Ako napísať zmluvu Ethereum Smart od začiatku? : Odborný odber

Ako napísať an Zmluva Ethereum Smart od nuly? : Odborný odber

Ak ste prešli cez základy etherea a ako to celé funguje, by vás samozrejme zaujímalo, ako sa inteligentné zmluvy stavajú. Jednou z najvyhľadávanejších funkcií Ethereum je inteligentná zmluva a stále viac ľudí hľadá vytváranie a prácu s týmito decentralizovanými aplikáciami alebo dApps. Toto je samozrejme úplne ďalší nový rozmer, do ktorého sa ľudia zavádzajú vopred a bez akejkoľvek prípravy, pričom sa ponoríte priamo do technické hĺbky tohto priestoru môže byť dosť skľučujúce.

Pomôže vám to začať jednoducho písať Inteligentná zmluva na ethereum od začiatku, tu je malý sprievodca, ktorý vám pomôže. Pretože je vždy múdre robiť malé kroky pri učení sa niečoho nového, nesústredili by sme sa príliš na nasadenie aplikácie a jej testovanie, ale jednoducho na to, ako začať písať jednu..

Predtým, ako začneme, urobme si rýchlu rekapituláciu a zapamätajme si, čo to vlastne inteligentná zmluva je. Je to jednoducho počítačový protokol, ktorý bol kodifikovaný na presadzovanie vyjednávania zmluvy o platforme Ethereum.

Ak s tým nemáte absolútne žiadne skúsenosti programovanie, pri vytváraní inteligentnej zmluvy môžete mať problémy s nástupom. Odporúčame vám najskôr získať základné znalosti o kódovaní, aby ste sa mohli na svojej ceste uľahčiť spísanie múdrej zmluvy.

Rozhodnite o obchodnej logike

Keďže a múdra zmluva sa používa v zásade na implementáciu obchodnej logiky, rozhodovanie o tom, čo má robiť vaša inteligentná zmluva. Nejasný nápad by vám nepomohol. Musíte vedieť a presne identifikovať, čo chcete, aby pre vás inteligentná zmluva urobila. Chcete ho použiť v kasíne? Chcete ho postaviť pre trh? Môže to byť o čomkoľvek a o všetkom, ale musíte mať na mysli veľmi jasný obraz. Solídny nápad.

Naučte sa solídnosť pre inteligentnú zmluvu o ethereu

Keď je časť tohto úsilia o obchodnej logike alebo kreatívnom myslení hotová a rozhodnuté, zostáva vám len technická časť. Úplne prvý krok, po ktorom by ste mali kráčať, je naučiť sa Pevnosti. The Virtuálny stroj Ethereum funguje na tomto programovacom jazyku. Jeho štruktúra je veľmi podobná Javascriptu a C ++ a akonáhle ste si dôkladne prešli jeho dokumentáciu a naučili ste sa syntax tohto jazyka a pochopili ste, ako napísať kód v Solidity, mali by ste pokračovať dopredu, aby ste získali potrebnú sadu nástrojov, aby úplne fungovali. vaša múdra zmluva na. Solidnosti ste sa mohli naučiť z niekoľkých podobných kníh Základy programovania Solidity: Príručka pre začiatočníkov k budovaniu inteligentných zmlúv pre Ethereum a blockchain, Predstavujeme ethereum a pevnosť: Základy programovania kryptomeny a blockchainu pre začiatočníkov, Rozvoj inteligentných zmlúv Ethereum: Vytvárajte decentralizované aplikácie založené na blockchaine pomocou Solidity. Tiež ste mali prístup k úradníkovi Solídnosť sprievodca spoločnosťou Ethereum na tento odkaz.

Niektoré základné nástroje pre inteligentnú zmluvu ethereum

Teraz, ktorý zo všetkých uvedených nástrojov, ktoré by ste potrebovali pre svoju inteligentnú zmluvu, závisí od obchodnej logiky, ktorú chcete vybudovať, ale toto sú nástroje, ktoré takmer všetky potrebujú.

Prvá vec, ktorú budete potrebovať, je nástroj s názvom Hľuzovka. Prístup k nemu máte na Github o tento odkaz. Truffle je v podstate vývojový rámec pre Ethereum, v ktorom by ste kódovali svoju obchodnú logiku pomocou programovacieho jazyka Solidity. Ďalej by ste mali dostať do rúk Node.js, runtime prostredie na písanie vašich testov a ich nasadenie. Teraz by ste pre väčšiu efektivitu potrebovali niečo, čo by spravovalo vaše účty a tokeny, a to je to, čo Parita robí, čo je rýchly a oveľa bezpečnejší klient Ethereum než ktorýkoľvek iný dostupný tu. Posledným povinným nástrojom v tomto zozname by bol Web3.js. Samozrejme by ste požadovali niečo, čo by preklenulo priepasť medzi vašim notebookom a Sieť ethereum. Web3.js to robí tým, že vytvára komunikačný protokol so sieťou Ethereum pomocou rozhrania Javascript API.

Napíšte múdru zmluvu o ethereu

Odvráťte krok späť od písania tvoja múdra zmluva a najskôr napíšte príslušný automatizovaný jednotkový test vašej obchodnej logiky v Javascripte alebo dokonca v samotnej Solidity. To by sa použilo na testovanie vašej inteligentnej zmluvy a zistenie, či skutočne funguje správne alebo nie.

Akonáhle budete mať dobré praktické a pracovné znalosti o tom, ako kódovať v Solidity, a nastavíte všetky ostatné nástroje vo svojom prenosnom počítači, ako sú Truffle, Node.js, Parity a Web3.js, môžete začať kódovať svoju vlastnú inteligentnú zmluvu, konečne. Pretože ste už stanovili obchodnú logiku, na ktorej by ste chceli, aby vaša inteligentná zmluva fungovala, nemusíte teraz brainstorming. Jediné, čo musíte urobiť, je použiť svoje znalosti a znalosti Solidarity a kódovať svoju obchodnú logiku implementáciou v Truffle pomocou Jazyk pevnosti.

Testovanie a nasadenie

Keď je vaša obchodná zmluva kodifikovaná a pripravená, otestujte ju podľa testu automatizovanej jednotky. Vhodím hodí chybu, opravte ju, ak nie, prejdite na ďalší krok nasadenia. Zostavte svoju testovanú inteligentnú zmluvu v Truffle a nasaďte svoju inteligentnú zmluvu na originál Etherea alebo na testovacej sieti Ropsten. Obe tieto možnosti by vyžadovali nejaký druh plynu na zaplatenie spracovania.

Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov a aj keď to môže trvať trochu viac času, ako by ste chceli, pamätajte, trpezlivosť je cnostná a z dlhodobého hľadiska vám poskytne skvelé výstupy..