Ako sa spoločnosť Paytm stala spoločnosťou Google pre digitálne platby v Indii

Účel Paytm ako digitálneho platobného transaktora:

Ľudia radšej míňajú svoje peniaze vo forme digitálnych peňaženiek, kariet alebo online transakcií, namiesto toho, aby ich vyplácali v hotovosti. Dôvodom je, že znižuje bremeno držania tvrdých peňazí všade a za druhé, je to rýchlejší proces, keď predajca dostane peniaze v priebehu niekoľkých sekúnd. Odstraňuje tiež bolesť hlavy z poskytnutia správneho množstva zmien predajcovi, ktorý sa opakovane pýta všade.

Paytm je najznámejšia a najdôveryhodnejšia online transakčná aplikácia v Indii, a je tak populárny, že od malých dodávateľov, ktorí ho používajú, až po veľkých obchodníkov s peniazmi na transakcie.

Paytm tiež pomáha pri platení vašich účtov a iných výdavkov v obchodoch, nákupných centrách, reštauráciách a mnohých ďalších. Ponúka jednoduchú, bezpečnú a rýchlu online transakciu a svojimi ponukami cashbacku priťahuje mnoho zákazníkov.

Príchod Paytmu na indické trhy:

Paytm umožňuje používateľom vytvárať si súkromný účet a chrániť ho pred podvodmi online, keď používatelia dokončia Overenie KYC. KYC môže byť skrátené ako Poznaj svojho zákazníka.

Je to prirodzený proces, kedy musíte predložiť potrebné dokumenty, ktoré preukazujú vašu totožnosť, ako napr vodičský preukaz, voličský preukaz, aadhaarský preukaz alebo cestovný pas. Tento krok je iniciovaný spustením systému, aby sa zabezpečilo, že zákazníkovi nebudú spôsobovať žiadne online podvody alebo podvody.

Umožňuje zákazníkom minúť svoje peniaze na denný limit 10 000 transakcií. Dodáva tiež dodávateľom individuálny obchodný účet, kde môžu predajcovia zaplatiť až 1 lakh rupií za online transakciu denne. The Denný limit transakcie na Paytm je 10 000 INR. Pre obchodníka existuje samostatný obchodný účet, kde limit transakcie je až 1 lakh (100 000 INR).

V roku 2010, počas augusta, významný podnikateľský nadšenec, Pán Vijay Shekhar spustil tento Startup, ktorý sa najskôr začínal ako predplatené mobilné dobíjanie a online platforma na dobíjanie DTH.

V čase demonetizácie začal Paytm šíriť svoje korene a inicioval systém online bankovníctva. Poskytlo to prirodzenejší spôsob transakcie s peniazmi počas tohto obdobia, ktorý je možné vykonať použitím čísla osoby, jeho QR kódu a dokonca aj bankových údajov..

Prečo sa Paytm líši od ostatných mobilných peňaženiek:

Zapojila sa tiež do mnohých sociálnych iniciatív, ako je darovanie peňazí obetiam povodní alebo pomoc núdzovým táborom, kde môžu ľudia so svojou slobodnou vôľou poskytnúť peniaze takýmto inštitúciám.

Banka Paytm PaymentsBanka Paytm Payments

Za tie roky sa ukázala ako jedna z najlepších platforiem, ktoré slúžia núdznym a slabým pomocou ľudí s podobným zmýšľaním. Spustila sa tiež jedinečná služba s názvom „Banka Paytm Payments“, Ktorý je navrhnutý a funguje tak, ako funguje väčšina bežných bánk.

S príchodom smartfónov a mobilných sietí, ktoré sú stále dostupnejšie, a to aj vo vzdialených oblastiach, sa telekomunikačný sektor v Indii začal zlepšovať. Práve vtedy začal Vijay Shekhar Sharma uvažovať o myšlienke vytvorenia aplikácia, ktorá uľahčila mobilné bankovníctvo, ktoré by vyhovovali potrebám más.

Na jeho veľké potešenie považovali jeho investori túto myšlienku za nevýraznú a považovali ju za nedôstojnú. Nebol tým sklamaný a investoval okolo 2 milióny dolárov a spustil Paytm a zvyšok vidíme, čo sa stalo v sektore mobilného bankovníctva.

Spoločnosť Paytm so sídlom v Indii v Indii ponúka množstvo výhod pre zákazníkov, ako sú rezervácie akcií, mobilné dobíjanie, platby za účty za služby a platby v obchodoch v mnohých nákupných centrách a obchodoch za výdavky na potraviny, ovocie a zeleninu a tiež v mýtnych poplatkoch, lekárňach, vzdelávacích inštitúciách a reštauráciách, kde môžu zákazníci rýchlo zaplatiť predajcovi pomocou jeho unikátneho QR kódu Paytm.

Niektoré z pozoruhodných príspevkov a výhod poskytovaných spoločnosťou Paytm sú nasledujúce:

1. V roku 2013 pomohla zákazníkom v platenie za ich dátové karty, platené a predplatené mobilné dobíjania a účty za pevné linky.

2. V roku 2015 a v januári lukratívne „Peňaženka Paytm‘ bol spustený. V tom istom roku boli tiež pridané možnosti platby Uber a Indické železnice.

3. V tom istom roku predstavil viac možností platby, ako napríklad platenie za dobíjanie metra, účty za plyn, elektrinu a vodu. Jeho najvýznamnejším úspechom bolo, keď sa popredný indický podnikateľ, predseda spoločnosti Tata Motors, Pán Ratan Tata do toho investoval.

4. Ako už bolo uvedené, bolo to v čase demonetizácia v roku 2016, ktorá pomohla spoločnosti Paytm etablovať sa ako jedna z bankových značiek v mobilnom bankovníctve. Zákaz bankoviek vo výške 500 a 1 000 rupií urobil z týchto mobilných peňaženiek alternatívny zdroj peňazí a tiež pomohol zmierniť tempo online bankovníctva. Akonáhle sa to kvôli tomu etablovalo všade, Paytm spustil svoju novú funkciu, v ktorej poskytoval zákazníkom slobodu rezervovať si lístky na film, zábavný park a lístky na podujatia spolu s cestovnými rezerváciami, ktoré zahŕňali aj lety. Táto funkcia pomohla zvýšiť počet stiahnutí aplikácie Paytm až na ohromujúcich 200%.

5. V roku 2017 začal registrovať obrovský úspech, keď sa Paytm stal prvá mobilná aplikácia, ktorá prekročila hranicu 100 miliónov stiahnutí na všetkých platformách, ktoré zahŕňali hlavne Google Play Store a Apple Store.

Keď sa jeho spotrebiteľská základňa začala zvyšovať, spustila „Banka Paytm Payments„Uľahčiť jej pracovný proces a tiež umožniť rýchlejšiu interakciu so spotrebiteľom.

6. Založila „Paytm pre firmy„Mobilná aplikácia, ktorá bola špeciálne navrhnutá a štruktúrovaná pre predajcov a obchodníkov v marci 2018. Tento krok služby Paytm pomohol rozšíriť sieť medzi obchodníkmi a obchodníkmi na viac ako 7 miliónov.

Paytm za niekoľko rokov ohromne rastie a zaznamenal úžasný počet ďalších 20 miliónov registrovaných používateľov v Indii podľa ich existujúcich záznamov..

Paytm MallPaytm Mall

Prepracovali svoj web aj aplikáciu na aplikáciu elektronického obchodu ktorá poskytuje množstvo výhod zákazníkom v rôznych oblastiach, ako je šport a zdravie, elektronika, knihy, domácnosť a kuchyňa, móda a obuv, malé deti a hračky a mnoho ďalších predajných stránok. Pozoruhodnou črtou Paytm je, že sa čas od času upravujú, čo bol dôvod ich úspechu v posledných rokoch.

Doterajšie investície a akvizície spoločnosti Paytm:

Zakladateľ Paytm Vijay SHekhar Sharma s Ratan TataZakladateľ Paytm Vijay Shekhar Sharma s Ratan Tata

Ako už bolo uvedené, Paytm bola vyradená väčšinou investorov, ktorí prinútili jeho zakladateľa investovať okolo 2 milióny dolárov na jeho spustenie. Bolo to potom, čo sa presadil na platobnom trhu; začala získavať svoj nový podiel investorov. V roku 2015, Ratan Tata, predseda predstavenstva spoločnosti Tata Motors, investoval značné množstvo peňazí tým, že v krátkom čase predpovedal jej obrovský úspech.

V tom istom roku, v marci, Alibaba investovala do spoločnosti One97 Communications sumu 575 miliónov dolárov, materská spoločnosť Paytm prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Ant. Odvtedy sa na Paytm z času na čas uskutočnili ďalšie investície, ktoré môžu predstavovať približne 800 miliónov dolárov, aj keď spoločnosť ani investori nevedia presné sumy..

plustxtPlustxt

Spoločnosť Paytm získala mini-startup Plustxt za necelé 2 milióny dolárov v roku 2013. Plustxt bol mini-startup, ktorý založili Lohith V, Parag Arora, Lokesh Chauhan a Pratyush Prasanna. Zakladateľmi boli všetci bývalí absolventi IIT. Hlavným účelom, prečo Plustxt začal, bolo umožniť rýchle a rýchle služby textových správ v akomkoľvek indickom jazyku.

JugnooJugnoo

V roku 2015, Paytm pokračoval v získaní Jugnoa, ktorá bola agregátorom rikše a hyperlokálnou doručovacou spoločnosťou. Spoločnosť Paytm investovala obrovské množstvo peňazí v okolí 5 miliónov dolárov v tomto spustení. Tieto finančné prostriedky boli pridelené na pomoc spoločnosti Jugnoo pri zvyšovaní počtu jej operácií v celej krajine a tiež na zvýšenie efektivity jej vodičov.

Spoločnosť Paytm tiež získala spustenie miestnych služieb Near.in a ďalší Spustenie Shifu v Dillí, ktorá bola predovšetkým predikčnou platformou pre správanie spotrebiteľov.

QorQlQorQl

Paytm začala zvyšovať svoju základňu prostredníctvom akvizícií a iinvestované do logistických startupov ako XpressBess a Loginext v roku 2016. V priebehu apríla 2017 to začala investovať do startupov propagujúcich zdravotnú starostlivosť a kondíciu, ako je QorQl. QorQl bol startup, ktorý využíval umelú inteligenciu a veľké údaje na pomoc lekárom pri zvyšovaní kvality starostlivosti a produktivity. Toto spustenie tiež pomohlo pacientom lepšie zvládnuť svoje zdravie.

V roku 2017, v mesiaci júl, sa začalo získavajte startupy na základe online platforiem pre predaj vstupeniek a vetrania, ako je Insider.in, a spoločnosť zaoberajúca sa správou udalostí Len oveľa hlasnejšie a MobiQuest ktorý bol spustením mobilnej vernosti.

Paytm a Cube26Paytm a Cube26

Little a Nearby boli získané ďalšie dva startupy v tom istom roku spoločnosťou Paytm a zlúčila ich oboch do jedného spustenia. R.po prvé, v júni 2018, získala ďalší startup s názvom Cube26.

Niektoré z prestížnych cien zabezpečených službou Paytm:

1. Jan 2014: Pri udeľovaní cien MMA Smarties získal Paytm strieborného víťaza v kategórii m-commerce a zlatého víťaza získal aj v kategórii mobilných aplikácií. V tom istom roku bola v kategórii riešení pre mobilitu udelená cena Indian Express IT.

2. V roku 2015: V segmente B2C získala spoločnosť Paytm prestížne ocenenie „Mobilná obchodná spoločnosť roka“, ktoré udeľovalo ocenenie Frost a Sullivan India ICT. Ako rušivý inovátor v oblasti digitálnych technológií bol 15. januára ocenený cenou „Najlepšia digitálna peňaženka“ na prestížnych oceneniach India Digital Awards, ktorých hostiteľ bol v Dillí..

3. V roku 2016: Pri udeľovaní cien Forbes Leadership Awards získal ocenenie „Vynikajúci začiatok roka“ a v tom istom roku získal aj ocenenie „Najdôveryhodnejšia značka roka“ od ET Brand Equity..

4. V roku 2017: Na indickom digitálnom summite bol ocenený „Cenou za najlepšiu spotrebiteľskú mobilnú službu“ a na udeľovaní cien SABER Awards, ktoré sa konali v tom istom roku, bolo udelené ocenenie Gold SABER za vynikajúce finančné a profesionálne služby. Na tej istej akcii získal aj cenu Diamond SABER v rámci rovnakej kategórie.

Paytm bola doteraz výrazne domácou operáciou. Čo v podstate znamená, že je v prevádzke prevažne iba v Indii a na iných ázijských trhoch. V tomto sektore však prebiehajú plány na medzinárodný rozvoj značky Paytm. Projekty začali pracovať aj na tom, že spoločnosť Paytm v roku 2014 rozšíri svoju základňu do kanadského Toronta.

Paytm bude tak pomaly, ale isto, znieť svoj úspech na medzinárodných trhoch, ako to bolo na indických domácich trhoch. Má stanovené ciele zvýšiť svoju užívateľskú základňu na približne 500 miliónov používateľov na celom svete a ťažko sa mu darí dosiahnuť toto číslo, ako aj tento cieľ. Ale ako sa hovorí, čím rozsiahlejšia bude užívateľská základňa, tým dôležitejší bude počet pracovných povinností a väčšia dôvera, ktorá im bude udelená.