Prvých 10 kryptomien, ktoré boli spustené po bitcoine.

Niektoré z neslýchaných kryptomien spustených po bitcoine.

  • Technológia blockchain

Blockchain Technology nepochybne prináša revolúciu vo finančnom svete spolu s ďalšími prominentnými sektormi. Jeho distribuovaná povaha investovala získané zabezpečenie prostredníctvom svojho konsenzuálneho algoritmu. Transparentnosť poskytovaná technológiou Blockchain je neporovnateľná.

  • Bitcoin

Je to ako pierko na vrchole bitcoinu, byť prvou kryptomenou, ktorá pre svoju činnosť implementovala technológiu blockchain. Technológia Blockchain získala pozornosť ľudí na celom svete vďaka schopnostiam centralizovaných finančných orgánov a vlád, okrem ignorovania a hnevu, ktorý voči nim ľudia mali. Bitcoin je najprominentnejšou formou kryptomeny, ktorá aj dnes dominuje na trhu s kryptomenami, ale má určité inherentné nevýhody, ktoré sa nedajú prekonať. To je dôvod, prečo bolo následne vyvinutých niekoľko ďalších kryptomien, pretože vedci a vedci pochopili potenciál technológie blockchain.

Nasleduje niekoľko kryptomien spustených po bitcoine s cieľom vyplniť medzeru, ktorú bitcoiny vytvorili.

1. Litecoin

Litecoin, ktorý založil bývalý zamestnanec spoločnosti Google Charlie Lee, v októbri 2011, bol pôvodne navrhnutý tak, aby skrátil čas transakcie z 10 minút na 2,5 minúty. Začlenilo to scrypt hashovací algoritmus, nie SHA-256. Kryptomenová minca dosiahla trhovú kapitalizáciu 1 miliardu v novembri 2013. Je to jedna z prvých kryptomien spustených po bitcoine.

2. Namecoin

Inšpirovaný diskusiou o Bitcointalk o systéme BitDNS, Namecoin predstavil Vincent Durham v apríli 2011. Blockchain bol schopný ukladať informácie okrem transakčných podrobností. S ohľadom na problém škálovateľnosti pri takom veľkom množstve informácií o bloku bol súčasne navrhnutý aj paralelný koncept. Mince si svojou koncepciou nedokázala získať popularitu medzi masami. Je to jedna z prvých desiatich kryptomien spustených po bitcoine.

3. SwiftCoin

Prvú proprietárnu kryptomenu vyvinul tím Daniela Bruna v roku 2011. Obsahuje dokonca aj koncept práce a koncept blockchainu. Kryptomena umožňuje dynamický obeh, ktorý udržuje volatilitu pod kontrolou. Stojí za zmienku, že blockchain tejto konkrétnej kryptomeny nie je verejný. Je to jedna z prvých desiatich kryptomien spustených po bitcoine.

4. Bytecoin

S cieľom poskytnúť anonymné vyrovnanie hotovosti a súkromie, Bytecoin obsahuje algoritmus Cryptonote. Umožňuje okamžité platby po celom svete, kde overenie transakcií trvá v priemere asi 2 minúty. Objem transakcie je zachovaný prostredníctvom zahmlievania transakcie. Bytecoin je jednou z prvých desiatich kryptomien spustených po bitcoine.

 

5. Peercoin

Prvá kryptomena, ktorá obsahuje algoritmy Proof of Work a Proof of Stake, nemá obmedzenú trhovú kapitalizáciu, ale miera inflácie je konštantná a je stanovená na 1% ročne. Peercoin je jednou z prvých desiatich kryptomien spustených po bitcoine. Jeho biela kniha, inšpirovaná konceptom bitcoinu, bola vydaná v auguste 2012, pričom autormi sú Scott Nadal a Sunny King. Jeho objem transakcií je samoregulovaný, pretože získané transakčné poplatky systém automaticky zničí. 

6. Dogecoin

Dogecoin náhodne predstavený v decembri 2013 na základe známeho internetového memu s Shiba Inu zažije nečakané prijatie v hlavnom prúde a do januára 2016 dosiahol trhovú kapitalizáciu 16 miliónov dolárov. Trhová kapitalizácia bola predtým stanovená na 100 miliárd, ale neskôr zakladateľ Jackson Palmer sa rozhodol nastaviť neobmedzenú trhovú kapitalizáciu. Dogecoin bol vytvorený tak, aby ukazoval mince ako vtip a je jednou z prvých desiatich kryptomien spustených po bitcoine..

7. Feathercoin

V apríli 2014 bol zahájený úspešný forex Litecoin, ktorého výsledkom bolo vytvorenie genézneho bloku Feathercoinu. Komunita sídli v kryptom údolí Zug, Švajčiarsko dosiahlo veľa výletov, ale nedokázalo ju prijať hlavné mesto. Jeho algoritmus viedol k 25% zvýšeniu ťažby v porovnaní s bitcoínmi. Feathercoin je jednou z prvých desiatich kryptomien spustených po bitcoine.

8. Gridcoin

Ekologická minca zameraná na nahradenie výpočtov na vytváranie bitcoínov rovnakými výpočtami ako na otvorenej infraštruktúre Berkeley pre sieťové počítače za vedecké objavy a ich odmeňovaním gridcoinmi. Toto je známe ako dôkaz výskumnej paradigmy. Gridcoin je jednou z prvých desiatich kryptomien spustených po bitcoine.

9. Primecoin

Použitie jedinečného konceptu dôkazu o práci, ktorý hľadá reťazec prvočísel. Celková ponuka mince je dynamická a je úmerná jej prijatiu členmi komunity. Primecoin je jednou z prvých desiatich kryptomien spustených po bitcoine.

10. Zvlnenie

Ripple, najpopulárnejší platobný protokol, bol predstavený už v roku 2013. Poskytuje systém hrubého zúčtovania v reálnom čase, ktorý efektívne uplatňujú niektoré z najvýznamnejších centralizovaných finančných inštitúcií na celom svete. Je to jedna z najlepších kryptomien spustených po bitcoine. Protokol je inherentne navrhnutý tak, aby riešil problémy so škálovateľnosťou, a môže potvrdiť 1 500 transakcií za sekundu a je tiež spôsobilý dosiahnuť až 50 000 transakcií za sekundu, ktoré sú rovnakým limitom ako Visa. Aj transakčné náklady 0,00001 XRP z neho robia jednu z najspoľahlivejších kryptomien.