Ako sa z Byju’s stal miliardový vzdelávací startup

Byju – najobľúbenejšia vzdelávacia aplikácia v Indii je na vzostupe a možno patrí medzi zriedkavé inovácie produktov, ktoré z Indie v poslednom čase prišli..

Start -up edtech je teraz súčasťou prestížneho indického klubu jednorožcov s odhadovanou hodnotou 1 miliardy dolárov. Bengalurská Byju na svojej dráhe zameranej na zmenu spôsobu, akým sa študenti učia, nedávno vybudovala dve z prvých spoločností v oblasti technologického vzdelávania-TutorVista a Edurite.

Start-up predtým získal finančné prostriedky od spoločnosti Verlinvest, veľkej belgickej rodinnej rodinnej holdingovej spoločnosti zameranej na diverzifikáciu investícií zameranej na spotrebiteľov a taktiež zaistil 50 miliónov dolárov. v kole, ktoré spoločne vedú investičná ruka Marka Zuckerberga a Priscilly Chan-The Chan Zuckerberg Initiative (CZI) a Sequoia Capital spolu s partiou ďalších investorov, ako sú Sofina, Lightspeed Ventures a Times Internet Ltd.

Tu je Byjuova cesta:

2008 – Medzi veľmi málo ľuďmi, ktorí prelomili spoločný vstupný test (CAT) so 100 percentným skóre na celom svete a víťazom národnej matematickej olympiády, začal Byju Raveendran kurzy CAT BYJU na výcvik CAT.

2009 -Spustené online video koučovanie pre CAT.

2011 – Byju Raveendran ju zaregistroval ako spoločnosť s názvom Think & Naučte sa zameriavať na segment K-12.

Október 2012 -Udelené ako najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Indii v rámci spoločnosti Deloitte Technology Fast 50 India.

September 2013 – V A Series Capital získal 9 miliónov dolárov od spoločnosti Aarin Capital.

2014 – Spustený program učenia sa tabletov pre súťažné skúšky a ročníky osem až 12.

Júl 2015 – Zabezpečené 25 miliónov dolárov v kole série B vedenom Sequoia Capital

August 2015 – Predstavili sme vzdelávaciu aplikáciu Byju a za tri mesiace od spustenia si ju vyskúšalo viac ako dva milióny študentov.

Marec 2016 – Získalo sa 75 miliónov dolárov v kole série C vedenom Sequoia Capital a Sofinou.

September 2016 – Zabezpečené kolo série D vo výške 50 miliónov dolárov od Chan Zuckerberg Initiative – filantropickej iniciatívy zakladateľa Facebooku Marka Zuckerberga a manželky Priscilly Chan. Platení predplatitelia stáli na viac ako 2,5 laku.

2016 december – Pridáva kolo radu E vo výške 15 miliónov dolárov vedené spoločnosťou International Finance Corporation výmenou za menšinový podiel.

2017 január – Získaná platforma poradenstva pre študentov Vidyartha za nezverejnenú sumu na podporu jej personalizovaných vzdelávacích produktov.

Marec 2017 – Dosiahlo sa údajné ocenenie 600 miliónov dolárov a ďalších 30 miliónov dolárov v sérii F od Verlinvest, rodinnej kancelárie so sídlom v Bruseli.

2017 máj – Stala sa prípadovou štúdiou na Harvard Business School, ktorá ilustrovala, ako Byju’s prostredníctvom technológie ovplyvňuje učenie sa medzi študentmi..

Júl 2017– Získal TutorVista a Edurite od spoločnosti Pearson, aby urýchlil svoju medzinárodnú expanziu vrátane USA a zlepšil svoje ponuky produktov. Spoločnosť Byju má v súčasnosti na svojej platforme viac ako 80 lacných študentov, z ktorých sú platené viac ako 4 lac..

Júl 2017 – To oceňuje Byju’s na približne 670 miliónov dolárov a prístup k približne 2 000 učiteľom spojeným s TutorVista na celom svete vrátane USA, Číny, Austrálie, Veľkej Británie atď., Okrem vzdelávacieho obsahu vo forme diskov CD a DVD, ktoré spoločnosť Edurite prevádzkuje v.

Júl 2017 – Spoločnosť v minulom fiškálnom roku získala tržby 260 miliónov rupií a v súčasnom finančnom roku 18 sa zameriava na ziskovosť..

November 2017 – prihlásil sa herec Shah Rukh Khan ako veľvyslanec svojej značky

Marec 2018– Podľa online správ sa zmenil jednorožec na ocenenie viac ako 1 miliardu dolárov. Naposledy bola ocenená blízko 800 miliónov dolárov.

O zakladateľovi:

Byju RaveendranByju Raveendran

Byju Raveendran je zakladateľom a generálnym riaditeľom tried Byju’s Classes, spoločnosť Education Technology, ktorej slogan je „Zamilujte sa do učenia„Príbeh BYJU sa zrodil z potreby vysoko kvalitného, ​​pútavého a prístupného vzdelávania. Hlavnou filozofiou BYJU je inšpirovať celoživotnú lásku k učeniu.

Dnes sa BYJU stala najväčšou indickou spoločnosťou v oblasti vzdelávacích technológií (Learning), to je objavovanie toho, ako sa študenti učia, prostredníctvom svojej vzdelávacej aplikácie.

Od svojho spustenia v minulom roku zaznamenala vzdelávacia aplikácia fenomenálne zapojenie a na jej platforme je viac ako 3,5 milióna študentov. Learning App BYJU využíva originálny obsah, videá, ktoré je možné sledovať a učiť sa, bohaté animácie a interaktívne simulácie, ktoré na rozdiel od bežného zapamätávania robia učenie kontextovým a vizuálnym, nielen teoretickým..

Zakladatelia Byju’s – Byju Raveendran, jeho manželka Divya Gokulnath a jeho brat Riju Raveendranmajú teraz súhrnnú hodnotu Rs. 9 347 miliónov dolárov potom, čo sa spoločnosti najnovšie podarí získať finančné prostriedky vo výške 400 miliónov dolárov z Naspers a kanadského dôchodkového fondu CPPIB so sídlom v Južnej Afrike.

Finančné prostriedky ohodnotili Byju’s na 3,6 miliardy dolárov, a 38% podiel zakladateľov v spoločnosti ich teraz robí medzi najbohatších podnikateľov v krajine.

Neočakávaný úspech zakladateľov Byju je čiastočne kvôli ich vysokému osobnému podielu v Byju-aj keď vyzbierali takmer 600 miliónov dolárov, zakladatelia Byju držia 38% celkových akcií pri štarte ed-tech..

Na porovnanie, iní zakladatelia startupov teraz nemajú takmer rovnaké množstvo podielu – napríklad generálny riaditeľ spoločnosti Paytm Vijay Shekhar Sharma teraz vlastní iba 14% spoločnosti Paytm, zatiaľ čo zakladatelia spoločnosti Flipkart Sachin Bansal a Binny Bansal spoločne držia takmer 10% spoločnosti Flipkart. keď ho získal Walmart. Zakladatelia Ola Bhavish Aggarwal a Ankit Bhati vlastní 10% spoločnosti Ola.

Byju’s sa tiež podarilo spustiť tesnú loď, pričom sa dotkol jej ocenenia 3,6 miliardy dolárov. Kým Paytm má 20 000 zamestnancov, Flipkart má 30 000 a Ola 6 000 až 7 000 zamestnancov, Byju’s má vo svojich rolách iba 2 600 ľudí. A na rozdiel od väčšiny ostatných startupov nie je stratový-zatiaľ čo Flipkart, Paytm a Ola majú straty dosahujúce tisíce korún, Byju’s tvrdil, že začiatkom tohto roka sa stal ziskovým na báze run-rate..

Toto sú veľmi pôsobivé štatistiky pre spoločnosť, o ktorej sa zvyčajne nehovorí v rovnakom zmysle ako o Flipkarts a Paytms, ale napriek tomu potichu buduje svoje podnikanie..

Je to úžasná podnikateľská cesta pre Byju Raveendrana, ktorý ním bol Narodil sa otcovi učiteľovi fyziky a matke učiteľke matematiky a čoskoro by mohlo učiť milióny detí na celom svete rovnaké predmety.

Budovanie značky Byju:

Reklama ByjuReklama Byju

Byju Raveendran hovorí, že buduje fanúšikovské základne – je to niečo zvláštne pre niekoho, kto je zakladateľom a generálnym riaditeľom začínajúceho vzdelávania..

„Verím, že keď sa zúčastňujete zasadnutí v auditóriách, vytvárate si tým svojich fanúšikov. Na štadióne nemôžete robiť hodinu matematiky. Musí to byť matematický výkon, “hovorí 36 -ročný Raveendran.

Jeho výkony mu slúžili mimoriadne dobre – jeho spoločnosť Byju’s, ktorú prevádzkuje Myslite a učte sa Pvt. Ltd je najlepšie financované startupy v Indii, ktoré získali 204 miliónov dolárov od rizikových investorov Aarin Capital, Chan Zuckerberg Initiative, International Finance Corporation (IFC), Lightspeed India Partners Advisors, Sequoia Capital India Advisors, Sofina SA a Times Internet Ltd a bruselská rodinná kancelária Verlinvest SA.

Ich produkt je postavený na silnom presvedčení, že keď sa študenti učia sami, kde preberajú iniciatívu, bez ohľadu na to, čomu učenie hovoríte, to predstavuje 50%. Dnes je to bohužiaľ 100% kŕmenie lyžičkou v mnohých prípadoch študentov, 100% učenie sa na skúšky a nie naopak-povedal pán Byju Raveendran.

Počiatočné ponuky Byju boli zamerané na prípravu testov a boli oveľa menej náročné ako videá a obsah s vysokou produkčnou hodnotou, ktoré v súčasnosti generuje pre segment K-12 (trieda XII pre materské školy).

Tento obsah pomáha Byju urýchliť rast a byť jedným z najlepších začínajúcich vzdelávacích subjektov v krajine.

Od spustenia v roku 2015 Byju tvrdí, že jej aplikácia si stiahla viac ako šesť miliónov. K novembru minulého roka malo 320 000 aktívnych používateľov. Počet ľudí, ktorí si kúpia jej prémiovú službu, každý mesiac rastie.

“Skvelá spoločnosť bude prevádzať kdekoľvek okolo 8-12% ľudí, ktorí vyskúšajú ich aplikáciu.” 8-12% je relatívne vysoké číslo vzhľadom na skutočnosť, že v oblasti vzdelávania sú vaše lístky tiež väčšie. Už nepredávate produkt 500 Rs alebo 200 Rs; predávate produkt, ktorý dosahuje tisíce rupií. Rovnako je pri vzdelaní, na rozdiel od väčšiny sektorov, miera opakovania veľmi vysoká. “

Napríklad študent by začal s Byju v šiestom štandarde alebo siedmom, takže Byju sa v niektorých prípadoch pozerá na štvorročnú alebo sedemročnú časovú os, kde môžu naďalej využívať rovnakého používateľa, “hovorí Kunal Walia, zakladateľ a riadiaci partner v Khetal Advisors, bengalurskej investičnej banke, ktorá spolupracovala s viacerými začínajúcimi vzdelávacími inštitúciami.

Raveendran dôveruje kľúčovému tímu, ktorý zaviedol, a kultúre, ktorú spoločnosť prirodzene má, aby posunul správu ďalej. Väčšina najvyššieho vedenia, medzi ktoré patrí jeho manželka Divya Gokulnath, ktorá je vo firme tiež riaditeľkou, boli jeho študenti..

Byju’s dosiahol pokrok v prelomení trhu medzi spotrebiteľmi (B2C), ktorý sa zvyčajne považuje za veľmi zložitý, pretože zahŕňa nielen zapojenie detí, ale presvedčenie rodičov, že aplikácia je vhodnou náhradou za koučovanie v reálnom svete a dôveru spoločnosť so vzdelaním ich dieťaťa.

Tvrdí, že veľká časť je zameraná na obsah a navrhovanie prispôsobeného vzdelávania prostredníctvom takzvaného „grafu znalostí“. Vďaka tomu sa aplikácia naučí, v ktorých konceptoch môže študent potrebovať viac praxe, a podľa toho upraví učebné plány.

Skutočnosť, že Byju’s mala offline prítomnosť, tiež prispela k získaniu dôvery rodičov v značku.

Začnite tým, že ste offline spoločnosť, a vybuduje sa hlboké učenie a hlboká viditeľnosť značky. Prechod na online je pre vás oveľa pohodlnejšie, pretože existuje určitý faktor vyvolávania a ľudia to považujú za jedného z odborníkov v danej oblasti. Odolnosť značky pri prechode z režimu offline a rozšírení na režim online je to, čo Byju výrazne pomohlo, spolu s obsahom.

Investori spoločnosti Byju:

1) Iniciatíva Chan-Zuckerberg:

Iniciatíva Chan-Zuckerberg

Iniciatíva Chan Zuckerberg (CZI), ktorú založili Mark Zuckerberg a Dr. Priscilla Chan, predpokladá zlepšenie ľudského potenciálu a podporu rovnosti.

Je to v tesnom súlade s ich hodnotovým návrhom. Byju’s sú nadšení, že sú vôbec prvou ázijskou spoločnosťou, ktorá má svoju podporu. Vivian Wu z CZI, „Iniciatíva Chan Zuckerberg podporuje inovatívne modely vzdelávania, nech sú kdekoľvek na svete. BYJU’S predstavuje príležitosť pomôcť ešte väčšiemu počtu študentov rozvinúť lásku k učeniu a odkloniť ich potenciál “.

2) Sequoia Capital India:

Sequoia verí v „pomoc odvážnym pri budovaní legendárnych spoločností.“ V BYJU’S sa pokúsili demokratizovať prístup k vzdelávaniu v Indii spôsobom, ktorý sa nikdy predtým nerobil, a milióny ľudí si zamilovali učenie.. G V Ravishankar, generálny riaditeľ Sequoia Capital India, povedal, že „BYJU’S bude najväčší vzdelávací príbeh Indie“.

3) Sofina:

Sofina ukázala svoju dôveru v spoločnosť, ktorá mení spôsob, akým sa svet bude učiť. Podporilo ich to v čase, keď zrýchľovali na ďalšiu úroveň. Byju’s je rád, že Maxence Tombeur zdieľa ich víziu revolučného vzdelávania a je tu na to, aby ich sprevádzal.

4) Verlinvest:

Eric Melloul - generálny riaditeľ spoločnosti VerlinvestEric Melloul – generálny riaditeľ spoločnosti Verlinvest

Verlinvest je súkromná belgická rodinná investičná spoločnosť špecializujúca sa na rastový kapitál. Jeden z najväčších súkromných investorov do značkových spotrebiteľských spoločností vo F&B, maloobchod & segmenty pohostinstva, digitálnej televízie a vzdelávania, Byju’s je potešený, že ich má na palube.

5) Partneri Light Speed ​​Venture:

Light Speed ​​Venture Partneri

Lightspeed je známy tým, že podporuje niekoľko spoločností v oblasti vzdelávacích technológií v USA, Číne a Indii. Dev Khare, generálny riaditeľ, Lightspeed India Partners Advisors, uvádza: „Som presvedčený, že popredné ponuky BYJU na trhu sú jedinečné a transformačné. Ich výrobky sú špeciálne prispôsobené diferencovanej pedagogike potrebám 250 miliónov indických študentov. “

Okrem toho sú ďalšími investormi:

6) Časy internetu

Krát internet

Times Internet ich považuje za spoločnosť, ktorej poslaním je posilniť každého, kto sa chce učiť.

7) Aarin Capital

Aarin Capital

8) IFC

9) Tencent

10) Nasper Ventures

11) General Atlantic

12) Investičná rada Kanadského dôchodkového plánu

Kanadská investičná rada pre dôchodkový plán

Byjusovo ocenenie:

Platforma Edtech BYJU získala finančné prostriedky vo výške 214 miliónov rupií od existujúcich investorov Akciová spoločnosť so sídlom v New Yorku General Atlantic a čínsky konglomerát Tencent, podľa podaní u registrátora spoločností (RoC).

Vďaka tomu má teraz spoločnosť hodnotu viac ako 5 miliárd dolárov a je jedným z najcennejších startupov v Indii. Spoločnosť plánuje použiť výnosy na medzinárodnú expanziu, uviedli mediálne správy.

To prichádza tesne po operátorovi BYJU, Think & Naučte sa, vyzbierané od 31,32 miliardy rupií do 34,53 miliardy rupií od spoločnosti General Atlantic. Tohto kola sa zúčastnil aj Tencent, ktorý celkovú investíciu pohyboval kdekoľvek od Rs 75 crore do Rs 80 crore. BYJU’S doteraz vyzbieral 795,5 milióna dolárov v deviatich kolách.

Spustenie má názov domény „Byju’s“ v mene jeho zakladateľa Byju Raveendran. Znamená to, že s tým začal. Keď sa vám vybaví slovo „Byju“, vo vašom účte automaticky zaznie znelka „vzdelávacia aplikácia“. Byju’s sa teda označilo ako „Byju’s – vzdelávacia aplikácia“.

Byju’s má teda krátky a chytľavý názov a napriek tomu je jedinečný. Má tiež Shahrukh Khan ako svojho ambasadora značky, čo je tiež dôvod, prečo táto jedinečná značka fungovala pri štarte..

Ak teda chcete začať s vlastným vzdelávacím štartom, killerlaunch.com má dokonale vhodné tri názvy domén, sú to tieto:

1) Learnrr.com

learnrr

Learnrr.com je doména a.com. Learnrr popisuje, že ide o vzdelávanie a vzdelávanie. Domény Dotcom sú najcennejšou doménou najvyššej úrovne na svete; je oveľa jednoduchšie získať umiestnenie vo vyhľadávačoch, ako je google.com

https://killerlaunch.com/name/learnrr-com

2) 1stdesk.com

1. stôl1. stôl

1stDesk.com je doména a.com podobná doméne learnrr, ktorú je oveľa jednoduchšie zaradiť do vyhľadávacích nástrojov, ako je google.com. 1stdesk znamená, že vzdelávanie zostáva vašou prioritou.

https://killerlaunch.com/name/1stdesk-com

3) Studyquote.com

Je to tiež dotcom. Studyquote má kombináciu dvoch slov Štúdium a Citát, ktoré znamená vzdelávanie s učením.

https://killerlaunch.com/name/studyquote-com