Peňaženka Ripple (XRP) – Ako nakupovať a skladovať Ripple [aktualizované o rok 2019]

Register článku

1. Úvod

2. Peňaženka Ripple/ peňaženka XRP

3. Hardvérová peňaženka XRP

4. Softvérová peňaženka XRP

5. Papierová peňaženka

6. Záver

Úvod

Ripple, spustený v roku 2012, je zúčtovací systém v reálnom čase, zmenárne a platobná sieť, ktorý bol vytvorený spoločnosťou Ripple Labs Inc. Tento protokol s otvoreným zdrojovým kódom podporuje tokeny, ktoré sú označené ako XRP tokeny. Tieto tokeny je možné vymeniť za fiatové meny, kryptomeny alebo iné hodnotové jednotky, ako sú napríklad časté letové míle alebo voľné minúty pre mobilné telefóny.

Poznámka: Natívna kryptomena Ripple XRP sa na niekoľko dní stala druhou najväčšou kryptomenou na základe jej trhovej kapitalizácie, ale čoskoro po nej bola nahradená spoločnosťou Ethereum..

V priebehu rokov sa token osvedčil na trhu, pretože naďalej dominuje na trhu altcoinov s veľkým objemom obchodov. V súčasnej dobe sa XRP obchoduje za 0,29419 dolára so silným odporom za 0,29700 dolára a okamžitá podpora je za 0,29310 dolára. Predpokladá sa, že cena v nasledujúcich rokoch porastie.

Všetci si uvedomujeme skutočnosť, že digitálne meny sa nakupujú na rôznych burzách, a aby ich používateľ mohol ovládať, potrebuje na tejto burze účet. Podstatnou súčasťou tohto procesu je však prístup k digitálnej peňaženke a v prípade XRP k peňaženke Ripple..

Peňaženka Ripple/ peňaženka XRP

Každý krypto nadšenec a investor vie, že peňaženka Ripple funguje v porovnaní s bitcoinovými peňaženkami trochu inak. Rozdiel je v tom, že bitcoinové peňaženky si môžete zadarmo stiahnuť a používať, ale peňaženka Ripple vyžaduje, aby používatelia mali 20 tokenov XRP na rezerváciu adresy svojej peňaženky. Úloha vybrať si ideálnu peňaženku Ripple je zásadná a mala by byť vykonaná so správnym porozumením a po výpočte každého rizika, ktoré s ňou súvisí..

Na trhu je k dispozícii niekoľko peňaženiek XRP, z ktorých si môžu používatelia vyberať, a niektoré burzy ponúkajú službu nákupu a skladovania XRP na svojej burze. Pre začiatočníka v investičnom svete by to bol pohodlný spôsob, ako ušetriť investície, ale potom by to tiež znamenalo, že mince sú majetkom burzy.

Poznámka: Ripple nemá žiadny maximálny limit ponuky mincí a vývojári majú kontrolu nad uvádzaním nových coinov na trh. Toto je považované za jeden z dôvodov nízkej ceny Ripple na trhu.

Peňaženky Ripple sú k dispozícii v rôznych typoch verzií v závislosti od potrieb používateľov. Môžu byť rozdelené do troch kategórií ako Softvérová peňaženka XRP, hardvérová peňaženka XRP a tretím typom je papierová peňaženka. Pozrime sa ďalej na tieto peňaženky a možnosti, z ktorých si môžeme vyberať.

Hardvérová peňaženka XRP

Zariadenie, ktoré vyzerá ako váš každodenný disk USB, hardvérové ​​peňaženky Ripple sú malé, bezpečné zariadenia USB, ktoré slúžia na ukladanie finančných prostriedkov kryptomeny offline. Tieto peňaženky fungujú generovaním súkromné ​​kľúče a digitálne podpisy offline, čo ich robí imunnými voči útokom hackerov.

Tieto hardvérové ​​peňaženky každý deň vylepšujú svoju technológiu a bezpečnosť, aby svojim používateľom poskytovali lepšie služby a skúsenosti. Moderné peňaženky sú vybavené malými displejmi, ktoré vám môžu pomôcť skontrolovať stav transakcií a váš zostatok. Niektorí pridali ďalšiu vrstvu zabezpečenia ako frázu na obnovu, z ktorej môže používateľ obnoviť svoje finančné prostriedky v prípade poškodenia, straty alebo odcudzenia peňaženky USB. Tu je niekoľko hardvérových peňaženiek, ktoré si môžete kúpiť:

1. Ledger Nano S

Nachádza sa vo Francúzsku, Ledger je popredným poskytovateľom hardvérových peňaženiek ľuďom za uloženie ich aktív v kryptomene. S podporou niekoľkých kryptomien je Ledger Nano S prvou voľbou investorov do kryptomien pre hardvérové ​​úložisko.

Môžete si ho kúpiť tu.

2. Ledger Nano X

Toto je aktualizovaná verzia predchádzajúcej krypto peňaženky a táto obsahuje ďalšie funkcie, ako je dostupnosť Bluetooth, úložisko 100 aplikácií a ďalšie.

Môžete si ho kúpiť tu.

Softvérová peňaženka XRP

8 z 10 ľudí stále používa štandardný spôsob ukladania svojich kryptomien, tj. Do softvérovej peňaženky. Tieto peňaženky sú online peňaženky, ku ktorým má prístup takmer každé zariadenie, či už prostredníctvom prehliadača alebo aplikácie. Nie je to však najbezpečnejší spôsob ukladania, pretože súkromné ​​kľúče sú online a sú náchylné na počítačové útoky.

Takmer všetky peňaženky majú aplikácie pre svoju platformu, ktoré používateľom pomáhajú pri prístupe k ich aktívam alebo pri obchodovaní na cestách. Odporúčame použiť softvérovú peňaženku, ktorá umožňuje ukladanie súkromných kľúčov offline.

Mobilné peňaženky

Takmer všetky burzy s kryptomenami majú svoje aplikácie, ktoré môžu používatelia používať, čo im pomáha spravovať svoje portfóliá iba pomocou svojich telefónov. Stále je výhodnejšie používať aplikácie, ktoré ukladajú súkromné ​​kľúče do zariadenia, na ktorom je aplikácia nainštalovaná.

Tu sú najlepšie mobilné peňaženky Ripple, z ktorých si môžete vyberať:

1. Abra Wallet

Abra Wallet je spoločnosť poskytujúca finančné služby a technológie, ktorá používa jednu aplikáciu na výmenu kryptomeny aj na ukladanie kryptomien. Platforma má viac ako 25 kryptomien a podporuje 50 fiat mien. Je k dispozícii na platformách Android aj iOS zadarmo.

Máte k nemu prístup tu.

2. Atómová peňaženka

S podporou viac ako 300 mincí a tokenov je Atomic Wallet ďalšou platformou, ktorá má rozhranie chránené mnemotechnickou pomôckou. Platforma je užívateľsky prívetivá a poskytuje aj informácie o kryptosvete. Peňaženka je k dispozícii na bezplatné stiahnutie v systéme Android a iOS.

Máte k nemu prístup tu.

3. Toast Wallet

Jedná sa o exkluzívnu peňaženku digitálnej meny Ripple, ktorá je kompatibilná so zariadeniami Android a iOS. Táto open-source peňaženka podporuje aj Linux, Windows, Mac OS. Ponúkajú službu obnovy účtu z aplikácie.

Máte k nemu prístup tu.

Stolové peňaženky

Stolové peňaženky sú aplikácie, ktoré je možné stiahnuť do počítača používateľa, odkiaľ má používateľ prístup k svojim kryptomenám. Niektoré spoločnosti ponúkajú pre svoje platformy peňaženiek mobilné aj stolné verzie a umožňujú používateľom ich synchronizáciu.

Webové peňaženky sú tie, ktoré sú prítomné online ako webová stránka a nemajú podporu pre telefónne aplikácie. Tieto sú považované za najmenej bezpečné peňaženky, ktoré sa dajú použiť na ukladanie kryptomien.

Tu je niekoľko počítačových peňaženiek Ripple, ktoré je možné použiť na ukladanie vašich kryptomien:

1. Atómová peňaženka

Táto peňaženka sa používa aj na stolných počítačoch a je k nej prístup z počítača. Táto decentralizovaná peňaženka ponúka aj swapové služby medzi kryptomenami. Obsahuje podporu pre macOS, Windows, Linux. Platforma nemá žiadne poplatky za úschovu a je bezplatná.

Máte k nemu prístup tu.

2. Exarpy

Exarpy je ďalšia stolná peňaženka Ripple, ktorá je k dispozícii v prehliadači a webová stránka podporuje prezeranie pracovnej plochy aj podporu prehliadača telefónu. Adresa peňaženky a kľúč sú potrebné na prístup k peňaženke a obe sú zadané používateľovi. Spoločnosť Exarpy si účtuje poplatok 0,025 XRP za transakciu.

Máte k nemu prístup tu.

3. Platby mincí

S podporou viac ako 1665 kryptomien a coinov ponúka táto platforma službu peňaženky pre stolné počítače, ktorá pomáha pri nákupe nových coinov a tiež umožňuje používateľovi uskutočňovať platby pomocou aktív vo svojich peňaženkách pomocou doplnkov. Platforma si za svoje služby účtuje paušálny poplatok 0,5%.

Poznámka: V decembri 2014 spoločnosť Ripple Labs spolupracovala s platformou globálnych platobných služieb Zemský prístav používať protokol Ripple na platobné procesy. 

Máte k nemu prístup tu.

Papierové peňaženky

V porovnaní s tým nejde o technologický pokrok hardvérové ​​peňaženky ale považuje sa to za najbezpečnejšiu peňaženku pre Ripple a ďalšie kryptomeny. Jedná sa o kus papiera, na ktorom sú vytlačené verejné a súkromné ​​kľúče peňaženky. Výhodou je, že kľúče sa generujú offline, takže hackeri nevedia o jeho existencii.

Najvýznamnejšou nevýhodou týchto je, že keďže sú kľúče vytlačené na kúsku papiera, môžu sa ľahko stratiť, poškodiť vodou alebo ohňom atď. Riešením je objednať tesnenie odolné voči falšovaniu, ktoré laminuje peňaženku, uchováva ju v bezpečnom dome, robí pilník atď..

Ako založiť papierovú peňaženku

Papierovú peňaženku Ripple na mince môžete najľahšie založiť pomocou minimalistického zvlnenia Zákazník. Táto platforma generuje verejný a súkromný kľúč pre peňaženku po potvrdení používateľom. Verejné kľúče začínajú na „r“ a súkromný kľúč je ten, ktorý je zapísaný pod verejným kľúčom.

Vygenerované kľúče sa odporúča zapísať na papier, pretože toto je jediný spôsob, ako získať prístup k finančným prostriedkom, ktoré má používateľ uložených v peňaženke.. Do peňaženky však musí byť odoslaných 20 XRP; v opačnom prípade bude offline.

Ako kúpiť Ripple

Ripple je tretia najväčšia kryptomena na základe svojho trhového stropu a osvedčila sa ako dobrá investícia pre používateľov, pretože si trh udržiava na trhu slušný trend. Trh je oveľa lepší ako bitcoin, pretože neustále kolíše, zatiaľ čo Ripple je pomerne stabilný.

Ripple je k dispozícii takmer na všetkých hlavných burzách, kde sa dá kúpiť. Užívateľ si musí zriadiť účet na burze a potom si tam môže kúpiť Ripple výmenou za fiatové meny alebo akúkoľvek inú kryptomenu. Tieto môžu byť neskôr uložené v užívateľskej peňaženke, ktorú je potrebné aktivovať s počiatočným zostatkom 20 mincí XRP. Niektoré známe burzy sú Binance, CEX.io, Bittrex atď.

Poznámka: Existuje 100 miliárd tokenov XRP, ale v obehu je v súčasnosti k dispozícii iba 43 248 091 671 XRP..

Záver

Ripple zaznamenal výrazný nárast objemu svojich obchodov a grafy ukazujú vzostupný trend pre XRP token. Tento altcoin sa od uvedenia na trh ukázal ako dobrá investícia a je nevyhnutné zabezpečiť finančné prostriedky v skutočnej a bezpečnej peňaženke XRP a obchodovať s renomovanou burzou kryptomien.