Ako nakupovať bitcoiny na Novom Zélande

Vitajte v krypto svete na Novom Zélande! Nakoniec môžete nájsť užitočného rýchleho sprievodcu ohľadom krajiny a nájsť najbezpečnejšie platformy na obchodovanie. Okrem toho sme pripravili informácie týkajúce sa pohľadu vlády a zákonov Nového Zélandu na túto otázku. Užite si čítanie a zostaňte naladení.

Zhrnutie: Stručný sprievodca k získaniu bitcoinov na Novom Zélande

 1. Vyberte si burzu, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám, a zaregistrujte si účet (Coinmama v našom prípade).
 2. Vzhľadom na zásady KYC choďte do svojho účtu a spustite proces overenia kliknutím na „Účet“ a potom na „Overiť účet“.
 3. Po dokončení overenia prejdite na kartu „Bitcoin“ a vyplňte formulár, po dokončení kliknite na „Kúpiť BTC“.
 4. Zadajte kód adresy svojej peňaženky a kliknite na „Prejsť na platbu“.
 5. V poslednom kroku zadajte podrobnosti o svojej kreditnej karte a kliknutím na tlačidlo „Kúpiť“ získate BTC.

Všetci máme aspoň jedného priateľa, ktorého zasiahla kryptomena. Tak je dnes populárne obchodovanie s bitcoinmi a inými digitálnymi menami. Tento trh ponúka veľa príležitostí na zarobenie peňazí, ale vaše možnosti sa líšia v závislosti od platformy, ktorú používate, a vašej polohy.

Ako nakupovať bitcoiny na Novom Zélande

Tento článok sa zameria na kryptotrh na Novom Zélande. Prvá časť sa bude zaoberať zákonnosťou BTC. Predtým, ako prejdeme k diskusii o poskytovateľoch a službách, ktoré môžete navštíviť pri nákupe bitcoinov, spomenieme problémy výmenných pobytov na základe NZ. Na záver sa podelíme o niekoľko tipov na obchodovanie s kryptom a naučíme vás, ako bezpečne uložiť svoje aktíva!

Je bitcoin legálny na Novom Zélande?

Príslušné orgány na Novom Zélande musia ešte prísť s prijateľným právnym rámcom pre kryptotrh v tejto krajine. To znamená, že bitcoin je legálny, ale nie je upravený zákonom. Reserve Bank of New Zealand varovala pred používaním BTC minulý rok, ale priznala, že „to nemôžu ovládať“.

Kryptomeny a zisk z ich obchodovania v súčasnosti IRD nezdaňuje. Existuje mnoho návrhov, ako definovať regulačné prostredie pre bitcoiny na Novom Zélande. Nič však nenasvedčuje tomu, že by nejaký zákon súvisiaci s touto otázkou bol čoskoro prijatý.

Bitcoinová zákonnosť

Bez ohľadu na to šanca vlády NZ zakázať kryptomeny neexistuje, čo znamená, že môžete bez obáv pokračovať v obchodovaní s BTC a inými coinmi.

Problémy s výmenami bitcoínov NZ

Skutočnosť, že zákon neupravuje krypto trh, spôsobuje veľa problémov pri výmenách bitcoinov v NZ. Kryptopia, populárna obchodná platforma so sídlom na Novom Zélande utrpela veľký zásah, keď banka začiatkom tohto roka násilne zatvorila ich účet NZDT. Do tohto momentu sa spoločnosti nepodarilo problém vyriešiť, a preto sú vklady NZDT pozastavené.

Zdá sa, že aj to spôsobilo Cryptopii problémy s likviditou. Používatelia sa v poslednom čase sťažujú, že výbery trvajú navždy. Je zrejmé, že bitcoinové burzy NZ si musia nájsť spôsob, ako sa prispôsobiť najnovším okolnostiam, alebo im dokonca môže hroziť zatvorenie podniku..

Dôveryhodné burzy bitcoinov na Novom Zélande

Trh na Novom Zélande nemusí byť ideálny, ale stále existujú životaschopné spôsoby, ako v tejto krajine nakupovať a predávať bitcoiny. Pozrite sa na naše krátke recenzie najobľúbenejších možností, ako napr Paxful, CEX.IO, LocalBitcoins, Kiwi-mince, Mycélium, a ďalšie.

Kryptopia

Kryptopia je burza založená na NZ, ktorá bola založená v roku 2014. Začiatkom tohto roka došlo k neočakávanému nárastu zákazníkov, ktorých počet presiahol milión. To však viedlo aj k viacerým problémom s oneskorením výberu a prinútilo banku zatvoriť ich účet NZDT. Na oboch týchto problémoch platforma stále pracuje.

Výmena kryptopie

Zásadnou výhodou Cryptopia je, že podporuje viac ako 50 digitálnych mien a má k dispozícii stovky obchodných párov. Fiat vklad alebo výmena však na tomto webe nie je možnosťou. Základný účet, ktorý vyžaduje iba platný e-mail, vám umožňuje obchodovať až 5 000 dolárov NZD každý deň. Overenie vašej identity zvýši tento limit na 50 000 dolárov NZD denne.

Poplatok za každý obchod je paušálne 0,2%. Môžete tiež očakávať rôzne poplatky za výber v závislosti od meny.

Pros

 • akceptovaných viac ako 50 digitálnych mien;
 • nevyžaduje sa overenie totožnosti.

Zápory

 • fiat obchodovanie nie je povolené;
 • v súčasnosti čelí oneskoreniu výberu.

CEX.IO

Nedávny nárast obchodníkov na krypto trhu sa chytil CEX.IO nepripravení, ale postavia sa na nohy. Platforma podporuje deväť digitálnych mien, vrátane bitcoinov, ethereum a Ripple. Môžete tiež nakupovať alebo predávať kryptomeny pomocou USD, EUR, GBP a RUB a ako spôsoby platby používať bankové prevody a kreditné karty.

Vymeňte bitcoiny za CEX.IO

Služba bola založená v roku 2013 a má sídlo v Londýne. Musia byť v súlade so zákonmi Spojeného kráľovstva, čo vysvetľuje, prečo sú ich požiadavky na overenie vysoké, a zahŕňajú potvrdzujúci identifikátor a poštovú adresu. Transakčné poplatky sa účtujú výrobcom aj príjemcom v závislosti od ich 30-dňového objemu obchodu. Náklady výrobcov nemôžu prekročiť 0,16%, pričom odberatelia môžu zaplatiť až 0,25%.

Pros

 • umožňuje obchodovanie s fiat menami;
 • ponúka komplexné informácie pre každý trh.

Zápory

 • poplatky pre výrobcov aj odberateľov;
 • prísne požiadavky na overenie.

Paxful Exchange

Boli založené v roku 2015 a dnes Paxful je obchodná platforma P2P s viac ako 300 akceptovanými platobnými metódami vrátane PayPal, MoneyGram a Western Union. Napriek tomu, že platforma poskytuje anonymitu, väčšina metód bude vyžadovať overenie vašej identity. Jedinou akceptovanou kryptomenou sú BTC.

Paxívna výmena bitcoinov

Spoločnosť Paxful prijíma novozélandský dolár a za každú transakciu účtuje poplatok vo výške 1%. Náklady hradí predávajúci, to znamená, že kupujúci nemusia platiť nič. Bitcoiny môžete nakupovať tak, že zo zoznamu vyberiete požadovaného obchodného partnera a dohodnete platbu. Odporúčame vám obchodovať iba s renomovanými členmi platformy, aby ste sa vyhli akýmkoľvek podvodným problémom.

Pros

 • viac ako 300 spôsobov platby;
 • kupujúci neplatia žiadny poplatok.

Zápory

 • Overenie ID je pre väčšinu metód nevyhnutné;
 • priestor na podvody.

eToro

eToro existuje už od roku 2007 a zmenila sa na spoľahlivú a bezpečnú online obchodnú platformu. Spoločnosť bola založená v Izraeli, ale má pobočky aj vo Veľkej Británii a na Cypre. Vyžadujú potvrdenie vašej identity a poštovej adresy nahraním potrebných dokumentov. Vaše informácie sú však s nimi v bezpečí.

Oficiálna webová stránka eToro

Môžete použiť NZD, pričom medzi akceptované spôsoby platby patrí kreditná a debetná karta, bankový prevod, China UnionPay, Skrill a v niektorých krajinách dokonca aj PayPal. Majú maximálne limity vkladov na transakcie, ako aj obmedzenia, pokiaľ ide o minimálny výber. Obchodné poplatky sa líšia od jednej meny k druhej, ale používanie eToro je spravidla drahé. Podporujú celkovo 10 kryptomien a sú medzi nimi aj BTC, ETH a BCH.

Pros

 • mimoriadne bezpečný;
 • podporuje rôzne spôsoby platby a kryptomeny.

Zápory

 • prísne požiadavky na overenie
 • pomalé schvaľovanie výberov.

LocalBitcoins

LocalBitcoins pôsobí na trhu od roku 2012. Táto fínska spoločnosť má ako svoju najvyššiu prioritu anonymitu zákazníkov. Na používanie platformy nemusíte overovať ID. Web neprijíma žiadne iné kryptomeny okrem bitcoinov. Možnosti platby závisia iba od vašej dohody s druhou stranou a máte možnosť platiť pomocou NZD.

Nákup BTC vo výmenníku LocalBitcoins

Systém úschovy je zavedený, aby zaisťoval bezpečnosť, ale uistite sa, že ste si svojho obchodného partnera vybrali starostlivo. Podvodníci milujú skutočnosť, že na platforme môžu zostať anonymní. Pred vstupom do obchodu si pozrite hodnotenia a spätnú väzbu, ktorú používatelia dostali od ostatných zákazníkov. Každá transakcia má 1% poplatok zaplatený predávajúcim.

Pros

 • viac spôsobov platby;
 • nevyžaduje sa overenie totožnosti.

Zápory

 • dajte si pozor na podvody;
 • podporuje iba bitcoiny.

Maklér CoinCorner

CoinCorner je európska spoločnosť so sídlom na ostrove Man. Bola založená v roku 2014 a vybudovala si povesť spoľahlivého a bezpečného. Pri registrácii vyžadujú, aby ste zadali identifikačné číslo, ale doklady o totožnosti a adrese im musíte odoslať až po prekročení limitu počiatočného vkladu.

Výmena bitcoinov CoinCorner

Nový Zéland je medzi 40 krajinami, ktorým CoinCorner poskytuje služby a na webových stránkach môžete používať NZD. Kreditná karta, bankový prevod a Neteller sú dostupné spôsoby vkladania a vyberania finančných prostriedkov. Keď už máte na svojom účte aktíva, kúpa bitcoinov je hračka. Poplatok za obchodovanie je stanovený na 1% so zahrnutím poplatku za ťažbu, ale existujú aj náklady na vklad a výber a minimá.

Pros

 • mimoriadne spoľahlivý;
 • môžete obchodovať bez overenia ID.

Zápory

 • vysoké poplatky;
 • podporuje iba bitcoiny.

Coinmama

Coinmama bola založená v roku 2013, aby ponúkla možnosť nákupu bitcoinov priamo pomocou vašej kreditnej karty. Majú sídlo v Izraeli, ale poskytujú služby zákazníkom z celého sveta. Zoznam podporovaných kryptomien zahŕňa Cardano, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum a bitcoin.

Na to, aby ste mohli nakupovať BTC prostredníctvom Coinmama, budete potrebovať dokument potvrdzujúci váš občiansky preukaz (pas, občiansky preukaz, vodičský preukaz). S prvou úrovňou si môžete kúpiť až 10 000 dolárov a na zvýšenie týchto limitov je potrebné vykonať inováciu. Najvyššia je úroveň tri, kde nie je obmedzený nákup ani vklad, ale vyžaduje sa doklad o adrese a kontakt s podporou.

Oficiálna webová stránka Coinmama

Neexistujú žiadne poplatky a nákup je rýchly. Spoločnosť zarába tým, že ponúka o niečo horšie sadzby ako obľúbené burzy.

Pros

 • mimoriadne spoľahlivý;
 • pôsobivo rýchly spôsob nákupu kryptomeny.

Zápory

 • môžete nájsť lepšie ceny;
 • vyžaduje overenie.

BTC Marketplace Coinbase

Coinbase je jednou z najstarších a najpopulárnejších búrz v krypto komunite. Bola založená v roku 2012 a jej sídlo je v San Franciscu. Hlavnou výhodou platformy je jej rozhranie, ktoré je vhodné pre začiatočníkov. Má vysoký objem obchodov a množstvo bezpečnostných funkcií. Nový Zéland bohužiaľ nie je na zozname podporovaných krajín.

Nakúpte bitcoiny na burze Coinbase

Existujú poplatky za vklad a výber; Medzi akceptované metódy patrí bankový prevod a kreditné a debetné karty. Platforma ponúka štyri úrovne overenia, pričom prvý vyžaduje iba e-mail a telefónne číslo.

Pros

 • overenie ID nie je potrebné;
 • vhodné pre začiatočníkov.

Zápory

 • nie je podporovaný na Novom Zélande.

Changelly

Spoločnosť sídli v Českej republike a podniká od roku 2013. Ponúka obrovský výber kryptomien a podporuje nákup kryptomien kreditnými kartami vrátane MasterCard a Visa. Jedinou akceptovanou fiat menou je americký dolár a euro. Poplatok za každý obchod je stanovený na 0,5%, čo sú primerane vysoké náklady. Najlepšia vlastnosť Changelly je jednoduchosť používania jeho webových stránok. Nebudete mať žiadne problémy s pohybom, aj keď ste začiatočník.

Výmena BTC Changelly

Systém nevyžaduje, aby ste overili svoj identifikátor, čo znamená, že pri používaní platformy môžete zostať v anonymite.

Pros

 • umožňuje vám zostať v anonymite;
 • podporuje viac ako 100 mincí.

Zápory

 • akceptuje iba USD a EUR.

Kiwi-mince

Kiwi-mince je miestna spoločnosť zameraná na poskytovanie služieb nákupu a predaja bitcoinov obyvateľom Nového Zélandu. Vkladať a vyberať NZD a zúčastňovať sa obchodovania môžete len vtedy, ak máte zaregistrovaný účet v banke v NZ. Pred registráciou si môžete bezplatne vyskúšať platformu, aby ste sa oboznámili s obchodným procesom.

Výmena BTC kiwi-coin

Ak chcete nakupovať BTC prostredníctvom Kiwi-Coin, musíte si overiť svoje ID. Počiatočné limity sú 4 000 NZD na deň, ale môžete ich zvýšiť predložením dokladu o adrese. Poplatky pre výrobcov sú 0,4%, zatiaľ čo pre odberateľov sa účtuje 0,8%. Zákaznícka podpora je uspokojivá a k dispozícii je aj verejný chat.

Pros

 • určené pre obyvateľov NZ;
 • demo verziu je možné vyskúšať zadarmo.

Zápory

 • podporuje iba bitcoin;
 • vyžaduje overenie vášho ID.

Indacoin výmenník

Indacoin výmenník je londýnska spoločnosť, ktorá bola založená v roku 2013. Začínali s podporou iba bitcoinov, ale postupom času sa rozšírili na viac ako 50 kryptomien. Prostredníctvom platformy môžete nakupovať BTC pomocou debetnej alebo kreditnej karty, ale musíte platiť v EUR, USD alebo RUB.

Hlavná stránka indacoinu

Každá transakcia zahŕňa banský poplatok a môžete očakávať horšie sadzby ako na burzách. To je jeden zo spôsobov, ako výmenník Indacoin zarába peniaze. Platforma nevyžaduje overenie totožnosti, ale na dokončenie transakcie ste povinní zadať presné osobné a finančné údaje. Nerobte si starosti s bezpečnosťou údajov, pretože webová stránka je bezpečná.

Pros

 • rýchle debetné alebo kreditné transakcie;
 • podporuje viac ako 50 kryptomien.

Zápory

 • nepodporuje NZD;
 • nespravodlivé ceny.

Nezávislá rezerva

Nezávislá rezerva je digitálna burza so sídlom v Austrálii, založená v roku 2013. K bezpečnosti aktív pristupujú seriózne a pre väčšinu finančných prostriedkov zabezpečujú offline chladiarenské sklady. Zásady boja proti praniu špinavých peňazí vyžadujú, aby ste pred použitím platformy overili svoju totožnosť.

Podporované sú všetky najpopulárnejšie kryptocoiny – Ethereum, bitcoin, Bitcoin Cash a Litecoin. Vklad z bankového účtu je akceptovaný spôsob platby a môžete použiť prevod SWIFT z Nového Zélandu. Obchodný poplatok sa pohybuje od 0,1% do 0,5% v závislosti od objemu 30-dňového obchodu.

Nezávislý rezervný trh s bitcoinmi

Independent Reserve ponúka komplexné informácie o každom z trhov vrátane grafu, hĺbky trhu a kníh objednávok.

Pros

 • rozsiahle informácie o každom trhu;
 • mimoriadne bezpečné.

Zápory

 • vyžaduje overenie totožnosti.

Mycélium

Ak sa chcete zoznámiť s osobou, od ktorej si môžete kúpiť bitcoiny, Miestny obchodník s mycéliom je služba, ktorú potrebujete. Majte však na pamäti, že to môže byť riskantné, a preto musíte urobiť bezpečnostné opatrenia. Náš tip nie je vziať si so sebou hotovosť a vyberať si verejné priestory na schôdze.

Trh Mycelium P2P

Na používanie služby budete potrebovať peňaženku Mycelium. Je to bezplatná aplikácia, ktorú je možné použiť na PC, iOS a Android. Po zadaní polohy v aplikácii sa zobrazí zoznam obchodníkov v danej oblasti. Pozrite sa na ceny a overte si predajcu skôr, ako ich vyberiete. Transakciu zahájite zo svojej peňaženky a druhá strana to potvrdí po prijatí peňazí. Platforma nič neúčtuje.

Pros

 • nie sú zahrnuté žiadne poplatky;
 • umožňuje živé transakcie z osoby na osobu.

Zápory

 • mimoriadne riskantné.

Maklér xCoins

xCoins vám umožní kúpiť bitcoiny za pár minút. Napriek tomu, že na webovej stránke používajú výraz „požičiavanie“, nie je to nič iné ako nákup BTC. Ide o to, že máte možnosť vrátiť kryptomenu veriteľovi, kedykoľvek to uznáte za vhodné.

Výmenná platforma xCoins

xCoins má sídlo v Kalifornii a spoločnosť bola založená v roku 2016. Majitelia sú hrdí na to, že platforma ponúka viacero spôsobov platby vrátane debetných a kreditných kariet, ako aj bankové účty a PayPal. Ten posledný je veľmi pohodlný, ale je tu poplatok za spracovanie 2,9%. Okrem toho zaplatíte spoločnosti 5% a kupujúcemu úrokové náklady vo výške 15%. To znamená, že web je drahý na nákup BTC, ale ponúka šancu zarobiť si peniaze, ak máte na predaj rezervnú menu.

Pros

 • podporuje viacero spôsobov platby vrátane PayPal;
 • dostatočné overenie iba pomocou telefónneho čísla a e -mailu.

Zápory

 • vyššia ako priemerná úroveň poplatkov;
 • podporuje iba bitcoiny.

VirWoX

Počuli ste už o virtuálnom svete s názvom Second Life? Je to viac ako hra a ľudia na celom svete sú jej súčasťou. Second Life má vlastnú ekonomiku a menu známu ako lipové doláre. Na to sa zameriava VirWoX Výmena virtuálneho sveta.

Nezávislá výmena VirWoX

Ak máte lipové doláre k dispozícii, môžete využiť túto platformu a vymeniť ich za bitcoiny. Poplatok za každý obchod je stanovený na 3,9%. Web je bezpečný a nevyžaduje overenie totožnosti. VirWoX existuje od roku 2007 a doteraz neboli žiadne problémy s hackovaním. Medzi akceptované spôsoby platby patria PayPal, OKPay, Paysafecard a kreditné a debetné karty.

Pros

 • nakupujte BTC za lipové doláre.
 • Na nákup bitcoinov nie je potrebné overenie totožnosti.

Zápory

 • nemôžete kupovať BTC za fiat menu;
 • trochu vysoké poplatky.

Bitcoinové bankomaty na Novom Zélande

Na Novom Zélande sú k dispozícii dva bitcoinové bankomaty. Podľa Radar ATM na mince, spoľahlivejší sa nachádza v Dunedine. Je k nemu prístup počas pracovných hodín od pondelka do piatku. Umožňuje nákup BTC a ETH a poplatok je stanovený na 7%.

Druhý bankomat sa nachádza v Aucklande a podporuje iba bitcoiny. Na internete nie je k dispozícii dostatok informácií, a preto ho odporúčame skontrolovať osobne.

Bitcoin bankomat

Používanie týchto strojov zahŕňa nasledujúce kroky:

 • spustenie procesu stlačením tlačidla na bankomate;
 • skenovanie QR kódu obsahujúceho informácie o adrese vašej cieľovej peňaženky;
 • vloženie požadovanej sumy v hotovosti a potvrdenie transakcie.

Pros

 • nákup BTC v bankomatoch;
 • rýchle a efektívne.

Zápory

 • vysoká úroveň nákladov na obchod;
 • nie je prístupné 24/7.

Ďalšie tipy na nákup BTC v NZ

Najlepším tipom, ktorý vám môžeme dať, je starostlivo analyzovať platformu, ktorú plánujete použiť na nákup bitcoinov na Novom Zélande. Poplatky a ďalšie obchodné podmienky sa medzi jednotlivými webovými stránkami do značnej miery líšia. Potrebujete renomovaného poskytovateľa, ktorý by v ideálnom prípade tiež akceptoval NZD. Nezabudnite sa pozrieť na podporované spôsoby platby, aby ste sa uistili, že sú v súlade s vašimi možnosťami.

Mať čo najviac funkcií zabezpečenia je len výhoda. Vyhľadajte platformy, ktoré uplatňujú zásady boja proti praniu špinavých peňazí a boja proti terorizmu. Ak má burza chladiarenský sklad a drží tam väčšinu finančných prostriedkov, je to solídny ukazovateľ jej likvidity.

Dane z platieb za bitcoiny na Novom Zélande

V čase písania tejto správy sa na platby za bitcoiny na Novom Zélande neuplatňuje žiadna daň. Úrady stále musia implementovať predpisy pre kryptotrh. Neexistuje žiadny jasný náznak, kedy by sa to mohlo stať. IRD (Inland Revenue) ani nevyzerá, že by sa zaujímala o túto problematiku.

BTC dane

Pokiaľ na trh s BTC neplatia žiadne predpisy, nebudú za obchodovanie s kryptom platiť žiadne dane. Nebojte sa to aj naďalej používať, aby ste maximalizovali svoje zárobky, ale používajte zdravý rozum, aby ste sa vyhli podvodom v neregulovanom prostredí..

Uložte svoje bitcoiny na bezpečnom mieste

Niektoré obchodné platformy poskytujú peňaženky, kde si môžete uložiť svoje BTC. Vzhľadom na možné problémy s bezpečnosťou a likviditou je však vhodné čo najskôr previesť prostriedky niekam inam.

Jednou z vašich možností je softvérová peňaženka. Tieto sú vo väčšine prípadov bezplatné a dajú sa použiť na stolnom alebo mobilnom zariadení. Jednoducho sa používajú a máte k nim prístup odkiaľkoľvek, pokiaľ máte aktívne internetové pripojenie. Stále sú však zraniteľní voči hackerom.

Hardvérové ​​peňaženky

Najlepším spôsobom, ako bezpečne uložiť svoje bitcoiny, je hardvérová peňaženka, ako napr Ledger Nano S alebo Trezor. Toto zariadenie uchováva vaše kľúče offline, kde sa k nim hackeri nedostanú. Temnejšou stránkou veci je, že ich nie je možné získať zadarmo, pretože každá z nich má svoju vlastnú cenovku, za ktorú je potrebné zaplatiť.

Vzhľadom na meniace sa konce trhu, ak by ste narazili na problémy, ktoré táto príručka neuvádza, napíšte nám priamo na adresu a získajte okamžité odpovede a podporu.