra a odlišovala sa kratším časom generovania blokov, zvýšeným počtom mincí, mierne upraveným grafickým rozhraním a rôznym algoritmom hashovania..

Poznámka: Limit dodávky bitcoínov je 21 miliónov mincí, zatiaľ čo LTC má limit dodávky 84 miliónov coinov.

Medzi ďalšie kľúčové rozdiely, ktorými sa litecoin líši od bitcoinu, patria:

 • Transakčné poplatky sú nižší ako bitcoin.
 • Litecoin používa skriptový algoritmus na rozdiel od SHA-256, ktorý používa bitcoin.
 • Vzhľadom na obrovský rozdiel v hodnote voči americkému doláru je riziko v LTC v porovnaní s BTC nižšie.

Litecoin bol predstavený neskôr, ale za niekoľko rokov si vyvinul veľký trh, pretože stále viac ľudí prechádza k altcoinom kvôli investovaniu. Tieto snahy priniesť zmenu a rozdiely oproti bitcoinu dostali LTC na tretiu pozíciu pre najlepšia kryptomena na investovanie v roku 2018 zoznam.

Ak sa chcete dozvedieť viac o litecoine, môžete si pravidelne prečítať najnovšie správy o minci v našej sekcii správ o litecoine.

4. EOS (EOS)

Vydaný ako softvér s otvoreným zdrojovým kódom od Blokovať. Jeden v júni 2018 je EOS natívna kryptomena EOS blockchainu, ktorá bola vyvinutá s cieľom pomôcť pri vytváraní škálovateľných a decentralizovaných aplikácií. Blockchain má operačný systém ako súbor služieb a funkcií, ktoré fungujú podobne ako platforma Ethereum.

Dokument white paper, ktorý poskytuje dizajn a informácie o blockchaine EOS, vysvetľuje, že proces transakcií je na blockchaine EOS rýchlejší, pretože uzly produkujú iba 21 blokov..

EOS má štyri charakteristické vlastnosti, ktorými sú:

 • Transakcie EOS sú rýchle
 • Tokeny EOS je možné voľne prenášať, pretože sa neplatí žiadny ťažobný poplatok
 • EOS je jediný token, ktorý môžu vývojári použiť na získanie zdrojov pre svoj vývoj dapps
 • Držitelia tokenov EOS môžu hlasovať iba za výrobcov blokov, ktorí prevádzkujú sieť.

Jeden významný rozdiel medzi EOS a Etheruem je ten, že EOS podporuje všetky jazyky ako C ++, Java, Python atď., Zatiaľ čo Ethereum podporuje iba natívny jazyk, Solidity. Neexistuje žiadny maximálny limit dodávky tokenov EOS; je však dohodnutý 5% strop miery inflácie, ktorý bude existovať navždy.

Táto široká škála akceptovania jazykov, rýchlych transakcií a žiadneho maximálneho limitu dodávky tokenov to robí najlepšia kryptomena na investovanie v roku 2018.

Ak sa chcete dozvedieť viac o EOS Coine, môžete si pravidelne prečítať najnovšie správy o minci v našej sekcii EOS News.

5. Bitcoin (BTC)

Projekt, ktorý sa začal v roku 2008 ako odkaz na dokument osoby/skupiny s názvom Satoshi Nakamoto (identita je stále skrytá), sa neskôr zmenil na softvér s otvoreným zdrojovým kódom v roku 2009. Tento nový softvér na svete bol známy ako bitcoin a nikto nevedel, že o niekoľko rokov bude kráľom kryptodrží..

Bitcoin je decentralizovaná digitálna mena ktorá funguje na platforme známej ako blockchainová technológia. Táto technológia bola zavedená s cieľom eliminovať všetkých sprostredkovateľov a transakcie medzi ľuďmi by sa uskutočňovali priamo v sieti bitcoinov peer-to-peer. Transakcie prebiehajúce v sieti boli overené kryptografiou na sieťových uzloch a uložené vo verejných distribuovaných účtovných knihách nazývaných blockchain.

Poznámka: Distributed Ledger je séria replikovaných, zdieľaných a synchronizovaných digitálnych údajov, ktoré sú uložené na viacerých miestach bez centrálneho správcu alebo centralizovaného ukladania údajov..

Bitcoinová ťažba je proces uchovávania záznamov, ktorý sa vykonáva pomocou výkonu počítačového spracovania. Úlohou baníkov je udržať blockchain kompletný, nepretržitý a nemal by sa meniť opakujúcim sa zoskupovaním nových transakcií. Pri úspešnej ťažbe sa ťažiari môžu odmeniť najnovšími vyťaženými bitcoinmi a transakčnými poplatkami.

Poznámka: Odmeny sú ponúkané baníkom po vyťažení každého bloku. Odmena ponúkaná baníkovi za každý blok je v súčasnosti 12,5 BTC, ktorá sa mení s každým znížením bitcoinu na polovicu, ďalšie halving je naplánovaný na rok 2020.

Bitcoin je veľmi volatilný a je známy kolísaním jeho ceny. Objem bitcoínov sa zvýšil potom, čo dosiahol historické maximum takmer 18 000 dolárov do konca roku 2017. Čoskoro klesol na nižšie úrovne 3 000 dolárov, pretože bitcoin vstúpil do roku 2018.

Bitcoin je názov kryptomeny, zatiaľ čo BTC je ticker pre kryptomenu. Vďaka tomu si bitcoin svoje miesto v najlepšia kryptomena na investovanie v roku 2018 zoznam.

Ak sa chcete dozvedieť viac o bitcoine, môžete si pravidelne prečítať najnovšie správy o minci v našej sekcii o bitcoinoch.

 

6. TRON (TRX)

TRON je decentralizovaná aplikačná platforma založená na blockchaine ktorú založila nezisková singapurská nadácia Tron Foundation. Spoločnosť Tron bola spustená s cieľom riešiť globálny zábavný priemysel a problémy, s ktorými sa stretávajú tvorcovia digitálneho obsahu.

Tron chce odstrániť sprostredkovateľov z priemyslu, ako sú Apple Store a Google Play Store, a pomôcť výrobcom obsahu získať finančné prostriedky priamo od spotrebiteľov. TRX je kryptomena siete TRON, ktorú je možné kúpiť na burzách ako Liqui a Binance.

To je možné získať z týchto búrz výmenou kryptomien ako ETH alebo BTC, pretože v súčasnosti ich nie je možné kúpiť za žiadnu inú fiat menu. Digitálnu menu je možné uložiť pomocou peňaženiek, ktoré podporujú Ethereum blockchain.

Vydaný bol koncom septembra 2017 a od tej doby zaznamenal prudký nárast cien, pretože ľudia investovali do pripravovaného ambiciózneho projektu. Nikto nemôže ťažiť TRX a nadácia kontroluje dodávku takmer 1 miliardy tokenov. Justin Sun, generálny riaditeľ spoločnosti Tron, v decembri 2017 oznámil, že do januára 2020 uzamkli tokeny 34,2 miliardy dolárov.

Altcoiny priťahujú obrovské množstvo investorov, pretože tieto meny sú cenovo dostupnejšie a riziko s nimi spojené je nižšie v porovnaní s bitcoinmi a inými špičkovými kryptomenami. Preto TRX získava 6. miesto v rebríčku najlepšia kryptomena na investovanie v roku 2018 zoznam.

Ak sa chcete dozvedieť viac o TRONe, môžete si pravidelne prečítať najnovšie správy o minci v našej sekcii TRON News.

Vylúčenie zodpovednosti

Všetky investície do kryptomeny nie sú oddelené od trhových rizík. Vzhľadom na to, že trh s kryptomenami je veľmi volatilný, musia investori na tomto mieste vykonať úplnú previerku výmeny kryptomien, poskytovateľov peňaženiek, ako aj samotný projekt kryptomeny pred akýmikoľvek investíciami.

Odporúčame porozumieť súčasným podmienkam trhu a viesť intenzívnu diskusiu s odborníkom na kryptomeny. Vyššie uvedené mince nie je možné považovať za konečné. Na výber sú aj ďalšie významné mince, ktoré sa nemusia obmedzovať iba na tieto mince.