Najlepšia kryptomena na ťažbu s GPU [aktualizované v roku 2019]

Zoznam najlepších kryptomien, ktoré môžete ťažiť pomocou GPU

Úvod

The kryptomena, spolu s Technológia blockchain, dalo vzniknúť niekoľkým komplikovaným terminológiám alebo odborným výrazom, ktoré sa pre bežných ľudí ukazujú ako veľmi nové. Každá osoba, ktorá sa teší na investície do domény kryptomeny alebo technológie Blockchain, musí pred prijatím akýchkoľvek rozhodnutí týkajúcich sa trhu s kryptomenami vykonať rozsiahlu výskumnú prácu, pretože je veľmi nepredvídateľná..

Ťažba kryptomenydôkaz o podieleMechanizmy konsenzuPočiatočné ponuky mincíInteligentné zmluvydecentralizácia sú len niektoré z výrazov, ale v doméne sa dosiahlo oveľa viac technologických pokrokov. Pozrime sa na niektoré z nich najlepšie kryptomena na moju GPU.

 

Kryptomena, ktorá sa má ťažiť pomocou GPU

The ťažba kryptomien nie je nič iné ako proces na riešenie komplexných matematických algoritmov výpočtami Brute Force, ktoré vyžadujú možnosti spracovania CPU. V skratke, ťažba kryptomeny je priamo závislá od veľkosti siete. Čo je dôležitejšie, počet uzlov v sieti, vyššia je ťažba. Ak vezmeme do úvahy bitcoin, pred rokom 2015 nebola kryptomena taká populárna, a preto bola ťažba možná prostredníctvom samotných CPU..

Ak chcete získať jasný obraz, a PC Pentium 4 bolo dostatočné na ťažbu takmer 100 bitcoinov v roku 2010. Napriek tomu je súčasný scenár voči nemu veľmi rozporuplný, pretože sieť bitcoínov sa rozrástla nebývalými rýchlosťami. V týchto dňoch ASIC sa vo veľkej miere používajú na banské účely, pretože CPU a GPU zastarali na banské účely.

Poznámka: GPU sú dobre známe svojou vlastnosťou vykonávať opakujúce sa úlohy a robiť ich dobre, ako keby robili rôzne úlohy, ako napríklad CPU.

Existujú však určité kryptomeny, ktoré boli vyvinuté v dôsledku nedávneho pokroku, ktoré nevyžadujú integrované obvody špecifické pre aplikáciu a dajú sa efektívne ťažiť prostredníctvom GPU a CPU. Na technických úrovniach nepredpokladajú používanie Doklad o práci konsenzuálny mechanizmus, ale používa inú formu mechanizmu konsenzu, aby získal stabilitu vo svojej sieti.

Uveďme si zoznam najlepších kryptomien, ktoré môžem ťažiť pomocou GPU:

1. Ethereum (ETH)

V porovnaní s CPU majú GPU vyššiu mieru hashovania, čo ich robí užitočnejšími, pokiaľ ide o rýchle hádanie hádankových odpovedí. Najlepším spôsobom, ako si vybrať GPU, je pozrieť sa na výkonnosť hash rate, energiu, ktorú spotrebuje na ťažbu, a náklady na kartu. Najlepším spôsobom je nastaviť ťažobnú súpravu na dosiahnutie najlepších výstupných výsledkov a jej zostavenie môže chvíľu trvať.

Rôzne kalkulačky ziskovosti ťažby vám môžu pomôcť ukázať množstvo éteru, ktoré môžete pri danej rýchlosti hashovania pravdepodobne ťažiť. Tieto kalkulačky tiež poskytujú informácie, ako keby množstvo vyťaženého éteru bolo dostatočne dobré na dosiahnutie zisku v porovnaní s nastavením a nákladmi na elektrickú energiu.

Akonáhle sú hardvérové ​​požiadavky splnené, je načase vybrať si softvér, ktorý pomôže pri procese ťažby. Najpopulárnejším príkazovým riadkom na to je geth, ktorý beží na uzle Ethereum. Akonáhle sa geth stiahne, nainštaluje sa do systému a potom spojí uzly so sieťou Ethereum. Ďalšie spôsoby ťažby éteru sú:

 • Nainštalujte Ethminer na ťažbu „skutočného“ éteru.
 • Pripojte sa k ťažobnému fondu, aby ste zvýšili produktivitu a zvýšili šance na zarobenie éteru.

2. Monero (XMR)

Monero je digitálna minca s prioritou súkromia a v súčasnosti patrí medzi 20 najlepších kryptomien podľa trhového stropu. Monero coin nepodporuje ťažbu ASIC, takže proces využívajúci iné systémy môže byť pre baníkov výnosným podnikom. Monero je možné ťažiť pomocou CPU a GPU. Výhody ťažby GPU sú:

 • Je možné použiť zostavu GPU
 • GPU sú rozšíriteľné a flexibilné, pretože ich je možné pridávať, odstraňovať alebo nahrádzať rôznymi modelmi
 • V špecifických prípadoch by sa mala použiť zostava viacerých GPU

Monero ponúka vysoko anonymné formy transakcií s kryptomenami, pretože informácie o odosielateľovi aj prijímateľovi sú skryté v sieti Blockchain. Toto kryptonote Algoritmus umožňuje ťažbu kryptomeny pomocou GPU, a taktiež kryptomenu je možné ťažiť dokonca aj prostredníctvom mobilných telefónov. To bolo zrejmé z mnohých krypto-jacking incidenty, ktoré sa stali na trhu s kryptomenami.

Je lepšia sólo ťažba alebo pool mining?

Sólová ťažba je časovo náročný proces s menšou šancou získať odmenu za služby, ktoré miner ponúka. Pri sólo ťažbe má baník 1% šancu, že nájde blok každých 24 hodín. Pool mining je však skupina baníkov so zvýšenou hashovou silou, ktorá zvyšuje produktivitu, a baníci sú odmeňovaní častejšie, ale v malých množstvách.

Monero kalkulačka

Kalkulačka Monero pre svoju ťažbu pomáha pri určovaní ziskov, ktoré je možné dosiahnuť od akéhokoľvek baníka Monero. Jediné, čo musíte urobiť, je zadať mieru hashovania vášho baníka. Na zvýšenie presnosti môžete tiež pridať ďalšie údaje, ako sú náklady na elektrickú energiu, poplatky za bazén atď. Hneď ako začnete s podrobnosťami, zobrazí sa váš vypočítaný zisk.. 

 

3. Litecoin (LTC)

Litecoin je kryptomena peer-to-peer, ktorá bola vydaná v roku 2011. Litecoin je decentralizovaný a jeho tvorba sa vykonáva pomocou kryptografického protokolu s otvoreným zdrojovým kódom. Litecoin sa riadi systémom proof of work, kde je ťažba proces, pomocou ktorého sa blockchain udržiava a aktualizuje včas. Každá transakcia vyrobené ľuďmi v sieti, je odoslané baníkom. Tieto údaje o transakciách potom zostavia do štruktúr nazývaných Merkle Trees.

Ťažba je konkurenčná oblasť a baník, ktorý nájde menší hash ako nastavený cieľ, nájde nový blok a dostane odmenu za blok, ktorou je 25 LTC. Litecoin je možné ťažiť pomocou CPU, GPU a ASIC. V prípade ťažby GPU si užívateľ musí vybrať svoj softvér a starať sa aj o bezpečnostné hľadisko.

Poznámka: ASIC je možné použiť aj na ťažbu niektorých ďalších coinov, v závislosti od algoritmu, na ktorom sú vyvinuté a ak dobre vyhovuje požiadavkám ASIC.

Program, ktorý sa má používať pri ťažbe s GPU, je cgminer, ktorý si môžete stiahnuť z oficiálnych webových stránok vývojárov. Ak však používate počítač Mac, budete musieť vyhľadať ďalšie programy, ktoré sú kompatibilné s počítačom Mac. V prípade počítačov s vylepšenými grafickými kartami je možné použiť cpuminer a cgminer spoločne pre lepší výkon a odmeny.

4. Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, ktorý bol spustený v roku 2013, bol jednou z najrýchlejšie rastúcich kryptomien kvôli tomu, ako bol projekt spustený zo žartu. Počiatočný rozvrh výroby mincí Dogecoin bol rýchly, pretože do roku 2015 bolo na trhu v obehu 100 miliárd mincí. Dogecoin je známy tým, že sa používa ako tipovacia minca a dobročinný dar..

Ako ťažiť dogecoin

Dogecoin drží 28. najväčšiu trhovú kapitalizáciu kryptomeny. Je to ďalší altcoin, ktorého ťažba sa líši od ostatných coinov v niekoľkých životne dôležitých oblastiach. Na ťažbu dogecoinu máte tri možnosti: samostatnú ťažbu, využitie dogecoinového banského fondu a vyskúšajte cloudovú ťažbu. Na začiatku postupu budete potrebovať niekoľko dôležitých vecí:

 • Osobný počítač s OS Windows alebo Linux.
 • Niekoľko GPU.
 • Dogecoinová peňaženka.

Banícka sólo je náročnejšia úloha s ťažšími matematickými problémami. Hneď ako získate blok, odmena sa odošle do vašej peňaženky. Pri ťažbe v bazénoch je odmena rozdelená podľa príspevku každej strany. Cloudová ťažba je však najľahšie tam, kde nič nevlastníte; namiesto toho si prenajmete hardvér od významnejšieho dátového centra. Vykonávajú proces ťažby za vás a berú svoj podiel. Tiež vám účtujú poplatok za energiu.

Niektoré GPU, ktoré je možné použiť pre ťažobný proces sú SAPPHIRE Pulse Radeon RX 580, ASUS RX Vega 64, Nvidia GeForce GTX. Softvér pre GPU je CudaMine, CGminer, EasyMiner.

Poznámka: v roku 2014 sa Litecoin a Dogecoin rozhodli zlúčiť ťažobný proces, aby bolo jednoduchšie ťažiť obe mince na tej istej platforme. 

5. Vertcoin (VTC)

Vertcoin je mechanizmus decentralizovanej kryptomeny s otvoreným zdrojom a decentralizovanou kryptomenou, ktorý bol spustený v roku 2014 a pracuje na mechanizme dokazovania práce. trh.

Vertcoin pracuje na algoritme Lyra2RE (v2), ktorý robí mincu odolnou voči ASIC a je možné ju ťažiť pomocou GPU. AMD a Nvidia dominujú na trhu s GPU a ich výrobky je možné použiť na ťažobné procesy. Tieto spoločnosti ponúkajú pri ťažbe vyšší pomer ceny a výkonu. Dobývanie v bazéne bude lepšou možnosťou pri distribúcii energie a zvyšuje sa šanca na odmenu. Niektoré z ťažobných fondov, ktoré sú k dispozícii, sú:

 • suprnova.cc
 • miningpoolhub.com
 • easymine.online

Vertcoin na polovicu

Vertcoin (VTC) je an open-source kryptomena, ktorej hlavným zameraním je decentralizácia. Mince využíva mechanizmus proof-of-work a motivuje baníkov k zabezpečeniu siete a overovaniu transakcií. Rozdelenie vertcoinu na polovicu je podobné deleniu na polovicu BTC, kde sa odmena za blokovú ťažbu znižuje každé štyri roky.

K vôbec prvému rozpolteniu došlo v roku 2017, keď k deleniu došlo pri 840 000 blokoch a odmena sa znížila na 25 VTC z 50 VTC na blok. Nasledujúce zníženie na polovicu sa uskutoční v roku 2021, čo ďalej zníži odmeny.

6. ZCash

Zcash, ktorý má v úmysle poskytnúť zvýšené zabezpečenie pomocou kryptografie, je ďalšou kryptomenou, ktorú má používateľ k dispozícii na investovanie alebo ťažbu. Bola spustená v roku 2016 a mala fixnú zásobu 21 miliónov mincí, rovnako ako bitcoin.

Transakcie na Zcash môžu byť transparentné a môžu byť riadené t-addr alebo môžu byť súkromné, ktoré budú riadené z-addr. Mince Zcash sa nachádzajú buď v priehľadnom alebo v tienenom bazéne. Ťažba Zcash je proces ťažby novej meny, z ktorej je baníkom odmenených 12,5 ZEC. Kryptomena má blokovací čas 2,5 minúty.

Obmedzenie v prípade Zcash spočíva v tom, že na ťažbu kryptoaktíva používa iba CPU. V prípade, že používate súpravu GPU, budete potrebovať aj softvér, ktorý bol optimalizovaný tak, aby využíval výhody GPU. Tu je zoznam najlepších softvérov na ťažbu, ktoré je možné použiť s GPU:

 • GPU AMD- Optiminer, Genesis SGminer
 • GPU Nvidia- EWBF Cuda, NEHQ

Ziskovosť ZEC

Zcash je zaradený do kategórie najziskovejších kryptomien, ktoré sa dajú ťažiť, s očakávanými výnosmi vyššími ako PoW mince ako Bitcoin a Ethereum. Ako bolo analyzované, Zecená ziskovosť prekračuje až o 400% viac ako ťažba BTC a až o 200% viac ako ťažobný éter.

Záver

V prípade, že nie ste ochotní investovať do kryptomien a altcoinov a máte voľný čas v rukách- potom môžete zvážiť oblasť ťažby kryptomien a zarobiť požadovanú kryptomenu.