Príbeh o úspechu: Ako sa Bigo stal jedným z najúspešnejších startupov na svete

Whatsapp, Netflix, Spotify, Messenger. Čo je také známe pre všetky tieto aplikácie? Všetko sú to najlepšie hodnotené aplikácie v obchode Appstore a obchode Play. Ale hádajte, ktorá aplikácia je v Singapure najobľúbenejšia a najsťahovanejšia? Streamovacia aplikácia Bigo Live. Väčšina z nás ani nemá názov tejto aplikácie, ale má viac ako 300 miliónov stiahnutí po celom svete. A viac ako 80% týchto stiahnutí pochádza z juhovýchodnej Ázie.

Rovnako ako Apple a Google, Bigo bol tiež len startup pred pár rokmi, ale teraz je to miliónová spoločnosť. Príbeh tohto úspešného spustenia, ako ho môžeme nazvať, nie je veľmi komplikovaný, ale nebol ani ľahký.

Toto je príbeh Biga a ako sa stal jedným z najúspešnejších startupov na svete

Kde to začalo

Bigo naživo

Bigo je spoločnosť so sídlom v Singapure, definuje sa ako „rýchlo rastúca internetová spoločnosť“ fungujúca s „produktmi a pomocou televízneho vysielania a VoIP na celom svete“. Vyhlasuje, že vlastní viac ako 40 franšíz vo VoIP vrátane video technológie. Okrem aplikácie na živé vysielanie umožňuje aj telekomunikačný tovar, ktorý umožňuje bezplatné celosvetové hovory a textové správy cez internet.

Uvedenie do prevádzky súvisí s čínskou powerhouse YY, sociálnou sieťou, ktorá sa taktiež masívne spolieha na video. Spoločnosť YY zaznamenala viac ako 300 miliónov používateľov a v súčasnosti dosahuje príjem a rast u svojho krajana Weiba.

Vyplýva to z oficiálneho tlačového vyhlásenia, YY uzavrela dohodu s Bigom v roku 2014, aby poskytla singapurskému startupu „svoju bezplatnú pomoc s hlasovým prenosom IP s názvom Weihui“. YY tiež vyhlasuje, že vlastní 27,8 percenta paling v Bigo.

Čo je na Bigovi také špeciálne?

Každá aplikácia má samozrejme svoje špeciality, napríklad Instagram je súkromný pre súkromných používateľov a verejný pre tých, ktorí potrebujú slávu, facebook vám umožní spojiť sa s ľubovoľnou osobou z ktorejkoľvek časti sveta a vedieť, čo v ktoromkoľvek mieste robí. času a snapchatu byť mimoriadne súkromný a bezpečný.

Bigo je tiež obyčajná aplikácia na živé vysielanie a má svoje špeciality. Tu je niekoľko z nich:

1. Naživo môžete ísť kedykoľvek

Spievajte, jedzte, tancujte, skúmajte, hrajte hry … Spustite živé vysielanie jediným dotykom! BIGO LIVE je platforma na vysielanie všetkých vašich najlepších momentov.

2. Zápas & PK

BIGO vás niekoľkými klepnutiami spojí s novými priateľmi & cudzinci v okolí a na celom svete. Môžete si navzájom chatovať alebo začať PK, aby ste si užili super vzrušenie.

3. Video chat a videohovory: kedykoľvek chcete

Sopwith BIGO LIVE, môžete vždy viesť videochat s kýmkoľvek a miliónmi ľudí z rôznych krajín a uskutočňovať bezplatné videohovory so svojimi priateľmi alebo dokonca s strašidelnými cudzími ľuďmi..

4. Pripojte sa k ľubovoľnému chatu viacerých hostí, ktorého chcete

Okrem živej relácie 1: 1 môžete rýchlo vstúpiť do akejkoľvek miestnosti pre viacerých hostí a zoskupiť videohovor alebo zvukový hovor s priateľmi. Môžete tam tiež zvládnuť párty alebo hrať hry.

5. Môžete sledovať všetky živé vystúpenia

Otvorte BIGO LIVE a potom môžete preskúmať celý svet prostredníctvom tisícok úžasných živých prenosov a videí. Milióny skúsených vysielateľov, nadšených tanečníkov a spevákov, ťažkých jedákov, komikov atď. Vám poskytnú jedlo pre oči. Je to úplne nový spôsob, ako spoznať život a ľudí, o ktorých ste nikdy ani nevedeli.

6. Streamujte svoje obľúbené hry

Sledujte rôzne živé hranie hier alebo si ukážte svoju hru, ako napríklad Minecraft, Grand Theft Auto, PUBG, League of Legends, CSGO, FIFA, RoV, Rules of Survival, DOTA2 a ďalšie.

7. Úžasné darčeky

Existujú rôzne druhy virtuálnych darčekov, vrátane ruží, náramkov, anjelov, športových automobilov, luxusných plavieb, hradov snov a mnohých ďalších. Môžete spontánne ísť hore a posielať virtuálne darčeky svojim milovaným vysielateľom.

Ako Bigo funguje?

Aplikácia BigoAplikácia Bigo

Aplikácia Bigo do značnej miery závisí od herných komponentov, bez ohľadu na to, kde sa zúčastňuje veľa z vás (sledovanie rôznych používateľov, vysielanie atď.), Získate mnoho odborných znalostí. Zamestnávate ich na lezenie po úrovniach, ktoré, zdá sa, pomáhajú posunúť vaše streamy mnohým divákom.

Vnútornú menu čerpajú „diamanty“, ktoré si používateľ môže kúpiť priamo prostredníctvom mikrotransakcií. Náklady sa líšia v závislosti od spôsobu platby: v Singapure, pri využívaní vreckovej služby Google, budete môcť začať od 1 S $ (0,75 USD) a požiadať o štyridsaťdva diamantov. To všetko patrí k tomu, že v súvislosti s využívaním kariet Visa alebo MasterCard za 89 USD môžete kúpiť päť 454 diamantov. Aplikácia navyše podporuje jednotku hmotnosti, dodávateľa online meny hazardných hier v Malajzii.

Streamerovi môžete „darovať“ virtuálne veci, od prsteňov cez čelenky po športové autá – veci, ktoré získate spolu s diamantmi. Ako príklad platí, že cena kvetu je jeden diamant, obruč má cenu desať. „Supercar“ vám môže priniesť späť 3 000 diamantov a je to najdrahšia položka na trhu.

Veci, ktoré darujete, sú preložené do „fazule“, ktorú streamer doplní. Veľa známych vlajok, veľa fazúľ, ktoré majú tendenciu zbierať. Streamer potom tieto fazule prežije za skutočné peniaze. Tento poplatok za fazuľa na jednotku v aplikácii je 210 fazule za 1 USD.

Aby šetrič fazule mohol žiť, mal by na svojom konte najmenej šesť 700 bôbov. To znamená, že ide o 32 USD. Stream, ktorý som sledoval, mal prakticky 890 000 fazúľ, ktoré by teoreticky mohli strieľať okolo 4 200 dolárov, ak by sa rozhodol všetko preplatiť. Nejde o žiadnu falošnú platbu za to, že zásadne sedíte a káráte prednú kameru svojho telefónu-aj keď je to celkom možné, chýbajú mi tam detaily, ktoré by mohli znamenať nižšie množstvo.

Táto funkcia dostala aplikáciu do kritickej situácie v krajinách ako Vietnam, kdekoľvek je webová výmena skutočných peňazí v rozpore s ústavnými zákonmi.

Bigo Live môže byť bezplatná aplikácia na živé vysielanie, ktorá nemá reklamy. Zapracujte do aplikácie a nájdete nekonečný prúd vysielateľov pridruženého stupňa. Väčšina z nich nie je obzvlášť nadaná. Nie sú ani oslavovanými jednotlivcami (čo je jedným z vysvetlení úspechu aplikácií, ako sú Instagram alebo Musical.ly).

Ako Bigo umožňuje používateľom lepšiu interakciu

Na účely krátkodobého uchovávania je potrebné sledovať množstvo prenosov. Väčšinou ide o publikum mužov, ktorí chcú sledovať ženy (výstraha stereotypu). Niektorí ľudia tancujú, spievajú, organizujú herné šou, dramatické kráľovné a mnoho ďalších postáv, vďaka ktorým je prechádzanie aplikáciou zábavné.

Ale štúdium na dlhodobej údržbe je, keď nájdeme skutočné zábavné veci. Vysielatelia nadväzujú so svojimi divákmi individuálne vzťahy. Najčastejšie to budú volajúci na vyššej úrovni vo vysielaní, ktorí majú s vysielateľmi výrazy „poznám ťa a mám ťa rád“. Obvykle sa nechávajú najať ako správcovia na správu chatu – čo môže byť niekedy toxické. Sú vpred v dobách, keď sa vysielatelia pripájajú k internetu, a často ich obzvlášť vítajú. Sú to svojrázni superfanúšikovia. Aplikácia má svoju fascinujúcu sociálnu dynamiku, boje, vzťahy, priateľov v aplikácii, prenasledovateľov, falošné účty-a títo super fanúšikovia sú jadrom všetkého..

Aplikácia vykonáva dlhodobé držanie tým, že poskytuje sadu nástrojov, vďaka ktorým je angažovanosť človeka veľmi uspokojivá. Tu je niekoľko:

Najlepší fanúšikovia: Aplikácia zobrazuje najlepších fanúšikov vysielateľa. Toto sa zobrazuje pravidelne a neustále. Je to vynikajúci spôsob, ako vás vidieť niektorí z obľúbenejších vysielateľov.

Živý chat pre hostí: Vysielateľ môže vziať jedného alebo dvoch divákov na živý chat alebo hovor. Aby sa to stalo, všetci diváci sa musia pripojiť k zoznamu, ktorý ukazuje, že chcú komunikovať s vysielateľom – ktorý si potom môže vybrať kohokoľvek z poradia. Skutočne je to zoznam čakateľov. Napriek tomu si niekto vybral, že môže to byť jedinečný zážitok hovoriť naživo s vysielateľom, kým všetci ostatní pozerajú

Rozhovory a hovory: Každé vysielanie nepretržite prúdi chat. Vysielateľ bude často vyvolávať mená divákov, ktorí prenášajú prémiové darčeky (ktoré prispievajú k celkovému súčtu fazule). Samozrejme, aj toto sa ako divákovi páči.

VIP status pre nie VIP: keď je chat príliš preplnený – čo je obvyklá pozícia u ostatných obľúbených vysielateľov – existuje odpoveď, ako preraziť zmätok. Tri úrovne VIP statusu, z ktorých každá stojí postupne stále viac. A akonáhle získate status VIP, získate skvelé výhody.

Prečo je to výnimočné??

Bigo umožňuje celkovú kvalitu súkromného živého vysielania a výhodu natívneho hráča. Optický nástroj bol hlavným kľúčovým hráčom v tejto oblasti, zatienil počiatočný pohyb mierkat a získavať zachytený systémom Twitter a Facebook skočil do vlaku s poskytovaním živého videa..

V Ázii existuje mnoho takýchto služieb. Japonská aplikácia Twitcasting poskytuje osobné živé vysielanie od roku 2010. Rôzne aplikácie, ako napríklad indonézsky Cliponyu, diverzifikujú myšlienku tým, že jej dajú vybranú tému, v tomto prípade DJing. Ďalšia indonézska aplikácia na živé vysielanie, označovaná ako Nonolive, spoločne ponúka možnosti pre ľudí so sloganmi ako „Fall soft on with Pine Tree State,“„Zábavný, pohodový spevák,“A„Rád by som predstavil vašu pozornosť.

S Bigom, počiatočným a predovšetkým, škola funguje. Aplikácia funguje dobre a každý stream načítava rýchle a štvorcové meradlá spravidla vynikajúcej kvality. Vzhľadom na šírku trhov a webových pripojení je s čím počítať a nie je to žiadne malé vykorisťovanie.

Herná povaha, ako aj darčekové a menové systémy na námestí Bigo merajú obrovskú časť kúzla. Na rozdiel od optických prístrojov, kdekoľvek váš štvorcový počet sledovateľov a divákov meria vašu výlučne skutočnú spätnú väzbu, Bigo vás udrží v kontakte tým, že vás obdarí svojou komunitou, každou virtuálne aj obrazne. Výplata za plodné streamery je ďalším stimulom, aby ste aplikáciu naďalej využívali.

Mladšia demografická skupina je navyše remízou. Rovnako ako Snapchat, aj Bigo bolo zdanlivo navrhnuté tak, aby slúžilo mladým používateľom. Námestie agentúry OSN je navyše ochotné neustále vytvárať a sledovať videoobsah. Samotná skutočnosť, že používatelia budú aplikáciu udržiavať a všímať si ľudí presne ako oni, pomáha rozvinúť správu.