Predikcia ceny etherea 2020, 2025, 2030, 2018, 2017

Úvod

Ethereum, pôvodne vydané ako biela kniha programátorom Vitalikom Buterinom, malo byť vydané ako platforma, ktorá by pomohla pri vytváraní decentralizovaných aplikácií. Jeho pôvodný návrh bol priniesť konkrétne zmeny v bitcoine poskytnutím skriptovacieho jazyka, ktorý pomôže pri vývoji aplikácií.

Jeho návrh bol zamietnutý, a tak pokračoval a rozhodol sa vyvinúť svoju platformu na vyriešenie tohto účelu. Po náročnej práci, v júli 2015, Vitalik Buterin uviedol na trh Ethereum na verejné použitie. Token je éter ktorý sa používa na operácie Ethereum a poskytuje verejnú distribuovanú knihu. Symbolom pre éter je ETH a je k dispozícii na takmer všetkých burzách s kryptomenami pod rovnakým názvom.

Poznámka: V prvých rokoch vývoja a uvedenia na trh, Ethereum malo niekoľko zakladateľov. Anthony Di Lorio financoval projekt, kým boli zakladatelia- Vitalik Buterin, Charles Hoskinson, Mihai Alisie, Amir Chetrit, a sám Anthony. Jozef Lubin, Gavin Wood, a Jeffrey Wilke zapísané v roku 2014.

Ethereum si všimlo prudký nárast ceny keď sa BitPay rozhodol pridať digitálny token ako formu globálneho platobného systému na svojej platforme. Za posledných niekoľko mesiacov sa počet transakcií v sieti zvýšil o takmer 910 000. Tieto údaje ukazujú, že ethereum je široko akceptované rýchlejšie.

V súčasnej dobe sa ETH obchoduje na úrovni 161,17 USD po miernom poklese, ktorému trh v posledných týždňoch čelil. Cena je podporovaná na úrovni 157 dolárov, pričom v čase písania tejto správy je badateľný silný odpor takmer 165 dolárov. Ethereum je na druhom mieste v top kryptomenách na základe svojho trhového stropu s hodnotou trhového stropu 17 510 294 648 dolárov. Za posledných 24 hodín zaznamenal pokles o 3,60%.

Čo je ethereum (ETH)?

Ethereum bolo spustené v roku 2015 ako open-source, verejne distribuovaná počítačová platforma, ktorá bola založená na blockchaine. Ether alebo ETH je pôvodný token platformy, ktorý sa používa na jeho operácie. Pri krádeži v roku 2016 s použitím éterových tokenov v hodnote 50 miliónov dolárov bola platforma rozdelená na dva blockchainy- Etherem (ETH) a Ethereum Classic (ETC).

Výhody etherea:

  • Transakcie na Etherea nemožno meniť, keď sú údaje takmer zapísané nemožné hacknúť.
  • Platforma je decentralizovaná, čo eliminuje potrebu sprostredkovateľa.
  • Transakcie v sieti sú rýchlejšie kvôli automatizácii transakcií blockchainu.
  • Transakcie sú kryptograficky zabezpečené na blockchaine, vďaka čomu sú bezpečnejšie.

História ethereum

Zakladateľ siete Ethereum Vitalik Buterin zverejnil whitepaper v novembri 2013. V januári 2014 bol vývoj platformy Ethereum verejne oznámený. Pôvodnú vývojovú posádku spoločnosti Ethereum tvorili Vitalik Buterin, Mihai Alisie, Anthony Di Iorio a Charles Hoskinson.

Údaje o trhu Ethereum

Ethereum je druhou najväčšou kryptomenou s trhovou kapitalizáciou 20 miliárd amerických dolárov. Kryptomena má z hľadiska trhovej kapitalizácie trhovú dominanciu takmer 8% a má obežná ponuka 110 miliónov mincí. Kryptomena Ethereum dosiahla historické maximum 1 448,18 dolára 13. januára 2018. V čase písania článku sa cena ethereum obchoduje na 185,63 dolára s 24-hodinovým objemom obchodovania cez 20 miliárd USD. 

Predikcia ceny éteru

Druhá najväčšia kryptomena z hľadiska trhovej kapitalizácie získala rýchly úspech po uvedení na trh v roku 2015. Natívna kryptomena siete blockchain, ETH, patrí medzi najpoužívanejšie mince po bitcoine. Predpovede cien ethereum neboli doteraz také presné, pretože krypto regulacie okolo kryptomien boli v posledných rokoch dosť prísne. V súčasnosti sa Ethereum obchoduje za 264 dolárov a očakáva sa, že do konca tohto roka dosiahne približne 400-500 dolárov. 

Poznámka: Ethereum má dominanciu na trhu 9,66%. 

Prečo predpovede cien Ethereum zlyhali?

Začiatok roka 2018 bol pre druhú najväčšiu kryptomenu celkom dobrý, ale zvyšok roka bol sklamaním. The cena ETH dosiahol 13. apríla 2018 historické maximum 1 448,18 dolára. Niekoľko expertov na kryptomeny predpovedalo vzostupný rok pre ETH, ale celý kryptotrh v tom roku klesol spolu s ETH. Väčšina predpovedí cien éteru sa ukázala ako nesprávna, pretože celý krypto trh utrpel značnú stratu. 

Poznámka: Ethereum má objem obchodov viac ako 30 miliárd amerických dolárov.

Aká budúcnosť čaká Ethereum?

Druhá vedúca kryptomena bola v prvých piatich rokoch veľmi úspešná, ale čo budúcnosť? Predpovedanie budúcich scenárov na trhu s kryptomenami môže byť náročná úloha, pretože kryptomeny sú veľmi volatilné. Ďalším faktorom, ktorý môže hrať kľúčovú úlohu v krypto priemysle, sú krypto regulacie. Akékoľvek prísne zásady odrádzajúce od používania kryptomien môžu spôsobiť defláciu trhu. Za predpokladu, že nie sú zavedené žiadne zásadné krypto regulacie, budúcnosť pre Ethereum vyzerá svetle. 

Poznámka:  Vitalik Buterin pôvodne používal crowdfundingovú platformu na financovanie projektu Ethereum. 

Prečo by ste nemali investovať do Ethereum?

Zakladatelia etherea mali nedávno problémy, keď pripustili, že vedeli, že blockchain Etehreum nebol v čase ICO škálovateľný a dokumenty ICO ukázali niečo iné. Kryptomenový priemysel kritizoval Sieť ethereum kvôli problémom so škálovateľnosťou a niekoľko Dapps kvôli tomuto problému dokonca migrovalo do iných sietí. Zakladatelia siete však už dlho hovoria o vyriešení týchto problémov a spustení Ethereum 2.0. 

Predpoveď ceny ethereum na trhu

1. Ian McLeod

Technologický expert Thomas Crown Art, Ian McLeod, predpovedal, že cena Etherea môže dosiahnuť 500 dolárov do konca roku 2019 a začiatkom roku 2020. Tiež spomenul, že BTC stratí svoju hodnotu o 50% za 5 rokov.

2. Obchodovanie so zvieratami

Trading Beast je obchodná webová stránka, ktorá uviedla, že cena Do roku 2019 by éter dosiahol 908 dolárov, a priemerná cena bude niekde blízko 650 dolárov.

3. Brian Schuster

Brian Schuster je zakladateľom spoločnosti Ark Capital LLC, ktorá to urobila dosť nerealisticky Cena éteru dosiahne za 5 rokov 100 000 dolárov.

4. Steven Nerayoff

Steven Nerayoff predpovedal, že cena dosiahne v roku 2019 až 3000 dolárov, a platforma v budúcnosti získa desaťkrát viac projektov v porovnaní s terajším obdobím.

5. Joseph Raczynski

Zakladateľ Joe Technologist.com, Joseph má na svojom Twitteri slušné množstvo sledovateľov a predpovedal, že cena by do roku 2019 dosiahla 1 200 dolárov.

6. Investor do peňaženky

WalletInvestor poskytol inú predikciu ceny ethereum. Podľa nich cena klesne a tznížte cenu na 42 dolárov pred pomalým zotavením sa na 230 dolárov.

Predpoveď ceny etherea spoločnosti Coinnounce

Všetci vieme, že trh s kryptomenami je nestály, takže predpovedať presnú cenu kryptomeny nie je možné. Náš tím analytikov starostlivo študoval historické trendy na trhu a s určitosťou prišli predpovede pre ETH.

Predikcia ceny etherea 2020

Cena je predpovedaná do začiatku roku 2020 dosiahnuť úroveň 170-200 dolárov, odkiaľ si všimne ďalší zisk, ktorým sa cena dostane k horným úrovniam 400-500 dolárov. Cena môže byť svedkom mierneho poklesu v blízkosti druhého-tretieho štvrťroka.

Cena opäť získa svoju pozíciu na trhu, dosiahne úroveň 1 000 dolárov a viac. Miera prijatia tokenu sa bude časom zvyšovať, rovnako ako koncept decentralizovaných aplikácií zažije boom v roku 2020 a ďalej.

Poznámka: Jeden zo zakladateľov Ethereum, Vitalik Buterin, predtým pracoval na pozícii, že spoluzakladateľ časopisu Bitcoin.

Predikcia ceny etherea 2025

Ethereu sa v posledných týždňoch podarilo udržať si pozíciu na trhu, pretože sa držal nad významnými úrovňami podpory. Podľa trendov v grafe sa očakáva, že cena bude nasledovať vzostupný trend.

Poznámka: Ether bol predstavený tak, aby pomohol každému človeku v systéme, pretože tento token môže byť platobnou metódou, ako aj obchodovateľný bežnými menovými maklérmi, burzami a mnohými krypto peňaženkami..

V tomto prípade, môžeme očakávať, že v roku 2025 sa cena zvýši na 2 000-3 000 dolárov a vyššie. To tiež závisí od hodnoty iných kryptomien. To bude tento prípad ak si Ethereum zachová svoju pozíciu na trhu do roku 2025.

Predikcia ceny etherea 2030

Cena ethereum závisí od vzťahu ponuky a dopytu, pretože stále viac ľudí prechádza k dapps a ethereu. V roku 2030 môže Ethereum vidieť oveľa vyššie ceny od 5 000 dolárov a vyššie.

Veci sa však môžu dostať na juh, ak vlády zavedú do roku 2030 prísne pravidlá používania digitálnych mien alebo sa ich pokúsia zakázať. Drsný krok, ako je tento, môže zabiť celý trh, a tak bude predikcia ceny Ethereum na rok 2030 nepoužiteľná.

Poznámka: J. P. Morgan Chase vyvíja svoje JPM Coin pomocou variantu blockchainu Ethereum. Tento variant je pomenovaný ako „kvórum“.

Predpoveď ceny ethereum 2018

Vzostupný trend nemohol trvať dlho ako v roku 2018, a cena začala korekciu smerom nadol, pričom cena dosiahla úroveň 110-100 USD. Analytici si uvedomili volatilitu trhu a predpovede na nasledujúce roky sa zmenili.

Cena ethereum v roku 2018 si v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi nevedie dobre a stále klesá. Do konca roku 2018 sa cena ethereum takmer dostala pod 100 dolárov.

Poznámka: Transakcia etherea prebieha pomocou rýchlosť 25 transakcií za sekundu. Na druhej strane platforma Visa spracováva 45 000 platieb za sekundu.

Predpoveď ceny ethereum 2017

2017 bol začiatok a jazda na horskej dráhe, ktorá pokračovala do roku 2018. Rok sa začínal cenou 10 dolárov a do konca roka cena takmer dosahovala 1 000 dolárov. Tento vzostupný trend dával trhu veľké nádeje a ľudia predpovedali, že cena dosiahne 1 500 dolárov a viac.

Ethereum dosiahlo v decembri 2017 historicky najvyššiu úroveň 1 200 dolárov, než bolo opäť ovplyvnené a začalo klesať. To predstavovalo 100 -krát zisk na trhu len v roku 2017.

Poznámka: Ethereum je v porovnaní s bitcoinom rýchlejšie v čase blokovania ethereum trvá generovanie bloku 14-15 sekúnd, zatiaľ čo bitcoínom to trvá 10 minút.

Často kladené otázky (FAQ)

1. Zvýši sa cena etherea??

Trh s kryptomenami je volatilný, a preto je nepredvídateľný. Niekoľko analytikov a nadšencov trhu naznačilo, že v nasledujúcich rokoch bude býčie pre kryptomenu s miernymi medvedími korekciami.

2. Cena éteru v roku 2030?

Cena za Ethereum v roku 2030 môže presiahnuť 5 000 dolárov.

3. Cena etherea v roku 2020?

Cena etherea v roku 2020 to môže byť takmer 3 000 dolárov.

4. Je Ethereum dobrou investíciou?

Trh prešiel globálnym prijatím a objem v sieti sa za niekoľko rokov zvýšil. Cena je väčšinou dobre podporovaná, čo z nej robí dobrú investíciu. Pred investovaním sa však uprednostňuje správna analýza.

5. Je lepšie Ethereum alebo bitcoin?

Každá kryptomena má svoje výhody a nevýhody. Jedná sa o popredné kryptomeny na svete, takže obe sa používajú v závislosti od záujmov jednotlivcov.

6. Koľko éterových tokenov existuje?

V júli 2019 je v obehu približne 107 miliónov tokenov. Pre ethereum neexistuje maximálny limit.

7. Je možné ťažiť ethereum?

Áno, ethereum sa dá ťažiť. Proces ťažby ethereum sa vykonáva pomocou GPU v ťažobnej súprave.

V tomto článku si prečítajte o najlepšej kryptomene na ťažbu pomocou GPU.

8. Je ťažba ethereum výnosná?

ETH ťažba môže byť výnosná, ak má osoba prístup k lacnejším zdrojom energie. Závisí to od toho, kde nastavujete stroje na ťažbu a ako cenovo dostupný je elektrický prúd v danej oblasti.

9. Rozdiel medzi tokenom ERC20 a éterom.

Ether je token, ktorý pomáha napájať sieť Ethereum a vykonávať operácie s nimi. ERC20 je iný, pretože ide o tokeny, ktoré sú postavené na Ethereum Blockchain.

10. Má ethereum proces na polovicu?

Nie, Ethereum nemá proces na polovicu, čo znamená, že dodávka éteru sa nikdy nezastaví.

Záver

S pozíciou druhej najväčšej kryptomeny na svete, Ethereum prináša ľuďom blízky svet decentralizovaných aplikácií a kryptoinvestície. Ceny sú nepredvídateľné a trh je volatilný, ale budúcnosť vyzerá optimisticky pre kryptomeny.