The Story of Tinder: Zoznamka, ktorá sa enormne rozrástla po celom svete

Popoluška nenašla svojho princa ľahko. Musela si obliecť šaty, ktoré ju stáli majland a prianie, a šance boli jediné, ktoré ich spoločne zvýhodňovali. Nájsť nášho princa dnes je však príliš jednoduché. Prejdite prstom priamo po chlapcovi, o ktorom si myslíte, že má príjemnú osobnosť a koníčky, a bam. Neutiekli ste len s jednou topánkou. Áno, o tom Tinderi, o ktorom hovorím.

Po spoločnosti Tinder sa vzťahy stali pohodlnejšími a prístupnejšími ako kedykoľvek predtým. Teraz poďme zistiť, ako sa život zachraňujúca aplikácia zachránila.

Zakladatelia a zakladatelia

Tinder založili Sean Rad, Jonathan Badeen, Justin Mateen, Joe Munoz, Dinesh Moorjani a Whitney Wolfe, ktorí neskôr Tinder opustili a začali Bumble. Sean Rad a Justin Mateen sa poznajú od 14. rokov. Obaja pochádzajú z židovsko-iránskych rodín z Los Angeles. Títo dvaja sa neskôr spoločne zúčastnili USC a pripojili sa k oblasti internetového podnikania. Rad uviedol, že dôvodom aplikácie bol jeho názor, že „bez ohľadu na to, kto ste, cítite sa veľmi príjemne, keď sa k niekomu priblížite, ak viete, že chce, aby ste sa k nemu priblížili.” Myslel si, že by mohla byť vytvorená metóda „dvojitého súhlasu“ na potenciálne zmiernenie tohto stresu. Rad tiež uviedol, že Tinder vyplnil medzeru pre sociálne stránky, aby oslovila cudzincov, a nie aby sa spájal s ľuďmi, ktorých používateľ už pozná..

Tinder bol zasadený v mnohých univerzitných kampusoch a potom rozšírený na rôzne vysoké školy. Tinder získal cenu Crunchie od spoločnosti TechCrunch za „Najlepšie nové spustenie roku 2013“. V marci 2013, keď sa aplikácia ešte stále dobre používala iba v niektorých oblastiach, riaditeľ sociálnych médií Alexa Mateen, ktorý vytvoril vývoj Tinderu na univerzitách, uviedol, že aplikácia bola navrhnutá tak, aby bola „príležitosťou na stretnutie s ľuďmi, s ktorými sa bežne nestretávate. . ” V máji 2013 bola Tinder jednou z prvých 25 aplikácií sociálnych sietí dostupných na internete podľa pravidelnosti používania a počtu používateľov. Spočiatku namiesto akcie potiahnutím prstom používatelia kliknú na zelené „srdce“ alebo červené „X“ a vyberú alebo prejdú zo zobrazených fotografií. Tinder sa stal prvou unikátnou online zoznamkou, ktorá sa zmestila do jednej z piatich najlepších využívaných služieb na webe za zhruba desať rokov. Od roku 2016 je Sean Rad generálnym riaditeľom spoločnosti Tinder. Do roku 2018 je Jenny Campbell vedúcou marketingu spoločnosti.

Príbeh dohadovania

Aplikácia bola vytvorená prostredníctvom Sean Rad, Jonathan Badeen a Justin Mateen, trojice viacročných vizionárov z oblasti obchodu, ktorí ju „nasadili“ na University of Southern California s iba 300 jednotlivcami. Pred týždňom malo pódium 1 000 klientov a bola naplánovaná nová horúčka z plastu. Väčšinu prosperity a začiatku dobrodružstva spoločnosti Tinder je možné sledovať späť do príbehu o Badeenovej sprche.

Keď utiekol zo sprchy, pochopil, že swipovací systém používaný pri čistení zrkadla je zariadenie, ktoré je možné použiť na/na webe/všestrannú aplikáciu. Tinder bol najskôr vyrobený pre dizajn Apple IOS. V každom prípade, keď pôvodcovia uznali nespočetné množstvo jednotlivcov potrebných na využitie pódia, prešli aj na Android. Aj keď myšlienka posunutia vašich zápaliek doľava a doprava bola jedinečná, pôvodcovia sa museli popasovať a transformovať postup do hry..

Napriek tomu, že sa aplikácia vo všeobecnosti považuje za exkurziu a určitý druh etapy, autori sa zameriavajú na rastúce myšlienky klienta „Tinder“, aby boli významnejšie než tie, ktoré sa týkajú iba ľahkých pascí. Motiváciou v tejto fáze je vyvinúť minulosť, aká je v súčasnosti, a zmeniť sa na miesto, kde sa jednotlivci stretávajú a vytvárajú skutočné spojenia a väzby. Šesť rokov nie je ďaleko, v súčasnosti má Tinder viac ako 1,4 miliardy ťahov denne, naprieč 196 štátmi.

Efekt Tinder

Tomas Chamorro-Premuzic, pedagóg výskumu podnikateľského mozgu na University College London a viceprezident pre výskum a vývoj v spoločnosti Hogan Assessment Systems, napísal v denníku The Guardian o vplyve Tinderu, ktorým je spôsob, akým zoznamovacie aplikácie menia spojenia a prečo je Tinder taký úspešný. [ 83] V tomto článku zobrazuje päť mentálnych cvičení z vplyvu Tinder, ktoré sú sprievodnými.

 • Pripojovacie aplikácie sú vzrušujúcejšie ako skutočné pasce: Tinder nielenže gamifikuje postup pri zoznamovaní, ale ho aj sexualizuje. Nie je to len prístup k stretnutiu s niekým, ale je to samo osebe koniec.
 • Digitálna kvalifikácia prevyšuje fyzickú kvalifikáciu: Väčšina informácií, ktoré klienti do svojho profilu importujú do služby Tinder, pochádza z ich pokročilého a určeného profilu na Facebooku, vďaka čomu sú veľmi progresívne príťažlivé..
 • Evolučné a sociálne potreby: Tinder je poháňaný súčasnými sociálnymi potrebami, ktoré jednotlivcom poskytujú prístup k prepojeniu, vzájomnému súpereniu a uvedomovaniu si toho, čo ich ostatní považujú. Formálne bolo odhalených veľmi málo údajov o výpočte koordinujúcich jednotlivcov, napriek tomu sa ukázalo, že používa ratingový rámec ako hodnotiaci rámec Elo. Tento rámec, bežne používaný v hrách, ukazuje zameranú súčasť Tinderu, aj keď výpočet používa hodnotenia a nie je odhalený klientom..
 • Tinder napodobňuje celý zoznamovací svet: Tinder je spojený s usadzovaním na rýchlych rozhodnutiach závislých od vzhľadu, čo je vec, ktorú jednotlivci skutočne urobia pri stretnutí s potenciálnym dátumom len preto, že.
 • Romantizmus je mŕtvy, okrem maloobchodu: Tinder sa prispôsobuje neprítomnosti času svojich klientov a ich autenticite o spriaznených dušiach tým, že ich efektívne a uvážlivo koordinuje a zaručuje im ďalší rýchly vzťah bez osvedčenia, že to bude úspech na dlhé trate..

Marketing – prejdené prstom doprava

Po miliardách zásahov do aplikácie, ktorá zmenila zoznamovanie, začala spoločnosť Tinder svoju prvú skutočnú bitku o značku „Single is a Terrible Thing Thaste to Waste“, hrdý festival jedinečnej kultúry a významnej úlohy, ktorou sú jedinečné úlohy, v živote jednotlivcov. Pretože aplikácia na zoznamovanie s tým, čo zaznamenáva, je najväčšou a najrozmanitejšou fázou, Tinder má fantastický pohľad na „to, čo sa ukrýva v zoznamovacej spoločnosti“. Značka zaregistrovala amerického fotografa Ryana McGinleyho, aby vzdal chválu svojim jediným klientom v novej bitke o „jediný“ nápad.

Krížová výprava sa prerušuje s progresom mimo domova a pokročilých/sociálnych reklám, vrátane svätých dám, ktoré randia, ako potrebujú. Modelka je hrdá, slobodná, istá a čelne sa stretáva s novými ľuďmi, pričom ukazuje, čo je single dnes. Križiacka výprava chápe túto myšlienku niekoľko výrazov, vrátane „singlov, robí to, čo chce singel“, „singlu sa nemusí vracať domov skoro“ a „singlu je hrozné plytvať“.

Porovnal sa svet s Tinderom??

Tu je niekoľko štatistík, ktoré ukazujú rast Tinderu v dnešnom svete.

 • 57 miliónov klientov Tinder na celom svete
 • 4,1 milióna priaznivcov Tinderu platí za špičkové Tinder Plus a Tinder Gold
 • Tinder sa používa v 190 krajinách a je dostupný v 40 dialektoch.
 • Tinder pripravoval ku koncu roka 2014 jednu miliardu swipov na každý deň, ktorá teraz stúpla na 1,6 miliardy.
 • Klienti Tinderu absolvujú každý týždeň jeden milión rande.
 • Odkedy Tinder poháňa, bolo vyrobených viac ako 20 miliárd zápasov
 • Ako naznačuje Nielson, viac ako polovica dynamických klientov Tinderu je o 21:00 dynamická.
 • Klienti Active Tinder sa denne prihlásia ku všetkým veciam, ktoré sa zvažujú, štyrikrát.
 • Rôzne vyšetrovania ukazujú rôzne miery. Väčšina však objavuje 18-24 štatistických štruktúr v strede klientskej základne.
 • Materská organizácia spoločnosti Tinder Match Group v 3. štvrťroku 2018 podrobne popísala príjem 444 miliónov dolárov
 • Príjem Match Group za rok 2017 zostal na úrovni 1,3 miliardy dolárov
 • Očakáva sa, že príjem spoločnosti Tinder pre rok 2018 dosiahne 800 miliónov dolárov, pričom celkový príjem skupiny Match Group zostane na úrovni 1,72 miliardy dolárov.
 • V decembri 2018 dosahuje vrchol trhu Match Group 11,15 miliardy dolárov s ponukou za 40 dolárov
 • 7,5 milióna prejdení prstom za každý deň v Indii (2016), kde Tinder zriadil svoju prvú globálnu pobočku
 • Približne 10% brazílskych webových klientov používa Tinder.
 • 40% amerických diplomov uvádza, že „Tinder je pre pripojenie a Bumble pre zoznamovanie“, 54% však tvrdí, že neexistuje žiadny rozdiel.
 • 70% týchto absolventov sa nikdy nedostalo k svojim zápasom
 • a 45% uvádza, že Tinder používajú spravidla na zaistenie istoty pri zastavení
 • 95% klientov Tinderu zvládne svoje zápasy do siedmich dní (v kontraste s 25% online daterov spravidla a 15% odpojených daters)
 • 9% klientov Tinderu uviedlo, že „je ťažké zamerať sa na niekoho kvôli obrovskej škále alternatív zoznamovania, na rozdiel od 44% iných online datovačov a 42% odpojených daterov.
 • 85% klientov Tinderu uviedlo „zbožňujem ťa“ v prvom roku randenia, na rozdiel od 80% odpojených daterov
 • Klientky Female Tinder sú vo svojej metodológii postupne opatrné, pričom 91% uviedlo, že uprednostňuje profily, do ktorých sa cítia byť vťahované (v kontraste so 72% mužov).
 • 35% mužov uviedlo, že chladne miluje väčšinu profilov Tinder (s istou obálkou s vyššie uvedeným)
 • Výskumníci využívajúci ženský profil Tinder a neselektívne milujúce mužské profily získali 200 zápasov v priebehu 60 minút a 600 v rámci 4-hodinovej známky..
 • Profily Male Tinder práve nazbierali 100 zápasov za podobný bod.
 • U mužov je stredný čas medzi získaním zápasu a informovaním 2 minúty (63% mužov odpíše hru do 5 minút), zatiaľ čo u žien je to 38 minút (iba 18% správy do 5 minút).
 • Štandardná správa Tinder odoslaná mužom dáme má 12 znakov, iným spôsobom je 122
 • 72% klientov klientov zoznamovacích aplikácií verí, že Tinder je naj rasovo najrozmanitejšou zoznamovacou aplikáciou, pričom 77% klientov Tinder sa pri využívaní zoznamovacích aplikácií vyjadrilo ako liberálnych a 74% vyrazilo do mesta s niekým z alternatívnej rasovej základne (v kontraste s 66% klientov iných ako Tinder)
 • Jedno vyšetrovanie zistilo, že 12% mužských profilov Tinder sa odlišuje ako homosexuálnych alebo krížových sexuálnych, kontrastných a 0,01% ženských profilov.