Najväčšie technologické spoločnosti vstupujúce do kryptomeny: BTC na Mesiac?

Niektoré z najväčších svetových technologických spoločností vstupujú do priestoru kryptomien a blockchainu. Pozrime sa na niektoré z nich a zistíme, ako by to ovplyvnilo bitcoin a celkové odvetvie kryptomien a blockchainu:

Twitter:

Generálny riaditeľ Twitteru Jack Dorsey bol tento týždeň v podcaste Joe Rogana a hovoril o bitcoine ako o peniazoch internetu. Na Jack Dorsey je tento týždeň zaujímavé to, že priznal, že vlastní kryptomeny konkrétne bitcoin. To nie je prekvapujúce vzhľadom na to, že jeho aplikácia s hotovosťou vám umožňuje odosielať digitálne platby tam a späť ľuďom a umožňuje vám nakupovať bitcoiny, aby ste ho videli, že vlastní iba bitcoiny, nie je skutočným prekvapením. Ešte zaujímavejšie je, že Jack Dorsey sa zúčastnil relé bleskovej siete, čo je momentálne niečo, čo sa deje okolo krypto twitteru. V zásade ľudia odosielajú platby bitcoinmi od jednej osoby k druhej osobe, pričom zakaždým pomocou siete bleskov pridajú o niečo viac bitcoinov. Dostal túto platbu a odoslal ju vopred pomocou siete bleskov Elizabeth Stark z bleskových laboratórií. Vidieť celú vec, ako sa to takto spája, je skutočne povzbudzujúce. Je skutočne vzrušujúce vidieť generálneho riaditeľa takej veľkej technologickej spoločnosti, ktorý je nielen osobným držiteľom bitcoinu, ale je tiež veľmi nadšený touto technológiou..

Facebook:

Facebook kúpil spoločnosť s názvom ChainSpace, ktorá je londýnskou spoločnosťou zaoberajúcou sa distribuovanou účtovnou knihou. Facebook už veľmi dlho rozširuje svoj celkový prístup k blockchainu a Facebook má mnoho spôsobov, ktorými by mohla byť technológia blockchainu pre spoločnosť veľmi úžasná. Zamyslenie sa nad všetkým potenciálom na zlepšenie ochrany osobných údajov, zabezpečenia, speňaženia atď. Celkové skóre Facebooku by sa dalo skutočne zlepšiť technológiou blockchain. Odhady hovoria, že ide o zhruba 60 ľudí zamestnaných na Facebooku, ktorí sa konkrétne zaoberajú technológiou blockchain. Bola tu nedávna správa o tom, že spoločnosť Whatsapp vo vlastníctve Facebooku vydáva mincu Whatsapp. Toto je veľmi obmedzená verzia, ktorá začína jediným prípadom použitia pre ľudí, ktorí posielajú platby tam a späť v Indii, ale môže sa časom rozšíriť aj do ďalších krajín, ak počiatočné testy dopadnú dobre. Získanie ChainSpace je len ďalším krokom tohto procesu pre Facebook. Je tiež zaujímavé, že existuje projekt s názvom PledgeCamp a jedným z ich kľúčových poradcov je Randi Zuckerberg. Neexistuje síce žiadne oznámenie o akejkoľvek integrácii Facebooku s PledgeCamp, ale ukazuje to, že ľudia za Facebookom sa pozerajú na spustenie blockchainu a technológiu blockchainu.

Google:

Google tento týždeň uviedol, že uvoľňuje nástroj pre vyhľadávače, ktorý vám umožní prehľadávať osem najlepších blockchainov. Tiež sa pozerajú na to, ako spojiť všetky tieto údaje, pozrieť sa na ich metaúdaje, pochopiť, aké sú najlepšie prípady použitia, a pozrieť sa na to, ako ľudia v skutočnosti dnes používajú blockchain. Je celkom zaujímavé vidieť, že Google trávi veľa času a úsilia zameraním sa na túto jednu oblasť. Google tiež môže exponenciálne zvýšiť ich konečný súčet pomocou technológie blockchain.

Telegram:

Telegram sa konečne dostáva k bodu spustenia ich tokenu. Telegram už dlho trpí rôznymi problémami vrátane podvodných účtov a všetkých týchto rôznych vecí, ale Telegram to robí ďalším krokom spustením svojej kryptomeny. Token v aplikácii vám umožní výmenu hodnoty v rámci platformy, čo by bolo skutočne vzrušujúce vidieť.

Baidu:

Čínsky internetový gigant Baidu v blízkej budúcnosti uvádza na trh ZuperChain. Je zaujímavé vidieť, že títo čínski technologickí giganti pokračujú v blockchainu napriek tomu, že vláda nemá kryptomeny rád, ale nie sú nevyhnutne anti-blockchain.

Pohľad na všetky tieto obrovské spoločnosti, ktoré sa dostávajú do kryptomeny a blockchainu, je skutočne vzrušujúci, ale všetky tieto obrovské spoločnosti prinášajú veľa vlastných problémov. Len pred pár týždňami všetci kritizovali Jacka Dorseyho za cenzúru na Twitteri. Musíme si teda uvedomiť obmedzenia týchto platforiem. Twitter má právomoc de-platformovať ľudí a v určitých prípadoch musí de-platformovať ľudí a to je realita Twitteru. Nemôžeme zabudnúť na veci, ktoré tieto veľké technologické spoločnosti robia len preto, že teraz robia aj niektoré pozitívne veci. Facebook je kráľom de-platformingu a nič nenasvedčuje tomu, že by Facebook kúzelne začal používať bitcoin. Existuje teda dvojitý meč, ktorý sa pozerá na tieto obrovské technologické spoločnosti prichádzajúce do priestoru kryptomien a blockchainu, pretože ak existuje dolár na Facebooku, pravdepodobne by to bolo veľmi cenzúrne. Ale bez ohľadu na batožinu, ktorú tieto obrovské technologické spoločnosti prinášajú, je realita taká, že pre mnoho ľudí môže byť ich prvá skúsenosť s kryptomenami práve kvôli jednej z týchto obrovských spoločností. Vidieť, že sa to deje, je pre ekonomiku kryptomien celkovo pozitívne.

Aký je váš názor na týchto technologických gigantov vstupujúcich do priestoru kryptomeny a blockchainu? Povedzte nám to v sekcii komentárov nižšie.