Sprievodca nákupom bitcoinov v hotovosti

Hotovostné nákupy sú veľmi výhodné, pokiaľ ide o obchodovanie s bitcoinmi. Je to jeden z najlepších spôsobov nákupu bitcoinov, pretože existuje mnoho platforiem, ktoré akceptujú možnosť platby. Toto stručný návod ukáže vám ako nakupovať bitcoiny v hotovosti pri kontrole rôznych búrz za vás.

Zhrnutie: Ako nakupovať bitcoiny v hotovosti

Stručný návod, ako nakupovať bitcoiny na LocalBitcoins v hotovosti:

 1. Vytvorte si účet na LocalBitcoins.
 2. Prejdite na stránku nákupu a vyhľadajte predajcu vo svojom okolí, ktorý prijíma hotovosť.
 3. Vyberte si ponuku a zadajte objednávku.
 4. Skontrolujte obchodné pravidlá.
 5. Kliknite na tlačidlo „Kúpiť“ a skontrolujte pravidlá.
 6. Pokračujte a kliknite na „Odoslať žiadosť o obchod“.
 7. Dostanete číslo účtu od vybraného predajcu.
 8. Vložiť hotovosť na účet predávajúceho.
 9. Nahrajte svoj pokladničný doklad a zvoľte čiastku BTC.
 10. Dostávajte svoje bitcoiny do vami preferovanej BTC peňaženky.

Ako kryptomena existuje bitcoin iba online a môže byť použitý na obchodovanie alebo nákup tovaru & služieb na internete, pričom len veľmi málo z nich sa neúspešne pokúša previesť menu na fyzickú. Mnoho obchodníkov sa preto domnievalo, že nákupy BTC v hotovosti by boli nemožné alebo by boli nákladné.

Táto príručka vám ukáže pravý opak uvedeného presvedčenia, pretože je celkom možné nakupovať bitcoiny za hotovosť lacno, súkromne a jednoducho. Poskytneme vám know-how a podrobné pokyny, kde nakupovať BTC, a poskytneme vám potrebné znalosti a nástroje na dosiahnutie zisku pri obchodovaní s digitálnou menou.

Nakupujte bitcoiny v hotovosti

Výmeny bitcoínov s hotovostnou platobnou metódou

Kde je teda možné bitcoíny vymeniť za hotovosť? Našťastie od roku 2009 sa infraštruktúra nesmierne rozrástla, takže si máte z čoho vyberať. Existuje niekoľko typov búrz, ktoré môžete použiť na získanie bitcoinov v hotovosti, pričom ide o tieto:

Vyberte si výmenu bitcoinov

Navyše, ak máte prostriedky a čas, môžete sa rozhodnúť obchodovať na niekoľkých trhoch súčasne, ale odporúčame vám začať s jednoduchými burzami, aby ste ich najskôr získali..

LocalBitcoins

LocalBitcoins je jedným z najväčších trhov P2P na svete, kde obchodníci nakupujú a predávajú bitcoiny pomocou mnohých nákupných metód vrátane hotovosti. 1% transakčný poplatok je dostatočne nízky na to, aby investori mohli vytvárať ponuky BTC, ktoré sú pre kupujúcich atraktívne. Je to možné aj naopak, čím sa vytvorí úplný kruh, v ktorom môžu investori nakupovať a predávať bitcoiny so ziskom.

Získajte bitcoiny na burze LocalBitcoins

Limity overovania a nákupu závisia plne od obchodníka, takže je celkom možné nakupovať anonymne. Môžete tiež zaplatiť zálohu v banke alebo osobne, aj keď pre druhú možnosť odporúčame navrhnúť niekoho s vami.

Pros

 • je možné anonymne nakupovať bitcoiny;
 • nízky transakčný poplatok (1%).

Zápory

 • podvody hlásené v minulosti;
 • je veľmi ťažké kúpiť veľké množstvo bitcoinov.

Múr mincí

Múr mincí je ďalším P2P online trhom, kde obchodníci môžu nakupovať a predávať bitcoiny pomocou mnohých spôsobov nákupu, ktoré zahŕňajú aj nákupy v hotovosti.

Burza Wall of Coins

Rovnako ako u mnohých iných platforiem P2P, Wall of Coins nevyžaduje, aby obchodníci overovali svoje účty, ale ponecháva na individuálnych investoroch, aby si vybrali svoje vlastné preferované obchodné prostredie. Poplatky sú súčasťou ceny, a preto nie sú zobrazené transparentne.

Pros

 • môžete nakupovať bitcoiny bez skenovania ID;
 • nákup bitcoinov je neobmedzený;
 • minimálna výška nákupu je 5 dolárov.

Zápory

 • poplatky sú skryté v cene BTC;
 • k dispozícii iba v 12 krajinách.

BitQuick

Tento trh P2P úzko spolupracuje so všetkými hlavnými americkými bankami, pretože peňažné vklady sú hlavnou možnosťou nákupu, ktorú obchodníci používajú pri získavaní bitcoinov. Z Bank of America, US Bank, Wells Fargo a mnohých ďalších miestnych úverových zväzov sa americkí obchodníci môžu ľahko dostať k sebe a nakupovať BTC v hotovosti.

Objednajte si BTC na BitQuick

Ak chcete využiť služby BitQuick, pred nákupom je potrebné, aby ste dokončili celý proces overenia, pričom samotné nákupy sú neobmedzené. Kupujúci zaplatí poplatok 2%, zatiaľ čo predajcovia môžu uverejňovať svoje reklamy a predávať bitcoiny zadarmo.

Pros

 • zabezpečený trh kvôli požiadavkám na overenie;
 • žiadne poplatky pre predajcov bitcoinov.

Zápory

 • o niečo vyšší poplatok ako na iných trhoch P2P (2%);
 • Vyžaduje sa sken ID a dôkaz o adrese.

Miestny obchodník s mycéliom

Čo robí? Mycélium unikátna na obchodných trhoch P2P je skutočnosť, že miestny obchodník Mycelium funguje iba prostredníctvom telefónnej aplikácie. Výmena bitcoinov funguje prostredníctvom pripojených mobilných zariadení, iOS aj Android, pretože obchodníci umiestňujú ponuky BTC online. Hotovostné nákupy sú hlavnou možnosťou, pretože obchodníci hľadajú osoby, ktoré sú blízko svojho miesta, pre osobný proces obchodovania s bitcoinmi.

Trh Mycelium P2P

Transakčné poplatky sú spojené s objemom obchodu a líšia sa v rôznych situáciách. Overenie závisí aj od konkrétnych obchodníkov, pričom limity nákupu neexistujú.

Pros

 • Systém sledovania GPS;
 • vylepšený mobilný zážitok.

Zápory

 • poplatky súvisiace s veľkosťou objednávky a nie s hodnotou;
 • možné podvody.

Bitit

Okrem platforiem P2P existujú aj burzy, ktoré by vám ponúkali bitcoiny priamo s vkladmi v hotovosti. Bitit je jedným z nich a hoci sú k dispozícii bankové vklady, môžete použiť aj ich poukážky Neosurf, Cashlib & Flexepin, ktorý je možné zakúpiť v ich licencovaných obchodoch.

Bititová výmena

Táto služba je k dispozícii na celom svete, ale pamätajte na to, že za nákup poukážok je potrebná cena, pretože poplatky sa pohybujú od 7% do 10% v závislosti od typu poukážky.

Pros

 • možnosť súkromného nákupu niekoľkých bitcoinov;
 • služba dostupná globálne.

Zápory

 • veľmi vysoké poplatky za nákup v hotovosti;
 • Pri mesačnom limite nákupu 10 000 dolárov je potrebné overenie totožnosti.

LibertyX

LibertyX ponúka kombináciu obchodov a bankomatov na nákup bitcoinov prostredníctvom hotovostných platieb. Stroje/obchody sa nachádzajú v USA a nájdete ich vo svojom okolí prostredníctvom aplikácie pre iOS alebo Android, ktorú si môžete zadarmo stiahnuť. Pokiaľ ide o nákupy v hotovosti, spôsoby platby sú obmedzené, pretože môžete použiť buď čisté peniaze, alebo PIN/darčekové karty vydané spoločnosťou LibertyX. Transakčné poplatky dosahujú 1,5%, zatiaľ čo limity nákupu závisia od úrovne overenia, ktoré ste dosiahli (200 dolárov denne za overený telefón a 1 000 dolárov za overený identifikátor).

Kúpte si BTC na LibertyX

Každý obchod má okrem všeobecných poplatkov aj svoju vlastnú cenovú stratégiu, ktorá zvyšuje náklady pre obchodníkov, ktorí by chceli použiť LibertyX ako zdroj bitcoinov.

Pros

 • okamžitý prístup k bitcoinom;
 • k dispozícii anonymný nákup.

Zápory

 • služba je k dispozícii iba v USA;
 • pri väčších denných nákupoch je potrebné overenie vašej identity.

Bitcoinové bankomaty

Okrem LibertyX, existuje mnoho ďalších výrobcov bankomatov, ktoré môžete použiť, najmä mimo USA. Mnoho z týchto spoločností ponúka bitcoiny na úplne súkromný nákup, aj keď za cenu.

Bitcoinové bankomaty v USA

Poplatky sa pohybujú od 5% do 12% v závislosti od výrobcu, umiestnenia a použitého spôsobu platby. Môžete použiť rôzne Bankomat mapy na nájdenie najbližšej od vás, nezabudnite si však prečítať informácie o obchode, ak vám vyhovujú.

Pros

 • dostupné globálne;
 • anonymný spôsob nákupu bitcoinov.

Zápory

 • prísť s vysokými transakčnými poplatkami;
 • služba nemusí byť vždy k dispozícii.

Ako nakupovať bitcoiny v hotovosti?

Potom, čo pre vás nájdete zoznam dostupných možností, v nasledujúcej časti bude uvedený podrobný návod, ako nakupovať bitcoiny pomocou vyššie uvedených búrz, trhovísk P2P a Bankomaty. Majte na pamäti všetky výhody a nevýhody, ktoré tieto spoločnosti majú pri posudzovaní celého procesu so zreteľom na všetky informácie.

Ako nakupovať bitcoiny v hotovosti

Sprievodca: Ako nakupovať BTC v hotovosti na LocalBitcoins

Ak chcete začať obchodovať, musíte si zaregistrovať účet na LocalBitcoins ako prvý krok. V tejto fáze nepotrebujete okrem e -mailu overovať žiadne ďalšie podrobnosti, ale musíte hľadať v ponukách vo vašej krajine, aby ste získali predstavu o tom, ako predajcovia zvyčajne chcú svoje bitcoiny predať..

Zaregistrujte si nový účet na LocalBitcoins

Teraz, keď máte účet, prejdite na stránku „Kúpiť“ a vyhľadajte obchodníkov podľa svojich potrieb výberom možností, ako je krajina, spôsob platby a mena v ponuke „Rýchly nákup“. Dostanete zoznam predajcov s cenami BTC, pričom najvyššie uvedené sú najlacnejšie hodnoty, ktoré v súčasnej dobe môžete nájsť.

Zoznam obchodníkov na LocalBitcoins

Ďalšou úhľadnou možnosťou, ktorú máte k dispozícii, je vyhľadať obchodníkov, ktorí od vás nevyžadujú overenie totožnosti, kliknutím na možnosť „ID nie je potrebné“ v sekcii „Rýchly nákup“.

Zoznam obchodníkov, ktorí nevyžadujú ID

V ďalšom kroku vyberte ponuku, ktorá vám vyhovuje, pokiaľ ide o cenu bitcoinu a spôsob platby, a prečítajte si o predajcovi na jeho profile. Chcete sa uistiť, že investor je na trhu nejaký čas a má dobré recenzie, aby sa predišiel podvodom.

Prečítajte si informácie o predajcovi

Pozrite sa na obchodné pravidlá a uistite sa, že máte nárok na obchod. Ak je všetko v poriadku, kliknite na „Kúpiť“ a pokračujte v komunikácii priamo s predajcom.

Obchodné pravidlá s predajcom na LocalBitcoins

V tejto fáze prediskutujte všetky podrobnosti s predajcom a nebojte sa klásť otázky, pretože svoje peniaze dávate osobe, ktorú ste nikdy predtým nestretli. Keď budete pripravení, pokračujte a kliknite na „Odoslať žiadosť o obchod“ a postupujte podľa platobných požiadaviek.

Získajte bitcoiny za hotovosť prostredníctvom Wall of Coins

Čo je na tejto platforme P2P jedinečné, je skutočnosť, že pri registrácii svojho účtu nemusíte uvádzať žiadne osobné údaje. Kliknite na možnosť „Kúpiť“ v hornej časti domovskej stránky a postupujte podľa pokynov stanovených na webovej stránke.

Získajte bitcoiny za hotovosť na Wall of Coins

Vložte niekoľko bitcoinov, ktoré chcete kúpiť, aby ste automaticky dostali ekvivalentné ponuky od iných obchodníkov.

Napíšte počet BTC, ktoré chcete kúpiť

Teraz zadajte svoje PSČ a vyhľadajte banky vo svojom okolí.

Zadajte svoje PSČ na Wall of Coins

Uvidíte dostupné možnosti pre dané miesto, pre ktoré ste zadali PSČ, ako aj banky a ceny BTC. Ak nie ste spokojní s tým, čo máte, kedykoľvek môžete kliknúť na tlačidlo „Viac …“ v spodnej časti stránky a získať ďalšie možnosti..

Dostupné možnosti pre vašu polohu v Wall of Coins

Vyberte si ponuku a ako spôsob začatia komunikácie zadajte svoje telefónne číslo.

Zadajte svoje telefónne číslo na Wall of Coins

Hneď ako dostanete na telefón potvrdenku, choďte do najbližšej banky a uskutočnite platbu v hotovosti. Predajca bude informovaný o nákupe v hotovosti a potom uvoľní vaše bitcoiny prostredníctvom viazanej služby.

Tutorial: Ako nakupovať BTC za hotovosť v BitQuick

Na začiatku kliknite na tlačidlo „Rýchly nákup“ v ľavej hornej časti domovskej stránky a zadajte sumu alebo hodnotu BTC, ktorú chcete získať..

Suma BTC, ktorú si chcete objednať v BitQuick

Teraz pokračujte kliknutím na možnosť „Vklad hotovosti“ vľavo.

Vyberte si spôsob platby na BitQuick

Pozrite sa na zoznam bánk, ktoré vám boli poskytnuté, a uistite sa, že nájdete banku, ktorá je vo vašom okolí. Môžu sa líšiť aj v cene BTC, takže tieto informácie tiež sledujte.

Zoznam bánk na BitQuick

V poslednom kroku vyplňte údaje o bitcoinovej adrese a overte svoj e -mail a telefón. Ešte raz skontrolujte objednávku a potom, keď budete spokojní, kliknite na „Zadržať“.

Vyplňte podrobnosti objednávky prostredníctvom BitQuick

Ponuka bude platná, kým nenájdete pobočku vo svojom okolí a neuskutočníte platbu v hotovosti. Uchovajte si preto pokladničný doklad, pretože ho musíte nahrať na web ako potvrdenie o nákupe. Vaše bitcoiny by potom dorazili čoskoro, zvyčajne do niekoľkých hodín.

Nájdite obchodníkov v mojom okolí pomocou mycélia

Pretože Mycélium Aplikácia Local Trader je založená výlučne na mobilných platformách, musíte si ju stiahnuť do zariadenia iOS alebo Android.

Stiahnite si aplikáciu Mycelium

Po dokončení kliknite na „Kúpiť/predať bitcoiny“ a vyhľadajte miestnych obchodníkov vo svojom okolí.

Vyhľadajte miestnych obchodníkov vedľa vás

Ďalej sa uistite, že vyberiete predajcu, ktorý má pozitívne recenzie ako na každom inom trhu P2P. Zistite, aké sú požadované obchodné údaje, a ak je to možné, kontaktujte priamo predajcu a začnite postup. Pri plánovaní schôdze určite vezmite niekoho so sebou, aby ste sa vyhli potenciálnym problémom.

Nakúpte BTC za hotovosť bitom

Nákup bitcoinov od Bitit začína registráciou účtu, aby vyplnil údaje na domovskej stránke v sekcii registrácie a pokračoval v overení svojho e-mailu.

Registrácia účtu na burze Bitit

Po registrácii si môžete vybrať buď program BTC, alebo vložiť vlastné množstvo bitcoinov, ktoré si chcete kúpiť.

Vyberte množstvo bitcoinov, ktoré chcete kúpiť

V ďalšom kroku jednoducho zvoľte spôsob bankového vkladu a zadajte adresu nášho BTC účtu.

Vyberte spôsob platby a zadajte adresu BTC

Ďalší spôsob, ako nakupovať bitcoiny Bitit je nájsť obchody s licenciou Bitit vo vašom okolí a kúpiť v nich poukaz.

Obchody s licenciou Bitit vo vašom okolí

Na túto mapu sa dostanete v časti „Lokátor obchodu“ v pravom hornom rohu stránky, kde si môžete vybrať kupón, ktorý chcete kúpiť. Potom choďte do toho obchodu, získajte poukážku a vráťte sa na webovú stránku, zadajte kód nákupu a dokončite obchod.

Objednajte si BTC prostredníctvom LibertyX

Proces nákupu BTC od LibertyX začína sťahovaním aplikácie z obchodu Google Play alebo Apple Store, pretože aplikáciu by ste potrebovali na vyhľadanie najbližšieho obchodu alebo bankomatu od vás.

Mobilná aplikácia LibertyX

Vyberte oblasť vo svojom okolí a zistite poplatky, pracovnú dobu a kroky v obchode, ktoré vám umožnia úspešný nákup bitcoinov.

Poloha LibertyX vo vašom okolí

Kliknutím na tlačidlo „Ďalej“ budete požiadaní o prihlásenie sa pomocou svojho účtu Facebook a o overenie svojho telefónneho čísla, na ktorom získate kód potrebný na nákup BTC. Jednoducho choďte do obchodu, ukážte kód a okamžite nakupujte bitcoiny za hotovosť.

Ako získať bitcoiny z bankomatov?

Najľahší a najsúkromnejší spôsob nákupu bitcoinov je prostredníctvom Bankomaty. Jediné, čo budete potrebovať, sú znalosti o tom, kde je najbližší stroj, a hotovosť na dosah. Pri nákupe bitcoinov prostredníctvom bankomatu musíte jednoducho nájsť niekoho vo svojom okolí a zadať adresu svojho bitcoinu.

Získajte bitcoiny z bankomatov

Bitcoinová mapa bankomatu

Miesta AMT je možné ľahko nájsť pomocou Radar ATM na mince mapa, na ktorej sú uvedené všetky bankomaty na celom svete.

Radarová mapa Coin ATM

Okrem bitcoinov môžete mapu použiť aj na vyhľadanie ďalších vybraných altcoinov, pretože mnoho výrobcov bankomatov obchoduje s viac ako jednou kryptomenou súčasne.

Hľadajte BTC podľa miest bankomatu

Mapa sa skladá zo všetkých aktualizovaných miest z celého sveta a mapa sa ľahko používa. Jednoducho zadajte región, ktorý chcete skontrolovať, či Bankomat je tam zatiaľ nainštalovaný.

Vyberte si bankomat

Ak existuje Bankomat vo vašom okolí, kliknite na značku špendlíka a pozrite sa na podrobnosti o uvedenom stroji, ako je pracovný čas, poplatky a cena bitcoinu.

Nájdite bankomat

Ak sa vám ponuka zdá vyhovujúca, zamierte na dané miesto a nakúpte bitcoiny v hotovosti bez preukazu totožnosti alebo iných dokumentov.

Existujú aj iné spôsoby nákupu bitcoinu za hotovosť?

Ako bitcoiny rastú svoju infraštruktúru, otvorili sa aj ďalšie možnosti. Mnoho búrz ponúka bankové vklady ako spôsob, ako v dnešnej dobe získať BTC. Napriek tomu, že obchodníci majú viac možností, pokiaľ ide o nákupy v hotovosti, P2P osobné nákupy bitcoinov v hotovosti zostávajú najobľúbenejšou metódou, pretože poskytujú súkromie a konkurencieschopnú hodnotu BTC..

Ako funguje výmena peer-to-peer?

Platformy P2P fungujú ako trhy, na ktorých sú obchodníci schopní predkladať ponuky BTC za vlastných podmienok a pokúšať sa ich predať a kúpiť za cielenú hodnotu. Títo obchodníci si stanovujú vlastné pravidlá hry a snažia sa byť konkurencieschopní a upútať pozornosť kupujúcich.

Trh P2P

Samotná platforma zvyčajne ukladá veľmi malé transakčné poplatky, až 2%, aby pritiahla viac obchodníkov k transakciám na ich webových stránkach. Väčšina P2P ponúka služby úschovy, ktoré držia BTC predajcu počas procesu transakcie.

Nakupujte BTC prostredníctvom búrz typu peer-to-peer

Bitcoiny môžete nakupovať prostredníctvom P2P búrz v hotovosti dvoma spôsobmi-buď bankovým vkladom alebo osobne. V obidvoch prípadoch musí byť predávajúci osobou s históriou a povesťou, aby sa zabránilo podvodníkom, ktorí sú na takýchto trhoch celkom bežní..

Obchodovanie s bitcoinmi

Vždy majte na pamäti, že trhy P2P majú viac ako jedného predajcu a že ak sa vám obchodné podmienky nepáčia, môžete vždy vyhľadať nový zdroj, z ktorého získate BTC..

Výhody

Hlavnými výhodami väčšiny platforiem P2P sú:

 • nízke transakčné poplatky;
 • možnosť anonymného nákupu bitcoinov;
 • predávajúci nemôže zmeniť názor, že transakcia bola vykonaná.

Anonymný nákup BTC

Kurzy peer-to-peer

Vo väčšine prípadov sa hodnota bitcoinu môže líšiť od cien hlavného makléra v priemere až o 10%. V minulosti boli nákupy v hotovosti v P2P drahšie ako výmenné kurzy, ale keďže sa stále viac spoločností rozhodlo pracovať s BTC, trhy P2P boli tlačené, aby poskytovali konkurencieschopné ponuky bitcoinov..

Nakúpte bitcoiny osobne

Môžete obchodovať s BTC osobne? Je celkom možné uskutočniť nákup bitcoinu tvárou v tvár, aj keď by ste pri tom mali postupovať opatrne. Uistite sa, že sa stretnete na mieste, kde je veľa ľudskej činnosti a kde by ste sa cítili bezpečne.

Nakúpte bitcoiny osobne

Vezmite so sebou aj niekoho a povedzte predávajúcemu svoje úmysly priviesť niekoho aj na dohodnuté miesto stretnutia. Ak sa vás predajca nepokúša oklamať z dohody, nebude mať problémy s publikom.

FAQ

Aké sú výhody a nedostatky?

Ako každý spôsob platby, nákupy v hotovosti majú dobré aj zlé vlastnosti, pokiaľ ide o nákup bitcoinov.

Výhody

 • užitočné, keď je potrebné súkromie;
 • veľa obchodníkov je ochotných poskytnúť konkurencieschopnú cenu za nákupy v hotovosti;
 • nákupy vykonané takmer okamžite.

Okamžité získavanie BTC

Nedostatky

 • hotovostné platby nemožno vrátiť späť;
 • niektoré burzy účtujú vysoké poplatky, pretože považujú súkromie za luxus;
 • veľké množstvo je ťažšie získať pomocou tejto metódy.

Riziká pri nákupe BTC za hotovosť

Ako už bolo spomenuté, nákupy v hotovosti nemožno vrátiť späť, ako napríklad nákupy kreditnou kartou a bankovým prevodom; hotovosť nemožno vrátiť obchodníkovi. Podvody sa teda najľahšie vykonávajú, ak ide o fyzické peniaze.

Riziká pri nákupe BTC za hotovosť

Môžem predať bitcoiny za hotovosť??

Pretože môžete nakupovať BTC za hotovosť, môžete ich predávať, ale majte na pamäti, že na takúto transakciu sú k dispozícii iba trhy P2P. Burzy sa zdráhajú pracovať s klientmi, ktorí vyžadujú hotovosť, a tak by jedinou možnosťou zostali obchodníci na platformách peer-to-peer.

LocalBitcoins a bitcoinové bankomaty a vysoká výmenná cena

V minulosti obchodníci na LocalBitcoins ponúkal nákupy v hotovosti pre spoluinvestorov za vyšší výmenný kurz ako veľké burzy. Dôvodom bolo, že nákupy v hotovosti boli málokedy akceptované a súkromie bolo považované za luxus. Teraz, keď mnoho ďalších miest ponúka túto možnosť, výmenné kurzy obrátili svoju pôvodnú pozíciu a obchodníci môžu nájsť konkurencieschopnejšie ponuky, ako tomu bolo v minulosti..

Vysoká výmenná cena za bitcoin

Bankomaty stále ponúkajte bitcoiny úplne anonymné a za to veľmi vysoké poplatky. Dôvod spočíva v dvoch faktoroch, jedným je súkromie a druhým rýchlosť. S bankomatom je možné dosiahnuť bitcoiny bez akéhokoľvek overenia a okamžite, čo má vysokú hodnotu služby.

Môžem nechať svoje BTC na burze?

Mnoho búrz ponúka pre svojich klientov služby peňaženky, ale dôrazne vám odporúčame, aby ste zostatok vybrali na svoju adresu, pretože k hackerským incidentom došlo už v minulosti. Aj veľké burzy, ako napr Coinbase a ďalší, môžu byť predmetom počítačovej kriminality, a preto ich uchovávanie v režime offline je najlepší spôsob, ako ich udržať v bezpečí.Udržujte bitcoiny v bezpečí

Je bezpečné zadávať osobné ID?

Výmenu by ste mali pred procesom overenia preskúmať, pretože niektoré burzy boli v minulosti hacknuté. Ponechanie ID na ohrozenom trhu môže byť nebezpečné, preto by ste mali vedieť, s kým zanechávate svoje osobné údaje.

Vyhnite sa podvodom a podvodom

Pravidelne kontrolujte bitcoinové fóra a komunitné príspevky, pretože tieto zdroje obsahujú dôležité informácie o mnohých firmách, ktoré pracujú s bitcoinmi. Takýmto spôsobom sa môžete pozrieť na novú burzu a vidieť skúsenosti ostatných ľudí bez toho, aby ste do burzy investovali svoje peniaze.

Vyhnite sa podvodom

Vyberte si bezpečnú bitcoínovú peňaženku

Hneď ako sa zorientujete na trhoch s bitcoinmi, odporúčame vám kúpiť si hardvérové ​​peňaženky, pretože ich je možné používať online aj offline. Dodávajú sa s predinštalovaným bezpečnostným softvérom, ktorý vás ochráni pred krádežou a hackermi.

Online bitcoinová peňaženka

Ak nevidíte odpoveď na svoju otázku o nákupe bitcoinu v hotovosti, rýchlo nás kontaktujte na.